Londravizyon
 • İşte iptal edilen Nokia Moonraker akıllı saat!

  İşte iptal edilen Nokia Moonraker akıllı saat!

  Kare şeklinde tasarıma sahip olan cihaz, gelen sızıntılarda renkli bir kayış yardımıyla bileğe rahatlıkla takılabiliyor. Moonraker gerçeğe dönüşmüş olsaydı muhtemelen başka bir adı olacaktı ve kolu kaldırdığınızda otomatik olarak saat göstermesi bekleniyordu.

  Okumaya devam et...
 • Uluslararası Futbol Bilimleri Konferansı Belek'te Başladı

  Uluslararası Futbol Bilimleri Konferansı Belek'te Başladı

  Uluslararası Futbol Bilimleri Konferansı'nı, 4-5 Ocak 2016 tarihlerinde, devre arası kampları için binlerce futbol takımını ağırlayan Antalya'da Titanic Deluxe Belek'te gerçekleştiriyor. "Sakatlıkların önlenmesi için her antrenmandan önce, önceden belirlenen çok kısa ısınma hareketleri yapılıyor" diye konuştu. Her kasa özgü antrenman öncesinde yapılan çalışmalarla kas yaralanmaları da yüzde 40'lara kadar azaltıldı.

  Okumaya devam et...
 • İzmir İçin

  İzmir İçin "Çok Kuvvetli" Yağış Uyarısı

  Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada bölgenin Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi. 5 Ocak Salı (yarın); İzmir ve Aydın çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek. Yurt genelinde havalar yağış ağırlıklı devam ederken, meteoroloji yetkilileri ise İzmir için özellikle merkezde çok kuvvetli, güneybatı ilçelerinde ise şiddetli yağış beklentisi bulunduğu konusunda ...

  Okumaya devam et...
 • FLAŞ! e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hemen gir ve öğren

  FLAŞ! e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hemen gir ve öğren

  TBMM'de bazı muhalefet milletvekillerinin sözlü sorularına cevap veren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sadece Kur'an-ı Kerim veya Siyeri Nebi dersleriyle ilgili değil, tüm seçmeli derslerle ilgili olarak okul yöneticilerinin velilere ve öğrencilere farklı gerekçelerle "O dersin öğretmeni yok" veya "O derse yeterince talep yok" diyerek velileri ve öğrencileri yönlendirmeye çalıştıklarının bilgisinin kendilerine de geldiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Oculus Touch ne zamana kadar erteleme talep etti?

  Oculus Touch ne zamana kadar erteleme talep etti?

  Hatta ürün için ön sipariş verenlerin siparişleri bu süre içinde teslim edilmesi planlanıyordu. Oculus Rift ile oynanacak birçok oyunda önemli bir role sahip olan Oculus Touch isimli kontrolcülerin erteleneceği belirtildi. Bir kontrolcü gibi çalışacak olan Oculus Touch , PlayStation Move gibi sanal dünyada bulunan nesnelerle etkileşim yaşamanızı sağlayacak. Kontrolcü sebebiyle 2 yıldır beklenilen Rift'in sipariş kaybetmesi mümkün değil.

  Okumaya devam et...
 • Mark Zuckerberg: 2016 için hedefim, evim için yapay zekaya sahip yardımcı geliştirmek

  Mark Zuckerberg: 2016 için hedefim, evim için yapay zekaya sahip yardımcı geliştirmek

  Zuckerberg'in yapmak istediği yardımcıya örnek olarak Iron Man filminde kullanılan Jarvis ismindeki kişisel asistanı gösterebiliriz . Gerçi Jarvis az buçuk çok ümranlı ortak dayanıklı gibi. Sesle kudret açıp kapatmak, musiki başlatmak, kapıları kitlemek gibi. En azından hedeflerinden biri de daha rahat bir çalışma ortamı oluşturabilmek. Kendisine her yıl hedefler koyduğunu ve bunları yıl içinde tamamlamaya büyük özen gösterdiğini söyleyen Mark Zuckerberg , 2016 yılındaki hedefini de ...

  Okumaya devam et...
 • Galaxy s7 edge plus özellikleri fiyati belli oldu !

  Galaxy s7 edge plus özellikleri fiyati belli oldu !

  Samsung , geçtiğimiz hafta Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de Android 6.0 Marshmallow için bir beta programı başlatmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung Galaxy S7 Ege Plus'ta bir önceki modelde olduğu gibi 5.7 inç boyutunda QHD (2560x1440) çözünürlüklü bir ekranı bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji'den Ankara'ya Kar Uyarısı

  Meteoroloji'den Ankara'ya Kar Uyarısı

  Zonguldak " ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için (pazartesi) 1 günlüğüne tatil edildi. Geçtiğimiz hafta İstanbul ve Bolu'da başlayan kar yağışının ardından Ankara'da da kar yağışının etkili olması bekleniyordu ancak Ankara'ya kar düşmedi.

  Okumaya devam et...
 • Google Play Store İndir Uygulama ve Oyunlar Ücretsiz En Popüler

  Google Play Store İndir Uygulama ve Oyunlar Ücretsiz En Popüler

  Ardındanda karşınıza çıkan listelendirilmiş uygulamalarda en yüksek puanlı ve en çok indirileni seçebilirsiniz. Bu ilk alışverişinizse ödeme yönteminiz Google Hesabınıza eklenir. 2- İndirdiğiniz.apk uzantılı dosyayı telefon hafızasına atın. APK dosyasını attığınız klasörü bilmeniz yeterli. 3- Yükleme işlemine geçmeden önce telefonunuzda "Ayarlar Güvenlik Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekir.

  Okumaya devam et...
 • Mısır Facebook'un ücretsiz hizmetini kapattı! Free Basics neden kapatıldı?

  Mısır Facebook'un ücretsiz hizmetini kapattı! Free Basics neden kapatıldı?

  Facebook'un Free Basics olarak isimlendirdiği bu sistem, kullanıcıların Facebook ve çeşitli ortaklarının internet sitelerine ücretsiz bir şekilde erişilmesini sağlıyor. Konuyla ilgili şimdilik ne Etisalat ne de Mısırlı yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak çevrimiçi sağlık, eğitim ve ekonomi ile ilgili bilgilere bedava erişim sağlamasına rağmen Internet.org girişimi de eleştirilerden kendi üzerine düşen payı almış gibi görünüyor.

  Okumaya devam et...
 • Oculus Touch ertelendi bekleyenleri üzdü!

  Oculus Touch ertelendi bekleyenleri üzdü!

  Oculus Touch ertelendi ama ne zamana kadar? Oculus Rift ve Oculus Touch sanal gerçeklik cihazları hakkında gelen haberleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz... Yani Oculus Rift söz verildiği gibi piyasaya çıkacak. Bakalım yenilenecek olan Oculus Touch , benzer kontrolcü konseptleri HTC Vive ve Samsung VR ürünleri için de farklılığını ortaya koyabilecek mi? Dolayısıyla bu noktada hızlı olan kazanacak.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy S7 üç farklı boyutta gelebilir

  Samsung Galaxy S7 üç farklı boyutta gelebilir

  Geçmiş olduğumuz yılda akıllı telefon cihazı sektörü içerisinde en çok ses getirmekte olan modelleri arasında gösterebileceğimiz Samsung Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Edge Plus elde etmiş oldukları büyük başarılılar neticesinde Samsung'u gerçekten büyük bir sevince boğdu.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji Antalya İçin Etkili Kar Uyarısı Yaptı

  Meteoroloji Antalya İçin Etkili Kar Uyarısı Yaptı

  Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların il çapında güçlü ve yer yer bir sürü güçlü olması öngörülüyor. Bölge Müdürlüğü, iç kesimlerinde 5 ilçe için ise etkili kar yağışı uyarısında bulundu.Bu geceden itibaren başlayacak olan kar y... Meteoroloji, Batı ve Orta Akdeniz'de doğu ve güneydoğu, Orta Akdeniz'de zamanla kuzeydoğudan esecek olan rüzgarın sabah saatlerinden itibaren 6 ile 8 (50-75km/s), yer yer 9 (75-90km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklendiğini tahmin etti.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji açıklama yaptı: Kar yağışı devam edecek mi?

  Meteoroloji açıklama yaptı: Kar yağışı devam edecek mi?

  Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi öngörülüyor. Diyarbakır'da uzun yıllar ortalaması sıfırın altında 2 derece iken bugünlerde sıcaklık sıfırın altında 11 dereceye kadar düştü. Türkiye bugün yeni bir yağışlı havanın etkisine girerken Marmara, Ege , Batı Akdeniz , İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Oculus Touch ertelendi ama ne zamana kadar?

  Oculus Touch ertelendi ama ne zamana kadar?

  Oculus Touch ertelendi ama ne zamana kadar? Böylelikle VR deneyimi zenginleştirilecekti. Ve ön sipariş verenlere önceden ellerine ulaştırılma imkanı sunulacaktı. Yani Oculus Rift uzun süreli beklemenin ardından eski teknoloji sınıfına girmeden söz verildiği gibi piyasada olmak zorunda. Bakalım yenilenecek olan Oculus Touch , benzer kontrolcü konseptleri HTC Vive ve Samsung VR ürünleri için de farklılığını ortaya koyabilecek mi? 2015 yılı sanal gerçeklik gözlükleri için önemli bir ...

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy S7 İki Farklı Boyutla Satışa Çıkacak

  Samsung Galaxy S7 İki Farklı Boyutla Satışa Çıkacak

  Umarız Samsung Galaxy S7'de tasarımı ve malzeme kalitesi daha iyi bir seviyeye getirip rahikal olarak nitelendirilen hafıza kartı slotunu yeniden telefonlarına ekler. Galaxy S7 edge'in 5.5 inçlik bir ekran ile geleceği düşünülürse, bu boyutların oldukça etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. S6 Edge Plus modeli gibi parmak izi sensörünü de üzerinde barındıracak.

  Okumaya devam et...
 • IPhone OLED Ekran Devrini Başlatıyor

  IPhone OLED Ekran Devrini Başlatıyor

  Ancak bu sektörde LG ve Samsung gibi önemli isimler var. İddiaya göre Apple, OLED ekranlı iPhone için LG ve Samsung ile anlaşacak. OLED ekranlar Apple cephesinde de aslında çok da yabancı sayılmaz. Teknolojinin önde gelen firmalarından Apple yeni yılla birlikte yeni projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. KGI Securities tarafından yapılan iddialara göre iPhone 7 için OLED ekran panellerine yetiştirilmesi şu an için mümkün gözükmüyor.

  Okumaya devam et...
 • Vanlı esnafın ilginç kar temizleme metodu

  Vanlı esnafın ilginç kar temizleme metodu

  Van'da aralıksız devam eden kar yağış hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İlde sürmekte olan sürekli olarak kar yağışları sebebi ile kar kalınlığının yaklaşık olarak 60 santimetreye kadar ulaşmış olduğunu Van'da, 1050 köy yolu ulaşım sağlanamamaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji uyardı! Şiddetli kar yağışı geliyor

  Meteoroloji uyardı! Şiddetli kar yağışı geliyor

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlerdir 'batı bölgelerde kutup, doğu bölgelerde Sibirya soğuğu' tanımlamasıyla uyarısını yaptığı etkili kar yağışı, soğuk ve fırtına, yurdun büyük bölümünü etkisi altına aldı. BURSA için yapılan son hava durumu tahmini de bu hafta yoğun kar yağışını haber veriyor. Başta istanbul ve Ankara olmak üzere tüm yurtta etkili olması beklenen kar yağışı yarın gelecek.

  Okumaya devam et...