Londravizyon
 • Samsung Galaxy S7 modellerinde neler var?

  Samsung Galaxy S7 modellerinde neler var?

  Bu durum, söylentilerde bahsedilen 5.5 inç'lik cihazın Galaxy S7 Plus olabileceğini gösteriyor. Exnos 8890 ve Snapdragon 820 işlemcili versiyonlarla gelecek olan telefonun özellikleri AnTuTu imzası ile Weibo üzerinden yayınlandı. Bu da bir süredir beklenen bir değişiklikti. Sonraki sayfalarda Galaxy S7'nin sızdırılan görsellerini inceleyebilirsiniz . Önümüzdeki yıla damgasını vuracak olan telefonlardan olan tepe model Galaxy S7 önümüzdeki ay Barselona'da gerçekleştirilecek olan Mobil ...

  Okumaya devam et...
 • Teknoloji şirketlerine çocuk işçi uyarısı

  Teknoloji şirketlerine çocuk işçi uyarısı

  Internasyonal Af Örgütü, teknoloji şirketlerini, araç-gereç tedarik ettikleri firmaların çocuk işçi çalıştırması mevzusunda uyardı. "Uluslаrаrаsı Af Örgütü tarafından 19 Ocak'tа yаyımlаnаn", Akıllı telefоn vе elektrikli otomobil bаtаryаlаrının аrkаsındаki çocuk işçiliği" bаşlıklı rapor , Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki kobalt mаdenlerine оdaklanıyоr.

  Okumaya devam et...
 • Ankara'da Kar Yağışı Yarın Akşama Kadar Devam Edecek

  Ankara'da Kar Yağışı Yarın Akşama Kadar Devam Edecek

  Ankara'da yarın 21 Ocak Perşembe okulla tatil mi? Meterolojiden 4 il için uyarı.Meteoroloji 4. Yetkililer, olumsuz hava şartlarında meydana gelebilecek ani sel, taşkın, su baskını, yıldırım, dolu, hortum, çatı uçması, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

  Okumaya devam et...
 • 2015 son 135 yılın en sıcağıydı

  2015 son 135 yılın en sıcağıydı

  NOAA 2015'te ortalama sıcaklığın 14.79 derece olduğunu; bu değerin 2014 sıcaklık ortalamasından 0.29 derece daha yüksek olduğunu açıkladı. Aralık ayında hava sıcaklığının El Nino'nun da etkisiyle çok arttığını belirten NASA'dan Gavin Schmidt, '"El Nino olmasaydı da 2015 kaydedilen en sıcak sene olabilirdi".

  Okumaya devam et...
 • Yeni bir gezegen daha

  Yeni bir gezegen daha

  Ancak 21. yüzyılın başlarında Plüton'a benzer daha birçok gök cismi olduğu keşfedilince Plüton, gezegen olarak değil cüce gezegen olarak adlandırılmaya başlandı. Güneş'in çevresindeki bir turunu 20 bin yılda tamamladığı öngörülen dokuzuncu gezegenin , sistemin dış ucundaki " cüce " gezegenleri çekim gücüyle etkilediği sanılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Galaxy S7 modellerinin donanımsal özellikleri

  Galaxy S7 modellerinin donanımsal özellikleri

  Ortaya çıkan cihaz Samsung'un amiral gemisi işlemcisi olan Exynos 8890'ı kullanıyormuş. Galaxy S6 " da Snapdragon 810 ve 808 " deki ısınma sorunları nedeniyle kendi üretimi Exynos 7420 " yi kullanan Samsung'un Galaxy S7 " de ne kullanacağı merak ediyordu.

  Okumaya devam et...
 • IOS 9.2.1 güncellemesi yayınlandı

  IOS 9.2.1 güncellemesi yayınlandı

  Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 9.2.1 güncellemesiyle birlikte aşağıda yer alan sorunlar gideriliyor. iOS 9.2.1 güncellemesi, MDM sunucusu kullanırken uygulama yükleme işleminin tamamlanmasına engel olabilen bir sorunun giderilmesi gibi sorun gidermeleri ve güvenlik güncellemeleri içeriyor.

  Okumaya devam et...
 • Yıllardır bedava olan uygulama artık ücretli

  Yıllardır bedava olan uygulama artık ücretli

  Yapılan resmi bir açıklamayla artık iTunes Radio'nun Apple Music içerisinde bir özellik olarak hayatına devam edeceği söylenti. Bundan sonra bedava müzik dinlemek isteyen iTunes kullanıcıları ücretsiz olarak yararlanabileceği tek müzik seçeneği ise Beats 1 'i kullanmak zorunda kalacaklar.

  Okumaya devam et...
 • Meteoroloji'den 4 il için önemli uyarı

  Meteoroloji'den 4 il için önemli uyarı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi sürücülerin trafikte dikkat olmasını ve kışlık ekipmana sahip olmayan araçların trafiğe çıkmaması konusunda uyarılarda bulundu. Yağışların sahilde yağmur, iç kesimlerde karla anlaşılmaz yağmur ve kar halinde olması beklendiğinden, meydana gelebilecek anlık su baskın, taşkın, su baskını, yıldırım, dolu, hortum ve çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb negatifliklere karşı alakalıların ve bireylerin sakınımlı olmaları gerekiyor " denildi.

  Okumaya devam et...
 • Kar yağışı ne kadar devam edecek?

  Kar yağışı ne kadar devam edecek?

  Gece ve gündüz sıcaklıkları cumadan itibaren sıfır derecenin altında seyredecek. 22 Ocak Cuma günü kar yağışı yeniden kendini gösterecek. İstanbul ve Ankara hava durumu başta olmak üzere kar yağışı 1 günlük mola verdi. Kıyı Ege , Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trakya kesiminde yoğun kar, Kıyı Ege'de kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da kar devam edecek mi? İşte cevabı

  İstanbul'da kar devam edecek mi? İşte cevabı

  Geçtiğimiz gün Batı bölgelerini etkileyen bu yağışlı sistemin bugün de Doğu Bölgelerinde etkili olmaya devam edeceğini; yarın ise ülkeyi tamamen terk edecek olduğunu dile getirdiler. Batı Akdeniz'de bugün akşam saatlerinden sonra, yarın sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de rüzgarın; batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 ( 90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Apple yeni iOS güncellemesi yayınladı. Peki, ne değişecek?

  Apple yeni iOS güncellemesi yayınladı. Peki, ne değişecek?

  Apple'ın güncelleme için yaptığı bilgilendirme şöyle: " Bu güncelleme, MDM sunucusu kullanırken uygulama yükleme işleminin tamamlanmasına engel olabilen bir sorunun giderilmesi gibi sorun gidermeleri ve güvenlik güncellemeleri içerir ". iOS 9.2.1 Beta sürümlerinde farklı yenilikler bulunuyordu. Öte yandan iOS 9.2.1 güncellemesini iOS 9.3 güncellemesi izleyecek. iOS 9.3'te ise daha geniş kapsamlı gelişmeler sunulacak.

  Okumaya devam et...
 • Uluslararası Af Örgütü'nden teknoloji şirketlerine çocuk işçi uyarısı

  Uluslararası Af Örgütü'nden teknoloji şirketlerine çocuk işçi uyarısı

  Uluslararası Af Örgütü , aralarında Apple , Sony ve Samsung'un da bulunduğu birçok teknoloji firmasının cihazlarının bataryalarında kullandıkları ürünleri bu fabrikalardan satın almakta olduğunu göstermektedir. Bunlardan 14 yaşındaki öksüz Paul, madenciliğe 12 yaşında başladığını belirtip şunları anlattı: "Yer altındaki tünellerde 24 saat kalıyordum. Tuvalet ihtiyacımı tünellerde gidermek zorunda kalıyordum".

  Okumaya devam et...
 • Flaş: Türkiye'de VR teknolojisinin ilk adımı atıldı

  Flaş: Türkiye'de VR teknolojisinin ilk adımı atıldı

  CryTeki'in başlatmış olduğu Vr Programı kapsamında İstanbulda Bahçeşehir üniversitesi Galata Kampüsünde açılmış olan merkezde yenilikçi fikirlerin sunulacağı Vr geliştirici ve girişimci kişiler için bir teknoloji üssü kurulacak. Gelecek senelerde çok daha fazla gelişeceği ve 2020 yılında 30 milyar dolarlık büyük bir pazar olacağı tahmin edilen Virtual Reality (VR) - Sanal Gerçeklik teknolojileri kapsamında ilk kez ülkemizde de ciddi adımlar atılımaya başlandı.

  Okumaya devam et...
 • Ünlü Fizikçi Stephen Hawking: 3 Şey İnsanlığın Sonunu Getirebilir

  Ünlü Fizikçi Stephen Hawking: 3 Şey İnsanlığın Sonunu Getirebilir

  BBC tarafından düzenlenen bir konferans dizisine dahil olan Hawking, bunun için nazaran " yabancı dünyalar üstünde koloniler oluşturacağı düşünülürse, insanlığın varolmayı sürdürebileceğini" ifade etti. "Bu sebeple bu dönemde çok temkinli olmalıyız". Stephen Hawking bilim ve teknolojideki ilerlemenin, yolunda gitmeyebilecek yeni gelişmelere de kapı aralayabileceğine dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • Yoksul Ailelere Ücretsiz İnternet Verilecek!

  Yoksul Ailelere Ücretsiz İnternet Verilecek!

  Eğer aile kırsalda yaşıyorsa kız çocuğunu ikinci 4 sene için ya bir ilçeye ya da bir ile yollamak zorunda. Dar gelirli ailelere teknolojinin fırsatından yararlanması için çocukların teknolojinin uzağında kalmaması adına gerekli görüldüğü takdirde hem bilgisayar hemde ücretsiz internet bağlatımı sağlanacak.Dar gelirli aileler artık evinde bilgisayar ve ücretsiz internet bağlatabilecek.

  Okumaya devam et...