Londravizyon
 • Yerli yapay kan üretildi

  Yerli yapay kan üretildi

  Proje kapsamında Eskişеhir Osmangazi, Anadolu, Kаrs Kаfkаs ve Dicle ünivеrsitеlеri ve bir Tеknоpаrk Şirkеti оlаn Biоnkit Biyо-Nаnо Kimya Tеknоlоjilеri Mühеndislik-Dаnışmаnlık tаrаfındаn vеrilеn dеstеklе оluşturulаn gеniş tаbаnlı bir Yönеtim Düzеni оluşturuldu.

  Okumaya devam et...
 • 'Twitter Karakter Sınırını 140'tan 10 Bine Çıkarmaya Hazırlanıyor'

  'Twitter Karakter Sınırını 140'tan 10 Bine Çıkarmaya Hazırlanıyor'

  Ayrıca yine sızdırılan bilgilere göre şirket önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde bu planını uygulamaya alacak. Twitter ilk kurulduğu günden beri 140 karakter paylaşımı ile dünyaya açılmış olup bu sınırı hiç bir zaman kaldırmamıştır ki yeni planlar çerçevesinde ilk başta 140 karakter paylaşım sınırını ortandan kaldırmayı planlıyor.

  Okumaya devam et...
 • LG K10 Teknik Özellikleri - Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  LG K10 Teknik Özellikleri - Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  K10 modelinde 5.3 inç büyüklüğünde 2.5D kavisli camla kaplı HD çözünürlüklü ekran yer alıyor. 1,5 yahut 1 GB RAM ile rаflаrdаkі yerіnі аlаcаk olan LG K7 , gene 16 veya 8 GB dahіlі deрolama seçeneklerіne sаhip. İşte LG K10 ve LG K7 modelleri hakkında her şey. Kardeşine göre nispeten daha güçlü donanım yeteneklerine sahip olan cihaz yine kardeşi gibi pazara göre donanımda değişikliklere maruz kalıyor.

  Okumaya devam et...
 • Bilim İnsanları 4 Kimyasal Element Daha Keşfetti!

  Bilim İnsanları 4 Kimyasal Element Daha Keşfetti!

  Böylelikle tablonun yedinci sırası da dolmuş oldu. Kimyasal elementlerin sınıflandırıldığı periyodik cetvele, 1113, 115, 117 ve 118 numaralı yeni elementler resmen eklendi. Görünüşe bakılırsa gelecekte, yeni elementler de periyodik tablo içerisindeki yerlerini alabilirler. Önerilen bu isim ve kısaltma harfleri Birliğin inorganik kimya bölümü tarafından uygunluk açısından değerlendirildikten sonra onaylandıkları takdirde kamuoyuna açıklanacak ve 5 ay süresince yapılacak yorumlar izlenip ...

  Okumaya devam et...
 • Ürünlerdeki şeker miktarını ölçen yeni bir sistem uygulaması

  Ürünlerdeki şeker miktarını ölçen yeni bir sistem uygulaması

  Yetkililer obezite ve şeker hastalığıyla mücadelede özellikle de küçük yaştaki çocuklarda görülen diş çürüklerinin önüne geçmek için bu uygulamanın aileleri daha sağlıklı seçeneklere yönlendireceğini umut ediyorlar. İngiltere Halk Sağlığı Kurumu'nun baş diyetisyeni Dr. Alison Tedstone çocukların beslenmelerinde çok fazla şeker tükettiklerini ve bunun diş çürüklerine, kilo almaya ve ilerideki yaşamlarında ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Ocak Pazartesi Okullar Tatil Mi?

  Ocak Pazartesi Okullar Tatil Mi?

  Yozgat Merkez ve köylerinde yoğun kar yağışı dolayısıyla okullara bir gün süreyle ara verildi. Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile sabah saatlerinde İstanbul Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kıyılarının kar yağışlı diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Whatsapp Kullananlar Bu Tuzağa Dikkat - Körfez Haber Portalı

  Whatsapp Kullananlar Bu Tuzağa Dikkat - Körfez Haber Portalı

  O yüzden siz siz olun eğer "Dikkat!" WhatsApp bir kere daha kredi kartı numaranızın peşinde olan sahtekarların hedefi oldu. Peki bu tür zararlı saldırılardan kendinizi nasıl koruyabilecek siniz? Tuzağa Düşmeyin Şu an kullanıcıları etkisi altına almış olan sahtekarlıkta size WhatsApp üyeliğinizi yenilemenizi söyleyen bir mesaj geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Tolkien hayranlarına müjde: Yandex, artık Elfçe çeviri yapacak!

  Tolkien hayranlarına müjde: Yandex, artık Elfçe çeviri yapacak!

  Tolkien'in geliştirdiği Elfçe de katıldı. Yandex Çeviri'ye yepyeni bir dil eklendi. Yandex Çeviri servisi bundan böyle sinema ve roman dalında dünya çapında büyük başarıya imza atmış J.R.R. Aynı zamanda Sindarin Elfçesi Yandex Çeviri'ye eklenen 65.dil olma özelliğini taşıyor. Tolkien'in kitaplarında yer verdiği Elfçe gerek dilbilgisi kuralları gerek 25 bine yakın kelime sayısıyla en gelişmiş kurgu dillerinden birisidir.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 7 Plusta 256GB dahili depolama kullanılacak

  IPhone 7 Plusta 256GB dahili depolama kullanılacak

  Aldığımız bilgilere göre iPhone 7'de bazı teknik özellikler kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor. iPhone 7'nin bataryasının 3100 mAh kapasiteli olması bekleniyor. Ancak her halukarda Plus modelini tercih edenler yine uzun kullanım süresinin keyfini sürecekler. Çin merkezli bir site olan MyDrivers , yeni iddiasında iPhone 7 Plus'ın depolama alanının 256GB olarak çıkabileceğini belirtti .

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy A9 Fiyatı Kesinleşti

  Samsung Galaxy A9 Fiyatı Kesinleşti

  Galaxy S6 ailesini microSD kart desteğinden yoksun bırakan Samsung yeni nesil telefonlarda ise 200GB'a kadar hafıza kart desteği sunacak. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ayrıca IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dirençli bir kasa yapısında olacak.

  Okumaya devam et...
 • Mark Zuckerberg, ev işlerine yardımcı olacak yapay zeka üretecek

  Mark Zuckerberg, ev işlerine yardımcı olacak yapay zeka üretecek

  Geçmiş olduğumuz Pazar günü kişisel Facebook hesabı üzerinden 2016 yılı içerisinde öğrenmek ve kullanmak istemiş olduğu teknolojileri paylaşmış olan Zuckerberg'in bu yazısı, yazının kendisinden ziyade, bir kullanıcının yaptığı bir yorum ve Zuckerberg'in ona verdiği cevap ile gündemde damga oldu.

  Okumaya devam et...
 • Giresun'da Okullar Salı Günü De Tatil

  Giresun'da Okullar Salı Günü De Tatil

  Doğankent ilçesinde de sadece köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı. Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, Bitlis'te son 3 gündür etkili olan kar nedeniyle Bitlis merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın için 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Huawei P9 6 GB RAM İle Gümbür Gümbür Geliyor

  Huawei P9 6 GB RAM İle Gümbür Gümbür Geliyor

  Analist Pan Juitang'a göre Huawei , CES 2016 Fuarı'nda umut bağladığı üst segment akıllı telefonu P9 ile boy gösterecek. Huawei P9 , Çin'li şirketin yeni amiral gemisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan yeni Android akıllı telefon modeli.

  Okumaya devam et...
 • Iphone severlerin şarj derdi bitiyor haberleri bomba gibi sızdı

  Iphone severlerin şarj derdi bitiyor haberleri bomba gibi sızdı

  Teknoloji devi Apple'ın bir sonraki amiral gemisi olması beklenen iPhone 7 , iPhone kullanıcılarının ilk defa tanışacağı bazı özelliklere sahip olabilir. iPhone 7 Plus modelinde iPhone 6s Plus'a oranla önemli çeşitli yenilikler geleceği ifade ediliyor. iPhone 7 Bomba Gibi Geliyor! Ayrıca Apple , ısrarla microSD desteğini telefonlarında sunmaması ve kullanıcılarından sık sık depolama alanı konusunda şikayet alması nedeniyle iPhone 7'de 256GB depolama alanı seçeneğini ...

  Okumaya devam et...
 • Acer Aile Odaklı Iconia One 8 Tabletini Duyurdu

  Acer Aile Odaklı Iconia One 8 Tabletini Duyurdu

  Iconia One 8 bunun dışında mütevazı özelliklere sahip. Acer Iconia One 8 tablet, özellikle ailelerde yer alan genç kesim için tasarlanmış ve nispeten düşük fiyat etiketi ile bütçeleri de çok fazla zorlamayacak. Kids Center uygulaması çocuklara özel kullanımı kolay bir arayüz ile geliyor ve çocuklar için seçilen faydalı oyunlar, videolar, kitaplar ve internet sitelerini bir araya getiriyor.

  Okumaya devam et...
 • Oculus Touch ne zaman gelecek? haber detayları

  Oculus Touch ne zaman gelecek? haber detayları

  Merakla beklenti içinde olanlara müjdeli haber ise; Oculus Rift , firmaca söz verildiği gibi 2016 yılı Mart ayına kadar sipariş verenlere ulaştırılacak. Tabi ki bunu satışlar gösterecek. Bu arada Oculus Touch ertelendi ancak Oculus Rift için firmanın planlarında bir değişiklik yok. Bundan dolayı Oculus Rift beklendiği tarihte raflardaki yerini alacak.

  Okumaya devam et...
 • Zuckerberg, yapay zeka yapmak istiyor

  Zuckerberg, yapay zeka yapmak istiyor

  Yapay zeka yardımıyla evinde bazı alanları kontrol etmek istediğini açıklayan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg , düşüncelerini Facebook üzerinden yazdığı bir iletiyle duyurdu. Iron Man (Demir Adam) filmindeki 'uşak' Jarvis karakterinden ilham aldığını söyleyen Zuckerberg , "Kişisel asistanıma eve gelen misafirleri yüzüne bakarak onları nasıl tanıyacağını öğreteceğim.

  Okumaya devam et...