Londravizyon
 • Beşiktaş'ta metro çalışması nedeniyle yol çöktü

  Beşiktaş'ta metro çalışması nedeniyle yol çöktü

  Göçük sırasında yoldan araç veya yayanın geçmemesi sayesinde herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Çukur açılan yol trafiğe kapatılırken çevrede önlem alındı. Açıklamada, meydana gelen çökmenin metro tünel inşaatı ile ilgisi olmadığı belirtildi. Zincirlikuyu istikametinde meydana gelen çökme nedeniyle yolda 4-5 metrekare genişliğinde ve yaklaşık 5 metre derinliğinde daire şeklinde bir boşluk oluştu.

  Okumaya devam et...
 • Çalışanlar sabah iş yerinin kapısında yıkım ekibini görünce şok yaşadı

  Çalışanlar sabah iş yerinin kapısında yıkım ekibini görünce şok yaşadı

  Sabah işe gelen iş yeri çalışanları ise yıkım ekiplerini görünce büyük şok yaşadı. İş yerindeki kişisel eşyalarını kolilere koyan çalışanlar endişeli gözlerle çalışmaları izledi. Şubat 2002'de kurulan bu şirketin yönetiminde Marlon Kerim Weinstabl ve L.Severın Weinstabl yer alıyor. - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Kuruçeşme'deki bir denizcilik şirketine ait olduğu belirtilen bina için kanuna aykırılıktan dolayı yıkım kararı alındığını, encümen kararına ...

  Okumaya devam et...
 • Barbaros Şansal'a 6 Ay 20 Gün Hapis

  Barbaros Şansal'a 6 Ay 20 Gün Hapis

  Bunu yaparken de ağır eleştirel bir hiciv bir dil kullanarak ifade etmiş olabilirim. Davaya katılmak istiyorum. Söz konusu tweet ve videolar yayınlandığında ben cezaevindeydim. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından iadesine karar verilen iddianame, savcılığın eksiklikleri gidermesinin ardından yeniden bu mahkemeye gönderilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Jandarmanın ilk kadın Komutanı Şehit Songül Yakut kimdir?

  Jandarmanın ilk kadın Komutanı Şehit Songül Yakut kimdir?

  Yarbay Songül Yakut'un , Malatya'nın Akçadağ ilçesinde oturan ana ocağına ateş düştü. Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba'da bir askeri helikopter , yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Malatya Yeşilyurt nüfusa kayıtlı ve 5 kardeşin en küçüğü olan Yakut, 8 yaşında babasını kaybetti . Bahçe işleri ile uğraşmayı seven Şehit Yarbayın izinlerinde Ören'e geldiği ve kayısı işinde zaman geçirdiğini de ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Ukrayna'ya kimlikle seyahat dönemi bugün başlıyor!

  Ukrayna'ya kimlikle seyahat dönemi bugün başlıyor!

  UKRAYNA ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat uygulaması bugün başladı. Türkiye'de yaşamaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Mykhaylova, Antalya'da başta turizm olmak üzere çeşitli sektörlerde Ukraynalılarının çalıştığını kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Şırnak'ta Askeri Helikopter Düştü

  Şırnak'ta Askeri Helikopter Düştü

  Aydoğan Aydın , Kayseri'de askerin sokağa çıkmasını engellemişti. Söz konusu elim kaza neticesinde, helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır. Akar ve Bakan Işık'ın yanısıra Süleyman Soylu vе Mehmet Şimşеk de Şırnak'а gitti. Şırnak'tan acı haber geldi. Açıklamada, "Olayla ilgili inceleme devam etmektedir".

  Okumaya devam et...
 • Şırnak'ta helikopter kazasında 13 asker şehit oldu

  Şırnak'ta helikopter kazasında 13 asker şehit oldu

  Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir" açıklaması yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesiyle ilgili olarak yetkililerden bilgi aldığı bildirildi. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir. Açıklamada, "Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır".

  Okumaya devam et...
 • TSK: 13 silah arkadaşımız şehit oldu

  TSK: 13 silah arkadaşımız şehit oldu

  TSK da yaptığı açıklamada 13 askerin şehit olduğunu duyurdu. Şehit olan askerler içerisinde Tümgeneral Aydoğan Aydın , 2 Albay, 1 Yarbay, 1 Binbaşı, 3 Yüzbaşı, 2 Başçavuş, 2 Uzman Çavuş ve 1 Üsteğmen bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde bir askeri helikopterin düştüğüne ilişkin ilk bilginin, Beştepe'de Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından kurul üyelerine verilen ...

  Okumaya devam et...
 • Zonguldak'taki madenden 31 saat sonra acı haber

  Zonguldak'taki madenden 31 saat sonra acı haber

  Ceset, sağlık ekiplerince Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Ocak yakınında saatlerce endişeli bekleyişini sürdüren Köroğlu'nun yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Diğer işçi Tayfun Keskin için arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Savcı gelecekmiş. Savcı oğlumu geri verecekse ben beklerim. Anne Nazife Köroğlu, "Bana oğlumu göstersin".

  Okumaya devam et...
 • BM Genel Sekreteri Guterres, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı New York'a davet etti

  BM Genel Sekreteri Guterres, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı New York'a davet etti

  BM Genel Sekreteri , 4 Haziran Pazar günü Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı'yı Rum Lider Nikos Anastasiadis ile birlikte BM Merkezi'nde kendisi ile yemekli toplantı yapmak üzere New York'a davet etmiştir. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

  Okumaya devam et...
 • Marmara Üniversitesi'nde taciz protestosu

  Marmara Üniversitesi'nde taciz protestosu

  Asistanın taciz mesajları okul yönetimine bizzat okutulmasına rağmen okul yönetimi " Hocanıza söyleriz bir daha mesaj atmaz ." demekle yetinmiş ve kadınların beyanını görmezden gelmiştir. " Marmara Üniversitesi yönetimi tarafından tacizci eğitmen ve asistanın derhal okulumuzla ilişiğinin kesilmesi gerekmektedir". Tecavüzü aklatacak yasayı geri çektiren irademizle, dayanışmamızla kampüslerimizde de tacize tecavüze izin vermeyeceğiz.

  Okumaya devam et...
 • TürkAkım'da boru döşeyecek gemi İstanbul Boğazı'ndan geçiyor

  TürkAkım'da boru döşeyecek gemi İstanbul Boğazı'ndan geçiyor

  Dev gemiye altı romorkör eşlik ederken, İstanbul Boğazı geçiş sırasında gemi trafiğine kapatıldı. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Karadeniz'e doğru yol alan dev gemi havadan görüntülendi. " Pioneering Spirit " in İstanbul Boğazı'ndan geçişi nedeniyle iptal edilen vapur seferleri tekrar yapılmaya başlandı .

  Okumaya devam et...
 • Ürdün askeri Alman askerlerini darp etti

  Ürdün askeri Alman askerlerini darp etti

  Habere göre, Alman askerlerinin üzerine silah doğrultan ve zorla yere yatıranlar ise Ürdün ordusu mensupları. Almanya'da yayımlanan Bild Gazetesi'nin yayınladığı fotoğraflar Almanya'da büyük tepki çekti. Ürdün askerleri araçlarına binerek hızla üslerine geri dönüyor. Gazetede Alman hükümetinin, Türkiye'yi İncirlik Üssü'ndeki birliği Ürdün'e çekmekle tehdit ettiği de hatırlatıldı.

  Okumaya devam et...