Londravizyon
 • İzmir'de DHKP-C operasyonu: 11 gözaltı

  İzmir'de DHKP-C operasyonu: 11 gözaltı

  Operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Polis, gözaltına alınanları ifadelerini almak için İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürdü. Zanlıların, Doğançay'a mahalle halkına baskı uyguladığı, örgüt propagandası yürüttüğü, operasyonda örgüte ilişkin dokümanlar bulunduğu bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Silvan'da askeri araca mayınlı tuzak

  Silvan'da askeri araca mayınlı tuzak

  Mayının patlaması üzerine konvoyda bulunan bir askeri araçta hasar meydana gelirken, yetkililer herhangi bir yaralama ve can kaybının olmadığını söyledi.Patlamanın ardından Diyarbakır-Silvan karayolu, olay yeri inceleme çalışması nedeniyle trafiğe kapatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Nijeryalı profesör Riemann Hipotezi'ni çözdü

  Nijeryalı profesör Riemann Hipotezi'ni çözdü

  Oye Ekiti kentindeki Federal University'de çalışan Enoch, çözümünü Viyana"da düzenlenen Uluslararası Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Konferansı'nda sundu". Alman matematikçi Bernhard Riemann tarafından 1856 yılında ortaya atılan hipotez, asal sayıların dağılımıyla ilgili. Bu iddia ilk 1.500.000.000 çözüm için sınanmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Dünyanın beklediği dev maç iptal edildi

  Dünyanın beklediği dev maç iptal edildi

  Yaklaşık 35 bin seyirci maçı izlemek üzere stata gelmişti. Taraftarların içeriye alındığı ancak daha sonra stadın boşaltıldığı ve maçın da iptal edildiği duyuruldu. Almanya ve Hollanda A ulusal ayak topu takýmlarý ortada yapýlacak hukuk maçý, düzenlilik sebebi öne sürülerek iptal edildi. Belçika ile İspanya arasında dün gece oynanması gereken mücadele de terör tehlikesi nedeniyle maçın başlamasına birkaç saat kala iptal edilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Paris’te büyük terör operasyonu

  Paris’te büyük terör operasyonu

  Operasyon havadan da polis helikopteriyle takip edilirken bölgede halka "evinizden çıkmayın ve camlarınızı kapatın" çağrısı yapıldı. Paris Savcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada kadın teröristin üzerindeki bombayı patlatarak öldüğü bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu ve Çipras basın açıklaması düzenledi

  Davutoğlu ve Çipras basın açıklaması düzenledi

  Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras , Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Ticaret, ulaştırma, Selanik-İstanbul tren hattı, İzmir-Selanik-İzmir feribot hattında turizm kültürel ve eğitim değişim programları gerekiyor. Mevkidaşlarıyla görüşüyor. İkili bir mekanizma oluşturacağız. Böylece atılabilecek adımları önceden görüp insani trajediyi önleme konusunda gayret göstereceğiz.

  Okumaya devam et...
 • Yeni Apple telefonunun özellikleri ile ilgili bilgiler

  Yeni Apple telefonunun özellikleri ile ilgili bilgiler

  ABD'li araştırma şirketi HIS'in iddiasına göre Apple, 2016 yılının ortalarında düşük bütçe odaklı bir iPhone duyurusu gerçekleştirmeyi planlıyor. Söylenenlere göre iPhone 6c için hazırlıklar sürüyor ancak özellikleri netleşmeye başladı.

  Okumaya devam et...
 • Apple Pencil Karaborsaya Düştü

  Apple Pencil Karaborsaya Düştü

  Apple Pencil kod adlı akıllı tablet modellerinin yanında verilen yeni bir kalem olan Apple Pencil karaborsaya düştü işte Apple Pencil karaborsaya. Ebay'de satışa sunulan kalemlerin fiyatı 500 doların üzerine çıkıyor. Apple Pencil'in fiyatını uygun bulan ve bunu bir kar amacına dönüştürmek isteyenler Apple'dan satın aldıkları Apple Pencil'i internet üzerinden satmaya başladılar.

  Okumaya devam et...
 • HTC One M9 fiyatı ne kadar teknik özellikleri ne yorumlar ne yönde

  HTC One M9 fiyatı ne kadar teknik özellikleri ne yorumlar ne yönde

  MediaTek MT6752M işlemcisi kullanılan telefon 2 GB RAM ve 16 GB genişletilebilir dahili hafızaya yer verilmiş. One M9S " te 5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana yer veriliyor. TENAA kayıtlarında görüntülenen HTC One X9 , bir süredir sızdırılan tasarımlarla benzerlik gösteriyor. Ön bölümde Ultrapiksel kameranın kullanıldığı telefonun pili ise 2840 mAh gücünde.

  Okumaya devam et...
 • IŞİD Metrojet uçağını bu bombayla düşürdü

  IŞİD Metrojet uçağını bu bombayla düşürdü

  Mısır'ın turizm kenti Şarm El Şeyh kentinden kalkan Rus yolcu uçağı, kalkıştan 23 dakika sonra, Mısır'ın kuzeyindeki Sina Yarımadası'nda düşmüş, 224 kişi hayatını kaybetmişti. FSB, "Bombanın yolcu salonunda koltuklardan birinin altına yerleştirildiğini tespit ettik. Kuyruk kýsmýna yakýn, pencere tarafýndaki koltuk altýndaki zaman ayarlý bomba patladýðýnda kabindeki ani basýnç düþmesi sonucu yolcularýn çoðu henüz havadayken hayatlarýný kaybetti" ifadesini kullandý.

  Okumaya devam et...
 • Doğu Guta'da ateşkes anlaşması

  Doğu Guta'da ateşkes anlaşması

  Ateþkesin yarýn saat 06.00 da baþlayacaðýný kaydeden kaynaklar, ateþkesin sürdürülmesi halinde yakýn zamanda bölgeye insani yardýmlarýn girebileceðini vurguladý.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır'da patlama meydana geldi

  Diyarbakır'da patlama meydana geldi

  Bölgede korku ve paniðe neden olan patlamada ölen yada yaralanan olmazken, çevre binalarýn camlarý kýrýldý. Saldırıyı düzenleyen PKK'lıların yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: 3 Ay Olağanüstü Hal Var

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: 3 Ay Olağanüstü Hal Var

  Hollande, ülkesinin Cuma gününden bu yana savaşta olduğunu savunarak meclisten olağanüstü halin uzatılması talebinde bulundu. "Özgürlüklerin sınırlanması anlamına gelebilir ancak bizim hedefimiz özgürlükleri savunmaktır" dedi. Bütün sığınmacı taleplerini ayrıntılı bir şekilde inceleyeceklerini ifade eden Hollande, bu konuda ülke güvenliğinin kesinlikle riske atılmayacağını kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Lavrov: Uçağımızın düşürülmesi devletimize karşı yapılan saldırıdır

  Lavrov: Uçağımızın düşürülmesi devletimize karşı yapılan saldırıdır

  Lavrov, saldırıya gereken karşılığı verecekleri konusunda uyarıda bulundu. Rus Dışişleri Bakanı, faciada Rus vatandaşlarının hayatını kaybettiğini hatırlattı. Lavrov, Rusya Hükümet Başkanı Vladimir Putin'in BM'nin 51. Tüzüğü icabı karşın adımlar atacağı istikametindeki sözlerini de anımsattı. Bazı istihbarat güçleri vasıtasıyla somut cevaplar da aldığına dair Rusya Dışişleri Bakanı, konu hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi kabul etmedi.

  Okumaya devam et...
 • Ürdün Kralı’ndan

  Ürdün Kralı’ndan "savaş" uyarısı

  Tahmini 1/2 saat kadar süren müzakerenin sonrasında Fischer ve Abdullah, kurullar arası müzakerelerde bir araya geldi. Bu savaşın İslam içinde yaşandığını ifade eden Kral Abdullah, DAEŞ'in son iki yılda 100 binden fazla Müslüman'ı öldürdüğüne dikkat çekerek, 'Paris katliamının terör belasının her yerde ve her zaman ortaya çıkabileceğini gösterdiğini' vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Kosova karıştı! Muhalifler polisle çatıştı

  Kosova karıştı! Muhalifler polisle çatıştı

  Kosova Meclisi'nde iktidar ve muhalefet partilerine mensup milletvekilleri arasında dün yaşanan gerginliğin ardından, mahkeme kararıyla gözaltına alınan Kosova " nın Geleceği İçin İttifak Milletvekili Donika Kadaj Bujupi'nin serbest bırakılmasını talep eden grubun düzenlediği gösteriye, muhalefet partisi milletvekilleri de destek verdi.

  Okumaya devam et...
 • Denizli’de 4,1 büyüklüğünde deprem

  Denizli’de 4,1 büyüklüğünde deprem

  Honaz ilçesinde saat 12.35'te meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremden sonra, 5 artçı sarsıntı daha gerçeklemişti. Depremin merkez üssü ise Nidri'nin 14 kilometre kuzey batısı. Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti'ne aittir.Köşe yazısı/haber kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

  Okumaya devam et...
 • 44 hedef

  44 hedef "akıllı mühimmatlarla" imha edildi

  Temmuz 2015 ayı sonu itibariyle başlatılan hava operasyonlarıyla çok büyük bir yıkıma uğrayan Kandil bölgesinde yeniden yapılanma gayretleri çerçevesinde bazı tesislerin teşkilat tarafından barınak ve depoların onarım edilmeye, canlandırılmaya çalışıldığı öğrenildi.

  Okumaya devam et...