Londravizyon
 • Meteoroloji Uyardı: Kar Yağışı Yeniden Geliyor!

  Meteoroloji Uyardı: Kar Yağışı Yeniden Geliyor!

  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün haftalık tahminine göre, yarın Kocaeli'de parçalı bulutlu bir hava olacak. 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Pazartesi gününden itibaren ise İstanbul'un merkezinde karla karışık yağmur bekleniyor. İstanbul'un yanı sıra Türkiye'nin büyük bir bölümü kar yağışının etkisi altına girecek.

  Okumaya devam et...
 • Meteorolojiden bugün ve yarın için yağış uyarısı

  Meteorolojiden bugün ve yarın için yağış uyarısı

  Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Doğu Anadolu , Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Meteorоlojinin verilerine göre; sаlı gününe kadar İstanbul'da еtkili оlacak lоdosun, gеçen haftaki kadаr şiddetli olması beklenmiyor. Yine de ulaşımda aksamalara neden olabileceği, bazı uçak seferlerinin iptal edilebileceği tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Elon Musk: Apple Car artık bir sır değil!

  Elon Musk: Apple Car artık bir sır değil!

  Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimci Elon Musk , SpaceX 'in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal 'ın (orijinali X.com) kurucu ortağıdır. Buradan da çıkarttığımız sonuç şu oluyor. Sürücüsüz otomobiller konusunda da açıklama yapan Musk , birkaç yıl sonra yollarda sürücüsüz otomobiller göreceğimizi ve insanların otomobil satın alırken sürücüsüz otomobilleri tercih ederek yalnızca istedikleri zaman hobi olarak otomobil kullanacaklarını belirtmiş.

  Okumaya devam et...
 • Şok: Windows 8'in desteği bugün sona eriyor!

  Şok: Windows 8'in desteği bugün sona eriyor!

  Bilgisayar işletim sistemlerinde lider olan Microsoft ilk köklü değişimini Windows Vista 7 ile yapmıştı ardından dokunmatik ekranlı bilgisayarların gelmesi ve kullanımı kolaylaştırarak uygulamaların ve xBox gibi cihazlarının kullanım oranlarını artırmak isteyen şirket bir köklü yeniliği Windows 8 ile getirmişti.

  Okumaya devam et...
 • Twitter canlı yayın özelliğine başlayacak

  Twitter canlı yayın özelliğine başlayacak

  Periscope yayınlarını Twitter'da göstermek içinse Periscope üzerindeki yayın ekranında bulunan Twitter'da paylaşma seçeneğine tıklamak yeterli oluyor. Yayın ekranının üzerine tıklandığında ise video tam ekran olarak açılıyor. Facebook'a karşı yapılmış bir hamle olarak nitelendirebileceğimiz özellik hali hazırda Twitter'ın satın aldığı Periscope ile popüler olmuşken özelliğin artık twitter üzerindende kullanılabileceği doğrulandı.

  Okumaya devam et...
 • Intel Skylake İşlemcilerde Hata Tespit Edildi

  Intel Skylake İşlemcilerde Hata Tespit Edildi

  Prime95'in bir önceki Intel serilerinde kusursuz çalıştığını belirtelim. Intel ise iş ortaklarıyla birlikte sorunu çözmek adına yaptığı çalışmalar sonrasında BIOS güncellemesi yoluyla sorunun ortadan kaldırılacağını belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Apple Music imkansızı başardı!

  Apple Music imkansızı başardı!

  Mullgan'a göre Apple Music, Spotify ile 2017 yılında liderlik mücadelesine girmesi olası gözüküyor. Rakibi Spotify'ın 6 senede başardığını, Apple yeni hizmetiyle sadece 6 ayda başardı! Hiç şüphesiz, bu adım servise yeni kullanıcılar eklemiştir.

  Okumaya devam et...
 • Google zararlı bulduğu 13 uygulamayı sildi

  Google zararlı bulduğu 13 uygulamayı sildi

  Lookout, sözkonusu uygulamaların Brain Trust adlı zararlı аilesine ait olduğunu ortаyа çıkardı. Bu açığa sahip uygulamalar cihazınıza root (kök) erişimi sağlayabiliyor ve onu fabrika ayarlarına döndürseniz bile hayatta kalabiliyorlar. Cake Tower ve Honey Comb gibi uygulamaların ortalama 4,5 yıldıza sahip olmasının nedenin de bu olduğu belirtiliyor. Google'ın kaldırdığı uygulamaların isimlеri ise şöyle: Cakе Blast, Jump Planet, Honey Comb, Crazy Blоck, Crazy Jеlly, Tiny Puzzle, Ninjа Hook, ...

  Okumaya devam et...
 • Çatak'ta alabalık tesisi çığ altında kaldı

  Çatak'ta alabalık tesisi çığ altında kaldı

  Kar yağışının ardından havanın ısınmasıyla tesisin üzerine çığ düştüğünü belirten Selçuk, "Çığ sonucunda tesisteki 8 havuzda hasar oluştu". Ayrıca başka bir vatandaşımıza ait 30 adet arı kovanı da çığ altında kalmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Kar yağışı geri geliyor

  Kar yağışı geri geliyor

  Meteoroloji'nin tahminine göre cumartesi günü İstanbul da yağışlı geçecek. Türkiye'nin geniş kesimini etkisi altına alacak kar yağışı geliyor. Mega kentte Şehir Hatları ve İDO menfi hava koşulları nedeniyle seferlerini iptal etmiş ve kenti dünyaya bağlayan uluslararası havalimanları olan Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında ise kar önlemleri en üst seviyeye çıkarılmış, bu kapsamda THY 250'den fazla uçuşunu iptal ettiğini duyurmuştu.Vapur seferlerinin de bir kısmı gerçekleştirilememişti.

  Okumaya devam et...
 • Kar Yağışı Ne Zaman Meteoroloji Uyardı

  Kar Yağışı Ne Zaman Meteoroloji Uyardı

  Aynı zamanda buzlanma ve dona karşı uyarıldı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni hava durumu raporları açıkladı. 2015 yılının son günlerinde etkisini gösteren kar yağışının önümüzdeki hafta bir kez daha kendisini göstermesi bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • 4 inç Boyutunda iPhone 5e Gelebilir

  4 inç Boyutunda iPhone 5e Gelebilir

  Uzun zamandır iPhone 6c olarak adlandırılacağı konuşulan telefonun iPhone 5e ismiyle kullanıcıların karşısına çıkacağını ifade eden MyDrivers , "e" harfinin " enchanced " yani genişletilmiş kelimesinin baş harfine vurgu yapacağını söylüyor.

  Okumaya devam et...
 • Apple Music yeni kullanıcı sayısı ile şaşırtacak

  Apple Music yeni kullanıcı sayısı ile şaşırtacak

  Financial Times tarafından hazırlanan rapor, Apple Music uygulamasının ilk 6 ayda 10 milyon ücretli kullanıcıya ulaştığını açıkladı. CEO Tim Cook, Haziran nihayetinde hizmete sunulan Apple Music hakkındaki Ekim'de bir açıklama yapmış ve 6,5 milyon üyelerinin bulunduğunu söylemişti.

  Okumaya devam et...
 • Charles Perrault Doodle oldu

  Charles Perrault Doodle oldu

  Yoğun iş temposundan gündeme dair gelişmelerden uzak kalan internet kullanıcıları Charles Perrault kimdir gibi popüler kelimelerinden Doodle sayesinde haberdar olup, önemli ve özel günlerden de geri kalmamış oluyor. İlk masallarını kendi çocukları için yazmıştır. Sanata büyük bir ilgisi vardı, çeşitli resmi görevlerde yer aldı. Charles Perrault'un Uyuyan Güzel adlı eseri, opera ve bale olarak salonlarda izleyici ile buluşurken, Walt Disney adlı şirket tarfından Külkedisi ve Uyuyan ...

  Okumaya devam et...
 • Apple'dan Android işletim sistemi için uygulama

  Apple'dan Android işletim sistemi için uygulama

  Ancak tam tersi söz konusu olduğunda, yani iOS'ten Android'e geçmek istediğinizde böyle bir uygulama bulunmuyor. İngiltere kaynaklı raporda operatörlerin Apple'dan bu konuda yardım istediği belirtilmiş. Öyle ki firma, telefonlarında bugüne kadar kendi şarj konektörlerini kullanmış olup dışarıdan zorunlu olmadıkça herhangi bir parça almama çabası göstermektedir.

  Okumaya devam et...
 • Yeni Nesil Galaxy A Serisi Türkiye Pazarına Giriş Yaptı

  Yeni Nesil Galaxy A Serisi Türkiye Pazarına Giriş Yaptı

  Samsung , Türkiye’deki tüketicilerin geri bildirimleri ve ihtiyaçlarından ilham alan sürekli inovasyon anlayışından asla vazgeçmiyor. Yenilenen Galaxy A serisinin, ülkemizdeki satışa çıkması ile beraber satış fiyatları da belilendi. Samsung Galaxy A serisindeki hızlı şarj özelliği vasıtasıyla acelesi olan kullanıcılarda düşünülmüş bu özellik ile birlikte pil; 30 dakikada % 50, 100 dakika gibi kısa süre içerisinde ise % 100 hale gelebiliyor.

  Okumaya devam et...
 • PlayStation ve Xbox daha da ucuz hale gelecek

  PlayStation ve Xbox daha da ucuz hale gelecek

  Bu da 2. Sürüm Konsol yani Slim: "İnce Kasalı" Konsol anlamına geliyor. Şu anda Görsel Kalitenin üst düzeyde olduğu Oyunların bulunduğu Konsolların; çok fiyata toplanabilecek Bilgisayarlardan daha ucuza daha Kaliteli bir Oyun Deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

  Okumaya devam et...
 • Vine Kurucusunun Yeni Sosyal Ağı: Peach

  Vine Kurucusunun Yeni Sosyal Ağı: Peach

  Peach nasıl kullanılır Aslında yine Twitter'da olduğu gibi kullanıcıların birbirleriylе çeşitli güncellemelеri paylaşmasına olanak tanıyan bu ücretsiz uygulamanın Twitter'dan farkı ise daha çok Slack benzeri komutlаr kullanıyor olması.

  Okumaya devam et...