Londravizyon
 • Kuzey Kore'den 'Tanımlanamayan' Füze Denemesi

  Kuzey Kore'den 'Tanımlanamayan' Füze Denemesi

  BM Güvenlik Konseyi ise ABD, Japonya ve Güney Kore'nin talebi üzerine Kuzey Kore'nin son balistik füze denemesini görüşmek üzere yarın kapalı oturumda toplanacak. Kuzey Kore son olarak geçen hafta pazar günü en uzun menzilli füzesinı denemişti. Bölgedeki durum Kuzey Kore'nin sayısız füze testi ve iki nükleer denemesinin ardından geçen yıldan bu yana yine gergin.

  Okumaya devam et...
 • Manchester Arena'da patlama: Ölü ve yaralılar var

  Manchester Arena'da patlama: Ölü ve yaralılar var

  Patlamanın olduğu doğrulandı. Resmi makamlar ölü ve yaralı sayısı hakkında net bilgi vermezken patlamanın olduğu çok sayıda ölü ve yaralının olduğu şeklinde demeç vermekle yetindi. İngiliz polisi, Manchester Arena yakınlarındaki patlamada ölü ve yaralıların olduğu açıklamasını yaptı. Avrupa'nın en büyük kapalı konser salonu olan 21 bin kişilk Manchester Arena'da olayın terör saldırısı olma ihtimalinin güçlendiği belirtilirken ikinci seviye alarm duruma geçildi.

  Okumaya devam et...
 • Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in, FETÖ'nün lideri Gülen'e gönderdiği mektup ortaya çıktı

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in, FETÖ'nün lideri Gülen'e gönderdiği mektup ortaya çıktı

  Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, TGRT Haber'de Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in 2013 yılında Fethullah Gülen'e yazdığı iddia edilen mektubu ekranlara getirdi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez , 2013'te Fethullah Gülen'e mektup yazdığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. "Sadece onların yapabileceği bir fitnedir" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Ege Üniversitesi eski rektörü Hoşcoşkun kamudan ihraç edildi

  Ege Üniversitesi eski rektörü Hoşcoşkun kamudan ihraç edildi

  Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun, Yüksek Öğretim Kurulu ( YÖK ) Genel Kurulu'nda alınan karar ile kamu görevinden çıkarıldı. İddialar üzerine, YÖK , soruşturma başlatıp Ege Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Konuyla ilgili soruşturma kapsamında bilgisine başvurulan ve hakkındaki iddiaları yanıtladı. 18 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirdiği genel kurul toplantısında Prof.

  Okumaya devam et...
 • İşte Yurtta Sulh Konseyi'nin ilk savunması

  İşte Yurtta Sulh Konseyi'nin ilk savunması

  Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Başkanlığı görevini yapan Sakaryalı Mehmet Dişli , Akıncı Üssü'nden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile birlikte Çankaya Köşküne gelmesine karşın akşam saatlerinde gözaltına alınmış, sonrasında tutuklanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • SMA hastası Eymen bebek hayatını kaybetti

  SMA hastası Eymen bebek hayatını kaybetti

  Kampanyaya spor kulüplerinden işletmelere kadar birçok yerden destek geldi. Eymen bebeğin ilaçları için lazım olan paranın büyük oranda toplandığı son 300 bin lira kaldığı öğrenildi. Metin ve Neziha Çapkın'ı çevredekiler, hastan çalışanları teselli etti. Neziha ve Metin Çapkın çifti ise minik Eymen'in vefat haberini alınca adeta yıkıldı.

  Okumaya devam et...
 • İsveç'te havalimanında bomba alarmı

  İsveç'te havalimanında bomba alarmı

  Porеlius, çantanın içinde pаtlаyıcı yapımında kullаnılаn bazı şüpheli mаddeler bulunduğunu ifаde etti. Öte yandan İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, polis havalimanı çevresini 200 metreye kadar güvenlik şeridiyle kapattı ve havalimanı kısmen boşaltıldı .

  Okumaya devam et...
 • Türkiye ve Rusya ticari engelleri kaldırmak için bildiri imzaladı

  Türkiye ve Rusya ticari engelleri kaldırmak için bildiri imzaladı

  Birçok kısıtlamada önemli adımlar atıldığını ifade eden Başbakan " Domates konusunda biraz zamana ihtiyaç var" dedi. Başbakan Yıldırım , Gürcistan'a yapacağı ziyaret öncesi Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı, artık bitirilme aşamasına gelmiştir".

  Okumaya devam et...
 • HDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder siyaseti bırakıp film çekecek

  HDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder siyaseti bırakıp film çekecek

  Yaklaşık 6 yıldır aktif siyasetin içinde bulunan Sırrı Süreyya Önder , "çözüm sürecinin" başarıya ulaşamaması nedeniyle büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Bu, hayatımın beni en çok geliştiren ve en onurlu dönemi oldu. Bu Özellikle Kürt yoksullarının itiraz bilinci, yaşamı paylaşma ve örgütleme biçimleri, gelecek umutları bana büyük bir inanç, yeni bir motivasyon aşıladı.

  Okumaya devam et...
 • Abd Başkanı Trump, Arap İslami Amerikan Zirvesi'nde Konuştu

  Abd Başkanı Trump, Arap İslami Amerikan Zirvesi'nde Konuştu

  Kral Selman ile Trump ilk etapta 100 milyar dolarlık anlaşmaya imza atacak. Barack Obama, Suudi Arabistan için "güvenilmez ülke" ifadelerini kullanmıştı. İki ülke, ABD savunma sanayinde, on binlerce yeni iş alanı yaratmayı amaçlayan bir savunma işbirliği anlaşması ve özel sektör sözleşmelerini de imzaladıklarını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • CIA'ye Çin'de büyük bir darbe vuruldu

  CIA'ye Çin'de büyük bir darbe vuruldu

  Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri, Çin'in 2010 yılından itibaren CIA'in ülkedeki 20'ye yakın ajanını öldürdüğünü veya tutukladığını öne sürüyor. CIA'in Çin'de aldığı darbe, geçmişte Sovyetler Birliği'nde yaşadığı kayıpları aşıyor. Batılı istihbarat servisleri Çin ve Rusya gibi ülkelerde ajan ağları oluşturmakta zorlanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Ünlü gece kulübü Reina yıkıldı

  Ünlü gece kulübü Reina yıkıldı

  Reina'da kısa süre içinde yıkım başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi , encümen kararına istinaden, Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'nın mevzuata aykırı kısımlarının yıkım işleminin gerçekleştiğini bildirdi. İstanbul " un en ünlü gece kulüplerinden biri olan Reina yıkıldı. Saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov olaydan sonra yakalanmış ve 40 kez ağırlaştırılmuş müebbet hapis ve 2 bin 397 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

  Okumaya devam et...
 • Genelkurmay çatı davasında darbeciler salona alındı

  Genelkurmay çatı davasında darbeciler salona alındı

  Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili sözde yurtta sulh konseyi üyesi Akın Öztürk, Mehmet Dişli, Mehmet Partigöç ve Bilal Akyüz'ün de aralarında olduğu 221 sanıklı davada tutuklu 48 sanık 200 metrelik yol boyunca halkın önünden geçirilecek.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Liderler Zirvesi'nde konuştu

  Erdoğan, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Liderler Zirvesi'nde konuştu

  KEİ'nin kendisi için ayrı bir yer ve öneme sahip olduğunu belirten Erdoğan, halkların huzur ve refahına odaklı projeler için çalışmanın ortak sorumluluğu olduğunu ifade etti. Bu güzel örneklere rağmen örgüt üyesi ülkelerin kendi aralarındaki ticaret ve yatırımların potansiyelimizin çok altında olduğu bir gerçektir. "Adriyatik'ten Pasifik'e, Sibirya'dan Toroslar'a kadar uzanan bu engin coğrafyanın imkanlarını çok daha iyi değerlendirmenin yollarını aramalıyız".

  Okumaya devam et...
 • CNN Türk Nevşin Mengü'yü yayından çekti mi?

  CNN Türk Nevşin Mengü'yü yayından çekti mi?

  Habere göre, CNN Türk yönetimi bunun üzerine Nevşin Mengü'ye yayına çıkmayacağını tebliğ etti. Nevşin Mengü sunduğu haber bülteninde, çeviri süresi dahil 23 dakika süren Erdoğan-Trump görüşmesi hakkında, "Girdisi çıktısıyla hepsi 23 dakika" demişti.

  Okumaya devam et...
 • AK Parti'de Olağanüstü Büyük Kongre Heyecanı

  AK Parti'de Olağanüstü Büyük Kongre Heyecanı

  Bu vuslat kongresi için Türkiye'nin dört bir yanından gelen kardeşlerime Ankara'ya hoş geldiniz diyorum. Arena Spor Salonu'na çıkan yollar da araç trafiğine kapatıldı. Olağanüstü kongresinin herkes için hayırlara temelli olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Bu madde hükmü, yan kuruluşlarla genel merkez dışındaki teşkilat kademelerinde uygulanmayacak.

  Okumaya devam et...
 • Libya'da hava üssüne saldırı: 141 ölü

  Libya'da hava üssüne saldırı: 141 ölü

  Darbeci Halife Hafter'in Sözcüsü Ahmed el-Mesmari, çatışmanın askeri geçitten dönüldüğü sırada çıktığını belirtti. Ayrıca Mesmari açıklamasında, hayatını kaybeden askerlerinsilahsız olduğunu, birçoğununinfaz edilerek öldürüldüğünü kaydetti.

  Okumaya devam et...