Londravizyon
 • Obama: Savaşta onlarla birlikteyiz

  Obama: Savaşta onlarla birlikteyiz

  Bu saldırı yalnız Paris'e, Fransız halkına karşı yapılan bir saldırı değildir. Obama, "Bir defa ek olarak suçsuz sivillere korku vermeye karşı çirkin bir girişime tanıklık ettik". Obama, Paris'teki saldırılarla alakalı yaptığı bildiride, ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI olarak Fransa hükümeti ve vatandaşının gereksinim duyduğu her çeşitli yardımı sağlamaya hazırlıklı olduklarını altını çizdi.

  Okumaya devam et...
 • E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Tüm derslerden davranış notu çizelgesi çıkartıp dosyalamak yerine ilkokulda olduğu gibi davranış notu ortalamasını e-okul tek bir rapor olarak verse ve şube rehber öğretmeni de bunu imzalayıp okul idaresine verse binlerce kağıt israfı engellenmiş olur.

  Okumaya devam et...
 • Google'in sürücüsüz aracı polis tarafından durduruldu

  Google'in sürücüsüz aracı polis tarafından durduruldu

  Dün, Google'ın Hızlı Dağıtım Laboratuvarı yöneticilerinden olan David Weekly, attığı bir tweet'le beraber, sürücüsüz otomobilin bir polis tarafından çevirildiğini belirtti. Çıkan haberlerde, yasalara göre cezaların sürücü koltuğundaki kişiye kesildiği hatırlatılırken, Google , "Şayet bizim araçlarımızdan biri haklı olarak ceza yemişse, biz bu cezanın şirkete kesilmesini kabul ediyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Yasaklı atlet sayısında Rusya lider

  Yasaklı atlet sayısında Rusya lider

  Londra olimpiyatlarında 800 metrede altın madalya kazanan Mariya Savinova (sağda) ve bronz madalya kazanan Ekaterina Poistogova'nın doping yaptıkları tespit edilmişti. "İşbirliğine hazırız" Rusya'nın her yıl 15 bin kan örneği topladığını anlatan Mutko, bunun sonucunda atletlerin yalnızca küçük bir bölümünün olimpiyatlardan diskalifiye edildiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • AYM’den Flaş

  AYM’den Flaş "Aşı" Kararı

  Tıp dünyası ise kararı desteklemiyor; Türk Tabipler Birliği'ne göre bu karar sadece fert açısından değil cemiyet sağlığı açısından da sakıncalı. Anayasa Mahkemesi, çocuklarına mecbur aşıları yaptırmak istemeyen ailelere vize verdi. Hükümetin zorunlu aşı konusunda yasal düzenleme yapması gerektiği kaydedildi. Doktorlar ise karara tepki gösterdi. Bu bireysel bir anne babanın kararı değildir.

  Okumaya devam et...
 • Rus Enerji Bakanı: Türk tarafıyla görüşmeye hazırız

  Rus Enerji Bakanı: Türk tarafıyla görüşmeye hazırız

  Rusya Devlet Başkanı Putin AA ve Interfax'ın sorularını cevapladı. Putin, "Genel olarak Türkiye-Rusya ticari ilişkileri henüz potansiyeline ulaşmadı." dedi. Novak elan ilk meydana getirdiği açıklamada, Türkiye ile Türk Akımı projesine bağlı sözleşmenin Ocak ayına derece imzalanacağını tabir etmişti. Bu kadar büyük bir projeyi aniden geliştirmek ve üzerinde mutabakat sağlamak mümkün değil.

  Okumaya devam et...
 • Kars'ta Tipi Hayatı Felç Etti

  Kars'ta Tipi Hayatı Felç Etti

  Ardahan'dan Iğdır'a koyun götürmek için yola çıkan 6 çoban, Kars civarında tipi yağışına yakalandılar. Akşam saatlerine kadar 7 çobana ulaştıklarını, çobanlardan 2'sinin donma tehlikesi geçirdiği için Kars Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırıldığını anlatan Osman Aygan, kötü hava koşulları yüzünden gece arama yapamadıklarını, kayıp olan çoban Hüseyin Şenol'un donmuş cesedine bugün sabah saatlerinde köylülerin ulaştığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Irak'ta Peşmerge ile Türkmen milisler arasında çatışma

  Irak'ta Peşmerge ile Türkmen milisler arasında çatışma

  Irak'ın Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde Peşmerge güçleriyle Şii Haşdi Şabi güçlerine bağlı Türkmen milisler arasındaki gerginlik, tarafların karşılıklı ev ve işyerlerini kundaklamasına yol açtı. Gün içerisinde meydana gelen çatışmalar ilerleyen saatlerde sokak çatışmasına dönüşmüştü. Bölgedeki asayiþ endiþesi ve yüklülük bitmeme ediyor. Bölgede güvenliği sağlayan Haşdi Şabi milislerine ait araç konvoyunun, Peşmerge'ye ait kontrol noktasından hızlı geçişi sırasında "yanlış anlama" ...

  Okumaya devam et...
 • İsrail askerleri üniversiteye saldırdı

  İsrail askerleri üniversiteye saldırdı

  Açıklamada, gözaltına alınan Filistinlilerin "sorgulanmak üzere güvenlik birimlerine teslim edildiği" kaydedildi. Resmi verilere göre İsrail hapishanelerinde yaklaşık 6 bin 500 Filistinli bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Almanya’da bir evde 7 bebek cesedi bulundu

  Almanya’da bir evde 7 bebek cesedi bulundu

  Polis açıklamasında bebek sayısının "muhtemelen" ifadesiyle verilmesi, yekün sayının daha yüksek olabileceği yorumlarına ne sebepten oldu. Belediye yetkilileri Wallenfels'teki evde 45 yaşındaki bir kadın, çocukları ve büyükannelerinin oturduğu ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Firefox nihayet iOS platformunda yerini aldı

  Firefox nihayet iOS platformunda yerini aldı

  Firefox'un diğer tarayıcılar karşısında neler yapacağını zaman içinde göreceğiz. Böyle bir ortamda Firefox'un dikkat çekmesi ve tercih edilebilir olması kolay olmayacaktır. Gizli sekme modunu kullanmak için ise iOS 9 sürümüne yükseltme yapılması gerekiyor. Firefox iOS uygulaması, Firefox'un masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda sunmuş olduğu gücü ve kullanışlılığı mümkün olduğunca Apple'ın mobil platformuna taşımaya çalışıyor.

  Okumaya devam et...
 • Windows Phone Kullanıcılarına Müjde!

  Windows Phone Kullanıcılarına Müjde!

  Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone 8.1 kullanan bir akıllı telefona sahipseniz size iyi bir haberimiz mevcut.Telefonunuz destekleyen modeller arasındaysa Windows 10 güncellemesi için takvim oldukça yaklaştı! Özellikle IT profesyonellerine yönelik yapılan geliştirmeler, bu güncellemeyi "Kurumsal PC'nin Rönesansı" olarak öne çıkarıyor.

  Okumaya devam et...
 • Netanyahu, İspanya’ya adım atarsa soruşturma açılacak

  Netanyahu, İspanya’ya adım atarsa soruşturma açılacak

  El Diario gazetesi, İsrail Başbakanı Netanyahu " nun İspanyol jandarma ve polis kayıtlarına "Benjamin Nentanyahun/ Tel Aviv (Israel) el 21-11-1949, hijo de Benzion y Zila" şeklinde geçtiğini duyurdu. İsrailli yetkililer, 9 kişinin hayatını kaybettiği ve onlarca kişinin de yaralandığı saldırıda, insanlığa karşı suçlar, yasadışı gözaltı, sınırdışı ve işkenceyle suçlanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan telefonla Obama ile görüştü

  Erdoğan telefonla Obama ile görüştü

  ABD Başkanı Obama, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarından dolayı Türk halkını kutladığını ifade etti. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Ben Rhodes, hafta sonu Antalya'da yapılacak olan G-20 Zirvesi için Türkiye'ye gelecek olan ABD Başkanı Barack Obama ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 15 Kasım'da görüşeceğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • FT: AB liderleri 3 milyar Euro yardımı kabul etti

  FT: AB liderleri 3 milyar Euro yardımı kabul etti

  Sputnik'in haberine göre, Avrupa Birliği ile Afrika ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının Malta'nın başkenti Valletta'da gerçekleştirdiği sığınmacı zirvesi sona erdi. Dün başlayan ve bugünde devam eden zirvede insanları göçe zorlayan yoksulluk, çatışma ve diğer konuların ele alındı. AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ise, bu sabah sığınmacı krizinde bir hamle daha attıklarını belirterek, "Afrika amaçlı Ivedi Itimat Fonu, rekor bir süratle heyetti ve AB'nin alanda görülen ...

  Okumaya devam et...
 • Kürt güçleri Şengal’e girdi (13.November.2015)

  Kürt güçleri Şengal’e girdi (13.November.2015)

  Yezidilerin gözü aydın olsun. Peşmerge, Sincar merkezinde kaymakamlık binasını ele geçirdi. Çatışmalarda 100'den fazla DAEŞ militanı öldürüldü. Bu sabahki operasyonda 1 peşmerge de arabanın takla atması sonucu hayatını kaybetti. Şengal’in alınmasından dolayı büyük bir sevinç yaşıyoruz. IKBY Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, İbadi ile Barzani arasında yapılan telefon görüşmesinde, terör örgütü DAEŞ'e karşı Irak'ın genelinde verilen mücadele ve Irak Ordusu ile Peşmerge güçlerinin ...

  Okumaya devam et...