Londravizyon
 • İşte Sony Xperia Z5 Compact 007 'Spectre' Edition kutu açılışı! Video

  İşte Sony Xperia Z5 Compact 007 'Spectre' Edition kutu açılışı! Video

  Sony Xperia Z5'in kamerası LED flaş desteği içerirken, ayrıca 4K çözünürlükte video kaydı da gerçekleştirebiliyor. Sony ise geçtiğimiz Nisan ve Mayıs ayında piyasaya sunmuş olduğu Xperia Z4/Z3+ modellerinde 20.7 Megapiksellik kameraya yer verirken, Eylül ayında tanıtılan Xperia Z5 modelinde ise 23 Megapiksellik kamerayla geldi.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 6s ne zaman satışa çıkacak?

  IPhone 6s ne zaman satışa çıkacak?

  Dayanıklılık konusu nedeniyle zaman zaman eleştiri oklarının hedefi olan İphone'nun yeni modelleri; iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, uzatılmış garanti servisi sunan Square Trade isimli şirket tarafından test edildi. Bu rakam önceki iPhone 6 Plus modeline göre oldukça iyi. Daha önceki iPhone'ları satan satana... Önceki hafta 1. dünya ülkeleri olarak adlandırılan 12 ülkede satışa sunulan iPhone 6S'nin diğer ülkelerde çıkış tarihleri de açıklandı.

  Okumaya devam et...
 • Nexus 6P ve 5X ile ilgili son dakika gelişmeleri!

  Nexus 6P ve 5X ile ilgili son dakika gelişmeleri!

  Ortaya çıkan teknik verilere göre yeni model 5.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Huawei Nexus 6P özellikleri ile göz dolduruyor! Bu ekranın Gorilla Glass 4 ile korunduğunu da belirtelim. Tabletin 32 GB kapasiteli sürümünün yurtdışı fiyatı 499, 64 GB depolama kapasitesine sahip sürümü ise 599 dolar olarak açıklandı. İlk olarak ABD, İngiltere, Kanada, İrlanda ve Japonya'da satışa sunulan akıllı telefonun satışları ise bugün itibariyle başladı.

  Okumaya devam et...
 • Mars’ta Yaşam Var Mı NASA Bugün Açıklayacak

  Mars’ta Yaşam Var Mı NASA Bugün Açıklayacak

  Mars'taki bazı tepelerde bulunan karanlık ve dar şeritler boyunca akan suların, gezegenin en sıcak aylarında sıvı halde ortaya çıktığı, Senenin kalan dönemlerinde ise buharlaştığı saptandı. Su şeritlerini ilk olarak 2011'de yokuşlu halde tespit ettiklerini ifade eden araştırmacılar, ortalama 5 metreden az genişliğe sahip olduklarını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji uyardı: Havalar soğuyacak, yağmur geliyor

  Meteoroloji uyardı: Havalar soğuyacak, yağmur geliyor

  Türkiye, YARINdan itibaren yağışlı hava sisteminin etkisine girecek. Yağışlar; Marmara bölge genelinde kuvvetli (20-50 kg/m2), Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ile zamanla İstanbul'un batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olacak.

  Okumaya devam et...
 • Yeni Eğitim Yılında Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

  Yeni Eğitim Yılında Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

  Geri ödemeli bursun başvuruları Ekim ayı içerisinde başlamaktadır. Lisans öğrencilerine sağlanan bursun miktarı ise 325 TL olarak bildirilmiştir. Bin üniversiteliye 150-200 TL arasında burs sağlıyor. Bursa maddi desteğe ihtiyaç duyan ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı, disiplin cezası almamış olan öğrenciler yararlanabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Google bu sefer kendisini doodle yaptı (27.September.2015)

  Google bu sefer kendisini doodle yaptı (27.September.2015)

  Kuruluşundan itibaren misyonu tam olarak "dünyadaki bilgiyi organize etmek, bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek " tir. Google dünya çapında bir milyondan fazla sunucuyla çalıştığı tahmin edilmekte. Şirket, BrandZ marka değeri veritabanı listesinde ikinci sırada yer almaktadır. Bu rekordan sonra da artık Google'ın doğum günü, her sene 27 Eylül tarihinde kutlanılmaya başlandı.

  Okumaya devam et...
 • Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Listesi 2015 - Yeni Dönem

  Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Listesi 2015 - Yeni Dönem

  Hem geri ödemesi olan hem de geri ödemesiz burs olanağı sağlayan devlet haricinde birde özel teşebbüsü olan kuruluşlar burs imkânı sağlamaktadır. Burslardan 2015 YGS/LYS'ye giren, MF ve YGS puan türlerinde ilk 10 bin, TM'de ilk 15 bin, TS'de ilk 5 bin, dil puan türlerinde ise ilk 2 binde yer alan, devlet üniversitelerini ya da vakıf üniversitelerinin burslu programını kazanan öğrenciler yararlanabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Mars’ta Su Var mı? NASA’dan Açıklama!

  Mars’ta Su Var mı? NASA’dan Açıklama!

  CNN International, bu hafta düzenlenecek olan Avrupa Gezegen Bilimi Kongresi'nde dağıtılacak bir akademik bildirinin yazarlarından üçünün, söz konusu basın toplantısına katılacak olmasının önemli bir ipucu olduğunu belirtti. Bu bulgu, Mars yüzeyine yakın yeraltı su kaynakları olabileceği fikrini destekler nitelikteydi. "Pazartesi 11.30" da (TSİ 18.30) detayları öğrenmek için NASA TV" yi izleyin" yazılı bir mesaj paylaştı.

  Okumaya devam et...
 • Android 6’ya yükseltilecek olan Samsung telefonları

  Android 6’ya yükseltilecek olan Samsung telefonları

  Telus, 'un listesine göre Google'ın daha önce sunduğu Nexus 5 ve Nexus 6 modelleri, 6 Ekim tarihi itibari ile Android 6.0 Marsmallow güncellemesi almaya başlayacaklar. LG Nexus 4, Samsung Nexus 10 ve 2012 model Asus Nexus 7 ise Android 6.0'a yükseltilmeyecek. Yaz ayları boyunca Google geliştiricileri tarafından test edilen bir sonraki Android sürümü Android 6.0 Marshmallow'un dağıtım işlemi 5 Ekim'de başlayacak.

  Okumaya devam et...
 • Mars’ta sıvı halde su bulundu!

  Mars’ta sıvı halde su bulundu!

  NASA'nın önümüzdeki 20 yıl içinde Mars'a insanlı araç gönderme amacı var. Bu bulgu onların işini kolaylaştırabilecek. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi ( NASA ) Mars'ta donmuş suyun dışında, en azından yaz aylarında görülen tuzlu su akıntıları bulduklarını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış geliyor

  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış geliyor

  Yağışlı hava, hafta ortasından sonra kuzey ve doğu kesimlerde araklıklarla etkisini sürdürecek ancak hafta sonunda yurdu terk edecek. Havadurumu Merkezi tarafından gercekleşen duyuruda, nihayet meteorolojik değerlendirmelere göre, vatanın garp kesimlerinin pazartesi gününden bu yana yağışlı havanın etkisi altına gireceği belirtilerek hava sıcaklığının yarın garp kesimlerden başlayarak dahil ve garp kesimlerde 4-8 derece olmak üzere memleket genelinde azalacağının tahmin edildiği kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • IOS 9.0.1 güncellemesi çıktı

  IOS 9.0.1 güncellemesi çıktı

  Apple, iOS 9 işletim sistemini mobil cihazları için bölge bölge yayınlamaya başladı. Ayrıca iddialardan çoğu iOS 9 .0.1 sürümüyle sistemin çok daha ağırlaştığını söylüyor. iOS 9 .0.1 güncellemesini telefonunuzun Ayarlar Genel Yazılım Güncelleme bölümlerini takip ederek yapabilirsiniz. İlk olarakABD'de yayınlanmaya başlayan iOS 9 , akşam 20:00 saatlerinde ise ülkemizde yayınlanmaya başladı.

  Okumaya devam et...
 • Windows 10 Mobile işletim sistemi ne zaman çıkacak?

  Henüz Windows 10'un mobil sürümünü yayımlamayan Microsoft, bir yandan cep telefonlarını satışa sunmaya hazırlarken bir yandan da işletim sistemini sorunsuz bir hale getirmek için çaba sarf ediyor. Bugünse, yeni bir iddia ortaya atıldı. Dedikodular, Microsoft'un Threshold 2'yi daha sonralara bırakacağı yönünde. Ancak Microsoft'un bu sürüm üzerinde sıkı bir çalışma içerisinde olduğu ve yeni özellikleri bu sürüm ile birlikte görücüye çıkaracağı bilinmekte.

  Okumaya devam et...
 • Windows 10 Mobile işletim sistemi ne vakit çıkacak?

  Windows 10 Mobile işletim sistemi ne vakit çıkacak?

  En büyük mobil reklam ağlarından biri olan ve Windows Phone ekosistemine dair yaptığı analizlerle bilinen AdDuplex geleneksel aylık raporlarından birini daha açıkladı. Dedikodular, Microsoft'un Threshold 2'yi daha sonralara bırakacağı yönünde. 6 Ekim'e az bir süre kala Microsoft'un Meksika'daki Ofisi telefonla ilgili görselleri, teknik özellikleri sızdırmayı başardı .

  Okumaya devam et...
 • IPhone 6s ve 6s Plus 4K Video Karşılaştırma!

  IPhone 6s ve 6s Plus 4K Video Karşılaştırma!

  Apple'ın büyük ilgi gören yeni iPhone'ları kullanıcılarla buluştu. Yeni çıkan popüler cihazları parçalamakla ünlü olan ifixit ekibi, iPhone 6S'i de parçalarına ayırdı. Tek videoda bunu birleştiren kullanıcı YouTube üzerinden bunu yayınlamış. Net tarih için Apple'dan yapılacak açıklama beklenmekte. Aynı şeyi birkaç gün önce Sony, Apple henüz lansmanını tamamlamadan kendi ürünlerine dikkat çekmek için bir tweet paylaşmıştı ve ilk atışmayı gerçekleştirmişti.

  Okumaya devam et...
 • IOS 9.01 güncellemesi yayınlandı

  IOS 9.01 güncellemesi yayınlandı

  Apple'a yapılan geri bildirimlerden sonra Apple, bu sorunu düzeltmek adına yeni yayınlanan güncellemenin üzerine bir güncelleme daha yayınladıklarını bildirdi. iOS 9.0.1 nasıl yüklenir? Profil yoluyla özel APN ayarına sahip olan bazı kullanıcıların hücresel veriyi kaybetmelerine neden olan bir sorun giderilmiştir.

  Okumaya devam et...
 • IOS 9.0.1 güncellemesi erken geldi! (Nasıl indirilir, nasıl yüklenir?)

  Güncellemenin yayınlanmasından sonra güncellemeyi yapan çoğu kullanıcı şarj, yavaşlık ve indirme problemleri yaşadıklarını dile getirdiler ve bu sorunun kişisel değil, genel bir sorun olduğu anlaşıldı. Profil yoluyla özel APN ayarına sahip olan bazı kullanıcıların hücresel veriyi kaybetmelerine neden olan bir sorun giderilmiştir. Bu iddiaların doğru olup olmadığını belirlemek isteyen iAppleBytes , iOS 9 .0.1 sürümü ile bir şeyin değişip değişmediğini yaptığı testlerle ortaya koydu.

  Okumaya devam et...