Londravizyon
 • Activision, Candy Crash Saga’nın Yapımcısı King Games’i Satın Aldı!

  Activision, Candy Crash Saga’nın Yapımcısı King Games’i Satın Aldı!

  Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick, Reuters haber ajansına şirket olarak daha geniş kitlelere hitap edebilmek için bu satın almayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Oyun sektörünün dev firmalarından Activision, mobil dünyanın popüler oyunu Candy Crush Saga'nın yapımcısı King Digital Entertainment'ı 5.9 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Türksat 4A Frekans Ayarı Nasıl Yapılabilir? İşte Otomatik Frekanslar!

  Türksat 4A Frekans Ayarı Nasıl Yapılabilir? İşte Otomatik Frekanslar!

  Yeni uydu ile eklenen güncel kanallar ve bunlarla beraber gelen Hd yayın yapan güncel kanalların listesini görmek için makalemizin devamını okuyunuz.Önceki kanal listeleri türksat 4a yeni uydu frekansları ile eşleştirilince birçok kişi nasıl kanal ayarı yapacağını bilemediUzun bir süredir böyle bir değişiklik olmadığı için televizyonu olan kişilerin çoğu tamircilere, teknik servislere akın etti, türksat 4a yeni kanal listemi nasıl yüklerim diye endişe etmeye gerek yok.

  Okumaya devam et...
 • Valve'ın efsane oyunu Counter-Strike 1.6, android platformuna geliyor

  Valve'ın efsane oyunu Counter-Strike 1.6, android platformuna geliyor

  Bu iki-üç cümle sizi Counter'cıları coşturmaya yetmiştir. Ancak bundan sonraki kapışmalar internet kafelerde değil, telefonlar aracılığıyla internetinizin olduğu her yerde mümkün olacak. Tek başına, çoklu ya da online olarak oynanan en güzel oyunlardan biri olan Counter Strike, yakın zamanda akıllı telefon ve tabletlerde de oynanabilecek .

  Okumaya devam et...
 • Huawei Mate 8'in canlı görüntüsü sızdırıldı

  Huawei Mate 8'in canlı görüntüsü sızdırıldı

  Peki bu yeni teknolojilerin içerisinde neler var? Bu etkinlik için hazırlanan davetiyelerde Kirin logolu işlemci yer alması, bir süredir çok konuşulan ve hakkında değişik iddialar bulunan Kirin 950 işlemcisinin tanıtılacağını doğruluyor. Huawei'nin 26 Kasım'da tanıtması beklenilen Mate 8 modelinin teknik özellikleri daha önceden sızdırılmış fakat telefonun görünümüne dair bir bilgi elde edilememişti.

  Okumaya devam et...
 • Kod Yazmayla Uğraşmadan Nasıl Uygulama Oluşturulur?

  Kod Yazmayla Uğraşmadan Nasıl Uygulama Oluşturulur?

  Firma şimdi ise web tarayıcınız üzerinden, Visual Studio'yu yüklemeye ve tek satır kod yazmaya gerek kalmadan uygulama oluşturmanıza izin veren güncellenmiş App Studio'yu ortaya çıkardı. HTML kodu ekleyerek kendi bölümlerinizi de hazırlayabiliyorsunuz, ancak bu durumda kod yazmama prensibi bozulmuş sayılıyor. Windows App Studio ile kullanıcıların etrafına bir iş kurabilecekleri bir uygulama veya oyun geliştirmeleri pek mümkün gözükmüyor.

  Okumaya devam et...
 • Windows 10 Redstone geliyor

  Windows 10 Redstone geliyor

  Windows 10 " un Threshold 2 güncellemesinin yayınlanmasına artık oldukça yaklaştık. Microsoft , Windows 10 işletim sistemi için ilk büyük güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. Örnek vermek gerekirse masaüstü bilgisayarınızda başladığınız epostayı tabletinizde tamamlayıp gönderebileceksiniz. Bunun için taslaklar klasörüne gitmenize bile gerek kalmayacak, E-posta uygulamasını açtığınızda kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkün olacak.

  Okumaya devam et...
 • Bill Gates kendini çevreye adadı

  Bill Gates kendini çevreye adadı

  Yine Amerika Birleşik Devletleri nezdinde 1857 yılı itibariyle yayın hayatına başlayan en eski dergilerden olan The Atlantic'e röportaj veren Gates , enerji yatırımı için 2 milyar dolar yatırım yaptığını ifade ederek, diğer milyarder iş adamlarına da farkındalık yaratmaları adına enerji yatırımları konusunda çağrıda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Windows 10 Kurulumu 120 Milyonu Geçti

  Windows 10 Kurulumu 120 Milyonu Geçti

  Her ne kadar resmi kaynaklara göre olmasa da 3 ay gibi kısa sürede büyük bir başarı yakalayan Windows 10'un bu başarısında Microsoft'un agresif tutumunun etkisi büyük. 2016′nın ortalarında yayınlanması planlanan yeni güncellemenin beraberinde getireceği yeni özellikler hakkında yeni bilgiler var. İşte gelişmeler. Güncellemeyle gelecek en önemli değişikliklerden bir tanesi, cihazlar arasında verilerin gerçek zamanlı değiş tokuşu olacak.

  Okumaya devam et...
 • Sony, Android 6.0 Dağıtımına Başlıyor!

  Sony, Android 6.0 Dağıtımına Başlıyor!

  MRA58K.Z1.2085 numarasıyla gelen güncelleştirmede herhangi bir kısıtlama yok. 281MB dosya büyüklüğüne sahip olan güncellemenin yapım numarası 32.0.A.6.152 olurken, bir yandan 32.0.A.6.152 açığını kapatan güncelleme ayrıca kamera performansını iyileştiriyor, ısınma sorunu çözümünü sağlıyor ve ayrıca daha kesin doğrulukta parmak izi tarayıcı performansı sunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates: Çare sosyalist politikalar!

  Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates: Çare sosyalist politikalar!

  The Atlantic'e verdiği bir röportajda sadece yeşil enerji yatırımı için 2 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklayan Microsoft'un kurucusu ve en büyük hissedarı Gates , diğer milyarderlere de çağrıda bulundu. Bu alanda hükümetlerin araştırma ve geliştirme alanında büyük yatırım yapması gerektiğini ekledi. Çin, ABD ve Avrupa karbondioksit gazları salınımına bir çare bulmalı.

  Okumaya devam et...
 • Google George Boole’u doodle yaptı!

  Google George Boole’u doodle yaptı!

  O zamanın el kitaplarını gözden geçirdi. George Boole'un babası ayakkabı tamircisiydi, ama matematikle ve optik cihaz yapımıyla ilgileniyordu. Artık, kendisinin yolunu çizmişti. Yazıları yayınladı. Böylece, iki matematikçi arasında dostça bir arkadaşlık ve mektuplaşmalar hayatı boyunca sürdü. Modern cebir kavramı, Peacock, Herschel, De Morgan, Dabbage, Gregory ve Boole sayesinde yerini aldı.

  Okumaya devam et...
 • Samsung'un Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefonu

  Samsung'un Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefonu

  Potansiyel pazarlar arasında İngiltere , Güney Kore , Almanya , İtalya , Fransa , Polonya yer alıyor. Ayrıca ekran sürekli katlandığında aşınmasının da önüne geçilmesi şart. Samsung Project Valley Teknik Özelliklerini duyurduBu Samsung'un zor ve çok gizli katlanabilir akıllı telefon projesi hakkında işitme konum ilk olmasa da, kod adı "Proje Vadisi", yeni bir sızıntı cihazı göstermek için purporting Çin mikroblog sitesi Weibo Salı su yüzüne çıktı.

  Okumaya devam et...
 • İngiliz Matematikçi ve Filozof George Boole Kimdir?

  İngiliz Matematikçi ve Filozof George Boole Kimdir?

  George Boole , yirmi yaşına gelince bir özel okul açtı. Cork'ta 50 matematik makalesi ve dört kitap yazdı, Boole cehirini geliştirdi. Burada matematik öğretmesi gerekiyordu. Böylece, iki matematikçi arasında dostça bir arkadaşlık ve mektuplaşmalar yaşamı boyunca sürdü. Günümüz modern bilgisayarlarının işleyişinde Boole cebiri temel alınır.

  Okumaya devam et...
 • Bill Gates: Tek çare sosyalizm

  Bill Gates: Tek çare sosyalizm

  The Atlantic'e verdiği bir röportajda sadece yeşil enerji yatırımı için 2 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklayan Microsoft'un kurucusu ve en büyük hissedarı Gates , diğer milyarderlere de çağrıda bulundu. Gates , esaslı bir karbon vergisi olmadan mucitlerin ve yatırımcıların fikir değiştirmesi için teşvik olmаdığını savundu. " Çin, ABD ve Avrupa , karbondioksit salınımına bir çözüm üretmeli ve bunu herkes için ucuz hale getirmeli" dedi.

  Okumaya devam et...
 • IOS 9.1 güncellemesine dikkat!

  IOS 9.1 güncellemesine dikkat!

  Peki, en büyük özelliği emolojileri olan iOS 9 .1 özellilerinde başka neler var? Cip Onlien'ın haberine göre; Apple son olarak iOS 9 .0, 9.0.1 ve 9.0.2 sürümlerindeki hataları düzeltmek için bir umutla iOS 9 .1 güncellemesini yayınladı.

  Okumaya devam et...
 • HTC One M8 için Android 6.0 güncellemesi göründü!

  HTC One M8 için Android 6.0 güncellemesi göründü!

  Son olarak bugün One M8'in Android 6.0 güncellemesi Bluetooth SIG kayıtlarında göründü. Akıllı telefon üreticileri birer birer modelleri için Android 6.0 Marshmallow için yol haritalarını yayınlıyorlar. Ancak Versi, HTC One M8 Google Play Edition kullanıcılarını hem üzecek hem de sevindirecek bir haber verdi. Sızan görüntüde One M8 için Android 6.0 güncellemesi 28 Ekim tarihinde sertifikasını almış.

  Okumaya devam et...
 • Ozon deliği rekor seviyede! Tüm dünya korkuyor!

  Ozon deliği rekor seviyede! Tüm dünya korkuyor!

  Bazı senelerde ozon deliğinin oldukça küçüldüğünün gözlemlendiği dile getirilen açıklamada, bu sene Antartika üzerindeki ozon deliğinin rekor seviyede genişleyerek 2 Ekim de 28,2 milyon kilometrekareye çıkacağına dikkat çekildi. Birleşmiş Milletler Çevre Programı’na göre, atmosferdeki ozon miktarını yıpratıcı maddelerin adım adım kullanımdan kaldırılmasını amaçlayan 1987 günlü Montreal Protokolü’ne uyulması halinde 2030’a denli 2 milyon insanoğlunun deri kanserine yakalanması önlenecek ve ...

  Okumaya devam et...