Londravizyon
 • TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti

  TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti

  Göka'nın istifasının da kabul edildiği belirtiliyor. Ankara Radyosundan TRT Genel Müdürlüğüne Göka tarafından getirilen bu 2 daire başkanının , görevden alınmasının istendiği, ancak Göka'nın bu talebe direndiği öğrenildi. Ardından Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü'nden 1985 senesinde diplomasını aldı. Aynı sene TRT'nin açtığı Yardımcı Prodüktörlük sınavını başarıyla geçerek TRT'ye giren Şenol GÖKA aldığı Yardımcı Prodüktörlük kursundan sonra ...

  Okumaya devam et...
 • FETÖ firarisi Arif Erdem'in hesabına 1 milyon Türk Lirası havale yapılmış

  FETÖ firarisi Arif Erdem'in hesabına 1 milyon Türk Lirası havale yapılmış

  Eski Boydak Holding ve Kaynak Holding yöneticileri hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianameye göre Dünya Pazarlama Anonim Şirketinin himayesindeki şirketlerin pazara faturasız sürdüğü ticari mallardan kazandığı gelirler ile himmet ve bağış başlığı altında elde edilen gelirlerin sahip olunan paravan şirketler aracılığıyla Fethullahçı Terör Örgütüne aktarıldığı beyan edildi.

  Okumaya devam et...
 • Atatürk'e hakaretten aranan Süleyman Yeşilyurt, teslim oldu

  Atatürk'e hakaretten aranan Süleyman Yeşilyurt, teslim oldu

  Dün hakkında yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt, bugün (12 Mayıs 2017) Bakırköy Adalet Sarayı'na teslim oldu; Atatürk'e de hakaret etmediğini savundu. Televizyon programına çok ısrar ettikleri için katıldığını ve katılmasının da hata olduğunu belirten Yeşilyurt , " Atatürk -İnönü Kavgası" kitabımın 200.

  Okumaya devam et...
 • '16 Nisan halkoylaması ile kuvvetler ayrılığı daha da belirgin hale getirildi'

  '16 Nisan halkoylaması ile kuvvetler ayrılığı daha da belirgin hale getirildi'

  Danıştay'ın 149'ncu kuruluş yıldönümü programına katılan Güngör, yargı kararları ve yargıçlar eleştirilirken, 'idarenin yandaşı ya da idarenin faaliyetlerine engel çıkaran bir güç gibi değerlendirilmemesi' gerektiğini vurguladı. Güngör, " Olağanüstü halin ilanı ve bu süreçte kabul edilen KHK'ların amacı, devletin kurumlarını terör örgütü mensuplarından arındırmak ve demokrasiyi korumak olup, kişilerin hak ve özgürlüklerine, amaç dışında herhangi bir sınırlama getirilmemiştir ." ifadesini ...

  Okumaya devam et...
 • Kanalizasyondaki fabrika atıkları Suriyeli 2 kardeşi zehirledi

  Kanalizasyondaki fabrika atıkları Suriyeli 2 kardeşi zehirledi

  Mersin Akdeniz İlçesi'ne bağlı olan Çay Mahallesinde oturan Suriyeli iki kız kardeş kanalizasyondan gelen fabrika atık kokusundan dolayı zehirlendi . Koku nedeniyle еvlеrindе durаmаyаcаk hale gеldiklеrini аnlаtаn mahallе sakinlеri, korkudan banyо bile yаpаmаdıklаrını söylеdi. İhbаr üzerine olаy yеrinе gelen Mersin Büyükşehir Bеlеdiyеsi Su ve Kanalizasyon İdаresi (MESKİ) ekipleri, söz konusu alanda inceleme yаpаrаk numune аldı.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Mehmet Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatıyla

  Bakan Mehmet Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatıyla

  Kıdem tazminatında işçiler aleyhine bir sonuç çıkacakmış gibi bir algı olduğunu ve bundan üzüntü duyduğunu söyleyen Müezzinoğlu , "Son 50 yıla baktığımızda kıdem tazminatından istifade eden çalışan oranı yüzde 25'i geçmiyor". 10 yıl. İşçi işten çıkarıldığı tarihten itibaren 10 yıl içerisinde kıdem tazminatını işverenden isteyebilir, vermezse dava açabilir. Ancak askerlik görevi, kadınların evlendikten sonra 1 yıl içinde istifa etmesi durumlarında da tazminat alınıyor.

  Okumaya devam et...
 • RTÜK'ten

  RTÜK'ten "Atatürk'e hakaret"e ceza"

  Geçtiğimiz günler içerisinde Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilen 690 numaralı Kanun Hükmünde Kararname'de yer alan ifadeler nedeni ile Derin Tarih isimli televizyon programına en üst seviyeden para cezası kesildiğine dikkat çekilirken kesilen para cezasının kanalın 1 aylık reklam gelirinin yüzde 5'i olarak belirlendiğinin altı çizildi.

  Okumaya devam et...
 • Erzurum'da 4.9 Büyüklüğünde Deprem

  Erzurum'da 4.9 Büyüklüğünde Deprem

  Can ve mal kaybının şuana kadar olmayışı Erzurum ve Türk halkını sevindiren taraf oldu. Depremin yerin 2.7 kilometre derinliğinden meydana geldiği ve vatandaşlarda oldukça paniğe neden olduğu belirtildi. 2-3 dakikalık bir korkuya sebep olan sarsıntı nedeniyle halk sokaklara çıktı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin büyüklüğünü 4.7 olarak duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • Sinop'ta uzun menzilli füze denemesi

  Sinop'ta uzun menzilli füze denemesi

  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık katıldığı canlı yayında, Türkiye'nin ilk uzun menzilli füzesi Bora'nın Sinop'ta başarıyla test edildiği açıkladı. Lojistik altyapısına baktığımızda ve ihtiyaç durumuna göre çok farklı versiyonlarda tasarlanması da mümkün. Fikri Işık , A Haber yayınında yerli savunma sanayimizle ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Türk subay ABD'li albayın verdiği madalyayı kabul etmedi

  Türk subay ABD'li albayın verdiği madalyayı kabul etmedi

  Tören sırasında ABD'li Albay Kevin Leahy , "Koalisyon" güçleri karargahında görev yapan bir Türk subayına üstün başarılarından dolayı madalya takdim etti. "Türkiye olarak güzel işler başardığımızı düşünüyorum". Oysa haritaya baktığınızda Suriye ve Irak'ta bu tür zaiyatlar yaşanmaktadır. "Bu da 'bizim' ne kadar başarılı olduğumuzu gösterir" ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Fabrika çizimlerine dayalı iPhone 8 görselleri!

  Fabrika çizimlerine dayalı iPhone 8 görselleri!

  Yeni ortaya çıkan görseller, direk fabrika çizimlerine dayandığı için önceki sızıntılara göre çok daha gerçekçi . Tim Cook " un bile rahatsız olduğu iPhone 8 sızıntılarına bir yenisi daha eklendi. Görüntülerden iPhone 8'in boyutu ile ilgili de ayrıntılara ulaşmak mümkün. İddiaya göre iPhone 8 , yaklaşık 143.5 x 70.9 x 7. 7 mm ölçülerinde ve bu oldukça küçük gövdeye 5.8 inçlik bir OLED ekranı da sığdırmayı başarıyor.

  Okumaya devam et...
 • Berat Kandiline Doğru - Gümüşhane Haberleri

  Berat Kandiline Doğru - Gümüşhane Haberleri

  Berat Kandili , Efendimiz sevgili Peygamberimiz (SAV) in; " Bu gece yüce Allah'ım , güneş battıktan ta fecre kadar dünyaya rahmetiyle tecelli ederek, "bağışlanmak isteyen yok mu, bağışlayayım. Kur'an-ı Kerim'i, onu yaşanmış bir hayata dönüştüren Resul-i Ekrem'in sünnetini doğru anlayıp, doğru yaşanırsa Allah'ın hiçbir zaman insanları istikametten ayırmayacağını belirten Görmez, "Bu dünyada Emin Peygamberin Emin Ümmeti olmayı başardığımız gün, inşallah tüm yeryüzü daru's-selam yani barış ...

  Okumaya devam et...
 • Müsteşar Gümüş Açıkladı 'Lise Mezunu Personel Alınacak', Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Verilecek!

  Müsteşar Gümüş Açıkladı 'Lise Mezunu Personel Alınacak', Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Verilecek!

  Gümüş, Sağlık-Sen tarafından Ebeler ve Hemşireler Günü dolayısıyla Gülhane eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen " Hemşirelik ve Ebelik Sempozyumu " nda konuştu. Lise mezunu hemşire ve ebe alınmayacağını belirten Müsteşar , özel sektörde ve kamuda iş bulamayan sağlık personeli sayısının 100 bini aştığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Chp'nin Yeni Parti Sözcüsü Bülent Tezcan Oldu

  Chp'nin Yeni Parti Sözcüsü Bülent Tezcan Oldu

  Böke'nin istifasının ardından, toplantının gündemine ilişkin basın açıklamasının kim tarafından yapılacağı merak konusuydu. CHP'nin yeni sözcüsü olan Bülent Tezcan, uzun süredir CHP MYK üyeliği görevini de yapıyordu. - Nuriye Gülmen ve Semih Özakça artık ölümle pençeleşecek kritik eşiğe savruluyorlar. YPG'ye silah verilmesi Türkiye'nin büyük bir tehlikenin içine sokulması demektir.

  Okumaya devam et...
 • Katil zanlısı okuldan atıldı

  Katil zanlısı okuldan atıldı

  Yaşanan gelişmeler sonrasında "acil" olarak toplanan Ege Üniversitesi Disiplin Kurulu, katil Nurullah Semo'nun okuldan atılmasına karar verdi. Katil zanlısı olarak gözaltına alınan Sosyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurullah S. "2015 yılındaki üzücü olayda maalesef okuldaki PKK yanlısı bir grup öğrenci kisvesi altındaki militanların çıkardığı olaylarda Fırat Çakıroğlu , Nurullah Semo tarafından öldürülmüştü".

  Okumaya devam et...
 • Belediye otobüsünde tacize linç girişimi!

  Belediye otobüsünde tacize linç girişimi!

  Genç anne, tacizcinin cinsel organını çıkarıp kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söylemesi üzerine otobüsün içindeki vatandaşlar Mehmet B."ye linç girişiminde bulundu". Bunun üzerine vatandaşlar, Mehmet B."yi darp etti". Otobüs sürücüsü de hemen kapıları kapatarak polisi aradı. Otobüs sürücüsünün ihbarda bulunması ile olay yerine gelen polis , zanlıyı gözaltına alarak, karakola götürdü.

  Okumaya devam et...