Londravizyon
 • Ünlü cerrah Mehmet Susam Alpler'de hayatını kaybetti

  Ünlü cerrah Mehmet Susam Alpler'de hayatını kaybetti

  Fransız Alp'lerinin zirvesinden atlayan Susam'ın serbest düşüş akabinda sola dönerek kayalara çarptığı öğrenildi. Bölgеyе аrаmа-kurtаrmа ve sağlık еkiplеri yönlеndirilirkеn Mehmet Susam'ın çаrpmаylа birliktе hаyаtını kаybеttiği оrtаyа çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Turksat 4A uydu ayarları nasıl yapılır? Türksat 4A Frekansı Kanal Ayarlama

  Turksat 4A uydu ayarları nasıl yapılır? Türksat 4A Frekansı Kanal Ayarlama

  Yeni uyduya geçilince TÜrksat kanallarını ayarlayamıyorum diye dert ediyorsanız bu sayfa sizler için biçilmiş kaftan olacak.Türksat kanal frekansları güncellenmiş olarak sayfamızda sizler için yayınlanmıştır.Yeni uyduya geçilmesi ile otomatik olarak frekans değişikliği yapanlar durumdan oldukça memnun görünüyorlar.Ancak kanal frekanslarını henüz yapmayanlar için sayfamızda kolaylık sağlaması amacı ile Türksat 4A kanal frekansları yayınlanmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Hacı Adaylarının Öldüğü vinç kazası:İhmal

  Hacı Adaylarının Öldüğü vinç kazası:İhmal

  Kabe'deki vinç kazasında hayatını kaybeden Türk hacı adayı sayısı 4'ten 7'ye yükseldi. Vinç ağırlıkları takılı olmadığı için şiddetli fırtına nedeniyle devrildi. Ancak revaklarýn iri kýsmý daha montaj edilmediði ve paketli kendisine bekletildikleri düþüncesince dokunca görmedi. Kâbe'de yaralanan 19 Türk hacı adayından 11'inin tedavisi sona erdi.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 6S ve iPhone 6S Plus için ön sipariş süreci başladı

  IPhone 6S ve iPhone 6S Plus için ön sipariş süreci başladı

  Apple'ın iddiasına göre daha küçük pile sahip olan iPhone 6S , önceki modellere kıyasla aynı sürede kullanım sunmakta. Şirketin geçtiğimiz aylarda iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün tanıtıldığı toplantıda duyurduğu Apple SIM'in yeni iPhone modellerinde bulunacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında.

  Okumaya devam et...
 • Mukteda Sadr: Hüseyin sizin IŞİD türü eylemlerinizden berîdir

  Mukteda Sadr: Hüseyin sizin IŞİD türü eylemlerinizden berîdir

  Kaçırma olayında İmam Hüseyin'in adının kullanılmasının durumu daha da kötüleştirdiğini söyleyen Sadr, "Kaçırılan işçilerin arkasında 'Lebeyke Ya Hüseyin ( Emrindeyiz Ya Hüseyin)' sloganının kullanılması işin diğer bir kötü tarafıdır ". İmam Hüseyin hiçbir şekilde boyun kesilmesine ve suçsuz insanların kaçırılmasına razı olmamıştır" diye devam etti. Mukteda Sadr, komşu ülke Türkiye ile bir anlaşmazlık var diye ülkeyi yeniden imar çalışmalarına katılarak hayatını kazanmaya çalışan masum ...

  Okumaya devam et...
 • Kurban Bayramı 2015 tatili 9 gün mü olacak?

  Kurban Bayramı 2015 tatili 9 gün mü olacak?

  Kurban Bayramı tatilinin uzayacağı müjdesini veren bakan, bayram tatili süresinin uzamasını bekleyen vatandaşları sevindirdi. Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil var? Önümüzdeki Bakanlar Kurulu'nda resmi tatilin pazartesi, salı ve arifeye gelen Çarşamba gününü de kapsayacak şekilde uzatılacağı ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Bayram tatili kaç gün olacak?

  Bayram tatili kaç gün olacak?

  Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak, kaç gün olacak? Seçim hükümetinin Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu , bir gazeteye verdiği röportajda kurban bayramı tatilinin 9 gün olacağını duyurdu. Kurban Bayramı 24 Eylül Perşembe gününü başlıyor. Böylelikle hafta sonu tatili de dahil edildiğinde Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak. Kurban Bayramı tatili kaç gün? Belediye başkanları ve turizmciler, iç turizmin olumsuz etkilenmemesi için okulların açılış tarihinin 28 Eylül'e, yani ...

  Okumaya devam et...
 • 12 gündür kayıp asker bakın nerede bulundu

  12 gündür kayıp asker bakın nerede bulundu

  Uzman Çavuş Çalışkan'ın intihar ettiği ihtimali araştırılırken, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı. İlk incelemelere göre kurşunun uzman çavuşun tabancasında çıkmadığı, ayrıca banka kartlarınında cüzdanının içerisinde olduğu anlaşıldı.

  Okumaya devam et...
 • Biga'da

  Biga'da "sığır güzellik yarışması" yapıldı

  Görünüş, güzellik, bakım ve sıhhat hususlarının değerlendirildiği yarışmada, buzağı kategorisinde birinciliği Yusuf Batu, ikinciliği Refet Mutlu, üçüncülüğü Erdinç Terzioğlu'nun hayvanları kazandı. Bunu duyurmak ve hayvancılığı teşvik etmek maksadıyla böyle bir yarışma düzenledik. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ceylan, yarışmada birincilerin iki adet cumhuriyet altını, ikincilerin bir adet altın, üçüncü olanların ise yarım altın ile ödüllendirildiğini, ayrıca birinciye 35 çuval, ...

  Okumaya devam et...
 • Bin öğretmen atama tercih robotu- memurlar.net hizmeti

  Bin öğretmen atama tercih robotu- memurlar.net hizmeti

  Adayların başvuruları 4-10 Eylül arasında alınacak, atamalar ise 15 Eylül'de yapılacak. 1. Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, atamaların yapıldığı tarihte Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

  Okumaya devam et...
 • O Kameramana Soruşturma Açıldı

  O Kameramana Soruşturma Açıldı

  Macar Haber Ajansı'nın (MTI) haberine göre, Röszke kasabasındaki polis toplama merkezinde, birden çok sığınmacıyı hırpalamak şüphesinden dolayı, kameraman hakkında Szeged şehri savcılığı tarafından soruşturma açıldığı açıklandı. Olay ertesi Macar muhalefet partilerinden Demokratus Koalicio (DK) ve Parbeszed Magyarorszagert (PM) yaptıkları duyuruda saldırıyı kınadıklarını ve olay hakkında dava açacaklarını belirtmişlerdi.

  Okumaya devam et...
 • Türk hacı adayı hırsız maymunu kovalarken öldü

  Bir maymunun çantasını aldığını gören İskola, maymunun peşinden koşmaya başladı. Gece başka hacılarla beraber Mekke'nin Kuzey Doğusunda mevcut bulunan ve Kabe'ye 5 kilometre mesafedeki Nur Dağı'na geziye giden Muşlu Fetullah İskola (60), Peygamberimiz İnsanlık Uyarıcısı Hz.

  Okumaya devam et...
 • MEB Öğretmen Başvuru Ekranı İçin Tıkla! |MEBBİS

  Bu öğretmenlerden ise sadece 37'snin ataması gerçekleştirilebilecek. Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak başvurularını yapacak.

  Okumaya devam et...
 • Özel Harekat Timi başkomiseri kaçırıldı mı?

  ANF'de (Fırat Haber Ajansı) ise bir kişinin fotoğrafı yayınlanıp şantiye işçilerini yere yatıran ve hakaret eden özel harekat polisi Ersin Demirel'in tutuklandığını ileri sürdü. "Hem Tolga Artuk'un cenazesine, hem de 19 Ağustos gününden beri gerilla güçlerinin yanında tutuklu bulunan Başkomiser Ersin Demirel'e sahip çıkmamaları bunun açık göstergesidir".

  Okumaya devam et...
 • Terör Örgütü PKKnın Özel Harekatçı Yakalandı İddiasına Yalanlama

  PKK, Yüksekova'da özel harekât timlerinin 5 Ağustos'ta bir şantiyeye yapılan baskın sırasında "Türk'ün gücünü göreceksiniz" sözleriyle gündeme gelen "Ersin Demirel" adlı Özel Harekat Komiseri'ni kaçırdığını iddia etti. Herkesin bu gücü hesaba katması gerekmektedir. Bu açıdan hiç kimse halkların devrim iradesine ve onun gücüne karşı hakaret edici davranışlarda bulunmamalı ve suç işlememelidir.

  Okumaya devam et...
 • Öğretmen atamaları ne zaman açıklanacak

  Aşağıdaki adrese tıklayarak tercihlerini yapabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı; atama takvimleri dolayısıyla böyle bir atama yapılamayacağını söyledi. Bu başvuruların bitiş tarihi ise 10 Eylül. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Aydoğdu, bir gazetede yer alan "yedek öğretmen formülü geliştirildi" iddialarına ilişkin de değerlendirmede bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Xperia Z3 ve Sony Xperia Z5: Video sabitleme karşılaştırması

  Sony'nin yeni nesil akıllı telefonu Xperia Z5 oldukça gelişmiş bir kamera sensörünü beraberinde getiriyor. Zira Snapdragon 810 işlemcisi, bugüne kadar ısınıyor algısı ile akıllarda yer edindi. Bir akıllı telefondaki en hızlı oto-fokus özelliğine sahip olan Xperia Z5'in kamerası, kolaylıkla ve çok kısa sürede fotoğraf çekmek için hız ve hassaslığın güçlü birleşimini bir arada sunuyor.

  Okumaya devam et...