Londravizyon
 • Project Tango, Lenovo ve Google tarafından geliştiriciler

  Project Tango, Lenovo ve Google tarafından geliştiriciler

  Standart phabletlerden daha geniş bir ekrana sahip olacak olan Project Tango , akıllı telefon ile tablet karışımı bir model olacak diyebiliriz. Dün akşam açıklama yapma ihtiyacı duyan her iki firma, Lenovo adı altında Project Tango isimli telefonun 2016'nın yaz mevsiminden itibaren küresel pazarda satışa sunulacağını resmi olarak açıkladılar.

  Okumaya devam et...
 • İlk Cep Telefonunu Üreten Motorola Tarihe Karıştı

  İlk Cep Telefonunu Üreten Motorola Tarihe Karıştı

  Peki bundan sonra ne olacak? Cep telefonunu ilk üreten firmanın bile yanlış yatırımlarla böyle bir duruma gelebilmesi oldukça üzücü. Marka işleri artık Motorla Mobility'nin sahibi olan Lenоvo tarafından yönetilecek. Bundan sonra Moto by Lenovo markasıyla satışa sunulacak olan telefonlarda, Motorola'nın "M" logosu ve Lenovo logoları yer alacak. Bu isim değişikliğini " Motorolayı yavaş yavaş sektör dışına iterken bir yandan da Moto üzerinde odaklanacağız" sözleriyle belirten Rick ...

  Okumaya devam et...
 • Doğu ve Güneydoğu için kuvvetli yağış uyarısı

  Doğu ve Güneydoğu için kuvvetli yağış uyarısı

  Meteoroloji Elazığ 13. Bölge Müdürlüğünce, Malatya, Elazığ, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. Açıklamada, yel nedeniyle soba ve doğalgaz kaynaklı karbonmonoksit gazı zehirlenmeleri, çatı uçmaları, ağaç veya direklerin devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi konularda dikkatli olunması istendi.

  Okumaya devam et...
 • Internet Explorer 8, 9 ve 10 ömrünü tamamladı

  Internet Explorer 8, 9 ve 10 ömrünü tamamladı

  Web tarayıcısı programlar genellikle ücretsizdir ve internet üzerinden indirilebilmektedir. Aslında bakarsanız vermek istemiş olduğumuz bilgi, Internet Explorer tarzı yaşlı uygulama çeşitlerinin kullanılma durumu güvenlik açıklarından dolayı güvensizlik taşımakta olduğunu vurgulamak istiyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Meteorolojiden

  Meteorolojiden "su baskını ve heyelan" uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege'de meydana gelen lodos fırtınasına uyarı çekerek insanları soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı uyardı. " Kuvvetli rüzgar ve fırtına cuma günü etkisini kaybedecektir" denildi. İGDAŞ da bir duyuru yaparak bu akşamdan itibaren lodosun yol аçаbileceği karbоnmоnоksit zehirlenmelerine kаrşı hаlkı uyardı.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 7 ekran paneli nasıl olacak?

  IPhone 7 ekran paneli nasıl olacak?

  Diğer taraftan ise çözünürlük tarafında artık 1080 x 1920 çözünürlük bekleniyor. iPhone 6 Plus ve iPhone 6s Plus modelleri haricinde Apple Full HD çözünürlük kullanmıyor. Apple görünüşe göre şimdiki iPhone'larda kullanılan hücre içi (In-Cell) panellerle pek mutlu değil. iPhone 6'da olduğu gibi 4.7 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen yeni iPhone'un 5GB RAM'e sahip olacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında.

  Okumaya devam et...
 • Facebook fotoğrafı işe girmeye mani olabilir

  Facebook fotoğrafı işe girmeye mani olabilir

  Fakat Facebook ve benzeri sosyal ağların iş başvurusunda bu denli etkili olduğu tahmin edilmiyordu. İyi bir profil ve etkileyici bir profil fotoğrafı işe alınma şansını yarı yarıya artırıyor. Araştırma kadrosunun başındaki Profesör Stijn Baert, neticelere müteallik meydana getirdiği açıklamada, ’Daha uygun Facebook yanay fotoğrafı bulunan adaylar başvurularına yüzdelik 21 henüz müspet devir aldı.

  Okumaya devam et...
 • Meteorolojiden sağanak yağmur ve kar uyarısı

  Meteorolojiden sağanak yağmur ve kar uyarısı

  Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, Güney Ege Kıyıları ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güneydoğu yönlerden orta kuvvette, Güney Ege , Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (30-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Facebook Messenger 1 milyon yolunda

  Facebook Messenger 1 milyon yolunda

  Facebook resmi blog sayfası aracılığıyla Messenger uygulamasının aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Facebook Messenger masa üstü uygulaması ne zaman çıkacağı henüz bilinmezken teknolojinin hızına yetişmekte güçlük çektiğimiz artık tam anlamıyla kendini belli ediyor.Güncellemnin ise ülke ülke geldiğini hatırlatak isteriz şuanda bu güncellemeden sadece ABD, Kanada, Peru ve Venezuela faydalanabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • HTC One A9 pembe renge bürünecek

  HTC One A9 pembe renge bürünecek

  Bayan kullanıcıları hedefleyen pembe renkli One A9 şimdilik sadece HTC'nin anavatanı Tayvan'da satışa sunuldu. Orta seviye Snapdragon 617 işlemci kullanan HTC One A9 , 2/3 GB RAM ve microSD kart destekli 16/32 GB dahili depolama alanı sunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Numerik Klavyeli USB belleği sahibinden başka kimse içine bakamayacak

  Numerik Klavyeli USB belleği sahibinden başka kimse içine bakamayacak

  Bütün belgelerimizi küçük bir makinanı içine doplama imkanı veren ve dünyanın önde gelen bellek üreticilerinden olan Kingston'ın Las Vegas'ta devam eden CES 2016'da usb hafızalarında "şifre" dönemini başlatıyor. AES 256-Bit donanım tabanlı şifrelemeyle kollanan mevzubahis USB bellek, 16 GB, 32 GB ve 64 GB'lık 3 çeşitli modelle senenin önce çeyreğinde piyasaya takdim edilecek.

  Okumaya devam et...
 • Google Play Store İndir Google Play Yükle, Hızlı Play Store İndir

  Google Play Store İndir Google Play Yükle, Hızlı Play Store İndir

  Bir İnternet veya mоbil vеri bağlаntınız olduğunda Play Store uygulаma, oyun ve dijitаl içеrik yükleyеbilirsiniz. Bazı içerikler ücretsizdir, bazıları ise satın alınabilir. Ücretli öğeler için aşağı oku kullanarak ödeme yönteminizi seçebilir veya değiştirebilirsiniz Down. Uygulamalar, desteklenen Android cihazlar ile birlikte kullanılacak şekilde tasarlanmıştır; bunları bilgisayarınızda kullanamazsınız.

  Okumaya devam et...
 • 8 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı! Meteoroloji Uyardı! Fırtına Geliyor!

  8 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı! Meteoroloji Uyardı! Fırtına Geliyor!

  Fırtınanın, akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmemektedir. İzmir Valiliği akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde güçlü, kenar kesimlerde ise çok güçlü ve şiddetli sağanak yağışın beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı. Buna göre, batı bölgelerden başlayarak etkisini artırması beklenen güney yönlü rüzgarların, bu gece saatlerinde kuzey iç ve batı kesimlerde kuvvetli, Marmara'nın batısında yer yer fırtına olarak esmesi bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • İşverenler artık adayların Facebook profillerini inceliyor

  İşverenler artık adayların Facebook profillerini inceliyor

  BBC Türkçe'den Yusuf Özkan'ın haberine göre işverenler, artık başvuru yapan adayın Facebook profilini de inceliyor. Belçika’da meydana getirilen müşterek araştırma, işverenlerin toplumsal iletişim araçları sitesi Facebook’a girerek iş başvurusu işleyen adayların profillerini incelemiş olduğu ortaya koydu.

  Okumaya devam et...
 • 8 İlde Kuvvetli Yağış

  8 İlde Kuvvetli Yağış

  Cuma günü de rüzgarın doğu bölgelerde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın Cuma günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor. Açıklamada yağışla birlikte fırtınanın da etkili olacağına işaret edilerek, "Fırtına ve çok kuvvetli yağışların oluşturabileceği, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı ilgililerle ...

  Okumaya devam et...
 • Microsoft'un yeni Windows 10 yayma taktiği

  Microsoft'un yeni Windows 10 yayma taktiği

  Onlarca OEM üretici ile anlaşan Microsoft , bu üreticilerin Windows 10 Mobile akıllı telefonlarını satışa sunması ile pazar payını da artırmayı hedefliyor. Windows İş Grubu Yöneticisi Kadir Şener , "Windows'un herhangi bir eski sürümüne kıyasla, Windows 10'da daha yüksek bir müşteri memnuniyeti gördüğümüz için heyecanlıyız".

  Okumaya devam et...
 • Oculus Rift resmi satışlarına başlıyor!

  Oculus Rift resmi satışlarına başlıyor!

  Geçtiğimiz senelerde Developer Kit'leriyle teknoloji dünyasına bomba gibi düşen bir teknoloji olan Oculus Rift'in resmi çıkış tarihi belirlendi. İlk olarak 28 Mart 2016 itibariyle 20 ülkeye (Listede Türkiye yok.) gönderimi yapılacak olan Oculus Rift'in vaat ettiklerini yerine getirip getiremeyeceğini ilkbahar aylarında göreceğiz.

  Okumaya devam et...