Londravizyon
 • Hareketli dakikalar: İran Meclisi ve Humeyni Türbesi'nde saldırı

  Hareketli dakikalar: İran Meclisi ve Humeyni Türbesi'nde saldırı

  Saldırının sona ermesiyle birlikte İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani parlamentoda görüldü. Meclis saldırısının şoku henüz atlatılamamışken, Tahran'ın güneyinde bulunan Ayetullah Humeyni türbesinde de saldırı meydana geldi. Bazı kaynaklar, meclisin üst katlarında dört kişinin de rehin alındığını belirtse de, bu bilgi doğrulanmadı. Türbeye saldıranlardan biri ise siyanür içerek intihar etti.

  Okumaya devam et...
 • Rus Jeti ABD Savaş Uçağı İçin Havalandı

  Rus Jeti ABD Savaş Uçağı İçin Havalandı

  Reuters'ın TASS haber ajansından aktardığına göre; Rusya sınırındaki Baltık Denizi üzerinde Rus jetlerinin ABD " yе ait stratejik bombardıman uçağına müdahale ettiği belirtildi. Rus Savunma Bakanlığı , Amerikan uçağının bu sırada Rusya sınırı boyunca ama tarafsız suların üzerinde uçtuğunu belirtti. Açıklamada, Norveç uçağının P-3 Orion olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • MEB, Öğretmenlerin İl İçi Yerleştirme Sonuçlarını Açıklayan İl Müdürlükleri

  MEB, Öğretmenlerin İl İçi Yerleştirme Sonuçlarını Açıklayan İl Müdürlükleri

  Ve sonuçlar İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yayımlanacak. Öğretmenlerin iller arası nakil başvuruları ise 15 ile 21 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak. Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin 2017 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri, 17 Nisan 2015 tarihli ve 29329 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamalar ...

  Okumaya devam et...
 • Koalisyon güçlerinden rejim güçlerine hava saldırısı

  Koalisyon güçlerinden rejim güçlerine hava saldırısı

  Saldırının hedefindeki güçlere ilişkin verilen bilgide ise, "Tanf bölgesinde bulunan koalisyon ile müttefik güçlere tehdit unsuru oluşturan tanklar, topçu birlikleri, hava savunma sistemleri, silah taşıyan teknik araçlar ve 60'ın üzerinde asker söz konusu" dendi.

  Okumaya devam et...
 • Metropoll'ün sahibi Özer Sencar serbest bırakıldı

  Metropoll'ün sahibi Özer Sencar serbest bırakıldı

  Dr. Mehmet Kanter'in de bulunduğu 36 şüphelinin sorgusu halen sürüyor. Sencar, FETÖ soruşturması kapsamında daha önce de gözaltına alınmıştı. Tekirdağ'da Namık Kemal Üniversitesi'ne yönelik düzenlenen "FETÖ" soruşturması kapsamında gözaltına alınan araştırma şirketi Metropoll'ün sahibi Özer Sencar serbest bırakıldı.

  Okumaya devam et...
 • PKK'dan roketatarlı saldırı: 1 şehit, 6 yaralı

  PKK'dan roketatarlı saldırı: 1 şehit, 6 yaralı

  Yaralı askerler Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırının ardından kaçan PKK'lıların yakalanması için de bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı açıklaması yapıldı. Hakkari'den acı bir haber geldi. Nejat Yaman'ın şehadet haberini alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Şehidin baba evine iki büyük Türk Bayrağı asıldı.

  Okumaya devam et...
 • Eşi istifa eden Rektör, faturayı personele kesti

  Eşi istifa eden Rektör, faturayı personele kesti

  Dr. Yekta Saraç'ın atamanın iptalini istediği belirtildi ve dün Derya Bağ , atandığı görevden ve memuriyetten istifa etmişti . Rektör Hüseyin Bağ ise, eşinin enstitü sekreteri olarak atanmasına ilişkin resmi yazıya ulaşma yetkisi olan birimlerin yöneticilerinin görev yerlerini değiştirdi.

  Okumaya devam et...
 • İşte savaşın simgesi Küçük Ümran'ın son hali

  İşte savaşın simgesi Küçük Ümran'ın son hali

  Küçük Ümran bu görüntüsü ile Suriye'deki yıkımın simgesi olmuştu. Suriyeli muhalifler tarafından çekilen görüntülerde, Beş yaşındaki Ümran Dakneş enkazdan çıkarıldıktan sonra yüzü kanlı, her yanı toz içinde ambulans koltuğunda gözleri korku dolu bir şekilde etrafa bakıyordu.

  Okumaya devam et...
 • Londra teröristlerinin kimliği açıklandı

  Londra teröristlerinin kimliği açıklandı

  Yetkililer, Redouane'ın Fas ve Libya kökenli olduğunu kaydetti. İmam Abdullah Hassan, konuya ilişkin Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, "Saldırganlar için geleneksel cenaze namazı kılmayacağız". İngiltere'nin başkenti Londra " yı kana bulayan üç teröristten ikisinin ismi açıklandı. Üçüncü teröristin kimliği halen gizli tutuluyor. Soruşturma kapsamında şu ana dek 6'sı kadın toplam 10 kişi gözaltında bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Emekli askeri hakim Üçok: Darbe olabilir

  Emekli askeri hakim Üçok: Darbe olabilir

  FETÖ'nün adamları, Rodos'a kaçarken kendi aralarında konuşuyormuş. 15 Temmuz öncesi " darbe yapamazlar " diye kestirip atmak yerine iddiaya odaklanılsaydı, 15 Temmuz'un başımıza gelmeyebileceğini aktaran Selvi, 15 Temmuz sanıklarının duruşmalardaki özgüvenlerine atıf yaparak, belli ki kulaklarına bir şeyler fısıldanmış diye yazdı.

  Okumaya devam et...
 • Irak Meclis Başkanı Cuburi'den Katar Açıklaması

  Irak Meclis Başkanı Cuburi'den Katar Açıklaması

  Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Irak Meclis Başkanı Selim el-Cuburi'nin iki ülke arasındaki ilişkilerin genişletilmesi, krizlere ve tehlikelere karşı ortak hareket edilmesi ve aradaki anlaşmazlıkların sona erdirilmesi konusunda anlaşmaya vardıkları bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Korku dolu dakikalar: Metrobüs şoförüne silah çekti

  Korku dolu dakikalar: Metrobüs şoförüne silah çekti

  DHA'nın haberine göre; İndirimli kart bastığı iddia edilen kişiden sürücü kimlik sordu. Çıkan tartışma sonrası silahını çeken yolcu şoförü tehdit etti. Bu sırada arbede yaşandı. Bazı kadın yolcular korkuyla metrobüsten indi. Araya diğer yolcular girerken, bir yolcu da bu anlar cep telefonu kamerası ile kaydetti.

  Okumaya devam et...