Londravizyon

Beşiktaş'ın şampiyonluk kupasını şehidin mezarına götürdüler


Orman ve yönetim kurulu üyeleri, ilk olarak şehit Vefa Karakurdu'nun Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki babaevine taziye ziyaretinde bulundu. Başkan Fikret Orman da Beşiktaş'ın kazandığı şampiyonluk kupasını Vefa Karakurdu'nun mezarına götürdü.

Geçtiğimiz sezon Süper Lig'de Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan karşılaşmanın bitiminde taraftarlar dağılırken teröristler tarafından gerçekleştirilen patlamada hayatını kaybeden Beşiktaş Kongre Üyesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu hayatını kaybetmişti.

Bir süre aile ile görüşen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yapılan duaların ardından aileye taziyelerini bildirdi.

Anne Sabriye Karakurdu da Başkan Orman'a teşekkür ederek, "Beşiktaş'ı çok sevdi, Başkanımızı da çok sevdi". Ne yapalım, hepimiz Beşiktaşlıydık, hepimiz Beşiktaş kurbanı olduk ama ölünceye kadar Beşiktaşlı olacağız. Hep böyle devam etsin, kupalar devam etsin. Başka anneler, başka eşler, başka çocuklar ağlamasın. "Beşiktaş'ı çok severdi her şeyi Beşiktaş'tı" diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Fikret Orman, "Üzüntülüyüz". Başka söyleyecek bir şey yok. "Bugünde ziyaret ettik sonra mezarına gidip dua edeceğiz, kupayı bırakacağız" dedi. KÜÇÜK DURU TÜRKİYE'Yİ AĞLATMIŞTI Beşiktaş'taki hain terör saldırısında şehit olan Vefa Karakurdu'nun kızı Duru'nun "Neden babam onun içinde?" sorusuna annesi cevap verememişti. İki oğlunun mezarı başında gözyaşı döken anne Sabriye Karakurdu, bir süre zor anlar yaşadı.

İlgili Makaleler

Yorumlar