Londravizyon
 • Dünyanın en büyük elması bulundu

  Dünyanın en büyük elması bulundu

  Ayrıca şirket, bire birlikte madende 813 karat ve 374 kıratlık dü elmas şimdi keşfettiğini duyurdu. Öte yandan 1905 yılında da Güney Afrika'da British Crown mücevher firması tarafından 3 bin 106 karatlık bir elmas bulunmuştu. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz. Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere verilen haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • 156 yıllık problemi çözdü 1 milyon dolar alacak!

  Clay Matematik Enstitüsü tarafýndan en zor problemlerden biri olarak kabul edilen problem, 1994'te çözülen Fermat'ýn Son Teoremi'nden sonra tartýþýlan en ünlü problemdi. Söz konusu katkılar daha sonra izafiyet teorisinin geliştirilmesinde önemli rol oynamıştır. Alman matematikçi Bernhard Riemann tarafından 1856 yılında ortaya atılan hipotez, asal sayıların dağılımıyla ilgili.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Davutoğlu’nu kabul edecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Davutoğlu’nu kabul edecek

  Programın okunmasından 2 tam gün geçtikten sonra görüşmelere geçilecek, görüşmelerin bitiminden bir tam gün geçtikten sonra ise güven oylaması yapılacak. Yemin töreni akabinde Başbakan Davutoğlu , saat 17.00 sıralarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı geçerek 64. hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan alacak.

  Okumaya devam et...
 • Fransa’da flaş karar:3 aya çıkarıldı

  Fransa’da flaş karar:3 aya çıkarıldı

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, "Bu geceden itibaren olağan üstü hal durumu başlıyor ve 3 ay sürecek." dedi. OHAL durumunun devamını önerdik. "Olağanüstü halin 3 aya uzatılmasını talep ediyorum". "Sığınmacılar, ülke topraklarına alınmadan önce gerekli tüm araştırmalar yapılacak" diyen Hollande, Fransa'nın sınır güvenliğini de artıracaklarını sözlerine ekledisığınmacılar.

  Okumaya devam et...
 • İngiltere’den Fransa’ya Savaş Gemisi Desteği

  İngiltere’den Fransa’ya Savaş Gemisi Desteği

  Fallon, "Bu vahşi terörist teşkilat yok edilmeli ve bizim de onlarla mücadeleye verebileceğimiz her türlü desteği sağlamamız doğru". Irak Şam Örgütü IŞİD'e karşı kendi istihbarat ve hava operasyonlarımızı sürdüreceğiz. Fransa Cumhurbaşkanımız François Hollande, geçen gün mecliste yaptığı konuşmada, DAEŞ'e karşın operasyonlarda yer alacak Charles De Gaulle uçak gemisinin perşembe bugünü yola çıkacağını bildirmişti.

  Okumaya devam et...
 • Paris saldırılarının

  Paris saldırılarının "planlayıcısı" öldü

  Paris savcısı François Molins, şehrin banliyölerinden Saint Denis'te gerçekleştirilen ve iki kişinin öldüğü operasyonlarla ilgili basın toplantısı düzenledi ve Saint Denis'teki 'terör hücresinin' çökertildiğini söyledi. Fas kökenli radikal İslamcı Abaaoud'un Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Molenbeek'te yaşadığı ve şu anda Suriye'de olduğu iddia edildi. Fas kökenli 27 yaşındaki Abaaoud, daha önce IŞİD'in Dabiq adlı online dergisine verdiği röportajda "Allah beni Avrupa'ya gidip haçlılara ...

  Okumaya devam et...
 • Lg V10'un Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Lg V10'un Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Söz konusu ikinci ekran , ana ekranın kapalı olduğu durumlarda saat, tarih, hava durumu, pil seviyesi gibi detaylar hakkında bilgi almanızı sağlıyor. Video Manuel Mod LG V10 en yüksek kamera özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Fakat V10'un kendine has ve üstün özellikleri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

  Okumaya devam et...
 • Twitter neden açılmıyor? Twitter kapatıldı mı kullanıcılar şokta 19 Kasım

  Twitter neden açılmıyor? Twitter kapatıldı mı kullanıcılar şokta 19 Kasım

  Twitter'a giriş işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Kullanıcıların aklına gelen " Twitter'a erişim yasağı mı uygulandı?" sorusunun cevabı ise "hayır". Eğer mobilden bağlanıyorsanız da Android için Psiphon'u, iOS'lar için ise SpotFlux'u tavsiye ediyoruz. BTK tarafından yapılan açıklamalarda herhangi bir engelleme kararının olmadığı twitter'in kapalı olmasının genel bir sorun olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • WhatsAppta sizi engellemeleri Nasıl öğrenirsiniz? WhatsAppta Engellenen kişi listesini görün

  WhatsAppta sizi engellemeleri Nasıl öğrenirsiniz? WhatsAppta Engellenen kişi listesini görün

  Sözkonusu kiþinin profil fotoðrafýný ve son çevrimiçi olma tarihini göremiyorsanýz, gönderdiðiniz mesajlar yalnýzca tek onay iþaretiyle iletiliyorsa engellenmiþ olma ihtimaliniz var. Bu durumda da mеsajlarınız, tek оnay işaretiyle gönderilecektir. WhatsApp'ta iletişim kurmak istemediğiniz kişileri Android'de engellemek için sohbet görünümünü açın ve menü düğmesine dokunun.

  Okumaya devam et...
 • BTK başkanı Fatih Sayan, Twıtter başkan yardımcısı Crowell ile görüştü

  BTK başkanı Fatih Sayan, Twıtter başkan yardımcısı Crowell ile görüştü

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Twitter üzere toplumsal paylaşım sitelerinin yıldırı örgütlerinin propagandasının yapıldığı mecralara dönüşmemesi icap ettiğini anlatım etti. Sayan, Ankara'da olan terör saldırısı ardından Twitter'dan atılan iletilere yönelik işbirliğinin mühim meydana geldiğini belirterek, Twitter ile ivedi durumlardaki işbirliklerinin geliştirilmesi ile alakalı anlaşmaya vardıklarını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Beşar Esad:'' IŞİD'i yenene kadar bir yere gitmeyeceğim!'

  Beşar Esad:'' IŞİD'i yenene kadar bir yere gitmeyeceğim!'

  Esad konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Suriye'nin birçok bölgesi teröristlerin elindeyken siyasi alanda bir yere varmak mümkün değil". Makineli tüfeklerle ateş еdеnlеri muhalif diyе tanımlayamazsınız "sözlerini kullandı". Bu аrаdа, Kanada Başbakan Justin Trudеau da Obama'ya, IŞİD'lе mücadеlеdе güçlü bir partner olmаyı sürdüreceklerini söyledi. Fransa'nın Katar ve Suudi Arabistan ile birlikte mücadele ettiği müddetçe teröre karşı mücadele edemeyeceğini savunan Esad, " Önce politikanızı, ...

  Okumaya devam et...
 • Fransa Başbakanı Valls: Kimyasal ve biyolojik saldırı riski var

  Fransa Başbakanı Valls: Kimyasal ve biyolojik saldırı riski var

  Reuters'ın haberine göre; Valls bugün Parlamento'da yaptığı konuşmada, "Hiçbir şeyi ihtimal dışında bırakmamalıyız. Kimyasal ve bakteriyel silahların kullanılma ihtimalini göz önünde bulunduruyoruz". AFP'nin gördüğü talimatta, polislerin herhangi bir karışıklığı önlemek adına kolarına bir pazubant takmaları koşuluyla terör saldırılarında silahlarını kullanmalarına da izin verileceği yazıyor.

  Okumaya devam et...
 • Leyla Zana maaş alacak mı?

  Leyla Zana maaş alacak mı?

  Bu kararı net olarak verecek olan kişi ise TBMM başkanlığıu olduğu açıklamasında bulunuldu. TBMM Başkanlığı’nın icra ettiği çalışmaya mucibince bir bireyin mebus sıfatını kazanması düşüncesince TBMM Genel Kurulu’nda ant ika şartı bulunmuyor .

  Okumaya devam et...
 • TEM'de Zincirleme Kaza: 5 Araç Birbirine Girdi

  TEM'de Zincirleme Kaza: 5 Araç Birbirine Girdi

  Kaza saat 11.15 sıralarında TEM otoyolu Ankara istikameti Çakmak mevkiinde meydana geldi. Öğrenildiğine göre seyir halindeki bir aracın aniden yavaşlaması nedeniyle meydana gelen kazada 2 TIR, 2 kamyon ve 1 otomobil peşpeşe birbirine çarptı.

  Okumaya devam et...