Londravizyon

Erdoğan: İstismarla adalet aranmaz


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah son 15 yılda olduğu gibi 2019'da da tüm bu senaryoları, siyaset ve medya mühendisliklerini de boşa çıkaracağız." dedi.

Parti teşkilatının en kritik organları olarak gördüğünü ifade ettiği Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının temsilcileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti. Ekonominin adeta çökme dönemine geldiği bir Türkiye'yi aldık üç kat büyüttük. Bitti, göçtü dediler ama onlar öyle dedikçe biz palazlandık. Altındağ'daki iftardan sonra Erdoğan, özetle şu mesajları verdi: Biz an be an hedefe doğru gidiyoruz. Çünkü biz şunu biliyoruz, "Hedefe ulaşamayan kısrak utansın".

AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Vefa İftarı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarınlarından umudunu kesmiş bir ülkeyi darbe teşebbüsü dahil birçok badireyi rahatça atlatan güçlü bir yapıya kavuşturduklarını belirterek, CHP liderine yüklendi. Aynen Demirel'in dediği gibi "Yollar yürümekle aşınmaz.' Bunlar da tabii bu yolları yürümekle aşındıramayacaklar ancak ellerindeki "adalet" levhalarını, levhalar bile utanır bunlardan, istismarla adalet aranmaz." diye konuştu. Şimdi kalkıp utanmadan, sıkılmadan AK Parti " yi adaletsizlikle veyahut da adalet noktasındaki sıkıntıları yaşayanların yanında yer almamakla suçluyorsunuz. Karar yargınındır. Yargının verdiği bu karara da saygı duymak zorundasınız.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. Biz Rabia'mız diyoruz, kızıyorsun, niye rahatsız oluyorsun? Sen zaten Arapça "erbaa" nedir, "rabia" nedir onu da bilmezsin. "Bunun içinde, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. Bunun hangisine karşısın?" şeklinde seslendi. Bunun içinde, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. Bunun hangisine karşısın? 15 Temmuz'da hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde gördük ki milletimiz, devletine bütün gücüyle sahip çıkmaktadır.

Bir ülkenin en büyük gücü tankı, topu, silahı değil, kendisine sahip çıkacak halkıdır. Türkiye'nin terör örgütlerine yürüttüğü beka mücadelesinde dimdik ülkesinin yanında duran milletimize şükran borçluyuz. Şahsıma mazlum ve mağdurların umudu olan bu ülkeyi büyütme, kalkındırma imkanı bahşettiği için Rabbime daima hamdediyorum. AK Parti teşkilatlarında görev almak hizmet yarışında kulvara girmek demektir. "Üstlendiğimiz görevlerin sağladığı imkanlardan ziyade üzerimize yüklediği sorumlulukların hesabını yapmak mecburiyetindeyiz".

AK Parti'nin çıkar değil, gönül ve kalpleri fetih hareketi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti kardeşliğin, vefanın, dayanışmanın ve diğergamlığın partisidir".

Erdoğan, şimdiye kadar Hakk'ın ve halkın rızasını kazanmak için çalıştıklarına, milletten başka kimseye de "eyvallah" demediklerine dikkati çekti. "Hamdolsun bugünlere de geldik." dedi. 16 Nisan tarihi bir milattır.

"Türkiye 16 Nisan'da yeni ve farklı bir sürece girmiştir". Yeni döneme kendimizi hazırlamalıyız. Metal yorgunluğu gösteren teşkilatları mutlaka yenilemeliyiz. Bölgemizde son dönemde meydana gelen hadiselerin ülkemizle ve hareketimizle ilgisini görememek cahillik değilse, en hafif tabirle saflıktır. Muhalefet cephesinde şimdiden tartışmaları yapılan ortak aday gösterme arayışlarını da unutmayalım. Kadınların ve gençlerin sahip çıkmadığı bir geleceğin olmadığına inanıyorum.

İlgili Makaleler

Yorumlar