Londravizyon
 • Facebook patronundan Müslümanlara destek mesajı

  Facebook patronundan Müslümanlara destek mesajı

  Zuckerberg'in yorumları, ABD'de Cumhuriyetçi kanadın başkan adayları arasında yer alan Donald Trump'ın Müslümanların ABD'ye girişinin yasaklanması şeklinde görüş belirtmesinin arkasından geldi. Bir saldırı bugün sana karşı olmasa bile, özgürlüğe karşı herhangi biri için yapılan bu saldırılar herkesin canını yakacaktır. Facebook üzerinden bir açıklama yapan Zuckerberg , "Ben buradan Facebook topluluğundaki ve tüm dünyadaki Müslümanlara destek için sesimi duyurmak istiyorum".

  Okumaya devam et...
 • Android ve iOS için Cortana çıktı!

  Android ve iOS için Cortana çıktı!

  Windows 10 ile birlikte hayatımıza giriş yapan Cortana , şu anda pazardaki en başarılı sanal asistan olarak nitelendiriliyor. Ayrıca gündemde yer alan diğer haberlere göre, Cyanogen yüklü olan cihazlar da aynı uygulamayı aktif bir şekilde kullanabilecekler.

  Okumaya devam et...
 • MEB: TEOG'da hatalı soru yok

  MEB: TEOG'da hatalı soru yok

  TEOG sınav kağıdında cevapları okunmayan sorular artık doğru kabul edilmeyecek. 8sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavları 25 ve 26 Kasım 2015 tarihinde yapıldı. Az gören öğrenciler ve görme engelli öğrenciler için var olan sorular, içerik ve biçim açısından düzenlendi. Bakanlık tarafından görevlendirilen soru hazırlama komisyonu, itiraz edilen soruları inceledi ve soruların hatalı olmadığını tespit etti.

  Okumaya devam et...
 • Google, Nexus 6 satışları durdu

  Eski аdıylа Android Mаrkеt ve yеnilеnеn ismiylе Google Play Store tеlеfоnunuzа yüklеnmiş оluyоr. Telefonla ilgili sızdırılan son bilgilerde belirtilen özelliklerden bahsedecek olursak; 5.2 inç büyüklüğünde ekran, 2 GB RAM, 12.3 Megapiksel arka, 5 Megapiksel ön kamera, Android 6.0 işletim sistemi, Snapdragon 808 işlemci, 16 ve 32 GB'lık dahili hafıza seçenekleri gibi özelliklerle gelecek.

  Okumaya devam et...
 • Anayasa Mahkemesi o hükümleri iptal etti!

  Anayasa Mahkemesi o hükümleri iptal etti!

  Yüksеk Mаhkеmе, CHP"nin, 6 Şubаt 2014 tаrihli 6518 sayılı Ailе ve Sоsyаl Pоlitikаlаr Bаkаnlığının Tеşkilаt ve Görеvlеri Hakkında Kanun Hükmündе Kаrаrnаmе ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmündе Kаrаrnаmеlеrdе Değişiklik Yаpılmаsınа Dаir Kanun'un bazı hükümlеrinin iptаli istеmiylе аçtığı dаvаyı, еsаstаn sоnuçlаndırdı".

  Okumaya devam et...
 • Yabani hayvanlar için doğaya yem bırakıldı!

  Yabani hayvanlar için doğaya yem bırakıldı!

  Bu haber 2015-12-09 13:30:13 eklenmiş ve 100 kez görüntülenmiştir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 14. Ekipler büyük çoğunluğu buz tutan Erçek Gölü'nde bulunan yabani kuş ve kazlar için göl kıyısında bulunan sazlıklara birlikteinde getirdikleri buğdayı bırakarak aç kalmamalarını engellemeye çalıştılar.

  Okumaya devam et...
 • Facebook haber akışı güncelleme alacak

  Facebook haber akışı güncelleme alacak

  Facebook yeni bir sistemi daha kısa bir süre sonrasında kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor, buna göre Facebook daha fazla haber sunacak. Dünyanın en büyük sosyal medya devi Facebook, yeni dönemde Haber Akışı sayfasını kontrol etmeye yarayan yeni özelliğini yayına almasıyla birlikte Haber Akışları sayfasını yenilemiş oldu.

  Okumaya devam et...
 • Google yurt dışında Nexus 6 satışını bırakıyor

  Google yurt dışında Nexus 6 satışını bırakıyor

  Google, Nexus 6'e bir anlamda veda ettiğini duyurdu. Nexus 6'in aslında Google'ın Android telefon programında ilginç bir geçiş döneminde piyasaya sürüldüğünün de unutmamak gerekiyor. Fazlasıyla popüler olan Nexus 5'in ardından 5 inç ekranlı bir cihaz hazırlamayı tercih etmeyen şirket, Nexus 6 "phablet" kategorisine daha sıcak bakan bir kullanıcı grubunu hedef kitlesi olarak seçmişti.

  Okumaya devam et...
 • Suya ve toza dayanıklı bilgisayar: Toughbook

  Suya ve toza dayanıklı bilgisayar: Toughbook

  Windows 10 Pro işletim sistemi var. 8 MP arka kamerası olan Toughbook CF-20, 4G LTE bağlantısına da sahip. Altı farklı çalışma moduna sahip Panasonic Toughbook CF-20'nin çok çeşitli kurumsal kullanım alanları yer alıyor. Cihaz özellikle saha çalışanları, bakım ve servis teknisyenleri, telekomünikasyon çalışanları, kamu kurumları, savunma sanayi ve acil servisler için tasarlandı.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 6c ile Apple Watch 2 Gelebilir!

  IPhone 6c ile Apple Watch 2 Gelebilir!

  Bu söylentilere göre Apple'ın Mart ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modeli ile Apple Watch 2 tüm dünyaya tanıtılacak. Her ne kadar Apple cephesinden konuyla alakalı - her zaman olduğu gibi - şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Okumaya devam et...
 • Twitter kullanıcılarından yeni Timeline modeline tepki yağdı

  Twitter kullanıcılarından yeni Timeline modeline tepki yağdı

  Twitter’ın denemiş olduğu dünkü ’timeline’dan hoşlanmayan kimi kullanıcılar, Twitter’ı Facebook’a benzemekle suçlama etti. Twitter , Facebook'un "en yeniler ve başlıca haberler" şeklindeki zaman tüneli uygulamasına geçiyor. Twitter buna hal anmak üzere geçtiğimiz Ocak ayında ’siz burada yokken’ isminde ortak teceddüt getirmiş ve kullananların kaçırılmış olduğu ehemmiyetli tweet’leri onlara göstermeyi amaçlamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Yaban hayatı için doğaya yem bırakıldı

  Yaban hayatı için doğaya yem bırakıldı

  Van'da yüzlerce kuş türünün yaşadığı Erçek Gölü çevresine kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için yem bırakıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 14. Bilindiği gibi geçen hafta çok yoğun bir kar yağdı. Bu durumda tabii yaban hayvanlarımız kendi doğal ortamlarında yen bulmakta zorluk çekiyorlar. Yaban Hayatı İçin Doğaya Yem bırakıldığının ve yem yemek için hayvanın koşacak olduğunun bilgisi verildi, yem yemek için sincap gördüler.

  Okumaya devam et...
 • Anayasa Mahkemesinden İnternet Yasası'nın bazı hükümlerine iptal

  Anayasa Mahkemesinden İnternet Yasası'nın bazı hükümlerine iptal

  Hürriyet'in haberine göre , Yüksek Mahkeme , Cumhuriyet Halk Partisi'nin yaptığı başvurunun ardından 6 Şubat 2014 tarihli 6518 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı hükümlerinin iptali istemini değerlendirmeye aldı.

  Okumaya devam et...
 • Apple, İOS.9.2'yi yayınladı! İşte yeni gelen özellikler

  Apple, İOS.9.2'yi yayınladı! İşte yeni gelen özellikler

  USB kamera adaptörü desteği, iBooks'a birçok yenilik ve bunlar dışında da birçok ufak tefek yeniliğin geldiği iOS 9.2'yi Ayarlar Genel Yazılım Güncelleme bölümünden OTA yoluyla veya iTunes üzerinden cihazınıza yükleyebilirsiniz. İOS'un bu yeni güncellemesinden; iPhone 4s, 5, 5c, 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2 , iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini , İpad Mini 2, iPad Mini 3, İpad Mini 4 ve en son olarak iPod Touch 5 modelleri fayda sağlayabilecek.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 6c ile Apple Watch 2 Gelebilir!

  IPhone 6c ile Apple Watch 2 Gelebilir!

  Apple'ın tasarladığı iPhone 5'in plastik modeli olan iPhone 5c daha makul fiyatıyla piyasada başarılı olmuş ve ülkemizde birçok tüketici tarafından tercih edilmişti. Apple, Mart 2016 " da yapılacak olan etkinlikte Apple Watch 2 " yi tanıtmaya hazırlanırken, gelen bir habere göre aynı etkinlikte iPhone 6C " nin tanıtılması da söz konusu.

  Okumaya devam et...
 • Android Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır ? Whatsapp Sohbetlerini Yedeklemenin Yolları

  Android Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır ? Whatsapp Sohbetlerini Yedeklemenin Yolları

  Buna alternatif olarak, uygulamaların Ayаrlаr mеnüsü altındaki Sohbet Ayarları seçeneğine dоkunup, "Sohbet gеçmişinin yedeğini oluştur "seçeneğini kullanarak kеndiniz de yedek oluşturаbilirsiniz". iPhone'da da tıpkı Android 'de olduğu gibi birkaç adımda yedek oluşturmak mümkün. Ayarlar menüsünü açın ve Sohbet Ayarları Sohbetleri Yedekle yolunu takip edin.

  Okumaya devam et...
 • Uzay asansörü hayali yeni buluşla gerçek oluyor

  Uzay asansörü hayali yeni buluşla gerçek oluyor

  Penn State Üniversitesi'nde görev yapan bazı araştırmacılar, yeni geliştirdikleri elmasların, gökyüzüne çıkılmasını daha kolay hale getireceğini düşünüyorlar. Malzeme, Dünya'dan uzaya giden ve yörüngede bulunan bir uyduya bağlı olan bir kablo için veya daha geniş bakılırsa uzay asansörü için çok uygun ve en uygun malzeme olabilir.

  Okumaya devam et...