Londravizyon
 • NASA, beş süper yıldız keşfetti

  NASA, beş süper yıldız keşfetti

  Yeni bulunan yıldızlardan ikisi 15 milyon fer seneyi uzaklıktaki M83 galaksisinde, başka üçü de 18 ve 26 milyon fer seneyi uzaklıktaki NGC 6946 ve M51 galaksilerinde yer alıyor. Yıldız, patlamalar esnasında uzaya Güneş'in 10 katı kütlesinde gaz ve toz fırlatmıştı. "Süper yıldızların kеşfi", Astrophysicаl Journаl Lеttеrs" dergisinde de yayımlandı.

  Okumaya devam et...
 • .tr alan adı pazarı 8 milyon lira

  .tr alan adı pazarı 8 milyon lira

  Türkiye'de ".tr "uzantılı 368 bin 165 intеrnеt sitеsi bulunuyоr. Bu alan adları için yıllık 5 ile 25 lirа arasında ödеmе yаpılıyоr. Söz konusu ise alan adlarından senede elde edilmekte olan gelir ise 8,1 milyon lirayı bulmaktadır. "Çünkü bu yetki kanunen 5809 sayılı kanunla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına verilmiştir" diye konuştu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Atıf Ünaldı da Türkiye'de alan adı yapılandırılmasının yanlış olduğunu ifade ederek, ...

  Okumaya devam et...
 • Facebook profilinizin işe alınmanızda etkisi var mı?

  Facebook profilinizin işe alınmanızda etkisi var mı?

  Araştırma kapsamı içerisinde yedi ay içerisinde 2 bin 112 kurgusal CV ile iş başvurusu yapılmış olduğu görüldü. Stijn Baert ve ekibi, iş başvurularında Facebook'un etkisi durumu nasıl olacak şeklinde bir araştırmada bulundu. Yapılan ikinci araştırmada ise CV'lerine Facebook profil fotoğrafları yüklenen kişilerde, gene Facebook'u düzenli olanların şirketlerin ilgisini çektiği belirtiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji uyardı bu illerde kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji uyardı bu illerde kuvvetli yağış bekleniyor

  Güney Ege'de; Rüzgarın Perşembe günü öğle saatlerden itibaren güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Bir başka uyarıda ise güney yönlerinden kuvvetli rüzgar beklendiği belirtildi. Çanakkale ve çevresinde fırtına ve kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Batı kesimlerde lodos fırtınası bekleniyor, soba zehirlenmesine dikkat

  Batı kesimlerde lodos fırtınası bekleniyor, soba zehirlenmesine dikkat

  Batı ve Orta Akdeniz'de; Perşembe günü akşam saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgarların оluşturabileceği başta soba ve doğаlgаz kаynаklı zеhirlеnmеlеr olmak üzеrе, ulаşımdа aksamalar, çatı uçması, аğаç ve dirеklеrin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

  Okumaya devam et...
 • Razer Nabu Watch Akıllı Bileklik Tanıtıldı

  Razer Nabu Watch Akıllı Bileklik Tanıtıldı

  Geri sayım sayacı, alarm ve Bluetooth bağlantısıyla fonksiyonel bir akıllı saat olan Razer Nabu Watch'ın hücresel pili 12 ay kullanım garantisine sahip. Daha detaylı olarak tasarlanan diğer ikinci ekranda ise çeşitli bildirimleri, iletişim bilgilerini ve fitnes takibini görebileceksiniz. Fitness takibi kısmında ise yakılan kalori, atılan adım sayısı ve katedilen mesafe gibi bilgiler yer alıyor.

  Okumaya devam et...
 • İşte 360 Derece Çekim Yapabilen Kamera

  İşte 360 Derece Çekim Yapabilen Kamera

  Nikon Keymission 360 , adından da anlaşılacağı üzere 360 derecelik video kayıt desteği ile geliyor. Mesela D4S'te bu rakam 409,600 seviyesindeydi. FX formatında uzun süredir pazarda olan D4 modelinin yerine tanıtılan Nikon D5 modeli, toplamda 153 otofokus noktası sunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Sosyal Medya Sitesi Facebook, Android'e Veda Mı Ediyor?

  Sosyal Medya Sitesi Facebook, Android'e Veda Mı Ediyor?

  The Information'a göre Facebook , çok küçük çaplı bir kullanıcı grubunun Android"li cihazlarındaki Facebook uygulamasını bilerek kilitledi. Android uygulamasını denemek için bu yola başvuran Facebook , Android cihazlardan Facebook " giriş yapamayan kullanıcıların tepkisini ölçmekti.

  Okumaya devam et...
 • Huawei Mate 8 Fiyatı Açıklandı!

  Huawei Mate 8 Fiyatı Açıklandı!

  M-Pen adı verilen stylus aksesuar cihazlardan ayrı olarak satılırken, dört farklı modelde satışa sunulacak olan Huawei MediaPad M2'nin fiyatları ise biraz yüksek bulunabilir. İki modelin de ortak yanı ön tarafa konumlandırılmış parmak izi sensörüne sahip olmaları ve Bluetooth 4.0, WiFi 802.11ac bağlantı teknolojilerini desteklemeleri, 5MP ön - 13MP arka kameraya sahip olmaları.

  Okumaya devam et...
 • '.tr' pazarı 8 milyon lirayı aşıyor

  '.tr' pazarı 8 milyon lirayı aşıyor

  Bu alan adları için senelik 5 ile 25 lira arasında ücret ile ödeme yapıldığı görülmektedir. "İnternet Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Özeren, yapmış olduğu açıklama detayında, ".tr" alan adı işlemleri için gerekli olan politika ve prosedürlerin 1991-1998 senesinde ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca düzenlenmiş olduğunu, 2000 senesinde Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kuruluna bağlı çalışmakta olunduğu sektör temsilcilerinin yer almış olduğu ve 11 kurumsal üyeden oluşmuş olan "DNS Çalışma Grubu" ...

  Okumaya devam et...
 • Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri Türkiye Satış Yerleri Tanıtım Videosu

  Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri Türkiye Satış Yerleri Tanıtım Videosu

  Las Vegas'ta düzenlenen tüketici elektronik fuarı CES 2016'daki Samsung sunumu sırasında Samsung Gear S2 modeline iOS desteğinin geleceği resmi olarak açıklandı. Konuyla ilgili daha fazla detay bilinmese de Gear Manager uygulamasının App Store'a yakında yer alacağı düşünülüyor. Apple Watch'tan etkilenmeyen iPhone kullanıcılarından biriyseniz, Gear S2'nin iPhone desteği için biraz beklemeniz gerekecek ancak beklediğinize değebilir.

  Okumaya devam et...
 • Twitter 140 karakter sınırını kaldırıyor mu?

  Twitter 140 karakter sınırını kaldırıyor mu?

  Uzman Pachter, yeni uygulamayla kullanımın artacağını, bunun da Twitter'ın âza sayısında tırmanış sağlayacağını söyledi.2006 yılında kurulan Twitter, 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Ancak kullanıcı bir tıkla içeriğin devamını okuyabilecek. Sosyal medyayı, özellikle de Twitter'ı aktif olarak kullanan herkesin bildiği gibi uzun süredir Twitter'ın 140 karakterlik kısıtlamasının kalkacağı konuşuluyordu.

  Okumaya devam et...
 • Antalya ve Muğla için şiddetli yağış uyarısı

  Antalya ve Muğla için şiddetli yağış uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'da rüzgarın Perşembe günü ilk saatlerden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin tahmin edildiğini ve fırtınanın aynı gün öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesinin beklendiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Ana Sayfa > Teknoloji > Twitter'da karakter sayısı artıyor

  Ana Sayfa > Teknoloji > Twitter'da karakter sayısı artıyor

  Twitter'ın kuruluşundan bu yana uyguladığı 140 karakter sınırını 10 bine çıkarabileceği bildirildi. Sosyal ağ denilince ilk akla gelenlerden Twitter , 140 karakter sınırı ile tanımlanan bir platform haline geldi. Twitter şirketi, haberlere ilişkin açıklama yapmazken, şirketin CEO'su Jack Dorsey Twitter hesabından yeniliklerin sinyalini verdi. Dorsey, yazdığı bin 325 karakterlik metnin görüntülük resmini paylaştı.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu

  Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji 2. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son yaptığı uyarılar ise doğru çıktı. Ankara'da kar yağışı başladı hava durumu raporları meteoroloji açıkladı. Meteoroloji'den yapılan duyuru sonrası İstanbul Valiliği teyakkuza geçti. Diyarbakır'da kar yağışı ve dondurucu soğuk, günlük hayatı olumsuz etkiledi.

  Okumaya devam et...
 • İşverenler Facebook profillerini de inceliyor

  İşverenler Facebook profillerini de inceliyor

  Stijn Baert ve ekibi, iş başvurularında Facebook'un etkisi durumu nasıl olacak şeklinde bir araştırmada bulundu. Belçika'daki Gent Üniversitesi tarafından yapılmış olan bir araştırma sonucu, Türkiye'de de yoğun biçimde kullanılmakta olan sosyal medya sitesi Facebook'un , iş başvurularında oldukça önemli bir yere sahip olmuş olduğunu belirterek vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Alarm verildi! Kuvvetli kar yağışı geliyor

  Alarm verildi! Kuvvetli kar yağışı geliyor

  HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. "Perşembe günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Balıkesir'in kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olacağı tahmin edilmekte olan kar yağışının, cuma günü de etkisini sürdürmesi beklenmektedir" denildi.

  Okumaya devam et...