Londravizyon
 • Erdoğan Ve Obama’dan Ortak Açıklama

  Erdoğan Ve Obama’dan Ortak Açıklama

  Ayrıca görüşmeye; Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da katıldı.

  Okumaya devam et...
 • Suriye konusunda uzlaşma sağlandı

  Suriye konusunda uzlaşma sağlandı

  Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Viyana'daki Suriye görüşmelerinin sonunda bütün tarafların Suriye'deki krize çözüm bulması ve IŞİD ile mücadelede ilerleme kaydedeceğini umut ettiğini söyledi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise, "Suriye acil çözüm bekliyor ve bu konuda herhangi bir ön koşul olamaz" açıklamasında bulundu. 6 ay içerisinde geçici hükümet kurulacağını ve 18 ay içerisinde seçim yapılmasına karar verildiğini aktaran Kerry, Esad'ın geleceğine ilişkin bir anlaşmaya ...

  Okumaya devam et...
 • Ünlü Bal Satıcısı Dolandırıcılıktan Gözaltında

  Ünlü Bal Satıcısı Dolandırıcılıktan Gözaltında

  Jandarma ekipleri, söz konusu arazilerin reklamının yapıldığı bir televizyon kanalının Bahçelivler'deki merkezi önünden kaldırılan otobüslerle müşterilerin ilçeye getirileceğini belirledi. Bu sırada Ekrem İncel , jandarma ekiplerine tepki gösterdi. Ekrem İncel , ekranlardan kiraladığı reklam saatı ile 5 kilo gerçek balı 100 TL'ye sattığını öne sürerek büyük bir servet yapması ile tanındı.

  Okumaya devam et...
 • Facebook'taki köpek satışına 5.026 lira para cezası

  Facebook'taki köpek satışına 5.026 lira para cezası

  Belediye veteriner hekiminin yaptýðý incelemede köpeðin Pitbull cinsi olduðu belirlendi. El konulan köpek, belediye hayvan barýnaðýna götürüldü. Karabük'te sosyal medya üzerinden pitbull cinsi yavru köpeğini satışa çıkaran kişiye, para cezası verildi.

  Okumaya devam et...
 • Paris'teki saldırganlardan birinin kimliği belli oldu

  Paris'in yoksul banliyösü Courcouronnes'da doğduğu belirtilen Mustafai'nin daha önceden sabıkalı olduğu açıklandı. Diğer taraftan Mostefai'nin yakın çevresinden 6 kişi dün gece polis tarafından gözaltına alındı. BBC Türkçe'nin haberine göre Fransız savcılar, saldırıların birbirleriyle koordinasyon halindeki üç ayrı ekip tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Dünyaca ünlü televizyoncudan flaş Türkiye bilgisi

  Dünyaca ünlü televizyoncudan flaş Türkiye bilgisi

  Burada kendisine Ahmed el Muhammed adına bir "acil durum pasaportu" verildi. İçişleri Bakanlığı'nın ifadesine başvurduğu bir 'Fransız senatör'e dayandırılan bilgilere göre, bu kişinin parmak izlerinden adı sınır giriş kayıtlarına Ahmad Al Mohammad olarak geçtiği anlaşıldı.

  Okumaya devam et...
 • Paris'te yeni saldırı paniği

  Paris'te yeni saldırı paniği

  Saldırıların meydana geldiği yerlere yaklaşık 500 metre mesafedeki Cumhuriyet Meydanı'nda polis güvenlik önlemleri aldı. Dünkü saldırıda hayatını kaybedenler için yapılan anma töreni sırasında, insanlar birden panikle kaçışmaya başladı. Yüzlerce Fransız polisinin Paris'te bir binayı kuşattığı ve bölgede güvenlik önemleri aldığı bildirildi. Son açıklanan rakama göre, saldırıda ölenlerin sayısı 132'ye yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu'nun KKTC'nin 32. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

  Başbakan Davutoğlu'nun KKTC'nin 32. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

  Anıta çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Akıncı, Anıt Özel Defteri'ne şunları yazdı, "KKTC'nin 32'inci yılında yine huzurunuzdayız". Hedefimiz, toplumumuzun gönül rahatlığı ile onaylayabileceği bir sonuca varmak, Türkiye Cumhuriyeti ile yakın işbirliği içinde Kıbrıs Türk halkının uluslar arası hukuk içinde hak ettiği saygın bir konuma gelmesini sağlamaktadır.

  Okumaya devam et...
 • MHP'de Başkanlık Divanı'nın yeni üyeleri belirlendi

  MHP'de Başkanlık Divanı'nın yeni üyeleri belirlendi

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, rejim tartışmalarının gölgesinde girilen 7 Haziran seçimlerinde milletin verdiği mesajların unutulmaması gerektiğini belirterek, "1 Kasım Seçimlerinin sonuçlarına güvenerek yeniden bu tartışmaların alevlendirilmesi, partimizce büyük bir dikkat ve titizlikle takip edilmektedir".

  Okumaya devam et...
 • Rusya Devlet Başkanı Putin, Antalya'ya geldi

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Antalya'ya geldi

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak saat 10.00'da, Antalya Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptı.Başkan Putin'i havalimanında, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel karşıladı.

  Okumaya devam et...
 • Flaş: Galaxy Note 5 teknik özellikleri ve fiyatı

  Flaş: Galaxy Note 5 teknik özellikleri ve fiyatı

  Görünüşe göre Galaxy S7 , önümüzdeki yıl beklediğimizden daha erken tüketicilerle buluşacak. Paylaşılan yeni detaylar ise telefonun tam olarak hangi tarihte tanıtılacağını ortaya çıkardı. Bu alternatiflerinden birinin Qualcomm'un Snapdragon 820 işlemcisini, bir diğerinin ise Samsung'un Exynos 8890 işlemcisini kullanacağı belirtiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Paris katliamında 3 gözaltı

  Bomba imha ekiplerinin de katıldığı operasyonda en az bir kişi sorgulanmak üzere gözaltına alındı. Saldırıyı düzenleyen IŞİD'cilerden ikisinin Belçika vatandaşı olduğu öne sürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Paris saldırganlarından birinin kimliği belli oldu

  Paris saldırganlarından birinin kimliği belli oldu

  Dün basında yer alan haberlerde yedi saldırgandan üçünün kimliğinin belli olduğu duyurulmuştu. Yunanistan, Suriye pasaportlu şüphelinin 3 Ekim'de Yunan adası Leros üzerinden AB'ye giren bir mülteci olduğunu açıkladı. Stade de France yakınlarında saldırganlardan birinin üzerinden de ise Mısır pasaportu çıktı. Diğer taraftan Mostefai'nin yakın çevresinden 6 kişi dün gece polis tarafından gözaltına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Obama açıklayıcı bilgi verdi

  Obama açıklayıcı bilgi verdi

  Bu saldırı yalnız Paris'e, Fransız halkına karşı yapılan bir saldırı değildir. Saldırıyı yapan teröristlerin adalet karşısına çıkarılacağını ifade etti. Şu anda Fransa Cumhurbaşkanının yoğun olduğunu düşünüyorum henüz kendisini aramadım. "Gelecek birkaç günde kendisiyle direk olarak görüşme fırsatım olacak." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Paris’teki terör saldırılarında ölenlerin sayısı 129’a çıktı

  Paris’teki terör saldırılarında ölenlerin sayısı 129’a çıktı

  Olayda yaşamını yitirenlerin ve yaralananların sayısının arttığını vurgulayan Molins, " Terör saldırılarında 129 kişi yaşamını yitirdi, 99'u zor 352 kişi de yaralandı" ifadelerini kullandı. 89 kişinin bu esnada hayatını kaybettiğini belirten Paris başsavcısı, DNA tespiti sonucunda intihar bombacılarından birinin kimliğinin belli olduğunu açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Bir günde 7,5 milyon lira trafik cezasısı kesildi! (15.November.2015)

  Bir günde 7,5 milyon lira trafik cezasısı kesildi! (15.November.2015)

  Bu yılın 9 aylık döneminde kesilen trafik cezalarının toplam tutarı, 2 milyar 66 milyon 338 bin lira oldu. GİB İnternet Vergi Dairesi web sayfasında gerçekleştirilen trafik cezası sorgulamasıyla görülen tüm trafik cezalarına ilişkin olarak anlaşmalı bankaların kredi kartları aracılığı ile online trafik cezası ödeme işlemleri de birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

  Okumaya devam et...