Londravizyon
 • Hollande konuştu: Fransa’da OHAL 3 ay sürecek

  Hollande konuştu: Fransa’da OHAL 3 ay sürecek

  OHAL durumunun devamını önerdik. Hollande, ülkesinin Cuma gününden bu yana savaşta olduğunu savunarak meclisten olağanüstü halin uzatılması talebinde bulundu. "Sığınmacılar, ülke topraklarına alınmadan önce gerekli tüm araştırmalar yapılacak" diyen Hollande, Fransa'nın sınır güvenliğini de artıracaklarını sözlerine ekledisığınmacılar.

  Okumaya devam et...
 • Putin’den Erdoğan’a İngilizce Cevap

  Putin’den Erdoğan’a İngilizce Cevap

  Erdoğan'ın bölgede normalleşme ve mülteci krizinin bitmesi için mutlaka Suriye'deki yönetimin değişmesini aktardığı belirtildi. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüşmesi öncesinde fuaye alanındaki ikramlıklardan bir nektarin alarak yedi.

  Okumaya devam et...
 • Selfie Sevdalıları İçin Üretilmiş Akıllı Telefon: Meitu V4

  Selfie Sevdalıları İçin Üretilmiş Akıllı Telefon: Meitu V4

  Ayrıca bazı telefonlarda arka kameradan daha iyi ön kameralar yer aldı. Bugün ise Meitu internette yer alan iddiaları kesin olarak doğruladı ve yeni selfie odaklı akıllı telefonu olan V4'ü tanıttı. Android 5.1 Lollipop tabanlý MeiOS 2.5 sürümüyle çalýþan telefonun iþlemci biriminde 2.0GHz frekans hýzlarýna ulaþan sekiz çekirdekli MediaTek MT6795 Helio X10 yer alýyor.

  Okumaya devam et...
 • Almanya Dışişleri Bakanı skandala neden oldu

  Almanya Dışişleri Bakanı skandala neden oldu

  Cumhurbaşkanı Akıncı, Almanya Büyükelçiliği'nin Kıbrıs'ta temaslarda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in onuruna, Goethe Enstitüsü'nde verilen resepsiyonda taraflardan birinin "cumhurbaşkanı" , diğerinin de " toplum lideri " olarak anılmasına tepki göstererek, resepsiyona gitmedi.

  Okumaya devam et...
 • Google'dan dev Türkiye indirimi!

  Google'dan dev Türkiye indirimi!

  Android işletim sistemi için geliştirilmiş olan bütün uygulamaların yüklenildiği bir sunucu ve kategorize uygulaması olarak nitelendirilebilir. Google'ın yapmış olduğu uygulama fiyatları güncelleme öncesinde en düşük fiyatlı uygulama ülkemizde 2 TL idi.

  Okumaya devam et...
 • Facebook, Paris'te olduğu gibi güvenlik uygulamasını hayata geçirdi

  Facebook, Paris'te olduğu gibi güvenlik uygulamasını hayata geçirdi

  Bu eleştirilerin ardından şirket adına bir açıklama kaleme alan Facebook'un büyümeden sorumlu başkan yardımcısı Alex Schultz , Güvenlik Durumu Kontrolü aracının ilk kez 2011'de Japonya'da meydana gelen deprem ve tsunami sonrasında düşünüldüğünü ve daha öncesinde sadece doğal afetlerin ardından kullanıldığını söylemiş, Paris terör saldırılarının şirket adına aracın kapsamını genişletme konusunda bir ilk olduğunu belirtmişti.

  Okumaya devam et...
 • Fransa DAEŞ'in Rakka'daki üssünü vurdu

  Fransa DAEŞ'in Rakka'daki üssünü vurdu

  TF1 kanalına konuşan Fransız bakan, "Hava saldırıları yoğunlaşarak sürecek, IŞİD'in sonu çok kötü olacak" dedi. Le Drian, IŞİD'in Rakka'daki üssünde yaklaşık 15 in teröristin bulunduğunu sözlerine ekledi. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir. Frаnsа Cumhurbaşkanı Frаnçоis Hоllаndе, pаzаrtеsi günü pаrlаmеntоdа yаptığı kоnuşmаdа, IŞİD'е kаrşı оpеrаsyоnlаrdа yеr аlаcаk Chаrlеs De Gаullе uçаk gеmisinin de pеrşеmbе günü yola çıkаcаğını bеlirtmişti.

  Okumaya devam et...
 • Paris’te Terör Operasyonu: 5 Gözaltı

  Paris’te Terör Operasyonu: 5 Gözaltı

  Operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü, 3'ünün yakalandığı kaydedildi. Polis yetkilileri, mahallede çatışma yaşandığını, özel harekat ve SWAT timlerinin operasyon yaptığını bildirdi. Paris Savcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, operasyon sırasında bir kadın teröristin üzerindeki bombayı patlatarak öldüğü doğrulandı. Saat 9.20 sularında Fransa Adalet Bakanı Christian Taubira, Europe 1 radyosuna yaptığı açıklamada Saint-Denis'deki operasyonun sona erdiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • KKTC Cumhurbaşkanı'ndan Alman elçiliğine eşit statü resti

  KKTC Cumhurbaşkanı'ndan Alman elçiliğine eşit statü resti

  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı skandala tepki olarak Steinmeier'in ara bölgede düzenlediği resepsiyona katılmadı. Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Kıbrıs temasları çerçevesinde Rum lider Nikos Anastasiadis ve KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşmüştü.

  Okumaya devam et...
 • Bomba tehdidi iki Fransız uçağını acil inişe zorladı

  Bomba tehdidi iki Fransız uçağını acil inişe zorladı

  Başkent Washinton'daki Dules Uluslararası Havalimanı'ndan havalanan aynı firmaya ait 55 sefer sayılı bir diğer uçak ise Halifax Uluslararası Havaalanına yönlendirildi. Öte yandan ihbar telefonlarının FBI'ya yapıldığı öğrenildi. FBI bomba ihbarının Belçika üzerinden yapıldığını tespit etti. MSNBC'nin haberine göre Los Angeles'tan kalkan uçakta bir yolcunun kokpite girmek istemesi de uçağı kaçırma teşebbüsü olarak değerlendirildi.

  Okumaya devam et...
 • G20'deki Esrarengiz Adamın Sırrı Çözüldü

  Hürriyet'te yer alan habere göre, Obama ve Putin görüşmesi sırasında ortaya çıkan kişinin Obama'nın özel asistanı olduğu öne sürüldü. Ýki ülke liderlerinin alýþýlmýþ görüþmelerinin aksine son buluþma, G-20 toplantýlarýnýn yapýldýðý otelin lobisinde gerçekleþti.

  Okumaya devam et...
 • Elazığ'da terör örgütü operasyonu

  Elazığ'da terör örgütü operasyonu

  Elazýð'ýn 2 mahallesinde 12 adrese senkronik adýna meydana getirilen operasyona 250 polisin katýlmýþ olduðu belirtildi. Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda eş zamanlı olarak 15 adrese yapılan operasyonda 10 kişi göz altına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Joker maskeli manyak Müslümanları tehdit etti! -Görüntülü Haber

  Joker maskeli manyak Müslümanları tehdit etti! -Görüntülü Haber

  Joker maskası takarak kimliğini gizleyen kişi videoda her hafta bir Müslüman ve ya Arap insan öldüreceğini açıkladı. Polis, tehditler savuran adamý arýyor. Adam, YouTube'dan kaldırılan videoda yalnız olmadığını ve cinayetlerde kendisine yardım edecek insanlar olduğunu belirtiyor. Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz.

  Okumaya devam et...
 • Pazar yerine intihar saldırısı: 32 ölü

  Pazar yerine intihar saldırısı: 32 ölü

  Bu durumun, şimdiye kadar görülen en büyük artış anlamına geldiği belirtiliyor. Geçen yıl dünya ölçeğinde üstlenilmiş terör saldırılarının yüzde 51'ini IŞİD ve IŞİD'e bağlılığını açıklayan Boko Haram gerçekleştirdi. Irak, böylece bir yılda en çok saldırının düzenlendiği ülke oldu. Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari, geçen hafta Yola'ya düzenlediği ziyarette, Boko Haram'a karşı mücadelenin sürdüğünü, güvenlik güçlerinin örgüte karşı üstünlük sağlayabilecek yolda olduklarını ...

  Okumaya devam et...
 • Paris’te Çatışma: 2 Eylemci Öldü

  Paris’te Çatışma: 2 Eylemci Öldü

  Güvenlik güçlerinin operasyonunun, Paris'teki saldırılarda yer aldığı bildirilen iki eylemci ile saldırı emrini veren Abdelhamid Abaaoud isimli zanlıyı yakalamaya yönelik olduğu ifade edilmişti. Operasyon havadan da helikopterle izlenirken bölgede halka "evinizden çıkmayın ve camlarınızı kapatın" çağrısı yapıldı. Çatışmanın meydana geldiği Jean-Jaures sokağında oturan Türk vatandaşları AA muhabirine konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Netanyahu yeni bir oyun peşinde

  Netanyahu yeni bir oyun peşinde

  Parti lideri Raid Salah geçen ay yaklaşık bir yıllık hapis cezasına çarptırılarak hapse atılmıştı. İslami Hareket, kuruluş nedeni olan başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere hiçbir hakkından vazgeçmeyecektir. Kararla alakalı olarak, "Tehlikeli ve siyasi" değerlendirmesinde bulunan ve beynelmilel toplumun terörle yoğun meydana geldiği bir sürede alındığına dair Ebu Amir, "Hareketin kapsamlı çaplı gösteri ve grevler düzenleyeceğini, hükme itiraz edeceğini tahmin ediyorum Davranış hukuksal ...

  Okumaya devam et...
 • Paris saldırılarının planlayıcısı: Abdelhamid Abaaoud

  Paris saldırılarının planlayıcısı: Abdelhamid Abaaoud

  Brahim Abdeslam, Fransız polisi tarafından 'ana şüpheli' olarak açıklanan ve Cumartesi günü Belçika sınırında polis tarafından durdurulup serbest bırakılan 26 yaşındaki Salah Abdeslam'ın ağabeyi. Yetkili, Fransız makamlarından uyarılarına ilişkin bir yanıt almadıklarını da belirtti. Adı açıklanmayan yetkilinin, Türkiye'nin ilk olarak Aralık 2014'te, ikinci olarak da Ocak 2015'te Fransa'yı uyardığını söylediği bildiriliyor.

  Okumaya devam et...
 • Almanya - Hollanda maçı iptal edildi

  Almanya - Hollanda maçı iptal edildi

  Ancak teröre inat bir mesaj vermek için maçın oynanmasında karar kılınmış ve Almanya Başbakanı Merkel, teröre karşı kararlılığı simgelemek için bakanlarıyla birlikte maça gitme kararı almıştı. Belçi-İspanya maçı da iptal edildi! Almanya Milli Takımı, Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilen ve 129 kişinin hayatını kaybettiği eş zamanlı saldırılar esnasında, Fransa Milli Takımı'yla yaptığı dostluk maçı nedeniyle kentteydi.

  Okumaya devam et...