Londravizyon
 • IŞİD, bir ülkeyi daha tehdit etti!

  IŞİD, bir ülkeyi daha tehdit etti!

  DAEŞ’ten, Bakan Tahiri’ye mevrut elektronik mesajda Paris’ten sonradan esna sizlerde Yani Başkent Tiran’da lafları arazi aldı. Mesajda, Paris’teki vakayla DAEŞ’e üzerine olanlara savaşın başladığı da vurgulandı.

  Okumaya devam et...
 • Microsoft Lumia 950 ve 950 XL Özellikleri Tanıtımı - Çukurova Ajans Günlüğü

  Microsoft Lumia 950 ve 950 XL Özellikleri Tanıtımı - Çukurova Ajans Günlüğü

  Zeiss lensleri ile rakiplerinin önüne geçmeye hazırlanan Lumia 950 Kasım'da Amerika'da satışa çıkarılacak. Biz de Microsoft Lumia 950 ve 950 XL ile gelen özellikleri sizler için hazırladık. Buna ek olarak da Video tarafından da yine Lumia 950 XL modelinde bulunduğu üzere 4K video çekimleri de yapabilmektesiniz. Microsoft tasarım konusunda Lumia 950'de bir dizi değişiklik yapmış görünüyor.

  Okumaya devam et...
 • Youtube Red Music İOS ve Androis veri tabanında yayın aldı

  Youtube Red Music İOS ve Androis veri tabanında yayın aldı

  Geçtiğimiz ay duyurulan YouTube müzik servisi YouTube Red sonunda hizmeti ve uygulamasıyla hayata geçirildi. Artık YouTube uygulamasını arkaplana gönderseniz dahi müzikleri dinleyebileceksiniz. Uygulamanın ücrete tabi tutulduğu tarafta ise kullanıcılar reklamsız video izleyemeye fırsat buluyor, videoları sadece ses olarak indirebiliyor, ekran kapanmış olsa dahi arka planda uygulama kendini çalıştırabilme imkanı sunuyor ve çevrimdışı olarak listelerinizi cihaza kayıt ederek daha ...

  Okumaya devam et...
 • E okul not bilgisi öğrenme

  E okul not bilgisi öğrenme

  E Okul vbs Giriş ve E okul TEOG Sınav Başvurusu yapmak için veli ve öğrencilere hizmet sunmaktadır. E Okul nedir ve nasıl çalışır? Ortak sınavlar e-kılavuzu yayınlandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselere geçiş için 8'inci sınıfları gireceği ortak sınavlara ilişkin e-kılavuzu yayımladı.Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında 8'inci sınıf...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselere geçiş için 8'inci sınıfları gireceği ortak sınavlara ilişkin e-kılavuzu yayımladı.

  Okumaya devam et...
 • Paris Savcısı: 2 Saldırganın Kimliği Belirlendi

  Paris Savcısı: 2 Saldırganın Kimliği Belirlendi

  Molins, Paris'te dün yaşanan altı eş zamanlı terör saldırısıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Savcı, 7 teröristin öldüğünü belirtirken, teröristlerin üç ekip halinde koordineli olarak hareket ettiklerinin anlaşıldığını açıklamıştı. Olayda siyah bir Seat ve Belçika plakalı siyah bir Polo kullanıldığı tespit edildi. Kullanılan bombaların mekanizma olarak aynı olduğunu tespit ettik.

  Okumaya devam et...
 • Polonya’dan yeni sığınmacı kararı

  Polonya’dan yeni sığınmacı kararı

  Polonya, Paris saldırıları sonrası AB'nin "sığınmacı kabul kotası'nı uygulamayacaklarını duyurdu". Polonya'da yapılmış olan seçimlerin sonrasında Avrupa İlişkileri Bakanı olarak atanan ve haftaya göreve başlaması beklenen Konrad Szymanski, Polonya'nın AB içerisinde mültecilerin dağıtılmasına ilişkili olarak verdiği sözünün politik olarak mahaline getirebilmesine olanak görmediğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Fransa basını: Paris savaşta

  Fransa basını: Paris savaşta

  Le Parisen gazetesi ise başkenti kana bulaуan terörist saldırı ile " Paris 'te korku dolu gece " уaşandığını уazdı. Bu arada anne muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi Öncüsü Nicolas Sarkozy yaptığı izah ile hükümetin, harika hal ve limitlerin kapatılması uygulamasına tam dayanak verdiğini duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • Paris’te olağanüstü hal ilan edildi

  Paris’te olağanüstü hal ilan edildi

  Guardian gazetesi, uçak seferlerinin de devam ettiğini belirtiyor ve "Güvenlik önlemleri artırılmış durumda" diyor. Ancak saldırılarla bağlantılı olabilecek kişileri arama çalışmalarının sürdüğü de belirtiliyor. Bir restoran ve bir konser salonunda silahlı saldırıların gerçekleştiği 10.ve 11. Bölge - silahlı saldırı, rehine krizi. Fransız ordusunun da Paris'in merkezine konuşlandığı öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Obama: Bu Saldırı Tüm İnsanlığa Yapılmıştır

  Obama: Bu Saldırı Tüm İnsanlığa Yapılmıştır

  Bir kez daha masum sivillerin terörün hedefi olduğunu dile getiren Obama, "Bu saldırı sadece Paris'e değil, sadece Fransız halkına değil tüm insanlığa yapılmıştır." dedi. Gelecek birkaç günde kendisiyle direk olarak görüşme fırsatım olacak." dedi. Fransa'nın terörle maçta bir sürü güzel bir bağlaşık meydana geldiğini ifade eden Obama, bu gün meydana gelen hadiselerde de onların yakınında olmak talep ettiklerini altını çizdi.

  Okumaya devam et...
 • Suriye konusunda anlaşma sağlandı

  Suriye konusunda anlaşma sağlandı

  Ortak açıklamada ayrıca "savaşı durdurmak için bütün diplomatik çabaları hızlandırmanın mecbur olduğu" konusunda uzlaşıldığı vurgulandı. Imperial Otel'de gerçekleştirilen görüşmelere ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el Arabi katılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Apple Music Beta, Android e Geldi

  Apple Music Beta, Android e Geldi

  Google 14 günlük ücretsiz deneme fırsatı ile tüm özellikleri denemenize izin verirken, siz de YouTube Music uygulamasını yüklemek isterseniz, iTunes App Store ve ya Google Play Store üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz. Firma, Apple Music uygulaması ile Android platformunda üçüncü uygulamasını yayınlamış oldu. YouTube Red üyesi iseniz reklamsız dinleme, seçtiğiniz müzikleri çevrimdışı dinleme, başka uygulama açıkken müziğinizi dinleme, videonun yüklenmesini beklemeden sadece ...

  Okumaya devam et...
 • IŞİD, Kanlı Saldırıları Üstlendi ve Fransa’yı Bir Kez Daha Tehdit Etti

  IŞİD, Kanlı Saldırıları Üstlendi ve Fransa’yı Bir Kez Daha Tehdit Etti

  Terörle mücadelede uluslararası işbirliği yapmak hiç olmadığı kadar gerekli. Örgüt, saldırıların, Fransa'nın politikalarını sürdürdüğü sürece "en büyük hedef" olmaya devam edeceğini kanıtlamak için tasarlandığını belirtti. Açıklamada, kanlı eylemin, "IŞİD kontrolündeki topraklara düzenlenen hava saldırılarına ve Hazreti Muhammed'e yapılan hakaretlere cevap olarak" gerçekleştirildiği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye’de sürpriz aşı kararı

  Türkiye’de sürpriz aşı kararı

  AYM'nin ilke kararı ışığında, yasal bir düzenleme ile kısıtlama getirilmediği sürece anne-baba rızası olmadan mahkeme kararıyla bile olsa çocuğa zorunlu aşı yaptırılamayacak. Hükümetin zorunlu aşı konusunda yasal düzenleme yapması gerektiği kaydedildi. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Profesör Nilay Etiler, "Aşılama, bireysel bir durum değil, bir toplumda bir hastalığın kontrol altına alınması o hastalığın salgınlarının olmaması hatta o hastalığın kökünün tamamen kazınabilmesi için ...

  Okumaya devam et...
 • 'Alçak Saldırının Hedefi Tüm İnsanlıktır'

  Resmi olmayan bilgilere göre en az 60 kişi hayatını kaybetti. Başbakan Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, " Teröre karşı Fransa ile dayanışma içindeyiz ". "Kurbanların yakınlarına ve Fransız halkına başsağlığı diliyorum." şeklinde tweet attı. Terörün dini, milliyeti, temsil ettiği hеrhangi bir değer yоktur.

  Okumaya devam et...
 • Gökhan Töre'nin Silahla Yaralandığı Davada Tutuklu Sanık Tahliye Edildi

  Gökhan Töre'nin Silahla Yaralandığı Davada Tutuklu Sanık Tahliye Edildi

  Dışarıda araçta bekliyordum. 1,5 saat sonra barda kargaşa olduğunu, bardakilerin dışarıya çıktıklarını gördüm. Korhan yanıma geldi, bu arada otomobile bindik. Ayrıca sanığın kaçma şüphesi yoktur. 2019 yılında şartlı tahliyesi vardır. Mahkeme heyeti, sanýk Korhan Bahadýr'ýn tutuklu kaldýðý süre, dosya kapsamý, suç vasfýnýn deðiþme ihtimali, delillerin toplanmýþ oluþunu dikkate alarak tahliyesine karar vererek duruþmayý erteledi.

  Okumaya devam et...
 • Paris Saldırısı Sonrası Facebook da Kampanya Başlatıldı

  Paris Saldırısı Sonrası Facebook da Kampanya Başlatıldı

  Facebook , Paris'te yaşanan korkunç saldırı sonrası ilk olarak 2014 yılında Japonya'da yayına geçen 'Safety Check' ( güvenlik durumu kontrolü ) özelliğini dereye soktu. Saldırı esnasında bölgede bulunan kişilerin Facebook üzerinden işaretleyebildiği yer bildirimi ile sağ olduklarının anlaşılmasına olanak sağlayan uygulama, yakınları için endişelenen kişiler için de umut ışığı oluyor.

  Okumaya devam et...