Londravizyon
 • Steam yaz indirimleri başladı ama mağaza müşteriye dayanamadı!

  Steam yaz indirimleri başladı ama mağaza müşteriye dayanamadı!

  Steam yaz indirimleri her yıl olduğu gibi 22 Haziran ile 4-5 Temmuz arasında gerçekleşecek ve Steam mağazalarındaki oyunlar 90%"a varan indirimler kazanacak". Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands oyunu, Steam Mağaza'da an itibariyle 209 TL'ye indiriliyor. Nadiren de olsa oyunların sayfalarına giriş yapılabiliyor; fakat indirim oranları ve indirimli fiyatlar görüntülenemiyor.

  Okumaya devam et...
 • Google Glass için aylar sonra yeni bir güncelleme geldi

  Google Glass için aylar sonra yeni bir güncelleme geldi

  Fakat bazı şeyler Google'ın istediği gibi gelişmedi. Google'ın akıllı gözlüğünü geliştirmeye devam ettiğini gösteren yeni güncelleme haberiyle beraber tam 3 yıl sonra Google Glass ilk defa güncelleme almış oldu. Zira gelen güncelleme ile bluetooth bağlantısı ile ilgili bazı sorunlar ortadan kaldırılmış durumda. Kim bilir belki de şirket yarım bıraktığı işi tamamlamak istiyordur.

  Okumaya devam et...
 • Dünyanın En Küçük Uydusu Uzaya Gönderildi

  Dünyanın En Küçük Uydusu Uzaya Gönderildi

  Rifath Sharook, tasarımına eski Hindistan Devlet Başkanlarından Abdul Kalam'a atfen "KalamSat" adını verdi. Sharook fırlatılıştan önce yaptığı açıklamada "Tamamen sıfırdan tasarladık". Hindistan'ın Tamil Nadu bölgesinde bulunan küçük bir köyden çıkıp adeta bir başarı hikâyesine imza atan Shaarook, 15 yaşında da tasarladığı helyumlu bir hava durumu balonu ile yine bir yarışmayı kazanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • ZTE Small Fresh 5 tanıtıldı!

  ZTE Small Fresh 5 tanıtıldı!

  Fiyat performans odaklı olarak tanıtılan yeni ZTE Small Fresh 5 modellerinin özelliklerine ve fiyatlarına da bakalım. Yeni seri akıllı telefonların özellikleri içerisinde ilk dikkat çeken Snapdragon 425 serisi işlemciler oldu. 720p ekran çözünürlüğüyle beraber gelen ekranın HD IPS özellikli olduğunu da belirtelim. Small Fresh 5 modelinin en dikkat çeken özelliği ise kuşkusuz zengin renk seçenekleri olacak gibi görünüyor.

  Okumaya devam et...
 • Sony Xperia X ve X Compact Android 7.1.1 güncellemesini alıyor

  Güncelleme ile birlikte güç butonu menüsüne yeniden başlatma seçeneğini eklerken, ek olarak Google'ın sadece Android 7.1.1 sürüme sahip telefonlarda kullanılan resim klavyesi (klavye dışına çıkmandan fotoğraf ya da GIF gönderme) güncelleme dahilinde yer alan bir diğer önemli yenilik.

  Okumaya devam et...
 • Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk: İngiltere'ye Kapımız Açık

  Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk: İngiltere'ye Kapımız Açık

  Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk , İngiltere ile Brexit görüşmelerine rağmen AB'de kalmaları için kapının açık olduğunu dile getirdi. Avrupa Birliği ile ilgili çıkış kararı alan ve bundan dolayı sorunlar yaşamaya başlayan İngiltere ise Başbakan May tarafından hükümetin tek başına kurulamaması ve koalisyona gidilmesi sonucunda tekrar AB sürecinden çıkılmaması ve AB içerisinde daha aktif söz sahibi olması adına yeni kararlar alınması gerektiğine ikna edilmeye çalışılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Spotify ile Facebook ortak oldu!

  Spotify ile Facebook ortak oldu!

  Facebook Messenger uygulaması ile bir tane grup konuşması başlatmış olduğunuzda, üst bölümde yer alan "+" simgesine tıklayıp Spotify uygulamasını seçmeniz ve de '"Yeni bir çalma listesini oluştur"' yazılı seçeneğine dokunuyor olmanız yeterli.

  Okumaya devam et...
 • Dailymotion Tasarımında Büyük Bir Değişikliğe Gidiyor

  Dailymotion Tasarımında Büyük Bir Değişikliğe Gidiyor

  Bu doğrultuda Universal Music Group , CNN ve Vice ile anlaşmalar da yaptığını açıkladı. Reklamverenler ile birlikte, 18 - 49 yaş arasındaki kullanıcılara yönelik bir pazar hedeflediklerini de belirtti. Site ayrıca geçen sene siber saldırıya uğramıştı. Dailymotion hâli hazırda aylık 300 milyon tekil ziyaretçiye sahip. Elbette rakipsiz bir ortamın olmadığını düşünürsek YouTube'ın bu platformda en büyük rakip olarak görüldüğünü belirtelim.

  Okumaya devam et...
 • Snapchat'ten Yeni Konum Paylaşma İşlevi Snap Map

  Snapchat'ten Yeni Konum Paylaşma İşlevi Snap Map

  Snapchat'in yeni işlevi Snap Map , haritadan uzaklaşarak komşularınızı, şehrinizi, ülkenizi ve hatta kıtanızı görmenizi sağlıyor. Bu özelliklerin kopyalanması Snapchat uygulamasını da geri plana attı. Snap Map hali hazırdaki Snapchat deneyiminin üzerinde bir katman olarak yerini alıyor. Ghost Mode ile birlikte haritada hiç bir şekilde görünmez bir duruma gelebilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • IOS 11 Beta 2 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

  IOS 11 Beta 2 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

  Apple geliştiricileri olan ve UDID kaydı bulunan kullanıcıların cihazlarında Ayarlar Genel Güncelleme menüsünü takip ederek güncellemeyi indirebilmeleri mümkün. iOS 11 sadece 64 bit desteğine sahip işlemcilerin yer aldığı iOS cihazları destekleyeceği içiniPhone 5, iPhone 5c , iPad 3 ve iPad 4 bu güncellemeden yararlanamıyor.

  Okumaya devam et...
 • SIM kart değiştirmek zorunda kalmayacaksınız

  SIM kart değiştirmek zorunda kalmayacaksınız

  Dünya üzerinde yüzlerce operatör firması var ve her firmanın kendisine ait SIM kartları var. Bu yüzden kullanıcılar operatör değişikliğine gittiği durumlarda kart değişikliği yapmak durumunda kalıyor. Microsoft , Intel ve Qualcomm'un birlikte çalıştığı bu sistemi yakın bir zamanda deneyimleme fırsatı bulacağımızı söylemek mümkün. Çünkü eSIM teknolojisi diğer adı ile gömülü sim kart teknolojisi mobil cihazlarda gömülü olarak bulunacak.

  Okumaya devam et...
 • Japon devi, üretimi durdurdu!

  Japon devi, üretimi durdurdu!

  Japon devi , sistemlerinde yaptıkları araştırmalar sonucunda şirketin ağ altyapısının tüm dünyadaki bilgisayar ağlarını vuran siber saldırıdan olumsuz etkilendiğini belirtti. İngiltere'de hastanelerin çalışmasını engelleyerek dikkatleri üzerine çeken yazılım diğer otomobil üreticileri Renault ve Nissan'ın da Japonya, İngiltere, Fransa, Romanya ve Hindistan'daki fabrikalarda üretime ara vermesine neden olmuştu.

  Okumaya devam et...
 • Pokemon Go güncellendi! Pokemon Go'nun yeni sürümü geliyor!

  Pokemon Go güncellendi! Pokemon Go'nun yeni sürümü geliyor!

  Güncellemenin önümüzdeki haftaya kadar kademe kademe yayınlanması bekleniyor. Pokemon Go için bugüne kadar yayınlanan güncellemelerin getirdiği yeniliklere birlikte göz atalım. Devasa boyutlara sahip olan Raid Pokemonlar kullanıcıların mücadele sistemlerini de değiştirecek. Yeni Raid sistemi dışında Gym noktalarında da bazı değişiklikler olacak.

  Okumaya devam et...
 • Mozilla'nın Gizlilik Odaklı Mobil İnternet Tarayıcısı Firefox Focus Android İçin İndirmeye Sunuldu!

  Mozilla'nın Gizlilik Odaklı Mobil İnternet Tarayıcısı Firefox Focus Android İçin İndirmeye Sunuldu!

  Firefox , reklam ve reklam takibi araçlarının engellenmesi sayesinde kullanıcıların internette daha hızlı gezinebileceğini ve veri tasarrufu yapabileceğini savunuyor. Odak tarayıcı ayrıca kullanıcıların tarama geçmişini, şifreleri ve çerezleri tek bir dokunuşla silmelerine neden olacak. Firefox Focus'un Android sürümünü Google Play Store aracılığıyla indirebilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Instagram'dan canlı yayın için yeni özellik

  Instagram'dan canlı yayın için yeni özellik

  Bundan sonraki dönem içerisinde Instagram'da canlı yayın gerçekleştirdikten sonra bu videonuzu Instagram Hikayeler üzerinden de paylaşabileceksiniz. Videoyu silmek için " Sil " tuşuna basarak, normalde olduğu gibi videonuzu uygulamadan silebilirsiniz. Videoyu izlemek ve orijinal yayındaki yorumları ve beğenileri görmek için bu videoya dokunmanız yeterli olacatır.

  Okumaya devam et...
 • WhatsApp, BlackBerry ve Nokia S40 Platformlarında Çalışmaya Devam Edecek!

  WhatsApp, BlackBerry ve Nokia S40 Platformlarında Çalışmaya Devam Edecek!

  Web sitesine göre, güncellemenin değişiklik günlüğü görüldü Cihazlarda, "müşterinin kullanım ömrünün bitimini 31 Aralık 2017 olarak değiştirdi" şeklindedir. Ancak popüler mesajlaşma servisi 30 Haziran'dan itibaren Nokia S60 telefonlarda çalışmayacak. Raporlar doğruysa, BlackBerry 10 , BlackBerry OS7 + ve Nokia S40 kullanıcılarının halen platformlarında WhatsApp'a erişmek için yeterli zamanı vardır.

  Okumaya devam et...