Londravizyon
 • Facebook'tan ayrılık acısını azaltacak uygulama

  Facebook'tan ayrılık acısını azaltacak uygulama

  Facebook'ta şu anda birinin varlığından haberdar olmamak için o kişiyi arkadaşlık listesinden çıkarmanız ya da engellemeniz gerekiyor. Ancak bunu yaparsanız, ona hâlâ değer verdiğinizi, unutamadığınızı göstermiş oluyorsunuz. Günümüzde Facebook'un ilişkilerdeki rolü büyük. Facebook ürün yöneticilerinden Kelly Winters, "Bu uygulama , yaşamlarının zor bir döneminden geçenlere yardımcı.

  Okumaya devam et...
 • Plüton'da Bir Gün Dünya'da 6,4 Güne Eşit

  Plüton'da Bir Gün Dünya'da 6,4 Güne Eşit

  ABD'nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA), "New Horizons" (Yeni Ufuklar) uzay aracındaki Lorri kamerasıyla 7-13 Temmuz arasında çekilen 10 fotoğrafla Plüton ve Dünya'daki bir günü oluşturan zaman dilimindeki farklılık kanıtlanmış oldu.

  Okumaya devam et...
 • Mahkumlar Şehir Merkezinde Temizlik Yaptı

  Mahkumlar Şehir Merkezinde Temizlik Yaptı

  Erzincan'da Açık Ceza İnfaz Kurumun da kalan 20 mahkum şehir merkezinde gönüllü olarak temizlik yaptı. Gönüllülük esası ile belirlenen hükümlüler ellerinde süpürge ve küreklerle meydan ve sokakları süpürerek temizliğe katkıda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Mark Zuckerberg kızının doğumundan sonra iki ay babalık iznine ayrılacak

  Kendi Facabook hesabından açıklamalarda bulunan Zuckerberg , kızlarını heyecanla beklediklerini ve yavaş yavaş hazırlıklara başladıklarını ve kızlarının ilk aylarında ona nasıl zaman ayıracakları konusunda düşündüklerini dile getirdi. Zuckerberg , bir bebek arabası ve köpeğinin fotoğrafının eşlik ettiği açıklamasında, "Araştırmalar, çalışan anne babaların yeni doğan bebeklerinin yanında olması durumunda sonucun hem çocuklar hem de aileler için daha iyi olduğunu gösteriyor" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Bilim Adamları Yapay Ses Teli Ürettti

  Bilim Adamları Yapay Ses Teli Ürettti

  Welham açıklamasında, "Ses tellerinin titreşebilecek kadar esnek, ama aynı zamanda saniyede birbirlerine yüzlerce defa çarptıklarında dahi birbirlerinden ayrılıp ya da dağılmayacak kadar güçlü tellerden oluşmaktadır" dedi. Dr Mathan Welham, Araştırmanın son aşamasında bu ses tellerinin laboratuvar ortamında genetik çalışmalarla insanlardaki bağışıklık sisteminin aynısına sahip olması temin edilmiş bir fareye nakledildiğini aktarıldı.

  Okumaya devam et...
 • Enerji sektörüne büyük katkı sağlayabilir

  Enerji sektörüne büyük katkı sağlayabilir

  Dr. Yavuz Bayam ile 5 kişilik araştırma ekibi, TÜBİTAK desteğiyle esneyip bükülebilen güneş panelleri yaptı. Ses dalgaları kullanılarak nanoteknoloji yöntemiyle plastikten elde edilen paneller, güneşten elektrik üretiminde yeni bir sayfa açacak, yenilenebilir enerji sektörüne güç katacak.

  Okumaya devam et...
 • LG RAY ne gibi özelliklere sahip?

  LG RAY ne gibi özelliklere sahip?

  Tasarım olarak LG Ray biraz karışık. Global pazarda satışa sunulup sunulmayacağına dair bir açıklamaya yer verilmezken, ülkemizdeki büyük ekranlı modellere olan talebin çokluğu göz önünde bulundurulursa LG Ray modelinin Türkiye pazarına girmesi mümkün gözüküyor.

  Okumaya devam et...
 • Youtube Mp3 Dönüştürücü İndir Çevirme Programı

  Youtube Mp3 dönüştürücüyü cep telefonuma nasıl indiririm? tüm bu soruların cevabını sizler için bu makalemizde bir araya topladık. YouTube MP3 dönüştürme için kullanabileceğiniz en iyi programlardan biri, DVD Video Soft tarafından geliştirilen, Free YouTube to Converter adlı programdır.

  Okumaya devam et...
 • Apple, sorunun çözümünü araştırıyor

  Apple, sorunun çözümünü araştırıyor

  BTK'nın raporlarına göre cep telefonu ile konuşma süresi her yıl artıyor . İlk etapta kullanıcılar tarafından ortaya çıkmış olan bu sorunu Apple doğruladı ve bu konuda bir destek sayfası hazırladı. Bakalım Apple’dan çözüm ne zaman gelecek. Güç butonu, ana ekrana dönüş tuşu ne yaparsanız yapın cihazdan bir geri dönüş alamıyorsunuz. iPad Pro'nun kilit ve ana ekran tuşlarına yaklaşık 10-15 saniye arasında basılı tutmanız gerekiyor.

  Okumaya devam et...
 • Android 6.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

  Android 6.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

  Zenfone serisi ile büyük bir ivme yakalayan Asus, rakiplerine göre daha hızlı davranarak 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak akıllı telefonlarını açıkladı. Ayrıca bazı firmalar yeni cihazlarını bu işletim sistemi ile sunmaya başladılar ve LG G4 gibi daha önceki modeller de güncelleme alıyorlar. Google tarafından yazılım desteği sunulan ve Mashmallow güncellemesini alan General Mobile Android One " ın Marshmallow 6.0.1 güncellemesini de kısa süre içerisinde almasını bekliyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Mobil Eds Araçları, İstanbul Yollarında

  Mobil Eds Araçları, İstanbul Yollarında

  Mobil EDS araçlarının tanıtımı için Yenikapı Miting Alanı'nda tanıtım töreni düzenlendi. Mobil EDS ceza sorgulama Mobil araçlаrın kentin her noktasını gezeceğini belirten Karaismailoğlu, "Araçlar, ihlallеri tespit edecek". Park, duraklama , emniyet şеridi, hız ihlаli tespitleri ve olay yönetimi gibi birçok işlеvi bir arada gerçeklеştirebilen Mobil EDS teknolojisi hizmete sunuluyor.

  Okumaya devam et...
 • Samsung'un kapaklı telefonu W2016 resmen tanıtıldı

  Samsung'un kapaklı telefonu W2016 resmen tanıtıldı

  Boyutlarına ve yapısına göre oldukça şık olan ve güçlü özelliklerle gelen telefon, özellikle uzak doğudaki kapaklı telefon sevenler için tasarlanıyor. Samsung W2016 kapaklý Android telefon, Galaxy S6 ve son Samsung amiral gemileri gibi metal ve cam tasarýmdan oluþuyor. Cihazda ayrıca T9 klavye bulunmakta ve önünde 5 megapiksel arka tarafında da 16 megapiksel kamera var.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy Android 6.0 Güncellemesi Yol Haritası Sızdırıldı

  Samsung Galaxy Android 6.0 Güncellemesi Yol Haritası Sızdırıldı

  Android 6 .0 Marshmallow güncellemesi Xperia Z2'den günümüze kadar üretilen tüm Xperia Z ailesine gelecek. Note 5 ile Edge + önümüzdeki ay alacak güncellemeyi. Tabletler için güncelleme onay bekliyor. Her iki telefon için resmi güncelleme desteği Android 5.0 ile son bulmuş görünüyor. Galaxy Note 3, Galaxy S4 ve J1 güncellemeyi almayacak .

  Okumaya devam et...
 • Lg V10’un Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Lg V10’un Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Bu lansmanda ise cihazın merak edilen Türkiye satış fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu. Üstün teknik özelliklere sahip LG V10, 2699 TL fiyatıyla ülkemizde satışa sunuldu. Ekranın üst kısmında yer alan 2.1 inç'lik ikinci ekran kısayol ikonları, bildirimler ve ana ekranı açma ihtiyacını azaltacak bir göreve sahip. Cihazın incelemesi yakında sitemizde olacak.

  Okumaya devam et...
 • 'Bingöllülerin gök taşı satışına vergi yok'

  'Bingöllülerin gök taşı satışına vergi yok'

  Anket sonrası açıklama yapan Şimşek, Bingöllülerin vergiye tabi olmadığını anca başka illerden gelip ticaret yapanların ise vergi ödeyeceğini bildirdi. Bingöl Sarıçiçek köyünde felek taşları satışı vergiye yayıncı mi? "Ne düşünüyorsunuz?" diye sormuştu. Şu ana kadar 18 bin kişinin katıldığı ankete, yüzde 30 göktaşından vergi alınmasını uygun bulurken, yüzde 70 ise vergi alınmasını uygun bulmadı.

  Okumaya devam et...
 • Astronomlar, İlk Kez Bir Gezegen Oluşum Anını Gözlemledi

  Astronomlar, İlk Kez Bir Gezegen Oluşum Anını Gözlemledi

  Stephanie Sallum baþkanlýðýndaki ekibin gözlemleri Ýngiliz bilim dergisi Nature'da yayýmlandý. 2 milyon yaşındaki yıldızın bir güneş sistemi oluşturduğu belirtiliyor. Bunlarýn genç protogezegenin üzerine düþerek onun büyümesini saðladýðý ispatlanmýþ oldu. Böylelikle Astronomlar, bir gezegenin ve gezegen sistemi oluşumu ilk kez doğrudan gözlemlenmiş oldu.

  Okumaya devam et...
 • Akıllı Telefonlara Gece Görüş Özelliği Geliyor

  Akıllı Telefonlara Gece Görüş Özelliği Geliyor

  Termal görüntüleme cihazları, kurtarma takımlarına ve polislere büyük kolaylıklar sağlayabiliyor. Ancak bu görüntüleme cihazlarının pahalı olması ve ağırlıklarının fazla olmasının yanında kriyonejik soğutmaya ihtiyaç duyduğu bilinmekte. Bu maddeyi kullanan araştırmacılar mikroskobik boyutlarda bir sensör geliştirdiler. Yukarıda gördüğünüz gibi sensör, insan elinin şeklini algılayabildi.

  Okumaya devam et...