Londravizyon
 • Ubisoft, 14 yıl sonra logosunu değiştirdi

  Ubisoft, 14 yıl sonra logosunu değiştirdi

  Eski mavi hortum logosu yerine artık sadece logosunu çizgisel bir biçime dönüştüren markanın hortum simgesi için yaptığı değişiklikle oluşturulan yeni logonun tüm oyunlarda da uygulanacağını belirtelim. Twitter'dan bi kullanıcı bugün sabah saatlerinde yeni logonun animasyonunun nasıl olacağını sordu ve şirketin Twitter hesabından bir kaç özel animasyonun olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Adobe'dan yeni PDF uygulaması: Adobe Scan

  Adobe'dan yeni PDF uygulaması: Adobe Scan

  Aboneliklerin otomatik yenileme özelliği kapalı olmadığı taktirde mevcut dönemin bitiminden en az 24 saate önce otomatik olarak yenilendiğini belirtelim. Uygulama şirketin birleşik yapay zeka ve makine öğrenimi sistemi Adobe Sensei'den gücünü almakta. Dosyalar, kullanıcı tarafından Adobe Acrobat'ta düzenlenebilecek, ancak metine dönüştürülen görseller ve belgeler üzerinde detaylı işlemler yapabilmek için Acrobat Pro uygulamasına ödeme yapılmak gerekecek.

  Okumaya devam et...
 • Irkçı saldırı sonrası açıklama geldi

  Irkçı saldırı sonrası açıklama geldi

  Yerel saate göre 06.45'te fark edilen kapıya yazılan yazı, hemen görevliler tarafından siyahla boyandı. James'in Los Angeles'taki evinin ön kapısına, ABD genelinde siyahi insanlara karşı söylenen ırkçı bir kelime sprey boyayla yazılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Mısır mumyaları Akdenizli çıktı

  Mısır mumyaları Akdenizli çıktı

  Milattan önce 1400 ile 400 yılları arasına ait mumyaları inceleyen uzmanlar, kalıntılardaki genlerin Akdeniz insanlarının genlerine daha yakın olduğunu belirledi. Araştırmanın sonuçlarına göre, Antik Mısırlıların en fazla genetik paylaşımda bulunduğu topluluklar günümüz Türkiye'sinde ve Irak'ında yaşamış olan eski çağ insanları.

  Okumaya devam et...
 • "Güneş'e Dokunmak" — NASA'nın yeni misyonu

  Bugün Türkiye saatiyle 18.00'de düzenlenecek basın toplantısının ardından Solar Probe Plus , Güneş'e doğru yola çıkacak. NASA , 2018 yılında Güneş " e bir uzay aracı göndermek için çalışmalara başlıyor. BBC Türkçe'nin haberine göre; NASA'dan yapılan açıklamada, " Güneşin yüzeyinden 6.4 milyon km uzaklıkta yörüngeye oturacak Solar Probe Plus , tarihte hiçbir uzay aracının görmediği sıcaklık ve radyasyona maruz kalarak güneşin dış atmosferini inceleyecek, yıldızlarla ilgili ...

  Okumaya devam et...
 • Dünyanın En İnce GeForce GTX 1080 Laptop'u Asus ROG Zephyrus GX501

  Dünyanın En İnce GeForce GTX 1080 Laptop'u Asus ROG Zephyrus GX501

  Cihaz, şirketlerin özel masaüstü sınıfı GPU'lar ile ince dizüstü bilgisayarlar oluşturmasına olanak tanıyan Nvidia'nın Max-Q girişiminin bir parçası olarak tasarlandı. Ek olarak 1 TB kapasiteye kadar PCIe M.2 SSD seçenekleri de mevcut. AeroAccelerator adlı teknoloji ise sistemin hava akışı hızını ve verimliliğini arttırıyor.

  Okumaya devam et...
 • Kuzey Kore'den Yeni

  Kuzey Kore'den Yeni "iPad"

  Ryonghung iPаd " in kutusuna bir HDMI kаblosu ve bir klavyе dе dahil edilmiş. Tabletin reklamları, telif hakkı yasalarına hiç özen göstermiyor. Dış dünyaya kapalı yapısı ve yasaklarıyla tanınan Kuzey Kore'de , Apple'ın tablet serisine verdiği genel ad olan iPad ismiyle tablet geliştirildi.

  Okumaya devam et...
 • LG G7 modelinde kullanılacak işlemci belli oldu

  LG G7 modelinde kullanılacak işlemci belli oldu

  LG G6'nın tanıtımının ardından Snapdragon 835 yerine Snapdragon 821 işlemci kullandığı için en çok eleştirilen firmalardan olan LG , bu kez işini sağlama almak için LG G7'nin hazırlıklarına erken başlayıp Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon serisi işlemci modellerinin seçiminde de erken davranmak için görüşmelere başladı.

  Okumaya devam et...
 • Samsung, Notebook 9 Pro'yu duyurdu

  Samsung, Notebook 9 Pro'yu duyurdu

  Samsung Notebook 9 Pro ve Chromebook Pro arasındaki benzerlikler dahili kalemile başlıyor, yuvarlak hatlar ve dönüştürülebilir yapısıyla devam ediyor. İ7 işlemci modeli ile tanıtılan Notebook 9 modeli 13 inç ve 15 inç boyutlarında farklı iki model olarak karşımıza çıkıyor. 15 inç'lik model, büyük boyutu sayesinde AMD Radeon 540 GPU ve 16GB RAM gibi ek özelliklere sahip.

  Okumaya devam et...
 • Twitter özel mesaj özelliği olan DM değiştiriyor!

  Twitter özel mesaj özelliği olan DM değiştiriyor!

  Bilinmeyen kişilerden gelen Direkt Mesajlar (DM), "İstekler" adlı farklı bir kategoride toplanacak. Böylece Instagram veya Facebook'ta olduğu gibi sizlere herkesin mesaj atabilmesine izin verebiliyor, ancak kiminle iletişim kurmak istediğinize kendiniz karar veriyorsunuz.

  Okumaya devam et...
 • Youtube Android uygulaması yenilendi. İşte değişiklikler

  Youtube Android uygulaması yenilendi. İşte değişiklikler

  Bu özellik, açıkça sekmeler olarak etiketlenmiştir; bu nedenle, dokunduğunuz hakkında merak etmek zorunda kalmazsınız. Hesap ve Ayarlar ile ilgili düzenlemelerinde yapıldığı yeni tasarımda kullanıcıların hiç zorlanmadan hesaplar arası geçiş, hesap ayaları düzenlemeleri gibi işlemleri yapabilmeleri kolaylaştırılmış.

  Okumaya devam et...
 • PlayStation 3 için yolun sonu mu — Sony açıkladı

  PlayStation 3 için yolun sonu mu — Sony açıkladı

  Sony'nin konsollara vermiş olduğu 10 yıllık destek sözünün bitmesi ile PlayStation 3 oyun konsolunun üretimi de resmen durdurulmuş oldu. Sony tarafından açıklanan duyuruda şirket Mart ayından itibaren PS3 üretimini durdurmuş. Şu ana kadar, PlayStation 4 satışlarının 60 milyona ulaştığı biliniyor. Bu da demek oluyor ki, piyasada kalan son konsollar da satıldıktan sonra, artık yeni bir PlayStation 3 görmemiz imkansız olacak.

  Okumaya devam et...
 • Xiaomi Mi Note 3'ün render görseli yayınlandı

  Xiaomi Mi Note 3'ün render görseli yayınlandı

  Eğer bu söylentiler gerçek olursa, yeni bir amiral gemisi yolda demektir. Fakat geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir rapor, Xiaomi Mi Note 3 özellikleri ve tasarımını net bir şekilde gözler önüne seriyor. Xiaomi Mi Note 3 modelinde görsele baktığımız zaman Mi6 veya Mi5 modelinin daha büyük ekranlı ve daha iyi ekran / kasa oranına sahip bir tasarım ile beraber geldiğini görebiliyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Android'in kurucusundan yeni akıllı telefon: Essential

  Android'in kurucusundan yeni akıllı telefon: Essential

  Android dünyasına çağ atlatacak nitelikte olan Essential Phone telefon dünyasına duyuruldu. Essential Phone , en üst düzey tasarım çizgileri ve özellikleri ile yalnızca 700 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Telefonu diğer bir vurucu özelliği ise arkasında bulunan yüzeysel portlar sayesinde 360 derece kamera gibi telefon için geliştirilmiş özel modüller takılabiliyor .

  Okumaya devam et...
 • Galaxy Note 7R Canlı Kanlı Sızdırıldı!

  Galaxy Note 7R Canlı Kanlı Sızdırıldı!

  Cihaza yakından baktığımızda sağ alt köşedeki "R" yazısı dikkat çekiyor. Bu harf " refurbished " yani " yenilenmiş " anlamına geliyor. Bazı kaynaklara göre Galaxy Note 7R şu an Çin'de satış halinde. Samsung Galaxy Note 7'nin yenilenen versiyonu Galaxy Note 7R canlı canlı sızdırıldı. Samsung'un skandal telefonu olan Galaxy Note 7 , 2016 yılında şirkete büyük sorunlar yaşattı.

  Okumaya devam et...
 • Asus'tan ilginç tasarıma sahip router

  Asus'tan ilginç tasarıma sahip router

  Hayatımıza dörtgen tasarımı ile giren kablosuz router - yönlendirici cihazların yavaş yavaş farklı şekillere büründüğünü görüyoruz. Diğer çoğu Wi-Fi yönlendiricileri örgü biçiminde ağ desteğini sunmaya başlamışken, bu yeni Asus modeli sunduğu mobil uygulamayla "akıllı işlevler" üzerinde kontrol imkanı veriyor.

  Okumaya devam et...
 • En ince döndürülebilir laptop: Asus ZenBook Flip S

  En ince döndürülebilir laptop: Asus ZenBook Flip S

  Asus ZenBook Flip S olarak isimlendirilen bu cihaz sadece 1. 1 kilogram ağırlığında ve 10.9 mm inceliğe sahip. Metal kasası ile sağlamlık konusunda çağ atlattıracak şekilde güçlendirilen Asus Zenbook Flip S modeli , kusursuz bir tasarıma sahip.

  Okumaya devam et...
 • Bu virüs Android telefonları zehirliyor

  Bu virüs Android telefonları zehirliyor

  Yeni Judy adındaki zararlı yazılım buna son örnek. Bu virüsün fonksiyonu gayri resmi bir şekilde virüsün yazılımcısı'na para kazandırmak bunu şu şekilde yapıyor uygulama içerisinde reklama tıklandığında ya da virüslü uygulamalar çalıştırıldığında, Google reklamlarına tıklamaya başlıyor.

  Okumaya devam et...