Londravizyon
 • Apple iPhone 7 İçin Dokunmatik Ekranların Siparişini Verdi

  Apple iPhone 7 İçin Dokunmatik Ekranların Siparişini Verdi

  Teknoloji sitelerinin çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberlerinde serisinin yeni üyesinin temel özellikleri şimdiden kritik edilmeye başlandı. Sızdırılan bu bilgiler doğrultusunda öncesinde kullanılan Touch ID özelliğinin yanı sıra iPhone 7'de panik butonunun olacağı öğrenildi.İlerleyen yıllarda piyasaya sunulması beklenen telefonun bu panik butonunun Touch ID ile ilişkisi olacağı bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Facebook kullanma mutlu ol!

  Facebook kullanma mutlu ol!

  Araştırmaya katılan denekler, iki gruba ayrıldı. 7 gün sonra yapılan analizlere göre, Facebook'u kullanmayanlar, kullananlara kıyasla daha hoşnut ve dengeli hissettiklerini bildirdi. Kopenhag'da bulunan Happines Research Enstitüsü'nden Meik Wiking yapmış olduğu açıklamada sonuçların kendilerini şaşırttığını ifade etti. "Sonuçlar bizi hayli şaşırttı" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Romanya’da Gece Kulübü yangını bir Türk’ün canını aldı !

  Romanya’da Gece Kulübü yangını bir Türk’ün canını aldı !

  Büyükelçi Ertaş, ilk günden itibaren Türk öğrenci Mancı'nın tedavisi ile yakından ilgilendi. Mancı ailesi oğullarının naaşı ile birlikte Bükreş'ten ayrılana değin ailenin yanında duran Ertaş yaşananları anlattı. Geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden işyeri denetimlerinden sorumlu tutulan Bükreş 4. bölge belediye başkanı Cristian Popescu Piedone için tutuklama kararı çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Bükreş’te Patlama: 26 Ölü, 180 Yaralı

  Bükreş’te Patlama: 26 Ölü, 180 Yaralı

  Müzik grubunun bascısının ve vokalistinin de ağır yaralandığı belirtiliyor. Bükreş'te bulunan bütün acil servisler, yaralılarla doldu. Eğlence merkezinde 500'den fazla kişinin bulunduğu belirtilirken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor .

  Okumaya devam et...
 • Alman ordusuna Müslüman askerler için ordu imamı alınacak (08.November.2015)

  Alman ordusuna Müslüman askerler için ordu imamı alınacak (08.November.2015)

  Von der Leyen, "Çünkü Arapçayı akıcı bir şekilde konuşabiliyorlar. İmam ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu ve buna alternatifleri de araştırıyoruz" dedi. Ancak ordudaki askerler dini inançlarını açıklamak zorunda olmadıklarından orduda ne kadar müslüman asker olduğu bilinmiyor. 177 bin askeri bulunan Alman ordusunda tahmini Müslüman asker sayısı bin 600.

  Okumaya devam et...
 • Alman Ordusuna İmam Alınacak Mı?

  Alman Ordusuna İmam Alınacak Mı?

  Almanya'da orduya alınmada personel dini inancını açıklamak zorunda olmadığı için ordudaki Müslüman asker sayısı tam olarak bilinmiyor. Ancak, yaklaşık 177 bin askerin bulunduğu Alman ordusunda bin 600 Müslüman asker olduğu tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • ABD Başkonsolosluğu önünde protesto

  ABD Başkonsolosluğu önünde protesto

  Bunun üzerine maketi polise veren grup, ? Grup adına yapılan açıklamada, Türkiye'nin ABD'yi çok iyi tanıdığı belirtilerek, Obama'nın Türkiye'ye gelmesine yönelik tepkiler dile getirildi. "Sözde demokrasinin adam haklarının bekçiliğini yapan Amerika Birleşik Devletleri ABD, birliğimizi ve kardeşliğimizi ortadan kaldırmaya çalışmaktadır".

  Okumaya devam et...
 • Romanya’daki yangında ölü sayısı 41’e yükseldi

  Romanya’daki yangında ölü sayısı 41’e yükseldi

  Ayrıca, Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Koray Ertaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangında ağır yaralanan ve tedavi altına alınan Türk öğrenci Ayberk Mancı'nın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirtti. Hastaneden gercekleşen söylemlerde ağır yaralı olarak kurulan 107 kişi'den 45 kişinin durumu hala çok kritik seviyede. İşyeri sahibi üç kişi tutuklandı.

  Okumaya devam et...
 • TUSKON binalarında polis arama yapıyor

  TUSKON binalarında polis arama yapıyor

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) bağlı Ankara'daki şubelerde arama yapılıyor. Ülke çapına yayılmış bölgesel iş dünyası federasyonlarının oluşturduğu sivil toplum kuruluşu TUSKON, 150 işadamı derneği bünyesinde faaliyet gösteren 12000 işadamını temsil ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Mehmetçik Girilmez Denen Bölgeye Girdi!

  Mehmetçik Girilmez Denen Bölgeye Girdi!

  Ağrı'da başlayan isyana karşı kullanılan kuvvetlerin bir kısmını üzerine çekmek ve bölgede asayişsizlik meydana getirmeyi amaçlayan isyan Oramar Tepeden başladı, Doski Vadisi boyunca ilerledi ve devamında Şemdinli bölgesine yayıldı. Sıcaklığın geceleri -15 dereceye düştüğü, donma olaylarının yaşandığı, 3 bin 500 metreye varan yüksekliklerde kayalıklardan oluşan bölgede 40 gündür operasyonlar aralıksız sürdürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Telefonlarımıza Yüklediğimiz ve Yüklü Olarak Aldığımız Uygulamalar Ne Kadar Güvenli ?

  Telefonlarımıza Yüklediğimiz ve Yüklü Olarak Aldığımız Uygulamalar Ne Kadar Güvenli ?

  Android uygulamaların yüzde 73'ünün kullanıcıların e-posta adreslerini, Apple işletim sistemi iOS uygulamalarının yüzde 47'sinin de konum bilgisini paylaştığı ortaya çıktı. Android uygulamaların isim (yüzde 49) ve adres (yüzde 25) gibi kişisel bilgileri paylaşma oranının iOS uygulamalarına göre daha yüksek olduğu belirlendi.

  Okumaya devam et...
 • Apple Car Steve Jobs'un ilgi alanındaymış

  Apple Car Steve Jobs'un ilgi alanındaymış

  Fadell, araba fikrinin şirket tarafından da düşünüldüğünü fakat o zamanki önceliklerden dolayı projeye gerekli zamanın ayrılamadığını ifade etti. iPod'un babası olarak bilinen ve şu anda Nest'in CEO'su konumunda olan Tony Fadell, Apple'ın otomobil projesiyle ilgili olarak dikkat çekici bilgiler paylaştı.

  Okumaya devam et...
 • Facebook Notify uygulaması geliyor!

  Facebook Notify uygulaması geliyor!

  Facebook " un en yeni projesi Notify , yakında ayrı bir uygulama olarak önümüzdeki hafta kullanıma sunulabilir. Vogue , Mashable , The Washington Post ve CNN gibi önemli haber kaynakları ile anlaşılmış durumda.

  Okumaya devam et...
 • UCM Mavi Marmara kararının yeniden incelenmesini istedi

  UCM Mavi Marmara kararının yeniden incelenmesini istedi

  Temyiz Mahkemesi'nin, savcının bu başvurusunu... Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) yargıçları, Gazze'ye insani yardım malzemesi götürdüğü sırada Mavi Marmara gemisine baskın düzenleyen İsrail ile ilgili verilen soruşturmama kararının yeniden incelenmesini istedi.

  Okumaya devam et...
 • Çipras:

  Çipras: "Ege dramından Türkiye sorumlu"

  Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz , mülteci daramına yakından incelemek için Midilli (Lesvos) Adası'nı ziyaret etti. Onlar, mültecileri bizim Avrupa'ya gönderdiğimizi söylüyor. "Türkiye'de 2.5 milyon adam bekliyor"' diye konuştu. "İnsanlar gelecekse tek güvenli yol bu".

  Okumaya devam et...
 • Polisten YÖK protestosuna sert müdahale

  Polisten YÖK protestosuna sert müdahale

  Polis, Bianet Muhabiri Beyaz Kural'ı da ters kelepçe yaparak gözaltına almaya çalıştı. AKP'nin her fırsatta gençliği hedef alan ve bir tek üniversiteleri baskı altına alamadığından şikayet eden açıklamalar yaptığını ifade eden Akbaba, "Üniversitelerde kendinden olmayan muhalif olan herkesi susturmaya çalışmıştır".

  Okumaya devam et...
 • Az Tv Canlı Yayın Maç İzle

  Az Tv Canlı Yayın Maç İzle

  Uzun bir süredir kullanılan Türksat 2a uydusu kullanım ömrünü 2016 yılında dolduracak. Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterli.

  Okumaya devam et...
 • Facebook Notify uygulaması geliyor!

  Facebook Notify uygulaması geliyor!

  Facebook uygulamasından ayrı olarak sunulacak olan Notify , kullanıcıya haber kaynaklarını seçme ve flaş haberler için uyarı alma seçeneği sunacak. Haberler, 100 karakter olarak yayınlanacak böylelikle tüm bildirim sekmesi bu uygulama ile kaplanmayacak.

  Okumaya devam et...