Londravizyon

Kadir Topbaş'tan damadı Kavurmacı ile ilgili açıklama


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı'yla ilgili konuştu.

Kavurmacı, 'epilektik atakları arttıran uyku apnesi, hipoglisemi ve hipovitaminöz hastalıklarının telafisi mümkün olmayan durumlara sebebiyet verebileceği' gerekçesiyle 4 Mayıs'ta serbest bırakılmıştı.

TUSKON iddianamesinin kabülünün ardından Kavurmacı hakkında tutuklamaya dönük yakalama kararı çıkarıldı.

"Yargının tarafsızlığına inanıyorum. Elinde delil olmadan birileri kendince yorumlar yaparak bu yorumlar üzerinden kamuoyu oluşturmaya çalışanlar var" diyen Topbaş kendisinin hedefe konulduğunu savundu. Bunu kişilik haklarına saygısızlık olarak görüyorum. Ama laf olsun diye veya birilerinin dümen suyuna katılarak herhangi bir konuda yorum yapılmasını doğru bulmuyorum.

İHA'nın haberine göre; İBB Başkanı Kadir Topbaş, damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tekrar tutuklanması ile ilgili, "Kadir Topbaş'ın, yargıyla olan bu son olay da bunu gösteriyor; hiçbir şekilde etkisi yok, hiçbir şekilde gücü yok. Yargının vereceği kararlara herkesin uyması ve kabullenmesi gerekir".

İlgili Makaleler

Yorumlar