Londravizyon
 • BlackBerry yeni Android telefonu için kolları sıvadı

  BlackBerry yeni Android telefonu için kolları sıvadı

  Son zamanlarda çıkan telefonlardan çok farklı yapısıyla dikkat çeken, içerdiği özelliklerle adeta gönülleri feth eden BlackBerry Priv , ne yazık ki fiyatıyla kullanıcılarını çok memnun edemedi. Bahsedilen etkinliğin 22-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleşeceği biliniyor. Şubat ayından sonra nasıl bir fiyatla karşılaşacağımız ise şimdilik gizemini koruyor.

  Okumaya devam et...
 • Facebook Çakalları Sözleşme Şartı ile Kandırıyor!

  Facebook Çakalları Sözleşme Şartı ile Kandırıyor!

  Bunun son örneği ise özellikle dünden beri mantar gibi artıyor. Buna göre; '1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere sözleşme koşullarını değiştireceğni açıklayan Facebook'un yeni sözleşme koşullarına cevaben şahsıma ait olan her türlü bilgi, fotoğraf ve görsellerin telif haklarının şahsıma ait olduğunu beyan ederim.

  Okumaya devam et...
 • Facebook artık Live Photos desteğine kavuştu!

  Facebook artık Live Photos desteğine kavuştu!

  Hareketli fotoğrafı yüklemek normal görseli yüklemek kadar kolay. Live Photo paylaşımı için Facebook kullanıcılarının fotoğraf paylaşırken sağ üst köşede yer alan Live seçeneğini seçmesi gerekiyor. Live Photos gibi 3D Touch işlevleri için uygulama destekleri yavaş yavaş artmaya başlıyor. Tabi Facebook'un yeni özellik duyurma mantığı her zamanki gibi yavaş yavaş herkese yayma şeklinde.

  Okumaya devam et...
 • WhatsApp'a görüntü görüşme veya video arama son özelliği sızdı

  WhatsApp'a görüntü görüşme veya video arama son özelliği sızdı

  WhatsApp , görüntülü arama yapma özelliği Wi-Fi ve hücresel veri üzerinden ve WhatsApp 2.12.16.2 sürümü ile kullanıcılara sunulacak. Macerkopf.de adlı Alman sitesinde WhatsApp görüntülü görüşme yapıldığını gösteren bir görüntü paylaşımı yapılınca herkesin merakla beklediği video görüşmenin hayata geçirileceğini doğruladı.

  Okumaya devam et...
 • E-okul sisteminden çocuğunuzun notlarını öğrenebilirsiniz

  E-okul sisteminden çocuğunuzun notlarını öğrenebilirsiniz

  Dijital platform üzerinden online olarak çok basit bir şekilde giriş sağlayabileceğiniz veli bilgilendirme sistemi velilere büyük kolaylık sağlıyor. Dijital platform üzerinde yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde her eğitim günü sonunda öğrencilerin eğitim dosyalarında güncelleme yapılarak, dosyanın her zaman güncel kalması ve böylelikle de velilerin internet üzerinden çocuklarının eğitim bilgilerinin en güncel halini görüntüleyebilmesi sağlanabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy S7 Mart ayında tanıtılacak

  Samsung Galaxy S7 Mart ayında tanıtılacak

  Telefonun gövde yapısı, içerisindeki işlemci, muhtemel ekran teknolojileri derken elimizde çok sayıda bilgi var. Ancak telefonun çıkış tarihi konusunda net bir bilgiye sahip değiliz. Samsung , Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini de bu yıl mart ayında kullanıcıların beğenisine sundu. Eğer siz de akıllı telefon tercihinizi Galaxy S7'den yana kullanacaksanız bu isteğinizi biraz ileri bir tarihe almanızda fayda var.

  Okumaya devam et...
 • Kış Gündönümü Doodle yapıldı!

  Kış Gündönümü Doodle yapıldı!

  Kuzey yarımkürede günlеr uzаmаyа, güney yarımkürede kısаlmаyа başlar. Kış gündönümü veya Kış gün dönümü ile Güney yarımkürede en uzun gündüz Kuzey yarımkürede en uzun gece yaşanmaktadır. Bu tarihten itibaren gündüzler kısalmaya geceler uzamaya başlar. 21-22 Aralık tаrihlеrindе güneş ışıklаrı Oğlаk Dönеncеsi'nе dik gеlir. Böylece Güney Yarımküre'de Yaz, Kuzey Yarımküre'de ise Kış mevsiminin başlar.

  Okumaya devam et...
 • Google Play İndir Uygulama ve Oyun Yükle Hemen

  Google Play İndir Uygulama ve Oyun Yükle Hemen

  Bu da iki uygulama mağazası arasında yaklaşık yüzde 17 oranında bir fark olduğu anlamına geliyor. Google'ın Play, Apple'ın App Store ve Windows Phone'un da Store isimli online uygulama mağazalarından mobil cihazlar için ücretli ya da ücretsiz uygulamalar yüklenebiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Ehliyet sınav sonuçları belli oldu mu?

  Ehliyet sınav sonuçları belli oldu mu?

  Motorlu taşıtlar sınav ücreti olan MTSAS sınavı 2015 yılında her sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere KDV dahil 60,00 TL olacak. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puandan hesaplama yapılır. 21 Mart 2016 sınav sonuçları: 31 Mart 2016 tarihinde açıklanacak. 27 Haziran 2016 sınav sonuçları: 7 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacak. 12 Aralık 2016 sınav sonuçları: 22 Aralık 2016 tarihinde açıklanacaktır .

  Okumaya devam et...
 • Apple iPhone 7 Özellikleri Nasıl Olacak

  Apple iPhone 7 Özellikleri Nasıl Olacak

  Farahi, şirketin yeni modeli hakkında fikir yürüten ilk kişi değil. Apple her yıl olduğu gibi kendi mobil işlemcisinin daha iyi performans sağlayan bir versiyonunu yeni iPhone modellerinde kullanacak. Ekranların büyüklüğünden şikayetçi olan kullanıcılar için özel olarak hazırlanan 4 inç büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. 2014 yılında iPhone 6 modelinin safir kristal cam ekran olarak çıkacağı söylentileri gerçek olmadı.

  Okumaya devam et...
 • E-okul giriş yapma bölümü giriş

  E-okul giriş yapma bölümü giriş

  Veliler E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde artık çocuklarının not bilgisi, devamsızlık bilgisi, haftalık ders programı, derslerine giren öğretmen bilgisi, sınav tarihleri, sınav sonuçları, aldığı dersler, başarı belgesi bilgisi, karne bilgisi gibi bilgilerin en güncel ayrıntılarını görebilme şansına sahip olabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Spacex Falcon Roketi 'Tarihi' İnişini Gerçekleştirdi

  Spacex Falcon Roketi 'Tarihi' İnişini Gerçekleştirdi

  Daha sonra inişe geçen Falcon 9 roketi , fırlatma rampasında 9,6 kilometre uzaklıktaki platforma doğru alçaldı. Çok sayıda başarısız denemenin ardından nihayet SpaceX , Falcon 9 roketini yörüngeye çıkarıldıktan sonra yeniden başarılı bir şekilde dünyaya geri getirildi! Fırlatmayı ve inişi takip eden onlarca SpaceX çalışanı, birbirlerine sarılarak başarılarını kutladı.

  Okumaya devam et...
 • Adobe Flash'a bir darbe de Facebook'tan

  Adobe Flash'a bir darbe de Facebook'tan

  Site yetkililerine göre sitenin çok büyük ölçüdeki kapasite ihtiyacını, esnekliği ve tasarım kolaylığıyla sağlayan HTML5 standartı, Facebook için artık vazgeçilmez bir tercih. Videoların HTML5 üzerinden oynatılması, biz kullanıcılar için daha hızlı videolar ve daha az sorun anlamına geliyor. Facebook , sözlerine şöyle devam etti: " İşte bu yüzden, küçük bir grup haricinde HTML5'i tüm web tarayıcılarına varsayılan olarak sunmak için bugüne kadar bekledik ".

  Okumaya devam et...
 • Lada Vesta Türkiye özellikleri ve fiyatı ne kadar?

  Lada Vesta Türkiye özellikleri ve fiyatı ne kadar?

  Eylül ayında tanıtılan araç 2016 başında Türkıye'de yola koyulacak. Lada'nın bır başka çalışması olan Xray Cross'lar ıse 7500 USD den start almaya başlayan fıyatlarla pıyasaya konulacak. Birçok araba firmasında yöneticilik görevi yapan İsveçli Anderson, 2009 yılında AvtoVaz firmasının başına getirilmişti. Lada Vesta'da tüm koltuk cam ve aynalarda ısıtma mevcut.

  Okumaya devam et...
 • Aralık İstanbul hava durumu tahminleri ve ortalama sıcaklıklar

  Aralık İstanbul hava durumu tahminleri ve ortalama sıcaklıklar

  Yurt genelinde hava raporu nasıl olacak, hangi bölgelerde ne zaman kar yağacak? Edinilen son bilgilere göre İstanbul hava durumu bugünlerde yağışsız ve ılık olacak. (14)ADANA: Parçalı ve az bulutlu. Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), açıkları 6 (50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

  Okumaya devam et...
 • Nikon ve Canon Apple'ı geçemedi

  Nikon ve Canon Apple'ı geçemedi

  Bunun kanıtlayan etkenlerden bir tanesi de daha çok profesyonellere hitap eden fotoğraf paylaşım sitesi Flickr verileri oldu. 2015 yılında yüklenen fotoğrafların büyük bir çoğunluğu mobil çekilde ve iPhone kamerası ile çekildi.

  Okumaya devam et...