Londravizyon
 • Facebook kendi mobil tarayıcısını geliştiriyor

  Facebook kendi mobil tarayıcısını geliştiriyor

  The Next Web'in aktardığı bilgiye göre Facebook , internet tarayıcısı test çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu nedenden dolayı şirket, Aralık ayından beri yeni tarayıcısını bazı kullanıcılar ile testte bulunmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Microsoft Word Flow yakında ios ve android cihazlarda

  Microsoft Word Flow yakında ios ve android cihazlarda

  Gelen bilgilere göre Windows Phone kullanıcılarının en sevdiği özelliklerden birisi olan Windows Word Flow Klavye, iOS platformu için dağıtılmaya hazırlanıyor. Öyleki daha bundan 12-13 yıl kadar önce telefon operatörleri sadece kendi aralarında mesaj alıp verebilirken ve diğer GSM operatörlerine mesaj gönderemezken şimdiki duruma baktığımızda böyle bir sorunun ortadan kalktığını görüyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Eokul Karne notları öğrenme - Takdir ve Teşekkür Belgesi kontrol etme

  Eokul Karne notları öğrenme - Takdir ve Teşekkür Belgesi kontrol etme

  E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden veliler, not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, haftalık ders programı, alınan dersler, derslere giren öğretmen bilgileri, imtihan sonuçları, imtihan tarihleri, sözlü notları, şube vasatça ve başarı belgeleri gibi en güncel eğitim verilerini içeren bilgilere basit bir şekilde erişim sağlayabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Falcon 9 nasıl indi? Falcon 9 iniş anı şaşırttı

  Falcon 9 nasıl indi? Falcon 9 iniş anı şaşırttı

  Dün (17 Ocak) Kaliforniya'daki Vandenberg Hava Üssü'nden fırlatılan roket, yörüngeye iklim değişikliğini gözlemlemek için kullanılacak bir uydu yerleştirmişti. SpaceX şirketi, dünyaya inebilen roketlerin parçalarının sonraki görevlerle de kullanılabilmesini, böylece uzay uçuşlarının daha ucuz ve sürdürülebilir olmasını amaçlıyor.

  Okumaya devam et...
 • Whatsapp uygulaması bundan böyle ücretsiz kullanılacak!

  Whatsapp uygulaması bundan böyle ücretsiz kullanılacak!

  Müjdeli haberi veren WhatsApp kurucusu Jan Koum, ücretlendirme sisteminin yeterince iyi çalışmadığını öne sürerek yıllık üyelik ücretini kaldırma kararı aldıklarını belirtti. Ücretli sürüme geçilmeden önce halihazırda WhatsAppa sahip olanlar "Ömür Boyu" ücretsiz olarak uygulamayı kullanma hakkına sahipti. WhatsApp , gelen reaksiyonlara daha fazla suskun kalamadı ve bugün bir izah yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Orta Karadeniz Ve Akdeniz'de Fırtına Uyarısı

  Orta Karadeniz Ve Akdeniz'de Fırtına Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da , mevcut kar örtüsü üzerine hafta başından itibaren güneyli rüzgarlar ile yeni yağışlar düşmesi beklendiğinden kar kalınlığının yüksek olduğu eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Meteorolojiden şiddetli fırtına ve kar uyarısı

  Meteorolojiden şiddetli fırtına ve kar uyarısı

  Erzurum Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinden itibaren Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan ve Kars'ta güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar, şiddetli fırtına ve Iğdır hariç bölge genelinde kar yağışının beklendiği bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • SpaceX Falcon 9'un okyanusa iniş denemesi başarısız oldu

  SpaceX Falcon 9'un okyanusa iniş denemesi başarısız oldu

  Tekrar kullanılabilir roketler alanında öncü olmak isteyen Amerikan SpaceX şirketinin Falcon 9 roketi, ABD'nin Florida eyaletinde fırlatıldıktan kısa bir süre sonra başarılı bir şekilde iniş yapmıştı. "Temel sebep kalkış sırasında ağır sisin yoğunlaşmasından oluşan buzlanma olabilir." mesajını paylaştı. Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz.

  Okumaya devam et...
 • WhatsApp Yıllık Ücret Almayı Bırakıyor

  WhatsApp Yıllık Ücret Almayı Bırakıyor

  Bu politika özellikle kredi kartı kullanımı sınırlı olanları fazlasıyla etkiliyor. WhatsApp'a hiç ücret ödediniz mi bilmiyoruz ancak ücretsiz kullanım süresi dolduktan sonra acaba bu kez para isteyecek mi derdi de sona eriyor. iPhone ve Android kullanıcıları WhatsApp'ı online mağazalarından (AppStore - Google Play Store ) indirebilirler. Herkes için WhatsApp ücretsiz oldu! Geçtiğimiz aylarda Facebook'un rekor bir ücretle satın aldığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp gelen ...

  Okumaya devam et...
 • E okul karne notları öğrenme ekranı

  E okul karne notları öğrenme ekranı

  Ancak veliler 22 Ocak cuma gününü beklemeden çocuklarının karne notlarını e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirler. Takdir teşekkür hesaplama 2016 ekranı da e-okul veli bilgilendirme sistemi 2016 sayfasından öğrenilebiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Steve Jobs FETÖ ile ortak çıktı

  Steve Jobs FETÖ ile ortak çıktı

  Steve Jobs'un biyolojik ve büyüten olmak üzere iki değişik anası bulunuyor. Steve'in biyolojik annesi Joanne Schieble Simpson iken büyüten annesi Clara Jobs'tır . Clara Jobs'un fotoğrafında Fetullah Gülen yer alıyor. Peki, Clara Jobs'un fotoğrafında neden Fethullah Gülen var? Bu probleminin cevabı çok kolay.

  Okumaya devam et...
 • Meteorolojiden İstanbul için gece yarısı uyarısı

  Meteorolojiden İstanbul için gece yarısı uyarısı

  Meteoroloji kar yağışının bugün İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Kütahya, Sivas, Konya, Kayseri, Bolu, Karabük, Sinop, Zonguldak, Amasya, Samsun, Hakkari, Iğdır, Malatya ve Erzurum "da çok yoğun ve kuvvetli olduğunu açıkladı". Hava sıcaklıklarının, hafta başından itibaren batı kesimlerden başlayarak yurdun iç, batı ve kuzey kesimlerinde hissedilir derecede (10-15 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • İki hastaya sığır kalbinin zarından kalp!

  İki hastaya sığır kalbinin zarından kalp!

  Dr. Mehmet Kirişçi, "Ciddi kalp darlığı nedeniyle hastanemize başvuran ve kliniğimize yatırdığımız biri 90 yaşında diğer 76 yaşındaki iki tane hastamızı açık kalp ameliyatı olmadan kasıktan girilerek, çürüyen kalp kapaklarını değiştirdik". Bu tedavi anjiyo ünitesinde oluyor. Yani ameliyathaneye girmeden kalp kapağı değişiyor. Yaklaşık 2'şer saat süren operasyonların ardından Dökülmez ile Üzüm sağlıklarına kavuştu.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji kar yağışına karşı uyardı

  Meteoroloji kar yağışına karşı uyardı

  HAVA SICAKLIĞI :Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde 1 ila 3 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Pazartesi günü ülkemizde bir çok yerde sağanak yağışlar görünecek.Bu yağışların en etkilisi İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz'in batısı ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında olacak ve yerini yoğun kar yağışına bırakacak.

  Okumaya devam et...
 • Microsoft Windows 8'e Destek vermeyi bıraktı!

  Microsoft Windows 8'e Destek vermeyi bıraktı!

  Windows 10'un, Microsoft tarihindeki Windows XP'den sonraki en iyi işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu operatörün yetkilileri tarafınca FraWin.com adlı web sitesine yapılan açıklamada Windows Phone 8.1'den Windows 10'a yapılacak olan güncellemelerin gelecek hafta başlayacağı ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Huawei P9 Modelinde Home Tuşu Eklenecek (1)

  Huawei P9 Modelinde Home Tuşu Eklenecek (1)

  Akıllı telefon pazarının güçlü isimlerinden olan Huawei, 2015'de oldukça başarılı olurken, 100 milyondan fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirerek, en çok akıllı telefon satan Çinli firma olarak dikkatleri üzerine çekti. 8 çekirdekli Kirin 950 işlemci, Mali-T880 MP4 grafik birimi ve 4 GB ram ile desteklenen telefonun Geekbench sentetik testinden aldığı puan göz dolduruyor.

  Okumaya devam et...
 • 3 kenarı kavisli Samsung Galaxy S7 edge konsepti

  3 kenarı kavisli Samsung Galaxy S7 edge konsepti

  Fakat, son ortaya çıkan konsept video , Galaxy S7 edge modelinin detaylarını açığa çıkaracak nitelikte. Baktığımızda cihazların SM-G930FD ve SM-G935FD model numaralarına ait olduğu görülürken, kısa bir süre önce SM-G935A model numarasına sahip bir akıllı telefon AnTuTu veritabanında görünmüştü.

  Okumaya devam et...