Londravizyon

Atatürk'e hakaretten aranan Hasan Akar teslim oldu


Hakkında yakalama kararı çıkartılan Hasan Akar'ın yargılanmasına bugün Bakırköy 18'nci Asliye Ceza Mahkemesi " nde başlanacak.

Akar'ın 'Atatürk " ün hatırasına alenen hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından toplam 2,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Hasan Akar, Atatürk hakkında "piç" ifadesini kullanış, annesi hakkında da "genelevde çalışıyor" demişti. Akar'la birlikte adliyeye avukatı ve bazı yakınlarının da geldiği gözlendi. 43 gündür firari olan Akar, Bakırköy Adliyesi'ne gelerek teslim oldu. Bu sözlerin ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yakalama kararı çıkardı ancak Hasan Akar 43 gün bulunamadı.

Ortaya çıkan ve sosyal medyada büyük tepki çeken videoda, Atatürk'ün "Ali Rıza Efendi değil, "Abdüş" denen bir adamın" oğlu olduğunu öne süren Akar, kullandığı ifadelerle ilgili olarak da "Merak etmeyin, 98'de faturasını ödedim" diye konuşmuştu.

Hasan Akar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım'a ağzı alınmayacak küfürler etmiş iğrenç ithamlarda bulunmuştu. Sosyal medyada Cumhurbaşkanına hakaret avcısı olan savcılar ve Emniyet güçleri bu adamı neden bulamıyorlar?

İlgili Makaleler

Yorumlar