Londravizyon
 • Kesin Sonuçlar Yarın Açıklanacak

  Kesin Sonuçlar Yarın Açıklanacak

  Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) kesin seçim sonuçları, yarın açıklanacak. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına itiraz süreci bugün tamamlandı. Kurula bugüne kadar siyasi partilerden 12 ildeki sonuçlara yönelik itiraz geldi. Kurul, MHP’nin Eskişehir’deki itirazı kararı belirleme edilen maddesel hatanın düzeltilmesini kararlaştırırken, başka itirazların topu topu reddedildi.

  Okumaya devam et...
 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik istifa etti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik istifa etti

  Murat Özçelik İstifa Etti başlığıyla izlediğiniz video Türkiye'nin önde gelen gelen haber kanalları arasında yer alan Ntv kanalında 12 Kasım 2015 Perşembe günü yayınlanan Güne Başlarken adlı programdan alınmıştır. 2007'de Irak Özel Temsilcisi olarak görev yapmış ve 2009 yılında Irak Cumhuriyeti Nezdinde Büyükelçimiz olmuş, 22 Ekim 2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan büyükelçiler kararnamesi ile merkeze atanmıştır.

  Okumaya devam et...
 • 10 terörist teslim oldu

  10 terörist teslim oldu

  Buna göre, Şırnak'ta yol kontrol noktasında yapılan arama sonucunda, üç adet dokuz mm tabanca, 20 adet fişek, üç adet şarjör, 16 adet AK-47 Piyade Tüfeği şarjörü, 445 adet AK-47 Piyade Tüfeği fişeği ele geçirildi.

  Okumaya devam et...
 • İran, Airbus satın almak istiyor

  İran, Airbus satın almak istiyor

  Airbus siparişi ile ilgili bir sual üzerine Ruhani, '"Elimizde Airbus mevcut ve başka şirketler de bize tayyare satmak istiyor". Biz başta Airbus kadar şişman şirketlerden geçici uçağı satın alacağız’’ ifadesini kullandı. Ruhani, yaptığı açıklamanın bir bölümünde İran ve Fransa arasında gelecek günlerde ekonomik ve ticari alanda bir dizi işbirliği anlaşmalarının imzalanacağını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Canlı bomba saldırısı...20 ölü

  Canlı bomba saldırısı...20 ölü

  Bölgede Filistinlilerin yaşadığı bir mülteci kampı da bulunuyor. Ülke genelinde Hizbullah'ın popüler olduğu bölgelere yönelik intihar saldırıları sıkça yaşanmasına karşın, Beyrut'un bu bölgesine yönelik bir intihar saldırısı en son Haziran 2014'te yaşanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Peşmerge Şengal’i IŞİD’den geri almak için saldırı başlattı

  Peşmerge Şengal’i IŞİD’den geri almak için saldırı başlattı

  Bu arada IKBY Dışilişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, operasyonun bölgede bulunan Mesut Barzani komutanlığında yürütüldüğünü ve "iyi bir ilerleme kaydedildiğini" açıkladı. Muir, kara saldırısına hava operasyonun da akabinde başlamasıyıla Şengal merkezinden de dumanlar yükseldiğini bildiriyor. Daha sonra Peşmergenin açtığı güvenlik koridorundan dağda mahsur kalanlar kurtarılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Galaxy S7'nin çıkış tarihi belli oldu!

  Galaxy S7'nin çıkış tarihi belli oldu!

  Samsung tanıtımı ise geçen yıl 1 Mart'ta düzenlenen MWC 2015 fuarın bu yıl 22 Şubat 2016 yılında başlaması nedeniyle tanıtımını daha erken gerçekleştirmiş olacak. Yani Samsung Android sürümü konusunda kullanıcıları üzmeyecek. Firmadan beklenen yeni model olan Galaxy S7'nin Android sürümüne ilişkin ilk izler görüldü.

  Okumaya devam et...
 • Facebook Notify Uygulamasını Yayınladı !

  Facebook Notify Uygulamasını Yayınladı !

  Facebook yeni bir uygulamayı kullanıma sunduğunu duyurdu. Yeni haber uygulaması Facebook Notify hakkında detaylar haberimizde. Yeni gelen Notify uygulaması Facebook tarafından kullanıma sunuldu. Firmanın blog gönderisine göre uygulamayı kişiselleştirmek için hangi istasyonlardan güncelleme alacağınızı seçmeniz yeterli oluyor. Haberler bu uygulamada zaman tüneli yerine bildirim olarak karşı tarafa iletiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Google akıllı telefon mu üretecek?

  Google akıllı telefon mu üretecek?

  Yeni gelen bilgiler ise Google'ın tamamen kendisine ait bir telefon üretebileceğini gösteriyor. Google'ın merakla beklenen LG Nexus 5X akıllı telefonu eylül ayı sonunda tanıtılacak. Arama motorları arasında en popüler olmasına rağmen Yandex'in Google üzerinde reklam yapmasına izin vermişti. Özellikle son dönemde Apple ile ciddi bir mücadeleye giren Google , bu şekilde ciddi bir hamle yaparak piyasanın seyrini değiştirebilir.

  Okumaya devam et...
 • Firefox iOS internet tarayıcısı App Store'da

  Firefox iOS internet tarayıcısı App Store'da

  Nitekim uzun zamandır Safari , Chrome , Opera ve diğer internet tarayıcılarının iPhone, iPad ve iPod touch'ta sörf yapmak isteyenlerin tercihi olduğunu görüyoruz. Firefox iOS uygulamasına iTunes üzerinden App Store vasıtasıyla erişebilir ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Mozilla artık ortamlarda ti'ye alınır duruma gelmişti, sebebi ise 2016'ya 2 aydan kısa bir süre kalmasına rağmen iOS platformu için tarayıcı uygulamasının hala gelmemiş olmasıydı.

  Okumaya devam et...
 • Kuzey Irak’taki Terör Örgütü PKK kamplarından kaçan 10 terörist teslim oldu

  Kuzey Irak’taki Terör Örgütü PKK kamplarından kaçan 10 terörist teslim oldu

  Buna göre, Irak'ın kuzey bölgesindeki terör örgütü barınma alanlarından kaçan 10 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Kilis'in Elbeyli ilçesinde, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan terör örgütü DAEŞ mensubu yabancı uyruklu bir terörist yakalandı.

  Okumaya devam et...
 • Tatar sürgünü soykırım olarak kabul edildi

  Tatar sürgünü soykırım olarak kabul edildi

  Bunun yanı sıra 18 Mayıs, "Kırım Tatar Soykırım Kurbanlarını anma günü" olarak kabul edildi. Ukrayna Parlamentosu'nda bugün yapılan oturumda, 1944'te gerçekleşen Kırım Tatar sürgününü soykırım olarak tanınmasını öngören yasa tasarısı kabul edildi.

  Okumaya devam et...
 • İsveç mültecilere sınır koydu

  İsveç mültecilere sınır koydu

  Kontroller bugün öğle saatlerinden itibaren yürürlüğe girecek ve 10 gün sürecek. İsveçli bakan, "Bizim AB'nin geri kalanına mesajımız çok açık. Bu ortak sorun ile mücadele edebiliyorsak, diğer ülkeler de sorumluluk almalı" dedi. İsveç Göç Kurumu sözcüsü Fredrik Bengtsson, göçmenleri sınırdan otobüsle alıp birimlerine gönderdiklerini söyledi. Öte yandan, Avrupalı ve Afrikalı liderler mülteci akını karşısında alınacak önlemleri görüşmek üzere Malta'da bir araya geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Azeri Türklerinden İran televizyonundaki ırkçı programa tepki

  Azeri Türklerinden İran televizyonundaki ırkçı programa tepki

  Başta başkent Tahran olmak üzere ülkede Azerilerin yoğun olarak yaşadığı Tebriz, Erdebil, Zencan ve Urmiye bölgelerinde binlerce Azeri Türk'ü, ırkçı programı yayınlayan kanalı protesto etti. Öte yandan gösterilere çok sayıda politikacı ve bürokrat da destek gösterdi. Tepkilerin artması ile beraber İran Radyo Televizyon Genel Müdürü Muhammed Serefraz, yaptığı yazılı açıklamasında İran Azerierinden özür dilediler.

  Okumaya devam et...
 • Eski Almanya Başbakanı Helmut Schmidt Hayatını Kaybetti

  Eski Almanya Başbakanı Helmut Schmidt Hayatını Kaybetti

  Schmidt'in sağlık durumunun kötüleştiği ve evde tedavi gördüğü açıklanmıştı. Sosyal Demokrat Parti'den siyasete giren ve kısa zamanda partide etkili olan Helmut Schmidt, Batı Almanya'nın 1974 - 1982 yılları arasında şansölyesi olmuş Alman siyasetçisidir.

  Okumaya devam et...
 • Portekiz’de solcular birleşip hükümeti düşürdü

  Portekiz’de solcular birleşip hükümeti düşürdü

  Hükümet, sol partilerin oylarıyla düştü. Komünist Parti, Sol Blok ve Yeşiller Partisi'yle farklı ayrı anlaşmalar imzaladı. Portekiz'de en kısa ömürlü hükümete başkanlık eden Pedro Passos Cohelho 2011-2015 yılları arasında çoğunluk hükümetinde Başbakan olarak görev almıştı.

  Okumaya devam et...
 • Yunanistan’da çalışanlar greve gidecek

  Yunanistan’da çalışanlar greve gidecek

  Ne tip bir güvenlik istediğimizi belirleyelim. "Toplumsal güvenlik mi yoksa kanepe güvenliği mi?" Sendikalar kocaman gösterilerini bu sabah Atina'da gerçekleştirecek. Hava taşımacılığında da vatandaşlar kocaman zorluklarla karşılaşacak. EasyJet ise seferlerde gecikmeler yaşanacağını duyurdu. Otobüs, metro, vapur, tren ve tramvay seferleri yapılmazken, banka, postane ve tüm kamu kurumları vatandaşlara gün içerisinde hizmet vermeyecek.

  Okumaya devam et...
 • Katalonya'da Bağımsızlık Yanlısı Girişimler

  Katalonya'da Bağımsızlık Yanlısı Girişimler

  Mahkeme hükmünde, "Askıya alma kararına uymazlarsa, itaatsizlik suçu işlemiş olurlar" dendi. İspanya hükümeti Katalonya parlamentosunun bağımsızlık ilan etme kararıyla Anayasa Mahkemesi'nde mücadele edeceğini açıkladı.Başbakan Mariano Rajoy , ayrılıkçıların amaçlarına ulaşmasına izin vermeyeceğini belirterek, "Bunlar demokrasiye son vermek istiyorlar " dedi.

  Okumaya devam et...
 • Dikkat! O uygulamayı telefonunuzdan hemen silin

  Dikkat! O uygulamayı telefonunuzdan hemen silin

  Belirtilene göre Peppersoft'tan bir geliştirici geçtiğimiz gün uygulamayı incelediğinde uygulamanın kayıtlarında Instagram kullanıcılarının, kullanıcı adı ve şifrelerini uzak bir sunucuya gönderdiğini tespit etti. Bunun için direkt Instagram şifrenizi değiştirmelisiniz. Bu bilgileri kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapıyor ve sizden habersiz spam görseller paylaşıyor.

  Okumaya devam et...