Londravizyon

PSV Eindhoven'dan Cengiz Ünder için 10 milyon euro


Spor Toto Süper Lig'de sezonu dördüncü sırada tamamlayan Medipol Başakşehir'in parlayan yıldızı Cengiz Ünder için, Hollanda basınından flaş bir iddia geldi.

Hollanda 1futbol ligi'nde (Eredivisie) şampiyonluğu Feyanoord'a kaptıran ve Avrupa Arenası'nda da beklentilerin uzağında kalan PSV'nin önümüzdeki yıl hem ligde hem de Avrupa'da başarılı olabilmek adına, kadrosuna genç yıldız adaylarını katmak istediği öne sürüldü. Pachuca'da forma yien 20 yaşındaki sol açık için teklifini iletecek olan PSV'nin alternatif planının ise Cengiz Ünder olduğu yazıldı.1 yaz önce Galatasaray'dan Bruma'yı isteyen ancak transfer edemeyen PSV Eindhoven'ın, Lozano transferinde yaşanacak bir olumduzluk sonrası ilk olarak Cengiz Ünder'i isteme için Medipol Başakşehir ile görüşeceği ifade edildi.Abdullah Avcı, Cengiz Ünder hakkında, "Cengiz için İngiltere ve Fransa'dan talip vardı". Medipol Başakşehir, eğer Cengiz Ünder'i 10 milyon Euro'ya satarsa %30'u yetiştirme payı olarak Altınordu'ya önerecej.

Yani böylelikle İzmir ekibi de kasasına 3 milyon eurodan fazla bir gelir koyacak.

Cengiz Ünder'in bonservis bedeli - Transfermarkt değeriMedipol Başakşehir, Cengiz Ünder'i Altınordu'dan 300 bin Euro peşin 700 bin Euro bonservis bedeli karşılığında sezon başı transfer etmişti.

İlgili Makaleler

Yorumlar