Londravizyon

MHP'li muhaliflerin kurultayına mahkeme iptali


Karar, büyük beklendiler içinde olan muhalif MHP'liler olarak adları duyulan başta Sinan Oğan ve Meral Akşener olmak üzere tüm ekibi üzecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile kongrede rakibi olan genel başkan adayları arasındaki hukuk mücadelesinde karar belli oldu.

Mahkeme, kurultayda alınan kararları da geçersiz saydı.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, Sinan Ogan, Ümit Özdağ ve Koray Aydın'ın öncülüğünde 19 Haziran 2016'da gerçekleştirdikleri olağanüstü kongreyi iptal etti.

Öte yandan kurultayın iptali yönündeki mahkeme kararından sonra muhaliflerin avukatı Feridun Bahşi, "Dava kabul edildi, kongre iptal edildi".

Akşener'in MHP'ye iade davası bugün: Karar muhaliflerin yolunu belirleyecek

MHP'de Genel Merkez ve muhalefetin başvurularıyla alınan karşılıklı mahkeme kararlarıyla yılan hikayesine dönen olağanüstü kurultay, 19 Haziran 2016'da gerçekleştirilmişti.

Akşener karar sonrası "Adaletin ruhuna El Fatiha" dedi.

Türkiye'de ki siyasi şekillenmeler üzerinde de hareket tarzları önemli olacaktır.

4 genel başkan adayı ise karara itiraz etmişti. "Yarın (bugün) mahkememiz var. Adalet nerede göreceğiz" açıklamasını yaparken, Akşener'in, ihraç edildikten sonra 'yeni parti' kuracağı iddiaları da pek çok kez dile getirilmişti. "Adalet Hakimlerin vicdanları yerine Hükumetin talimatıyla yapılıyor." ifadelerini kullandı. Bugün en acil konu Adalet'i iktidar ve FETÖ tahakkümünden kurtarmaktır. Adaleti tahakkümden kurtarmadan Türkiye normalleşmeyecek, ülkede demokrasi sağlanamayacaktır. MHP'de ülkücü iradeyi hâkim kılana ve Türkiye'de de adaleti tesis edene kadar mücadelemiz sürecektir.

İlgili Makaleler

Yorumlar