Londravizyon

Küçük Yağmur'un hayalleri gerçek oldu 19.06.2017 16:08


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Aydın Güder'in İstanbul'u görmek isteyen kızı için ışıklı ve martı sesli Boğaz Köprüsü maketini yapması; aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kızılay Şube Başkanlığı, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve spor Bakanlığının da bulunduğu birçok kurum ve kuruluşu harekete geçirdi.

Küçük Yağmur babasıyla birlikte İstanbul'a geldi. bugün saat 14.30da THYnin tarifeli seferi ile Hakkariden İstanbula gelen Aydın Güder ile 8 yaşındaki kızı Yağmuru Büyükşehir Belediyesi yetkilileri karşıladı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Florya'da bulunan İBB Sosyal Tesisleri'nde ağırladığı Yağmur ve babası Aydın G. ile sohbet etti. Kızım gibi İstanbul'u görmek isteyenler de gelsin, inşallah.

Bir gazetecinin "En çok nereyi görmek istiyorsun?" sorusu üzerine Yağmur Güder, "İstanbul'u".

Küçük kıza, "Laf aramızda söyleyeceğim, ya acaba falan demişlerdir, sadece ikimiz mi gitsek, kalabalık oluruz mu dediniz" diye takılan Başkan Topbaş'a, baba Aydın Güder Yağmur'un babaannesinin rahatsız olduğunu, o nedenle eşinin ve diğer 3 kardeşin gelemediğini söyledi. "O bölgede yamaç paraşütü ve dağ sporu başta olmak üzere dahil her türlü aktivite yapılabilir." ifadelerini kullandı. Yağmur ile birlikte İstanbul'u gezeceklerini, Eyüp Sultan'ı, Sultanahmet'i ziyaret edeceklerini belirten Topbaş, ailenin diğer üyelerinin de hemen yarın İstanbul'a gelmeleri için davetini tekrarladı. Yağmur ailesiyle birlikte İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın davetlisi olarak Ramazan Bayramı'na kadar İstanbul'u gezecek.

İlgili Makaleler

Yorumlar