Londravizyon

Paris'te Jandarma Minibüsüne Çarpan Araç Terör Saldırısı Paniği Yaşattı


Champs Elysees meydanında, bir sürücünün, aracıyla bir jandarma minibüsüne çarpmasının ardından güvenlik güçleri alarma geçti. Fransa İçişleri olayı "saldırı girişimi" olarak açıkladı. Bir sivil araç polis aracına hızla çarptıktan sonra alev aldı.

Fransız bakan, ölen kişinin aracında bir takım silahlar ve yine otomobili infilak ettirmeyi amaçlayan patlayıcı maddeler bulunduğunu bildirdi.

Paris'in Champs Elysees Caddesi'nde Türkiye'nin Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin önünde nisanda düzenlenen saldırıda bir polis hayatını kaybetmiş, iki kişi yaralanmıştı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Pierre-Henry Brandet olay yerinde gazetecilere verdiği demeçte, "Bu kasıtlı bir eylem gibi görünüyor" dedi. Brandet, "Bunun bilinçli bir saldırı olduğu görülüyor." ifadesini kullandı.

Paris polisinden yapılan açıklamaya göre kentin en işlek meydanlarından Şanselize'de bir sürücü aracını polislerin üzerine sürdükten sonra polis aracına çarparak durdu. Olası bir saldırıya karşı Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee'ye giden cadde ve sokaklar sıkı denetim altına alındı. Saldırgan olay sırasında öldürülmüştü.

Nisan ayında Şanzelize'de bir IŞİD terör örgütü militanı polise saldırmış, bir polis memurunu öldürmüştü.

İlgili Makaleler

Yorumlar