Londravizyon
 • Avrupa Birliği ilerleme raporu açıklandı

  Avrupa Birliği ilerleme raporu açıklandı

  Hahn, "Komisyon, Türkiye'de tırmanan şiddetin nihai bulmasını ve Kürt meselesinde çözüm için görüşmelere geri dönülmesini umuyor" ifadesini kullandı. Alman "Die Welt" Gazetesi'nde yer alan habere göre, başta toplantı ve ifade özgürlüğü olmak üzere demokratik temel hakların hayata geçirilmesinde ciddi gerilemenin kaydedildiği vurgulandı.

  Okumaya devam et...
 • 'Esed'i ikna edebilecek tek kişi...'

  'Esed'i ikna edebilecek tek kişi...'

  Hammond, İngiltere'nin IŞİD'i Suriye'de yapacağı operasyonla ilgili parlamentoda oylama yapacaklarını belirterek, "Bunun doğru olduğunu düşündüğümüzde ve parlamentoda oy birliği sağlandığından emin olduğumuz zaman konuyu görüşeceğiz" dedi. "Böylece Suriye'nin geleceğine inanan herkesi bir araya getirerek IŞİD'e karşı durabiliriz". "Açıkça söylemek gerekirse Ruslarla anlaşamadığımız tek konu, Esed'in geleceği".

  Okumaya devam et...
 • 5 futbolcu vatana ihanetten yargılanıyor!

  5 futbolcu vatana ihanetten yargılanıyor!

  Suçlamada, Nepal Milli Takımı"nın 2011'de oynadığı 2014 FIFA Dünya Kupası Elemeleri maçlarının kaybedilmesi için söz konusu futbolculara para ödendiği iddiaları yer alıyor". Bu olayların ardından Nepal Futbol Federasyonu Başkanı Ganesh Thapa , görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle bazı federasyon yetkilileri tarafından suçlanmış ve asbaşkanlık yapan 4 kişinin işine son vermesinin ardından istifa etmişti.

  Okumaya devam et...
 • Cizre’de İlkokul Öğrencileri Bodrumda Mahsur Kaldı

  Yafes mahallesinde öldürülen 4 PKK'lının cesetlerini akşam saatlerinden bu yana yerde bekletildiği gelen haberler arasında. Şiddetli çatışmalar yaşanan mahallede, Kamil Acun İlköğretim Okulu'nda eğitim gören bazı öğrencilerin okulun bodrum katında mahsur kaldıkları öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Kosova'nın UNESCO'ya tam üyeliği reddedildi

  Kosova'nın UNESCO'ya tam üyeliği reddedildi

  Kosova'ya üye olabilmesi için 95 oy gerekiyordu. Kosova'nın Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'na (UNESCO) üyeliğiyle ilgili karar tasarısı yeterli oy çoğunluğunu sağlayamadığı için reddedildi. Kosova'nın BM'ye üyelik süreci başlamıştır. "Bu oylamanın reddedilmesi özellikle matematik dengeye baktığınız zaman, Kosova lehine olan siyasi atmosferi değiştirmemektedir " ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırıları

  İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırıları

  Basit kişiler hep ilgi görür, kaliteli kişiler yalnız kalır çünkü ucuz malın alıcısı daha çoktur. Dünyanın farklı ülkelerinden getirilerek işgalci israil yönetiminin işgal politikası çerçevesinde Batı Şeria ve Doğu Kudüs'e yerleştirilen Yahudi yerleşimcilerinin silah taşımaları ve Filistinli sivilleri zaman zaman sözlü ya da fiziksel olarak taciz etmeleri, yerel halk ile yerleşimciler arasında sürtüşmelere neden oluyor.

  Okumaya devam et...
 • Myanmar’da 25 yıl sonra bir ilk!

  Myanmar’da 25 yıl sonra bir ilk!

  Arakan Müslümanlarına yönelik şiddet ve Güneydoğu Asya'daki insan kaçakçılığıyla son yıllarda dünyanın gündemine oturan Myanmar, yaklaşık 50 yıllık askeri yönetime son veren 2010 yılındaki seçimlerin ardından cuntanın desteklediği hükümetin iktidarında yapılacak ilk genel seçimlere hazırlanıyor.

  Okumaya devam et...
 • PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu

  PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu

  Kentte sonuç 2 sene içinde bin 19 yıldırıcı teslim oldu. Eklenme: 09 Kasım 2015, 21:02 / Güncelleme: 09 Kasım 2015, 23:12 / 1 Yorum. "Teslim olan şahıslarla ilgili tüm işlemler adli makamlarımızca yürütülmektedir" denildi.

  Okumaya devam et...
 • Obama seçim başarısı için Başbakan Davutoğlu'nu tebrik etti

  Obama seçim başarısı için Başbakan Davutoğlu'nu tebrik etti

  Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD Başkanı Obama'nın Türkiye saati ile 21.30'da araması sonucu gerçekleşen görüşme ile ilgili gece yarısı saatlerinde bir açıklama yaptı. Ilýmlý Suriye muhalefetini güçlendirmeye yönelik ortak çabalarýn artýrýlmasýnýn ve DAEÞ'e baskýnýn yoðunlaþtýrýlmasýnýn önemine deðinen Cumhurbaþkaný Erdoðan ve ABD Baþkaný Obama, siyasi geçiþ süreci de dahil olmak üzere, Suriye'deki çatýþmaya müzakere suretiyle bir çözüm bulunmasý konusunu da deðerlendirdi.

  Okumaya devam et...
 • Alman siyasi parti liderinden mültecilere "barbar" benzetmesi

  AfD sempatizanlarının protesto gösterisine karşı, "Dünyaya açık bir Berlin" adı altında bir karşı gösteri de gerçekleştirildi. Karşı gösteriye katılanların sayısı bini geçmedi. Gauland, seçmenlere " Geliyor Olacak seçimlerde Merkel'i seçmeyin" çağrısında yer aldı. 800 sahıslık bir grubun da zıt gösteri düzenlediği bölgede olaylar çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Kosova’nın UNESCO’ya tam üyeliği reddedildi (09.November.2015)

  Kosova'nın en az 95 oy almış olması gerekiyordu. Kosova, üyeliği lehine yeterli oyu elde edemedi. Bazı Arap ülkeleri de Kosova'yı desteklemedi. Geçen hafta Kosova'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Kosova Kültür Bakanı Kujtim Shala ile yaptığı görüşmede Kosova'nın UNESCO üyeliğini destekleyeceğini açıklamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, İran ile S-300 için anlaştı

  Rusya, İran ile S-300 için anlaştı

  TARTIŞMA YARATAN SATIŞ Rusya'nın İran'a S-300 füzesavarları satmaya karar vermesi tartışmaya neden olmuştu. Moskova ve Tahran 5 adet S-300 fize bataryasının teslimatı için 2007'de anlaşmaya varmıştı. Patruşev, sistemin sevkiyatının da hemen gerçekleşmeyeceğini, bunun üretimlerine bağlı olduğunu söylemişti. Rus uzman S-300'lerin Hürmüz Boğazı'nda konuşlandırılması durumunda İran'ın Basra Körfezi'ndeki pozisyonunun güçleneceğini kaydetmişti.

  Okumaya devam et...
 • Netanyahu ile sürpriz görüşme!

  Netanyahu ile sürpriz görüşme!

  Netanyahu ile ilk kez bir araya gelen Obama, Netanyahu ile Beyaz Saray'daki görüşme öncesi kameralar karşısına geçerek basına açıklamalarda bulundu. Başkan Obama konuşmasının başında iki ülke arasındaki ilişkinin önemine değindi. İsrail Başbakanı Netanyahu, Ortadoğu'daki istikrarsızlık ve arbede ortamında AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ve İsrail işbirliğinin kocaman ehemmiyet taşıdığını ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Obama: Rus uçağı bomba nedeniyle düşmüş olabilir

  Obama: Rus uçağı bomba nedeniyle düşmüş olabilir

  Petersburg kentine gitmek üzere havalanan Rus havayolu şirketi Kogalimavia'ya (Metrojet) ait uçak, cumartesi günü havalandıktan kısa bir süre sonra 17'si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır'ın Sina Yarımadası yakınlarında düşmüştü. Obama, Rus yolcu uçağının terörist bir bomba nedeniyle düşme ihtimali olduğunu kaydederek, "Uçak bomba nedneiyle düşmüş olabilir" dedi. Mevcut istihbaratın artık uçağı neyin düşürdüğünü kesinlikle olarak anlam edemeyeceğini kaydeden Başkan Obama, bölgeye ...

  Okumaya devam et...
 • Amerika Birleşik Devletleri ABD: Rusya’ya karşı saklı bir silah geliştiriyoruz

  Amerika Birleşik Devletleri ABD: Rusya’ya karşı saklı bir silah geliştiriyoruz

  ABD çıkarlarını, müttefiklerini, uluslararası düzenin ilkelerini ve bu düzenin bize vaat ettiği pozitif geleceği koruyacaktır" ifadelerini kullandı.Bu bağlamda ABD ordusunun askeri teknolojilerini ve nükleer kapasitesini artıracağını söyleyen Carter, Rusya'yı Ukrayna ve Gürcistan'ın egemenliğini ihlal etmek ve Suriye'deki krize körükle gitmekle suçlamayı da "ihmal etmedi'.

  Okumaya devam et...
 • Katalonya’dan bağımsızlık için ilk resmi adım

  Katalonya’dan bağımsızlık için ilk resmi adım

  Solcular ayrılıkçılara takviye verdi Önergeye 72 milletvekili "evet" oyu verdi, 63 milletvekili ise "hayır" diye belirtti. Katalonya özerk idare başbakanı Artur Mas'ın liderliğini yaptığı ayrılıkçı "Hep Birlikte Evet" ( Junts pel Si ) ittifakına solcu " Halk Birliği Adaylığı " (CUP) Partisi'nin temsilcileri de destek verdi.

  Okumaya devam et...
 • Genelevden gelen mesajı duyunca ağladı

  Genelevden gelen mesajı duyunca ağladı

  Cübbeli Hoca'ya acıdığını ve dua ettiğini söyleyen Demircan, "Adam meczub ve dengesiz" dedikten sonra ağlamaya başladı. "İçim yanıyor kendimi sorumlu hissediyorum, gücüm yetmiyor" dedi. "Sevgili kardeşim genelevde çalışan kadında bizim adamımız". Yarın bu genelevde çalışan kadın kalkar Rabbimiz'in huzurunda "ben bu ülkeyi yönetenlerden, Ali Rıza Demircan'dan, Diyanet İşleri teşkilatından şikayetçiyim".

  Okumaya devam et...
 • Samsung Gear S2 giyilebilir cihaz fiyatı belli oldu

  Samsung Gear S2 giyilebilir cihaz fiyatı belli oldu

  Gear S2 geçtiğimiz günlerde Çin'de satışa sunulmuş ve 8 saat içerisinde 120 bin adet satış yaparak dikkat çekmişti. Neredeyse tüm akıllı telefon üreticilerinin yeni akıllı saatlerini ve akıllı telefonlarını duyurduğu fuarda en dikkat çeken akıllı saat Samsung Gear S2 olmuştu.

  Okumaya devam et...
 • 50 kişiyi yaralayan baykuşa ömür boyu hapis

  50 kişiyi yaralayan baykuşa ömür boyu hapis

  Kentte 50'den fazla kişiye saldırarak yaralanmalarına yol açan, korunan hayvanlar kategorisinde yer alan baykuş, mart ayında Kuzey Hollanda eyaletinin verdiği özel izinle uzman bir avcı tarafından iki haftalık uğraş sonucu yakalanmıştı. Belediye Başkanı, bu kararı belediye meclisine bildirdi. Baykuş Çalışma Grubu yetkilileri, kuşun serbest bırakılması halinde, ayni davranışları sergileme olasılığının çok yüksek olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • BlackBerry Priv için Android Marshmallow göründü!

  BlackBerry Priv için Android Marshmallow göründü!

  Firmadan yapılan açıklamada, BlackBerry Priv için Android 6.0 testlerinin devam ettiği ve bu güncellemenin 2016'da kullanıcılara sunulacağı belirtildi. Android işletim sistemli BlackBerry Priv , doğrulandı! Bakalım bir zamanlar cep telefonu piyasasının zirvesine oynayan BlackBerry , akıllı telefon pazarına nasıl bir başlangıç yapacak.

  Okumaya devam et...