Londravizyon
 • YSK Başkanı CHP'nin sorularını yanıtlayamadı:

  YSK Başkanı CHP'nin sorularını yanıtlayamadı: "Güven diken üstünde"

  Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan Güven, " Referandum sonucuna yapılan itirazları öğleden önce değerlendireceğiz" diye konuştu. Aksünger, teknik anlamda itiraz ettikleri konuları konuştuklarını ve YSK'nın bunlara ilişkin bir karar vereceğini bildirerek, "Bize göre, burada şaibe çok yüksek olan, çok önemli 3-4 konu vardı".

  Okumaya devam et...
 • SKANDAL | Ağır ceza reisi rüşvet alırken suç üstü yakalandı

  SKANDAL | Ağır ceza reisi rüşvet alırken suç üstü yakalandı

  Ağır Ceza Başkanı Hasan Akdemir'in müvekkili iş adamından rüşvet talep ettiği ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Hürriyetten Nurettin Kurt'un haberine göre, Sulh Ceza Hakimi olduğu dönemde verdiği tahliye kararı nedeniyle 100 Bin TL rüşvet isteyen hakim H.A, paranın Pendik'te avukat olan S.B'nin bürosuna getirilmesini istedi.

  Okumaya devam et...
 • Şehit hakimin acı haberi Ordu'ya ulaştı

  Şehit hakimin acı haberi Ordu'ya ulaştı

  Hakim Onur Alan'ın şehadet haberinin alınmasının ardından baba ocağına ve komşuları evlerin penceresine Türk bayrağı astı. Balıkesirli polis memuru Ekrem Dereli Tunceli'de düşen helikopterde şehit oldu. 'Dede tekrar geleceğim' dedi. Askeri yetkililer baba Mahmut ve anne Fatma Alan'a acı haberi verdi. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan şehit hakim Onur Alan'ın, İzmir'de hakimlik stajını tamamladıktan sonra 8 Kasım 2016'da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde Adalet ...

  Okumaya devam et...
 • Olağanüstü hal 3 ay daha uzatıldı

  Olağanüstü hal 3 ay daha uzatıldı

  Tezkere AKP ve MHP'li milletvekillerinin oyları ile kabul edildi. Karara göre OHAL , 19 Nisan 2017 Çarşamba günü, saat 01.00'den yeniden başlayacak ve 19 Temmuz'a kadar yürürlükte olacak. TBMM'de görüşülen OHAL konusunda karar verildi. 90 günlük OHAL , ilk olarak Ekim 2016'da daha sonra da 4 Ocak 2017'de 3 ay süre ile uzatılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Putin'den tebrik telefonu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Putin'den tebrik telefonu

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edilen bilgiye göre; ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 16 Nisan referandumu ile ilgili tebrik ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iyi bir kampanya yürüttüğünü ve kampanya sürecini yakından takip ettiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Yandex Google'a Açtığı Davayı Kazandı!

  Yandex Google'a Açtığı Davayı Kazandı!

  Google ayrıca kendi arama motorunun cihazlardaki tek önyüklemeli genel arama motoru olmasını da talep edemeyecek. Google , başka şirketlere ait uygulamaların ön yüklü olarak sunulmasını da engelleyemeyecek. Google , rakibi Yandex'in Rusya'da açtığı tekel davasını kaybetti. Bundan sonra Rusya'daki kullanıcılar cihazı kutusundan çıkardıktan sonra ister Google ister Yandex'i seçip kullanmaya başlayabilecek.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 8'in Paslanmaz Çelik Çerçeveye Sahip Olacağı Hemen Hemen Kesinleşti

  IPhone 8'in Paslanmaz Çelik Çerçeveye Sahip Olacağı Hemen Hemen Kesinleşti

  Bu malzemenin Apple Watch'ta kullanılan paslanmaz çelik malzemenin gelişmiş bir sürümü olacağı ifade ediliyor. Mac Otakara'ya göre iPhone 8'in kenarlarının tümüyle kaplayan 2.5D paslanmaz çelik çerçeve kullanılacak. Touch ID'nin ekrana entegre edilip edilmeyeceği belirsiz. iPhone 7 ile aynı boyutta olacağı söylenen iPhone 8'in tüm detayları eylül ayında belli olacak.

  Okumaya devam et...
 • Apple dördüncü nesil iPad'leri bazı durumlarda iPad Air 2 ile değiştiriyor

  Apple dördüncü nesil iPad'leri bazı durumlarda iPad Air 2 ile değiştiriyor

  Apple mağazalarına veya yetkili servis sağlayıcılarına dördüncü nesil iPad'lerini tamir için getiren kullanıcıların cihazlarının iPad Air 2 ile değiştirildiğine yönelik haberler çıkmıştı. Apple ayrıca iPad 4 kullanıcılarına hangi iPad Air 2 modeline sahip olmalarını istediklerini de soracak. Kullanıcılar yeni bir iPad Air 2 aldıklarında garantileri yeniden başlayacak.

  Okumaya devam et...
 • 20 yaşındaki genç tartıştığı kişi tarafından öldürüldü

  20 yaşındaki genç tartıştığı kişi tarafından öldürüldü

  Edinilen bilgiye göre, Vedat Aydemir (20) ve Abdullah A. (16) kendi aralarında sohbet ederken şakalaşmaya başladı Bu sırada Abdullah A., şakanın dozunu büyütmek istedi ve belindeki silahı çıkardı . Sağlık kontrolü için adli tıp birimine getirilen A.A., kendisini görüntüleyen gazetecilere "Pişmanım". Çıkın ya, gözümü ağrıtıyorsunuz' dedi. "Daha sonra gazetecilerin cinayeti neden işlediniz ve silahı nereden buldunuz sorusuna'Yok söylemiyorum, inat değil mi, benin silahım, silahların ...

  Okumaya devam et...
 • İzmir'de izinsiz gösteri: 19 gözaltı

  İzmir'de izinsiz gösteri: 19 gözaltı

  Kaçışan protestoculardan 19'u yakalanarak gözaltına alındı. İzmir'de yasadışı gösteri yapmak isteyen ve sol marjinal örgüt üyesi oldukları belirlenen 9 "u kadın 19 kişi gözaltına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Alışveriş merkezinde yangın paniği

  Alışveriş merkezinde yangın paniği

  Bağcılar'da bir alışveriş merkezinde bulunan mağazada yangın çıktı. Tahliye edilen vatandaşlar bir süre AVM'nin önünde bekledi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü. Bodrum katta çıkan küçük çaplı yangın nedeniyle AVM boşaltıldı. Dumandan göz gözü görmediği AVM'de özel güvenlik görevlileri, alışveriş yapan müşterileri ve çalışanları dışarı çıkarttı.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan'a parti üyeliği teklifi

  Erdoğan'a parti üyeliği teklifi

  Anayasa değişikliği referandumununda resmi olmayan sonuçlara göre sandıktan '"evet"' çoğunluklu oy çıkmasıyla birlikte, Anayasa'nın 101. maddesi değiştirildi. "Hangi partiden ne geliyor diye araştırmak gereksiz bir uğraşıdır." şeklinde konuştu. YSK Başkanı açıklamasını yaptı . AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, referandum resmi sonuçların açıklanması ardından 27-28 Nisan sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a üyelik teklifi yapılacağını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • YSK Başkanı Güven'den oy pusulası açıklaması

  YSK Başkanı Güven'den oy pusulası açıklaması

  Paralardaki gibi YSK'nın filgramını görebilirsiniz. Siyasi parti temsilcilerinin yaptıkları hata, ihmal veya kasıt nedeniyle biz YSK olarak vatandaşın anayasal hakkını kullanması gerektiğine, iradesinin sandığa yansıması gerektiğine karar verdik.

  Okumaya devam et...
 • CHP referandum için anayasa mahkemesi yolunda!

  CHP referandum için anayasa mahkemesi yolunda!

  YSK'ya itirazlarda bulunduk. "Sayımın gizliliğini sağlayın, bu şekilde sayımlar ciddi bir şaibe kaynağı olacaktır" dedik. Ne diyor o kısa mesajda? Tansiyonu düşürecek tek şeyin referandumun geçersiz sayılması olduğunu belirten Tezcan , referandumla ilgili şikayetlerini Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini, gerekirse de konuyu AİHM'e taşıyacaklarını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: Soğukkanlılığımızı korumalıyız

  Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: Soğukkanlılığımızı korumalıyız

  Roth, demokrasi taraftarı güçlerin güçlendirilmesin hem ikili ilişkiler hem de Avrupa düzeyinde öncelik verilmesi gerektiğini belirterek milyonlarca Türk'ün korkutulmasına rağmen demokrasiden yana oyunu kullandığını dile getirdi. Türkiye'de dün gerçekleştirilen ve sonuçların açıklanmasının ardından ülkemizdeki siyasetçiler kadar Avrupalı siyasetçilerden açıklamalar geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Atacağımız çok önemli adımlar var

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Atacağımız çok önemli adımlar var

  Kardeşlerim önümüzde atacağımız çok çok önemli adımlar var. Bu bir ülkenin maddi noktadaki alt yapı, üst yapı yatırımlarına yönelik, bir de insanımıza yönelik. Ben Doğu'ya baktım, Güneydoğu'ya baktım. Yaratılanı, yaratandan ötürü sevdiğimize göre bazı yerlerdeki ayrılık niye? Devran değişti. Daha iyi olacak.

  Okumaya devam et...
 • ABD ve AB'den anayasa referandumu ile ilgili, 'AGİT raporunu bekliyoruz' açıklaması

  ABD ve AB'den anayasa referandumu ile ilgili, 'AGİT raporunu bekliyoruz' açıklaması

  Gözlemlerine ilişkin soruları yanıtlayan AGİT heyetinden Cezar Florin Preda , " Son dakika yapılan değişiklikler, sayım prosedürü ile ilgili önemli bir güvenlik mekanizmasını devre dışı bırakmıştır " dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise, Beştepe'de toplanan kalabalığa hitap ederken bu konuya değindi. Sen kimsin ya. Önce haddini bil. Biz yolumuza devam ederiz.

  Okumaya devam et...
 • OHAL'in yine uzatılması bekleniyor

  OHAL'in yine uzatılması bekleniyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan , Bakanlar Kurulu'nu MGK'nın hemen ardından Beştepe'de toplayacak. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'dan Ankara'ya gelecek. OHAL 19 Nisan'da sona erecek.OHAL'in uzatılması hakkında kararın ise Bakanlar Kurulu Toplantısında verilmesi bekleniyor.

  Okumaya devam et...