Londravizyon
 • Lada Vesta Türkiye Çıkış Tarihi Özellikleri Fiyatı - Osmaneli Gazetesi

  Lada Vesta Türkiye Çıkış Tarihi Özellikleri Fiyatı - Osmaneli Gazetesi

  Vesta modelinin üretim bandına 76 milyon dolar yatırım yapan AvtoVaz , test araçlarını birkaç hafta içerisinde tamamlamış olacak. İlk olarak hatchback tipinde üretilecek Vesta'ların sedan versiyonları daha sonra üretilecek. Renault-Nissan ve Rus AvtoVaz firmalarının ortak ürettiği Xray modeli Renault Sandero ve Renault Duster modellerinin izlerini taşıyor. Lada tarafından üretilen araçlarda 1.4 turbo yeni nesil motor kullanılacak.

  Okumaya devam et...
 • Bahçeli grup toplantısında konuştu

  Bahçeli grup toplantısında konuştu

  Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkanı Devlet MHP Lideri Bahçeli, TBMM'de ant merasimi yapılmadan partisinin grup toplantısında konuştu. "Yıkılacak bir şey de görmüyoruz" dedi. Anayasa çiğnendi. 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar MHP ne yapmamıştır da vatandaşımızın desteğini kaybetmiştir? 4 ay 23 günde AKP neyi başarmıştır da iktidar olmaayı başarmıştır? CHP, MHP ve HDP'ye oy veren vatandaşlarımıza saygılarımızı iletiyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Paris Saldırılarının Planlayıcısı Açıklandı

  Paris Saldırılarının Planlayıcısı Açıklandı

  Fransa'nın başkenti Paris'te 132 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili operasyonlar sürerken saldırıları Belçika vatandaşı Abdelhamid Abaaoud'un planladığı belirlendi. Muhammed Abdeslam'ın cuma günü Paris'te bulunmadığını kanıtlayan bir tanık bulunduğu belirtiliyor. Belçika devlet televizyonu RTBF, Paris'teki katliamın zanlılarından olan 26 yaşındaki Salah Abduselam'ın Belçika'da gözaltına alındığını duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • Yunanistan'da 6.5 büyüklüğünde deprem

  Yunanistan'da 6.5 büyüklüğünde deprem

  Yunanistan " ın batısında bulunan İyon Denizi'ndeki Lefkada Adası açıklarında meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki depremde bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Marmara Denizi zeminin 6.9 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, İstanbul'da hissedildi. Deprem uzmanı Prof. Kostas Papazahos ise yaptığı açıklamada depremin 6.1 ila 6.3 şiddeti aralığında olduğunu kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Rusya: Mısır'dan kalkan uçağın bomba ile düşürüldüğü kesinleşti

  Rusya: Mısır'dan kalkan uçağın bomba ile düşürüldüğü kesinleşti

  Bortnikov, "Uzmanlarımızın değerlendirmelerine göre uçağın içinde 1kg TNT eşdeğerinde el yapımı bir bomba patladı ve uçak havada parçalara ayrıldı". Enkazda patlayıcı izleri bulundu. "Her şeye hazırlıklıyız" diyen Kolokoltsev, güvenliğin arıtılması ve vatandaşların kalabalık gruplar hâlinde bulundukları yerlerin korunması için gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Anonymous IŞİD'e savaş açtı: #OpISIS

  Anonymous IŞİD'e savaş açtı: #OpISIS

  Hazırlanın" ifadelerini kullanıyor. IŞİD'e karşı olmayı sürdüreceğiz. Üstelik biz daha iyi hackerlarız.' mesajı yayınlandı. Anonymous yıl başından beri örgütle bağlantısı olan ya da onlar tarafından yürütülen Twitter hesaplarını hacklemiş, ifşa etmiş, ve raporlamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Huawei, Telefon Bataryasına Zarar Vermeden Hızlı Şarj Edebilecek

  Huawei, Telefon Bataryasına Zarar Vermeden Hızlı Şarj Edebilecek

  Yani sadece üstünüzü değiştireceğiniz bir sürede aynı zamanda telefonunuzu şarj edip onu bir akşam boyunca kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu tarz bir bataryayı hayatımızda görmek için biraz zaman gerekebilir. Çin'in en ünlü akıllı telefon üreticilerinden Huawei, mevcut pillere göre şarj etme oranını 10 kat daha hızlandırılması için bir yol bulduğunu bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, Uçağın Bombayla Düşürüldüğünü Açıkladı

  Rusya, Uçağın Bombayla Düşürüldüğünü Açıkladı

  Başkanı Aleksandr Bortnikov, Rus yolcu uçağının Mısır'da bomba ile düşürüldüğünü açıkladı. " Teröristleri dünyanın her neresinde olurlarsa olsun bulup cezalandıracağız " diyen Putin'in, Suriye'deki terörist gruplara yönelik operasyonların yoğunlaştırılması için Savunma Bakanlığı'na talimat verdiği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Güney Kıbrıs’ta Türk plakalı araçlara saldırı

  Güney Kıbrıs’ta Türk plakalı araçlara saldırı

  Kısa bir süre sınır kapılarındaki geçişler durduruldu. Saldırıya uğrayan araç sürücülerinden Merkan Numansoy, saldırıda göğsüne taş isabet ettiğini söyledi. Yüzlerce ELAM üyesi fanatik gurup, sınır kapılarında Türk plakalı araçlara taş ve sopalarla zarar verdiler. Rum Kesimindeki aşırı sağcı ELAM üyelerinin sınır kapılarında yapmış olduğu saldırıların ardından KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Yazılı bir açıklama yaparak, Rum Yönetimi'nden suçluları derhal yakalayarak yargı önüne ...

  Okumaya devam et...
 • Kanada’da cami ateşe verildi

  Kanada’da cami ateşe verildi

  Kanadalı Müslümanlar, ülkemizin, sosyal ve ekonomik dokusuna çok büyük katkılarda bulunmuş saygın üyeleridir. "Hedef alınan masum ve huzur içinde yaşayan vatandaşlarımıza karşı yapılan vandalizm ve hoşgörüsüzlük asla kabul edilemez". Kanada hükümeti sizin haklarınızı koruyacak ve vakanın faili ya da faillerini yakalamak için her çeşitli gayreti gösterecektir. Toronto polisi caminin yakılması ile ilgili olarak yaptığı ilk açıklamasında, Peterborough-Kawartha bölgesindeki Masjid Al-Salaam ...

  Okumaya devam et...
 • Harvard Üniversitesi’nde bomba paniği

  Harvard Üniversitesi’nde bomba paniği

  Bu arada okula girişler yasaklandı. AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI'nin ve dünyanın saygı duyulan üniversiteleri aralarında yer alan Hardvard Üniversitesi'ne ilişkin bazı binalar bomba kuşkusuyla boşaltıldı.

  Okumaya devam et...
 • WhatsApp’a yeni özellikler eklendi

  WhatsApp’a yeni özellikler eklendi

  Artık Whatsapp üzerinden bağlantı adresi paylaşırken bağlantının önizleme sürümünü de görebiliyorsunuz. İPhone 6S ve İPhone 6S Plus'lara özel olarak gelen 3D Touch özelliği içerisinde yenilikler yapan Whatsapp'ta artık sohbetlere hızlı olarak Peak and Pop özelliği ile bakabilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Güney Kıbrıs'ta Kıbrıslı Türklere saldırı

  Güney Kıbrıs'ta Kıbrıslı Türklere saldırı

  Saldırıya uğrayan araç sürücülerinden Merkan Numansoy, saldırıda göğsüne taş isabet ettiğini söyledi. Saldırıya uğrayan otomobillerin otomobil kullanıcılarını, bu akşam Metehan Hudut Kapısı'nda KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURIYETI Cumhurbaşkanlığı'nı temsilen Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ tarafından karşılandı.

  Okumaya devam et...
 • 4 inç ekrana sahip iPhone 6c, 2016 ortalarında sunulabilir

  4 inç ekrana sahip iPhone 6c, 2016 ortalarında sunulabilir

  Yeni nesil Iphone 7 ile ilgili merak edilen bütün detaylar haberimizde... Buna göre, piyasaya çıkan her yeni sürüm iPhone'un piyasaya giriş tarihleri ile eski model iPhone'ların kitlesel şekilde yavaşlamaya başlamaları aynı tarihlere denk geliyor sonucuna varan Trucco benzer bir aramayı '"Samsung Galaxy slow"' sözcükleri için yaptığında farklı bir sonuç ortaya çıkıyor.

  Okumaya devam et...
 • Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu: Esad mutabık kalınan şekilde ve tarihte ayrılacak

  Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu: Esad mutabık kalınan şekilde ve tarihte ayrılacak

  Esad yeni hükümet kurulup tüm yürütme yetkileri devralındıktan sonra bu 6 aylık süreçte üzerinde mutabık kalınan süreçte ayrılacak, seçimlerde aday olmayacak. Bununla farklı düzlemlerde mücadele edilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Bakan Sinirlioğlu, "Sayın cumhurbaşkanımız dünkü toplantılarda da bunu gayet açık şekilde vurguladı".

  Okumaya devam et...
 • Sinirlioğlu: Esad aday olmayacak

  Sinirlioğlu: Esad aday olmayacak

  Ama öyle bir opsiyon söz konusu değil. Sinirlioğlu, "Esad'ın gidişi konusunda ilgili Rusya kabul etti diyemem ama bir direniş yok" ifadesini kullandı. G20'de Suriye'ye kara harekatı gündeme gelmedi, mücadeleyi siyasi, askeri ve ideolojik düzlemlerde yürütmek gerekir. "Bu süreçte yeni bir anayasa yapılacak, o anayasaya göre seçimlere gidilecek" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Saldırılar devam edecek — CIA Başkanı

  Saldırılar devam edecek — CIA Başkanı

  Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi'ndeki bir toplantıda konuşan Brennan, ABD ile Rusya'nın terörle mücadele amacıyla istihbarat paylaştığını ancak bu paylaşımın artırılması gerektiğini belirtti. CIA Başkanı, "Bunun bilhassa Avrupa için bir uyarı olmasını umuyorum" ifadesini kullandı. Brennan, özellikle Edward Snowden olayından sonra son yıllarda yetkilendirilmemiş bazı ifşaatların ardından bu tür terör örgütlerinin yakalanması konusunda küresel istihbaratın bir derece "eli kolu ...

  Okumaya devam et...
 • İşsizlik yeniden çift haneye çıktı

  İşsizlik yeniden çift haneye çıktı

  Buna göre, istihdam edilenlerin sayısı, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre 837 bin kişi artarak 27 milyon 150 bin, istihdam oranı ise 0,7 puanlık artışla yüzde 46,8 oldu. İşgücü 2015 yılı Ağustos döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 951 bin kişi artarak 30 milyon 208 bin kişi, işgücüne katılma oranı ise 0,9 puan artarak %52,1 olarak gerçekleşti.

  Okumaya devam et...