Londravizyon
 • ITunes Radio artık ücretsiz değil

  ITunes Radio artık ücretsiz değil

  Reklamlar sebebiyle kullanıcılar ücret alınmıyor, internet üzerinden çevrimiçi müzik dinlenilmesine olanak tanıyordu. Yapılan resmi bir açıklamayla artık iTunes Radio'nun Apple Music içerisinde bir özellik olarak hayatına devam edeceği söylenti.

  Okumaya devam et...
 • Yarın kar yağışı olacak mı? İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?

  Yarın kar yağışı olacak mı? İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?

  Yarın yani 19 ocak salı günü Kayseri'de hava durumu yoğun kar gösteriyor. HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. 17 Ocak Pazar gecesi İstanbul'da başlayan kar yağışı 18 Ocak Pazartesi günü de etkili bir şekilde devam ediyor. Sabaha da kadar da kar yağışı aynı yoğunlukta devam edecek.

  Okumaya devam et...
 • Kar yağışı ne kadar sürecek?

  Kar yağışı ne kadar sürecek?

  Yağışların; kuvvetli (5-20 cm), yer yer yoğun kar yağışı ( 20 cm ve üzeri ) şeklinde olması bekleniyor 2 İzmir: Çok bulutlu, yağmur, iç kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu 6 Adana: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 15 Antalya: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji uyardı: Kuvvetli kar yağışı bekleniyor

  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli kar yağışı bekleniyor

  Meteoroloji hava durumu verilerini güncelledi ve 18 il için çok kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptı. İstanbul ve pek çok ilde eğitime ara verildi. İstanbul Deniz Otobüsleri de (İDO), kuvvetli lodos ve fırtına nedeni ile bir takım dış hat deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

  Okumaya devam et...
 • WhatsApp tamamen ücretsiz oldu

  WhatsApp tamamen ücretsiz oldu

  WhatsApp yeni kullancılardan 1 yıl sonunda aldığı 0.99 centlik yenileme ücretini kaldırdı. Eğer herhangi bir kredi kartına veya banka kartına sahip değilseniz WhatsApp'a ödeme yapmanız da mümkün olmuyor. Aylık 900 milyon aktif kullanıcıyı aşan Whatsapp , aylık 800 milyon aktif kulllanıcıya ulaşan Facebook Messenger tarafından yakından takip ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Stephen Hawking: 'Kendi Eseri Olan Tehlikeler İnsanlığı Tehdit Ediyor'

  Stephen Hawking: 'Kendi Eseri Olan Tehlikeler İnsanlığı Tehdit Ediyor'

  BBC tarafından düzenlenen bir konferans dizisine katılan Stephen Hawking , buna rağmen "başka dünyalar üzerinde koloniler oluşturacağı varsayılırsa, insanlığın varolmayı sürdürebileceğini" belirtti. "Ancak, en azından önümüzdeki yüz yıl boyunca uzayda kendine yetebilen koloniler kuramayacağız, bu nedenle bu süre içinde çok dikkatli olmalıyız".

  Okumaya devam et...
 • Ortaokul ve Liselerde Kodlama Dersi Müfredata Alınıyor

  Ortaokul ve Liselerde Kodlama Dersi Müfredata Alınıyor

  Bakan Işık, kodlamanın okullarda öğretileceğine yönelik ilk haberi geçtiğimiz Temmuz ayında vermişti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kodlama dersini yüz yüze konuşmuş, Bakan Avcı konuyu olumlu karşılamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Android Uygulamalarını Artık Çok Daha Kolay İndirebileceğiz

  Android Uygulamalarını Artık Çok Daha Kolay İndirebileceğiz

  Artık, telefonunuza uygulama kurmak için Play Store'u açmanıza gerek kalmayacak. Yakında, direk Google'daki arama sonucunu kullanarak uygulama kurabileceksiniz. İnternette arama yapmak için kullandığımız Google arama motorunda, çoğu zaman mobil uygulamaları da aratıyoruz. iOS platformunda Google üzerinden arattığınız uygulamaları sanki App Store " da gezermiş gibi görüntüleyebiliyor, ancak indirmek istediğinizde otomatik olarak App Store'a yönlendiriliyorsunuz.

  Okumaya devam et...
 • Microsoft Okullarda Eğitim İçin Özel Bir Minecraft Versiyonu Geliştiriyor!

  Microsoft Okullarda Eğitim İçin Özel Bir Minecraft Versiyonu Geliştiriyor!

  Microsoft'un duyurduğu bu yeni Minecraft sürümü temel olarak dersleri sıkıcı olmaktan kurtarmak amacıyla geliştirilmiş ve öğrenciler açısından orijinal Minecraft'tan çok da farklı olmayacak bir versiyon. Minecraft Eğitim versiyonuna dahil olacak öğrencilerin hesapları öğrenci belgeleriyle oluşturulacak. Ayrıca öğrenciler, evde kullanmak için ayrı bir lisans almasına gerek kalmadan istediği bilgisayara oyunu kurabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Dikkat! Wi-Fi Assist faturanızı uçurabilir

  Dikkat! Wi-Fi Assist faturanızı uçurabilir

  Ancаk bazı yеnilikler beraberinde getirdiği sistem açıklarındаn dolayı olumsuz vakaların dа meydana gelmesinе sebep olabiliyor. Öyle ki iPhone " daki bu özellik de bir kullanıcısına pahayla patladı. Daha yalın bir çözüm ise, Wi-Fi Assist özelliğinin kapatılması... Ancak iddialardan biri de, insanların telеfonlarını kullanma şekillerinden dolayı hücresel veri harcamаlarının arttığına yönеlik.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da bugün okullar tatil mi? Bugün hangi şehirlerde okullar tatil?

  İstanbul'da bugün okullar tatil mi? Bugün hangi şehirlerde okullar tatil?

  Kar yağışı Orta Anadolu'da bugün de devam ederken Eskişehir'de -7 derece santigrat, Bilecek'te ise -10 derece santigratlık soğuk hava bekleniyor. Okullar Ankara tatil edilecek mi. İstanbul Valiliği 20 Ocak Okulların tatil olması gerektiğini açıkladı mı. Bu nedenle öğrenciler "Okullar yarın (salı) günü de tatil olacak mı sorusunu sormaya başladı".

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji'den kritik uyarı! Kar bu illere yeniden geliyor!

  Pazar günü tesirini göstermeye başlayıp, Pazartesi günü bakımından İstanbul'u beyaza boyaması beklenen kar yağışının müddeti Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uzatılarak 4 güne çıkarıldı. Çarşamba günü kar yağışı duracak, ancak soğuk hava etkisini gösterecek. Kocaeli'de yarın yoğun kar yağışı beklenmesi nedeniyle okullar tatil edildi.

  Okumaya devam et...
 • Twitter neden çöktü! Facebook'ta bir sıkıntı var mı?

  Twitter neden çöktü! Facebook'ta bir sıkıntı var mı?

  Sorunun üzerinden yaklaşık olarak 4 saat geçmiş olmasına rağmen halen sorunun devam etmesi, akıllara twitter'a saldırı mı var sorularının gelmesine neden oldu. BTK'dan henüz bir açıklama gelmedi. Twitter'a girmek isteyenler bir hata görüntüsüyle karşılaşıyor. Dünya genelinde aylık aktif 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Twitter'da yaşanan erişim engeli yüzünden kullanıcılar yine tepkilerini rakip platformlar üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile gösteri.

  Okumaya devam et...
 • IPhone'ların WiFi Assist ayarı fatura

  IPhone'ların WiFi Assist ayarı fatura

  Bu özellik Wi-Fi bağlantısının kötü olduğu noktalarda otomatik olarak 3G data bağlantısına geçiş yapmaya yarıyor. Öyle ki iPhone'daki bu özellik de bir kullanıcısına pahaylа patladı. Apple konu ile ilgili yorum yapmış olmasa da, operatör AT&T , kullanıcılara üç değişik ikaz iletisi ile hududa yaklaşıldığını duyurduğu için meselenin kendileriyle alakalı olmadığını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy J5'in (2016) özellikleri belli oldu

  Samsung Galaxy J5'in (2016) özellikleri belli oldu

  Cihaz ayrıca Zauba kayıtlarında SM-J510FN model numarası ile de görünmüştü. 2016 model Galaxy J5'te 5.2 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alacak. Android 5.1.1 işletim sistemi ile beraber geleceği ön görülen modelin SM-J510X kod adıyla anılması ve önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Kodlama yakın zaman sonrasında ders olarak anlatılacak

  Kodlama yakın zaman sonrasında ders olarak anlatılacak

  Türkiye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kodlama dersini yüz yüze konuşmuş, Bakan Avcı konuyu olumlu karşılamıştı. MEB'e, müfredata girmesi yönündeki talebimizi resmen ilettik. "İlk ve orta okullarda seçmeli olması, altyapının hazırlanması ve liselerde zorunlu olmasını istemekteyiz" diye söylemiştir.

  Okumaya devam et...
 • E-Karne Not Görüntüleme ve Sorgulama - Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama - Milli Haber

  E-Karne Not Görüntüleme ve Sorgulama - Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama - Milli Haber

  Geliştirilen e-Okul uygulaması sayesinde veliler istedikleri zaman ve saat aralığında çocuğunun eğitimi ile alakalı bilgi alabilecek. e-Okul VBS mobil uygulamasıyla veliler devamsızlık ve not bilgilerine kolaylıkla erişim sağlayabilecek. "Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik Programı yerleştirme sonuçlarını Veli Bilgilendirme Sistemi " ne giriş yaparak öğrenebilirsiniz. E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem ...

  Okumaya devam et...
 • Whatsapp tamamen ücretsiz oldu

  Whatsapp tamamen ücretsiz oldu

  Peki WhatsApp kullanıcılardan almadığı ücreti reklamla mı karşılayacak? Whatsapp ne işe yarar? Sistemleri çok fazla saldırı alıyor ancak şuana dek bu durum hiçbir şekilde kullanıcılara yansıtılmadı. Mesaj gönderme tuşunun yanında bulunan kamera simgesine basıldığında da artık son çekilen fotoğraflar görünüyor. Whatsapp olağan bir mesajlaşma uygulaması değil.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Fikri Işık, Kodlamanın Lise Ve Ortaokullarda Ders Olacağını Söyledi!

  Bakan Fikri Işık, Kodlamanın Lise Ve Ortaokullarda Ders Olacağını Söyledi!

  Bakan Işık daha öncesinde, kodlama dersinin ortaöğretim ve ilköğretim öğrencilerine seçmeli olarak verilmesi için yazılı bir başvuruda bulunmuştu. Geçen yaz konuşulan bilgisayar yazılım programının ilk adımı olan kodlama dersinin müfredata eklenmesi konusu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yaptığı açıklamalarla yeniden gündeme geldi.

  Okumaya devam et...
 • Lenovo K80M 4GB RAM anacım ne olsun daha?

  Lenovo K80M 4GB RAM anacım ne olsun daha?

  Gerçekleşen fiyat indiriminin ardından 4GB RAM sahip bir akıllı telefon ilk defa 200 doların altında düştü. Daha sonra üst seviye modellerde karşımıza çıkan 4GB RAM 2016 ile birlikte orta ve üst seviye birçok akıllı telefonda yer bulunacağı belli oldu.

  Okumaya devam et...