Londravizyon
 • Bu taklite Bahçeli de şapka çıkartır

  Bu taklite Bahçeli de şapka çıkartır

  Devlet Bahçeli'nin tutumu, 'ona olmaz, buna olmaz' e ne olur kardeşim? Olan şeyi körfez ortaya. Ortaya koyduğun birşey de yok. Böyle müşterek nesne olamaz. Bizim deminden silkinip kendimize gelmemiz düşüncesince bu yönetimin değişmesi gerekiyor. Başka bir yolu yok. Devlet Bey, saygınlığını koruması için çıkıp, 'Benden bu kadar' demesi lazım.

  Okumaya devam et...
 • Charlie Hebdo’nun uçak karikatürü Rusya’yı kızdırdı

  Charlie Hebdo’nun uçak karikatürü Rusya’yı kızdırdı

  Duma Başkan Yardımcısı Rus televizyonuna yaptığı açıklamada "Bu hiciv değil çirkin bir alay" dedi. Twitter kullanıcıları, yıl başında uğradığı saldırının ardından dergiye destek için kullanılan #JeSuisCharlie (Ben Charlie'yim) etiketine atıfta bulunarak #IamnotCharlie ( Charlie değilim ) etiketiyle dergiyi eleştirdiler.

  Okumaya devam et...
 • İngiltere ve Rusya Mısır dan Vatandaşlarını Tahliye

  İngiltere ve Rusya Mısır dan Vatandaşlarını Tahliye

  BBC'ye konuşan Dışişleri Bakanı Sami Şükrü, İngiltere'nin kararını "aceleci ve mesnetsiz" olarak niteledi. Johnson, konuya ilişkin açıklamasında, Mısır'daki trajik olaya ilişkin araştırmaların devam ettiğini hatırlatarak, "Şarm El Şeyh'ten ABD'ye doğrudan ticari uçuş olmasa da bu önlemler, seyahat eden kişiler için ek bir güvenlik tabakası sağlayacak şekilde tasarlandı".

  Okumaya devam et...
 • Çin ve Tayvan liderleri 66 yıl sonra bir arada

  Çin ve Tayvan liderleri 66 yıl sonra bir arada

  Görüşmede ilişkiler kapsamında herhangi bir anlaşma yapılması beklenmiyor ancak Çin, toplantının bölgesel barış ve istikrara yarar sağlayacağı ve Tayvan ile ilişkilerinde yeni bir sayfa açacağı konusunda umutlu olduğunu belirtti. Görüşme, her iki tarafın da menfaatine. Tayvan lideri Ma Ying-jeou toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, tarafların değerlerine saygılı olması gerektiğini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • İlk yurtdışı gezisini Türkiye’ye yapacak

  İlk yurtdışı gezisini Türkiye’ye yapacak

  G20 Liderler Zirvesi için Antalya'ya gelecek olan Justin Trudeau, böylece ilk yurtdışı ziyareti için Türkiye'ye gelmiş olacak. Justin Trudeau, daha evvel Stephen Joseph Harper'ın katılacağı açıklanan zirvenin dışında, Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği Örgütü toplantısı için Filipinler'e ve Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı için de Paris'e gidecek.

  Okumaya devam et...
 • Saatler bu pazar 1 saat geri alınacak

  Saatler bu pazar 1 saat geri alınacak

  Yaz günlerinde gün ýþýðý, yani aydýnlýk saatler çok daha uzun olmasýna raðmen hala tasarruf için saatlerin niçin bir saat ileriye alýndýðý çoðunlukla anlaþýlmaz. Bunun amacı günün aydınlık saatlerini, insanların uyanık oldukları zamana uydurmak, dolayısıyla evlerde ve sokaklarda yanan lambalar için gerekli enerjiden tasarruf sağlamaktı.

  Okumaya devam et...
 • Batı Sahra'nın İspanya işgalinden kurtuluşu kutlanıyor

  Batı Sahra'nın İspanya işgalinden kurtuluşu kutlanıyor

  Muhammed’in Yeşil Yürüyüş’ün 40’ıncı sene dönümü nedeniyle hapishanelerde mevcut mahkumlardan 4 bin 215’ini "istisnai" yerine affettiği belirtildi. Batı Sahra'nın "Yeşil Yürüyüş" diye adlandırılaN İspanya işgalinden kurtuluşunun 40'ıncı kurtuluş sene dönümü bir bir sürü organizasyon ve merasimle kutlanıyor.

  Okumaya devam et...
 • IŞİDle ilgili ilk kez kanıtlanan şok tespit

  IŞİDle ilgili ilk kez kanıtlanan şok tespit

  Bir örgüt yetkilisi Fransız haber ajansı AFP'ye yaptığı açıklamada, "Biz bulguları değerlendirdik, fakat sorumluların kimler olduğunu araştırmadık" dedi. Deri, gözler ve ciðerlerde yanýklara yol açan hardal gazý kimyasal silah olarak kabul ediliyor. Suriyeli muhalifler ve Batı, Esad rejiminin klor gazı ve varil bombası kullandığını öne sürüyor.

  Okumaya devam et...
 • TUSKON Binalarında Polis Arama Yapıyor

  TUSKON Binalarında Polis Arama Yapıyor

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunun "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında bugün TUSKON'a bağlı ANFED, Başkent İş Adamları ve Sanayicileri Derneği, Hür Sanayici ve İşadamları Derneği, Aktif Sanayici İşadamları Derneği, Ankara İşadamları ve Sanayicileri Derneği ve Sivil Toplum Akademisine ait 18 adreste arama yapıldı.

  Okumaya devam et...
 • Android 8 yılı geride bıraktı - Dünden bugüne Android

  Android 8 yılı geride bıraktı - Dünden bugüne Android

  Liderliğini korumaya devam eden Android 4.4 KitKat sürümü %37.8 kullanım oranına sahip iken Android 4.1.x Jelly bean sürümü %29, Android 4.0.x Ice Cream Sandwich sürümü %3.3, Android 2.3.x Gingerbreand sürümü %3.8 ve Android 2.2 Froyo sürümü ise %0.2 yayılım oranına sahip.

  Okumaya devam et...
 • TRT World frekans ayarları Türksat 4A şifresiz izle

  TRT World frekans ayarları Türksat 4A şifresiz izle

  Türksat 4A uydu frekansları 2015 itibari ile yeni uydu frekansları tv'lere eklendi. Türksat Kanal Günсelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıсıları yeni frekansları otomatik оlarak güncelleyecek. Ancak endişe etmenize gerek yok. Uzun bir süredir kullanılan Türksat 2a uydusu kullanım ömrünü 2016 yılında dolduracak. Türksat 4a güncel kanal listesi artık 500'ü aştı.

  Okumaya devam et...
 • Fiat Agea Fiyatı Fiat Sedan Agea ne zaman çıkıyor -Sabıkalı Dallama Cino

  Fiat Agea Fiyatı Fiat Sedan Agea ne zaman çıkıyor -Sabıkalı Dallama Cino

  Fiat Agea fiyatları ne kadar olacak; Fiat Agea özellikleri ve resimleri ile birlikte liste fiyatları Fiat Aegea ne zaman Türkiye'de satışa çıkacak işte Fiat'ın efsane olacak otomobili. Ayrıca Fiat Sedan Aegea'da hands free bluetooth, mesaj okuyucu, ses tanıma, USB, AUX ve İpod bağlantı seçenekleri olacak. Ek olarak geri dönüş kamerasının da olması muhtemel.

  Okumaya devam et...
 • Devlet Bahçeli'nin seçim sonrası ilk fotoğrafı

  Devlet Bahçeli'nin seçim sonrası ilk fotoğrafı

  Devlet Bahçeli , 1 Kasım genel seçimlerinden sonra ilk kez kameralara poz verdi. "Genel Baþkanýmýz Devlet Bahçeli dün olduðu gibi bugün de alçakça saldýrýlarýn ve kara propagandanýn hedefidir". Millet iradesine saygılıyız ama şantaj siyasetinin herkesi baskı altına aldığının da farkındayız. Milliyetçi Hareket'in liderini hedef alýp baþla gövdeyi kopararak yok etmek isteyen her türlü gafilin, partimize gönül vermiþ insanýmýz farkýndadýr.

  Okumaya devam et...
 • Facebooktan yeni haber uygulaması geliyor

  Facebooktan yeni haber uygulaması geliyor

  Arkadaşlarınızın haberleri yerine gerçek haberleri sunacak olan Notify , The Financial Times'a göre haber kaynaklarını belirlemiş durumda. Facebook " un yeni haber uygulamasına içerik sunacak ortaklar arasında Vogue , The Washington Post , CNN ve Mashable " ın olduğu söyleniyor.

  Okumaya devam et...
 • YouTube'a 'sanal gerçeklik' desteği

  YouTube'a 'sanal gerçeklik' desteği

  YouTube , sanal gerçeklik videoları için özel bir çalma listesi de oluşturdu. Mobil uygulamaya dahil edilen yeni özellik, tüm videoların sanal gerçeklik videosu şeklinde izlenmesine olanak sağlıyor. Ancak video paylaşım sitesi, o dönemde sunduğu hizmet için " sanal gerçeklik " tanımlamasını kullanmaktan özellikle kaçınmıştı. Kullanıcılar VR desteğinin dışında bütün videolar da teatral bir deneyim yaşamak adına Cardboard başlıklar kullanabilme şansına sahip olacak.

  Okumaya devam et...
 • Facebook izinsiz giriş bildirimleri SMS ile bildirilmeyecek

  Facebook izinsiz giriş bildirimleri SMS ile bildirilmeyecek

  Facebook tarafından yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: " Facebook hesabınız, birisinin hesabınıza erişmeyi denemesi halinde giriş uyarıları alacağınız şekilde tasarlanmıştır". Bu değişiklik bizden aldığınız diğer bildirimleri etkilemeyecektir. Giriş uyarısı tercihlerinizi istediğiniz zaman Güvenlik Ayarlarınızdan güncelleyebilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Maskeli yürüyüşte onlarca gözaltı

  Maskeli yürüyüşte onlarca gözaltı

  Bakanlıkların yer aldığı Whitehall Caddesi'nden Meclis binasına gerçek yürüyen protestocular, Başbakanlık binasının önünden geçerken kapitalizm karşıtı sloganlar attı. İngiliz tarihinin en büyük vatan haini olarak kabul edilen İngiliz asker Guy Fawkes, dönemin monarşisine karşı gelmiş ve 5 Kasım 1605'te parlamentoyu barut fıçılarıyla havaya uçurmaya çalışmıştı.

  Okumaya devam et...