Londravizyon
 • MicroSD, Galaxy S7 ile Geri Dönüyor!

  MicroSD, Galaxy S7 ile Geri Dönüyor!

  Ayrıca şirket daha önce bu tasarımın patentini almıştı. Söylentilere göre Galaxy S6 ile birlikte tarihe karışan ve bu nedenle tepkilere neden olan microSD desteği Galaxy S7 ile birlikte hayatımıza geri dönmeye hazırlanıyor. Sonraki sayfalarda Galaxy S7'nin alt ve üst kısımdan kavisli haliyle nasıl görüneceğini gösteren konsept tasarımı inceleyebilirsiniz . Ancak mobil kullanıcılar bu durumdan hiç hoşlanmadı ve Samsung bu tutumundan vazgeçecek gibi görünüyor.

  Okumaya devam et...
 • İsveç'te Araştırmacılar Elektronik Gül Geliştirdiler

  İsveç'te Araştırmacılar Elektronik Gül Geliştirdiler

  Dünyanın ilk elektronik bitkisi üretildi. İsveç Linköping Üniversitesi Organik Elektronik Laboratuvarında araştırmacılar bitkiler içinde analog ve sayısal elektronik devreleri geliştirdiler. Bunun özellikle tarım alanında son derece önemli gelişmelere yol açacağı düşünülüyor. 2 yıldır elektronik bitki yetiştirmeye çalışan bilim insanları, sonunda elektronik işlemlerle gülün yapraklarında renk değiştirmeyi başardı.

  Okumaya devam et...
 • İklim değişiklikleri global göç yaşatabilir

  İklim değişiklikleri global göç yaşatabilir

  ABD'li araştırma şirketi Pew, Kasım ayı sonunda Paris'te toplanacak Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi'nin (BMİDÇS) 21. Taraflar Konferansı (COP21) öncesinde icra ettiği toptan dünya değişikliği araştırmasının neticelerini yayımladı.

  Okumaya devam et...
 • Apple Store'a elinde samuray kılıcı ile daldı!

  Apple Store'a elinde samuray kılıcı ile daldı!

  New York'ta gerçekleşen bir olayda, elinde samuray kılıcı olan bir adam Apple Store'a daldı ve kılıcını sallayarak tehditler savurdu. Kesin olmasa da, görgü tanıkları saldırganın bağırış ve tehditleri arasında bir cihaz talep ettiğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • E-Okul Devamsızlık ve Not Bilgisi Nasıl Öğrenilir? - VBS Giriş Devamsızlık Sorgulama

  E-Okul Devamsızlık ve Not Bilgisi Nasıl Öğrenilir? - VBS Giriş Devamsızlık Sorgulama

  Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır. - Sınıf bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkün. E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. Bu şekilde veli ve eğitimci arasındaki iletişim güçlenerek öğrencinin okul hayatına olumlu bir şekilde yansıyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır? 2007 yılından itibaren veliler ve öğrenciler bu sisteme giriş yaparak bilgilerine ulaşabilmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji uyardı: Çarşamba günü yağışlar geliyor

  Meteoroloji uyardı: Çarşamba günü yağışlar geliyor

  Meteoroloji çarşamba günü beklenen yoğun yağış dolayısıyla vatandaşları uyardı. Çarşamba günü ise Batı Akdeniz , Ege ve Marmara'da sağanak yağış olacağı kesin olarak belirtildi. İstanbul'da hava sıcaklığı bu hafta içerisinde 5 gün boyunca mevsim normallerinden 6 derece fazla, genel olarak 20 derece yakınlarında seyredecektir.

  Okumaya devam et...
 • E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi girişi nereden yapılır?

  E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi girişi nereden yapılır?

  Bu tip durumlarda öğrencilerin okul yaşamlarında yalnız bırakılması yerine internette yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile çocukların okuldaki en güncel durumu takip edilebiliyor. Modern internet teknolojisi sayesinde veliler dijital platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfasına e-okul.meb.gov.tr adresinden kolaylıkla erişim sağlayabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Sahibinden Com İkinci El Otomobil Fiyatları Sadece 15 Bin

  Sahibinden Com İkinci El Otomobil Fiyatları Sadece 15 Bin

  Yeni üretilen araç motoru dışında otomobilden farksız. Hintli motosiklet üreticisi Bajaj geliştirdiği ve ilk olarak türkiye'de satacağını duyurdu. Bajaj Qute ekonomik, kolay erişilebilir şehir içi veya köy/kasaba/ilçe hayatı için yeni bir mobilite çözümü niteliğinde sıra dışı bir girişim olarak kabul ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Football Manager Satış Fiyatı Ne Kadar?

  Football Manager Satış Fiyatı Ne Kadar?

  Football Manager 2016 oyunu satışa sunuldu! Peki Football Manager 2016 yenilikleri neler, fiyatı ne kadar? Futbol menajerliği sahasında Electronic Arts'ın FIFA Manager serisini geride bırakarak zirveye yerleşen Football Manager serisi, bu sene oyuna gelen yeniliklerle daha da işlevsel bir yapıda oyuncuların karşısına çıkıyor.

  Okumaya devam et...
 • Yeni iPhone çok farklı olacak!

  Yeni iPhone çok farklı olacak!

  Apple'ın 2015'te akıllı telefonlarda birçok güncellemeye gideceğini kaydeden uzmanlar, bu nedenle Apple hayranlarının 2015'te çıkacak yeni ürünlerle şoka girebileceğini ifade etti.Yayınlanan birçok raporun bu yönde verilebilecek bir kararı desteklediğini kaydeden uzmanlar, 2015'in ilk yarısında iPhone 6s'in ikinci yarısında da iPhone 7'nin satışa sunulabileceğini iddia etti.

  Okumaya devam et...
 • Android 6.0.1 Marshmallow Güncellemesi Yayınlandı

  Android 6.0.1 Marshmallow Güncellemesi Yayınlandı

  Android 6.0.1 Güncellemesi ilk önce Google One geldi, bildiğiniz gibi, Google One Android telefonlar ağırlıklı olarak (yerel şirketler) tarafından gelişmekte olan pazarlarda satılmaktadır. Mobil işletim sistemi Google'ın son Nexus cihazlarını tanıtması ile diğer telefonlara gelişinin önü de açılmış oldu. İkinci seride ise Galaxy A ve Galaxy E serileri güncelleme alacak.

  Okumaya devam et...
 • Microsoft’tan Android platformu için yeni uygulama

  Microsoft’tan Android platformu için yeni uygulama

  Windows Bridge; Project IslandWood'un yerini alacak. AppComparision aynı zamanda en popüler Windows Phone uygulamalarını da tanıtıyor. Ama Microsoft yinede bu yeni AppComparision uygulaması ile Android kullanıcılarına ufak bir uygulama yüzdesini gösteriyor.

  Okumaya devam et...
 • Zuckerberg 2 ay babalık iznine çıkıyor

  Zuckerberg 2 ay babalık iznine çıkıyor

  Bu bağlamda Zuckerberg , kızları doğduğu zaman 2 aylığına Facebook'tan ayrılarak babalık iznini kullanacak. İzin sırasında ZUckerberg'in yerine kimin vekalet edeceği açıklanmadı. Bunun ardından Amazon çalışanları ücretli babalık iznine ayrılma şansı sunmuştu. Milyarder Mark Zuckerberg için sorumluluklarını kısa süreliğine bir kenara bırakmak pek zor bir şey değil.

  Okumaya devam et...
 • Facebook ' kaybolan mesaj' özelliğini deneyecek

  Facebook ' kaybolan mesaj' özelliğini deneyecek

  Snapchat kullanıcılarının aşina olduğu bu özellikle birlikte Facebook mesajlarının yanında bir kum saati belirecek. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, bir süre önce kendiliğinden silinen mesajları denemeye açtı. İçeriğin silinmesinin ardından, bir daha bulmak mümkün olmayacak. Facebook yetkilileri, bunun bir özellik değil bir deneme olduğunu belirtti ve herkese açık hale gelmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • 15 bin TL'lik 4 tekerlekli Bajaj Quadricycle Türkiye'de satışta!

  15 bin TL'lik 4 tekerlekli Bajaj Quadricycle Türkiye'de satışta!

  Avrupa Quadricycle standartlarına uyumlu ve hızı saatte 70 kilometre ile sınırlı araçta 13 beygir gücünde 217 cc'lik su soğutmalı motosiklet motoru bulunuyor. Hintli motosiklet üreticisi Bajaj geliştirdiği ve ilk olarak türkiye'de satacağını duyurdu. Bu tür araçlar Afrika ve Güney Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılmakta.

  Okumaya devam et...
 • Pepsi akıllı telefon çıkaracak ,Son Dakika

  Pepsi akıllı telefon çıkaracak ,Son Dakika

  Birkaç defa sızıntısı gelen Pepsi Phone P1s akıllı telefon resmen ilan edildi. Pepsi Phone P1s'in özellikleri resmi olarak açıklandı.Bu telefonun özellikleri nasıl olacağı merak edilirken bir içecek şirketinin telefonu nasıl olacak sorunlarına haber3 olarak yanıt vermek istedik.

  Okumaya devam et...
 • Zuckerberg 2 ay babalık iznine ayrılıyor

  Facebook CEO'su, eşi Priscilla Chen'in hamile olduğunu geçtiğimiz temmuz ayında duyurmuştu. Çalışanlarına ücretli olarak 4 ay babalık izni veren Facebook , bu izni bebeğin doğumundan sonraki bir yıl içinde istediği zaman kullanabilme hakkı da veriyor.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 7 Su Geçirmez Olacak

  IPhone 7 Su Geçirmez Olacak

  Apple her yıl olduğu gibi kendi mobil işlemcisinin daha iyi performans sağlayan bir versiyonunu yeni iPhone modellerinde kullanacak. Yeni iPhone modeli ile tasarımın yanında donanımsal anlamda da değişikliklere gidilecek. iPhone 7 6.0 - 6.5 mm arasında bir tahmin genişliğe sahip olacak. iPhone 7'nin inceliğinin yanı sıra ince çerçeveler sunan yepyeni bir ekran teknolojisi ile gelebileceği söyleniyor.

  Okumaya devam et...