Londravizyon
 • Facebook canlı yayınında cinayet dehşeti

  Facebook canlı yayınında cinayet dehşeti

  Güzel anlarınızı paylaştığınız canlı yayın her zaman güzel olaylar ile gündeme gelmeyebilir. Paskalya bayramında yaşanan bu üzücü olay naklen canlı yayında gerçekleşti. Polis konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak videolarında yer alan açıklamalara göre Stephens , kız arkadaşı (veya karısı) nedeniyle bu cinayetleri işliyor.

  Okumaya devam et...
 • CHP oyların yüzde 60'ına itiraz edecek

  CHP oyların yüzde 60'ına itiraz edecek

  Millet kazanacak. Bu kendini devlet zannedenler kaybedecek. YSK'nın meşruiyeti artık tartışmalıdır. Cumhurbaşkanlığı sistemini getiren anayasa değişikliği referandumunda sandıkların yüzde 98.4'ü açıldı. Kendisi ilan etmiş, bu mühürülü tutanaklarla olur. Sonra AKP'li bir üye itiraz ediyor, karar alıyor ve olur diyor. Ve buna da göre de bir sayım yapılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Son dakika: ABD'den referandumla ilgili ilk açıklama

  Son dakika: ABD'den referandumla ilgili ilk açıklama

  Avrupa Komisyonu, referandumdaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili uluslararası gözlemcilerin raporunu da beklediğini kaydetti. Sonuçları Anadolu Ajansı'nın Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) önce ilan etmesi ve YSK'nın son dakikada aldığı 'mühürsüz oyların da geçerli sayılacağı' kararı tepki topladı.

  Okumaya devam et...
 • 'Sorunun barışçıl bir şekilde çözülmesi için askeri bir adım atılabilir'

  'Sorunun barışçıl bir şekilde çözülmesi için askeri bir adım atılabilir'

  Kuzey Kore'nin ne tür bir füze fırlattığı ile alakalı ise henüz net bir açıklama yapılmadı. Kuzey Kore'nin başarısız füze denemesi yaptığını tespit ettiklerini bildirmişti. ABD Deniz Kuvvetleri Komutanı Dave Benham, Reuters'a yaptığı açıklamada " Füze neredeyse anında infilak etti" dedi. Yeni kıtalararası ve denizaltından fırlatılan balistik füzelerin de olduğu geçit töreni bir güç gösterisi olarak yorumlandı.

  Okumaya devam et...
 • Arınç: Ülkemiz için hayırlı olsun

  Arınç: Ülkemiz için hayırlı olsun

  Referandum sonucunun ülke için hayırlı olmasını dileyen Arınç, kazananın oy kullanan tüm vatandaş olduğunu ifade etti. "Demokrasilerde kazanan, sandığa giderek oyunu kullanan tüm vatandaşlardır" dedi.

  Okumaya devam et...
 • TÜİK Ocak Ayı İşsizlik Rakamlarını Açıkladı !

  TÜİK Ocak Ayı İşsizlik Rakamlarını Açıkladı !

  Aralık ayında yüzde 12,7 oranında gerçekleşen işsizlik oranı Ocak ayında yüzde 13'e ulaştı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı da 2017 yılı Ocak döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 695 bin kişi artarak 3 milyon 985 bin kişiile 4 milyon sınırına dayandı.

  Okumaya devam et...
 • Ysk Başkanı Güven:

  Ysk Başkanı Güven: "Evet" Mühürleri De Geçerli

  Vatandaşın iradеsinin sandığa doğru tеcеlli edebilmesi аçısındаn, 298 sаyılı yаsа dа buna izin verdiğinden ' Tercih ' mührü yеrinе ' Evеt ' mührünün basıldığı оy pusulalarının dа gеçеrli olmаsınа karar vеrmiştir. Reyhanlı'da sabah saat 08.00'de başlayan oy kullanma sırasında, vatandaşlara tercihlerini yapması için verilen mührün üzerinde, " Evet " yazdığının fark edilmesi üzerine durum İlçe Seçim Kurulu'na bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Çukurca'da askeri araca roketli saldırı! 4 yaralı

  Çukurca'da askeri araca roketli saldırı! 4 yaralı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde göreve gittikleri aracın devrilmesi sonucu yaralanan 8 askerin hayati tehlikelerinin olmadığı açıklandı. Saldırı hakkında Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak bir açıklama yaparak, "Biri ağır 4 yaralımız var.

  Okumaya devam et...
 • Üniversite öğrencisi linç edildi

  Üniversite öğrencisi linç edildi

  Pakistan'da İslam'a hakaret etmekle suçlanan bir üniversite öğrencisi, kampüsteki diğer öğrenciler tarafından linç edilerek öldürüldü. AFP haber ajansına konuşan üst düzey emniyet yetkilisi Niaz Saeed, gazetecilik öğrencisi Mashal Khan'a "ciddi şekilde işkence uygulandığını, sopalar, tuğlalar ve yumruklarla dövüldüğünü ve yakın mesafeden ateş açıldığını" söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Kullandığı oyun fotoğrafını çekti, ortalık karıştı

  Kullandığı oyun fotoğrafını çekti, ortalık karıştı

  Denizli'de referandum için kullandığı oyun fotoğrafını çekmek isteyen kişi sandık görevlilerin tutanak tutmasına izin vermedi ve binadan ayrılmaya çalıştı. Yaralanan polis memuru Korkmaz, Servergazi Devlet hastanesi'ne kaldırılırken, saldırgan kelepçelenerek gözaltına alındı . Bu arada sandıkların bulunduğu yerlerde, seçmenlerin fotoğraf çekemeyeceği konusunda uyarı yazısının asılı olduğu bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul, Ankara ve İzmir'de hayırlar öne geçti! İşte son rakamlar

  İstanbul, Ankara ve İzmir'de hayırlar öne geçti! İşte son rakamlar

  Açılan sandıkların oranı %30.64 olarak belirlendi. Türkiye'de toplam 55 milyon seçmenin 2017 anayasa değişikliği referandumunda oy kullanması bekleniyor. Bu seçmenlerden yaklaşık 10 milyonu başkent Ankara'da kullanacak? Buna göre 'Evet' yüzde 51.23, 'Hayır' yüzde 48.77. İstanbul'da bugün referanduma rekor katılım oldu.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye sandıklar açılınca geleceğe yürüyecektir

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye sandıklar açılınca geleceğe yürüyecektir

  Bugün Türkiye'nin her köşesinde 81 velayetimizde, ilçelerimizde, köylerimizde vatandaşlarımız huzur içerisinde, kardeşlik içerisinde, medeni bir şekilde oylarını veriyorlar. Türkiye'nin kaderini oyluyoruz. Bütün vatandaşlar sorumluluk duygusuyla oylarını kullanacaklar. MHP lideri Devlet Bahçeli: Oylama önemli bir dönüm noktasıdır! Edirne F Tipi Cezaevi'nde oy kullanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın oy kullandığı sandıktan da 'hayır' çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk tebrik mesajı Aliyev'den

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk tebrik mesajı Aliyev'den

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefon ile aradı. Aliyev sonuçları, halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasetine verdiği büyük destek olarak değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yılmaz, Akbulut ve Çiller, anayasa değişikliğinin halk oylaması sonucu kabul edilmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak, tebriklerini iletti.

  Okumaya devam et...
 • Doğudaki 32 İlde Oy Verme Süresi Sona Erdi

  Doğudaki 32 İlde Oy Verme Süresi Sona Erdi

  Oy sayma işlemi başladı. Anayasa değişikliği için 49 ilde saat 08.00'da başlayan oy verme işlemleri saat 17.00'da sona erdi. 1 milyon 269 bin 282 seçmen ilk kez oy kullandığı halk oylaması için cezaevlerine de 461 sandık kuruldu. Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması için yurt dışında kullanılan oyların sayımına Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlandı.

  Okumaya devam et...
 • CHP sandıkların yüzde 37'sine itiraz edecek

  CHP sandıkların yüzde 37'sine itiraz edecek

  Bizim sistemimiz ayaktayken, YSK'nın sistemi göçtü. Şekil şartında Güneydoğu'da yüzde 50'de problem var. Oy hırsızlığının zemini yapılıyor . "Neredeyse sandıkların yüzde 60'ında sıkıntı var." dedi. Bu saatten sonra zaten meşrutiyeti tartışılır. Verilen hepsi, ıslak imzalı tutanaklarla birlikte sistemimize girilecek, YSK'dan gelen verilerle karşılaştırılacak.

  Okumaya devam et...
 • Samsung'tan yepyeni telefon: Galaxy S8 Active!

  Samsung'tan yepyeni telefon: Galaxy S8 Active!

  Fakat firma herkesi şaşırtacak bir hamle yaparak yeni bir Note girişimi için kolları sıvadı. Peki Note 8 neye benzeyecek? Samsung'un suya ve darbelere karşı dayanıklı bir yapıda olan Galaxy S8 Active modeli üzerinde çalıştığı SamMobile tarafından doğrulandı.

  Okumaya devam et...
 • Bahçeli: Evet, artık çifte su verilmiş çelik gibi

  Bahçeli: Evet, artık çifte su verilmiş çelik gibi

  Sandığa gidiş ne kadar fazla olursa 'evet" ile 'hayır" arasındaki fark, 'hayır" lehine o kadar fazla olacak" diye konuştu. Bahçeli , "Cumhurbaşkanı, ağzına eyalet sistemi almıyorsa, bunu danışman söylüyorsa, aklınıza 2 soru geliyor. Böyle bir husus da bize teklif edilmemiştir. Tartışmalara yol açan yazısını Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yayın organı Şehir Araştırmaları Dergisi için yazdığını hatırlatan Karatepe , "Bu yazının konusu kısaca bütünşehir uygulamasına geçtikten sonra ...

  Okumaya devam et...