Londravizyon
 • Aileleriyle DAEŞ'e katılmak isteyen 38 kişi yakalandı

  Aileleriyle DAEŞ'e katılmak isteyen 38 kişi yakalandı

  Ekipler düzenledikleri operasyonla Azerbaycan, Endonezya, Irak, Kırgızistan, Tacikistan, İran ve Afganistan uyruklu 15′i çocuk, 10′u kadın, 13′ü erkek toplam 38 kişiyi gözaltına aldı. Şahısların Adana'ya turistik amaçlı geldiklerini söyledikleri öğrenildi. İşlemlerinin ardından Göçler İdaresi İl Müdürlüğü'ne gönderilen yabancıların sınır dışı edileceği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Snapchat, Günlük İzlenme Sayısını Altı Milyara Çıkardı

  Snapchat, Günlük İzlenme Sayısını Altı Milyara Çıkardı

  Son dönemlerde kullanıcılarına bolca yeni özellik sunan Snapchat bunun karşılığı alarak günlük video izlenme sayısını 6 milyara çıkardı. Dahili istatistikleri karşılaştırırsak bazı durumlarda yanıltıcı etkiler ile karşılaşabiliriz. YouTube şirketi ise saatlerce uzunluğa varabilen videolara sahip. Artık Google da video sitesindeki kullanımı sadece görüntüleme sayılarıyla değil saatlerle ölçüyor.

  Okumaya devam et...
 • Çalan telefonu kimse açamadı - Milliyet

  Çalan telefonu kimse açamadı - Milliyet

  Kazada direksiyon hakimiyetini kaybeden Ahmet Taş " ın aracı yol ortasındaki orta rejüfe çıktı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Araç içerisinde uyurken bir anda otomobil park halinde duran kamyonetime çarptı. Ben de içerisinde uyuyordum. "Tam olarak kazayı görmedim" dedi. Ölen kişinin çalan telefonuna kimse cevap veremedi.

  Okumaya devam et...
 • 'Türkiye'deki Suriyeli çocuklar okula gidemiyor'

  'Türkiye'deki Suriyeli çocuklar okula gidemiyor'

  Diğerleri ise okulda kendilerine sataşıldığı ve toplumsal uyum sorunları yaşadıkları için ya okulu bırakıyor ya da bu yüzden kayıt yaptırmak istemiyor. Ayrıca Suriyeli mültecilerin yapılan yasal düzenlemeden de yeteri kadar haberdar olmadığı vurgulanıyor. İnsan Hakları İzleme Örgütü, bu raporda ortaya konan engellerin dikkate alınmasının, belirlenen hedeflere ulaşmada çok önemli olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Google, Wifi'ın Mucidi Hedy Lamarr'ı Unutmadı!

  Google, Wifi'ın Mucidi Hedy Lamarr'ı Unutmadı!

  Kocasının işi nedeniyle katıldıkları yemek ve toplantılarda Hedy Lamarr , silah teknolojisinin gelişimi üzerine konuşmalara dahil oluyordu. Matematik zekası olan Hedy, savunma teknolojileri konusunu sevdi. Pulham, Esq. filmi ve 1949 inşası Victor Mature ile beraberce gösteriş almış olduğu Samson and Delilah filmi toprak almaktadır. Hedy Lamarr , film setlerinden arta kalan zamanlarından bir projeyle de çok yakından ilgileniyordu.

  Okumaya devam et...
 • Yunanistan'daki Öcalan davası bugün başlıyor

  Yunanistan'daki Öcalan davası bugün başlıyor

  Asıl hedeflenen Yunan devletinin Öcalan'a ihanet ettiğinin belgelenmesidir. Dava dilekçesinde 1999’da kendisine siyasi iltica hakkı tanınacağına ilişkin Yunanistan hükümetinden ‘dolaylı ancak yanıltıcı vaatler’ aldığını belirten Öcalan, Yunanistan hükümetinin kendisini Türkiye’ye teslim ettiğini ve bunun sonucunda ölüm cezasına çarptırıldığını ileri sürdü.

  Okumaya devam et...
 • Mısır Turları İptal Edilen 115 Rus Turist Antalya

  Mısır Turları İptal Edilen 115 Rus Turist Antalya

  Tyurina "Mısır'a planlanan uçuşların Antalya uçuşları ile değiştirilmesi planlanıyor". Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadi Dvorkoviç, Mısır'a gitmeye hazırlanan Rus turistlerinin yüzde 20-30'nun uçak seferlerinin iptal edilmesinin ardından Türkiye'ye gitmeye olumlu baktığını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya vatandaşları tahliye ediyor

  Rusya vatandaşları tahliye ediyor

  Rus vatandaşlarının Mısır’dan tahliye edilmesini yöneten Rusya Başbakan Yardımcısı Ankadiy Dvorkoviç ilginç bir açıklama yaparak, “Mısır güvenlik güçleri vatandaşlarımız tahliye edilmesi sürecinde yolcu uçaklarına valiz kesinlikle sokmama kararı bizim ‘Valiz’ operasyonu başlatmamıza yol açtı.

  Okumaya devam et...
 • New York'ta pitbull dehşeti

  New York'ta pitbull dehşeti

  New York kentine bağlı Long Island bölgesinde pitbull dehşeti yaşandı. Evden çıkarak küçük kızın yardımına koşan bir kadının müdahalesi de sonuç vermeyince, evde bulunan kişiler 911'i arayarak polisten yardım istedi. Hastaneye kaldýrýlan 9 yaþýndaki kýz çocuðu, aldýðý yaralar ve kan kaybý nedeniyle kurtulamayarak yaþamýný yitirdi. Polis, köpeğin sahibini gözaltına aldı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya ve İran S-300 anlaşmasını imzaladı

  Rusya ve İran S-300 anlaşmasını imzaladı

  Anlaşmanın ilk bölümü yerine getirilince İran da Rusya'ya karşı açtığı davayı geri çekecek"' dedi. Rusya ve İran, hava savunma sistemi S-300 füzelerinin Tahran'a teslimatı için sözleşme imzaladı. Bunun üzerine 2011'de İran, Rusya'yı uluslararası tahkime götürmüş ve kontrat şartlarını ihlal etmekle suçlamıştı. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • Myanmar da 25 Yıl Sonra İlk Özgür Seçim Yapıldı

  Myanmar da 25 Yıl Sonra İlk Özgür Seçim Yapıldı

  Myanmar'da yıllar süren askeri rejimin ardından 25 yıl sonra düzenlenen ilk özgür seçimler için, 30 milyona yakın kişi bugün sandık başına gidiyor. Katılım oranının yüzde 80 olduğu seçimlerde, parlamento ve bölgesel meclislerin üyeleri belirlenecek.

  Okumaya devam et...
 • Rus Uçağının Kara Kutusu Bombayı İşaret Ediyor

  Rus Uçağının Kara Kutusu Bombayı İşaret Ediyor

  Yetkililer, patlamanın teknik arıza veya pilotaj hatası neticesi meydana gelmediğini, ancak uçağa yerleştirilmiş bir bomba neticesi olabileceğini açıkladı. İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, kara kutu incelemelerin uçakta patlama meydana geldiğini ve bu patlamanın da teknik bir sorun ya da pilotaj hatası sonucu meydana gelmediğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Sonsuza kadar havada kalabilen drone

  Sonsuza kadar havada kalabilen drone

  Her ihtimale karşı olarak drone'da değil olarak pil de mevcut. Mikrofilament aracılığıyla güç kaynağına bağlı olarak uçan PARC, bütün gücü bu filamentten alıyor ve verileri de yine buradan aktarıyor. Filament ile birlikte bağlı olarak uçtuğu için drone'un çok uzaklara götürmek kolay oluyor. Drone'un şimdilik fiyatının belli olmadığını da belirtelim.

  Okumaya devam et...
 • Esad'ı İkna Edebilecek O Kişi Kim?

  Esad'ı İkna Edebilecek O Kişi Kim?

  Hammond, İngiltere’nin Suriye’de terör örgütü IŞİD’e yönelik hava saldırıları düzenlenmesi planlarına ilişkin, konunun parlamentoda oylamaya sunulması planında değişiklik olmadığını belirterek, “Bunun doğru olduğunu düşündüğümüzde ve bu konuda parlamento’da oy birliği sağlandığından kendimizden emin olduğumuz zaman konuyu parlamento’ya taşıyarak, görüşeceğiz” dedi.

  Okumaya devam et...
 • Umut Oran genel başkan olursa Kılıçdaroğlu'na biçtiği görevi açıkladı

  Umut Oran genel başkan olursa Kılıçdaroğlu'na biçtiği görevi açıkladı

  Oran, Kılıçdaroğlu için "Şu anda ben, bu partide genel başkan adayı olsam şimdiden kendisini cumhurbaşkanı adayımız olarak ilan ederim". Oran CHP Genel Başkanlığı adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu. CHP genel başkanı olması halinde ilk seçimde iktidar olmazsa ertesi gün görevi bırakacağını kaydeden Oran, "Eğer genel başkan olursam 1-2 demiyorum, ilk seçimimde oyumu artırırsam da demiyorum eğer iktidar olamazsam ertesi gün bırakırım ".

  Okumaya devam et...
 • Call of Duty: Black Ops 3 çıktı mı?

  Call of Duty: Black Ops 3 çıktı mı?

  Biz de oyunda bir Black Ops askeri olarak yer alacağız ve dünyanın çеşitli yerlerinde heyеcan verici görevlеre katılacağız. Black Ops 3, serinin oynanış şeklini baştan sona değiştirecek özelliklerle birlikte geliyor. Oyunda senaryo modu dışında da değişiklikler bulunuyor. Kontrol ettiğimiz süpеr askеrler sayesinde Black Ops III'ün çoklu oyunculu modunda, oyuncular kısa mesafelerde uçabilecek, duvarlarda koşabilecek ve yerden hızla kayabilecek.

  Okumaya devam et...
 • Rusya'dan Charlie Hebdo dergisine sert eleştiri

  Rusya'dan Charlie Hebdo dergisine sert eleştiri

  Hem Rus politik liderler bununla beraber yurttaşlar monitör ve toplumsal medyadan adeta biberli püskürdü. Konuyla ilgili Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Cuma günü yaptığı açıklamada karikatürleri "küfür" olarak nitenlendirdi. "Bu yalnızca hakarettir" diye konuştu. Bazı Rus kullanıcılar "Charlie Hebdo karikatüristleri öldürülen arkadaşları için de böyle çizimler yapsaydı çok komik olurdu" şeklinde yazılar yazdı.

  Okumaya devam et...
 • Android 6.0 kötü başladı, bekleneni veremeycek mi?

  Android 6.0 kötü başladı, bekleneni veremeycek mi?

  Listenin zirvesinde ise yüzde 37.8'lik oran ile Android 4.4 KitKat yer alıyor. Google Nexus cihazların ardından diğer akıllı telefon üreticilerinin de Android 6.0 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladığı bu günlerde Google tarafından Kasım ayı Android dağılım oranları açıklandı.

  Okumaya devam et...