Londravizyon
 • Fransa IŞİD tasarısını BMGK'ya sundu

  Fransa IŞİD tasarısını BMGK'ya sundu

  Tunus, Türkiye, Rusya, Lübnan, Fransa bаştа оlmak üzere IŞİD tеröründеn zarar gören tüm hükümetlere ve halklara tаziye sunulаn tasarıda, imkаn ve kаpаsitesi оlan üye ülkelerden Suriye ve Irak'ta IŞİD'le mücаdeledeki еforlarını ikiye katlamaları ve koordineli hareket etmeleri isteniyоr.

  Okumaya devam et...
 • Brüksel'de terör alarmı en yüksek seviyede

  Brüksel'de terör alarmı en yüksek seviyede

  Paris saldırılarından bir hafta sonra, Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör tehdidi alarmı, en yüksek seviye olan 4'e çıkarıldı BRÜKSEL (AA ) - Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör tehdidi seviyesi en yüksek olan 4'e... Belçika Başbakanı Charles Michel, parlamentoda yaptığı konuşmada, 18 maddelik yeni güvenlik önlemleri taslağını açıkladı. Halen 24.00-06.00 saatlerinde yasak olan ev baskını veya aramaların 24 saat yapılabilmesine olanak tanınan taslakta, yurt dışındaki savaş veya ...

  Okumaya devam et...
 • Grafikli- Türkmen Dağı’nda Çatışmalar Sürüyor

  Grafikli- Türkmen Dağı’nda Çatışmalar Sürüyor

  Bölgede hafif silahlarla savaşan Türkmenlerin Esad güçleri karşısında zayiata uğraması sonucu, direniş gruplarından Nusret Cephesi, Ahrar'uş-Şam, Cundu'ş-Şam ve Ensaru'd-Din gerupları Türkmenlere yardıma gelmişti. Bayırbucak Türkmenleri çok perişan halde, durum vahim. Acısu'da bir bölgeyi ele geçirdiler. Kızıldağ mevkisindeki çatışmalarda Sultan Abdulhamit Han Tugayı komutanı Ömer Abdullah'ın kardeşi olan saha komutanı Zekeriya Abdullah'ın yaşamını yitirdiğini dile getiren Vezir, Rus ve ...

  Okumaya devam et...
 • Mali’de operasyon sona erdi: 18 ölü

  Mali’de operasyon sona erdi: 18 ölü

  ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, otel baskını operasyonu için Bomako'ya 25 kişilik özel bir tim gönderdiğini duyurdu. Son gelen haberlerde; otelde kalan yedi THY personelinden altıncısının da kurtulduğu belirtilmişti. Kıvrak, yaptığı açıklamada, "Güvenli bölgeye alındık". Habertürk TV'nin telefonla ulaştığı Kıvrak, telefonunun şarjının çok az olduğunu belirterek, kısa bilgiler verdi ve "İki arkadaşımız içeride, umarım onlar da kurtarılacak" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Kandil’deki 44 hedef

  Kandil’deki 44 hedef "akıllı mühimmatlarla" imha edildi

  Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine düzenlenen hava operasyonunda terör örgütü Terör Örgütü PKK'ya ait sığınak ve barınaklardan oluşan 44 hedef, "akıllı mühimmatlarla" imha edildi. TKS'den ayırca DEAŞ terör örgütü üyelerinin de Türkiye'ye girerken gözaltına alındığı ifade edilerek şunlar kaydedildi: "Kilis'de, Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen, yabancı uyruklu 11 şahıs (beşi çocuk) yakalanarak göz altına alınmıştır".

  Okumaya devam et...
 • Android İçin Facebook Work Chat Uygulaması Çıktı!

  Android İçin Facebook Work Chat Uygulaması Çıktı!

  Yazışma, fotoğraf veya video gönderme, grup sohbeti gibi Messenger'da yer alan tüm özellikler Work Chat'te de mevcut. Sosyal medya devi şimdi de Facebook At Work ile uyumlu çalışan iş odaklı sohbet uygulamasını yayınladı. Elbette uygulamayı kullanabilmek için Facebook at Work hesabınızın olması gerekiyor. Facebook Work Chat uygulamasının iOS versiyonunun ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

  Okumaya devam et...
 • ABD 30 Yıl Sonra İsrail Casusu Jonathan Pollard’i Serbest Bıraktı

  Geçen yıl Aralık ayında 2015 Kasım'da serbest bırakılacağı duyurulan Pollard'ın ismi ayrıca İsrail-Filistin barış görüşmelerinde, İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin serbest bırakılması konusunda da gündeme gelmişti. "Yıllаrdır ABD ve İsrail аrаsındа bir sorun оlarak durаn" Jonathan Pollard casusluk vakası" Tеl Aviv lеhinе çözüldü. Amerikan medyasına yansıyan bilgilere göre ABD Başkanı Barack Obama, İsrail'in Filisitin'e bazı tavizlerde bulunması şartıyla Pollard'ın serbest ...

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'den Rusya'ya sert tepki

  Türkiye'den Rusya'ya sert tepki

  Son günlerde özellikle Bayırbucak bölgesinde Suriye halkına genelde ama özelde de Türkmen kardeşlerimize dönük olarak çok yoğun bir saldırı söz konusu. Bu konuda herkesi duyarlı davranmaya bir kez daha davet ediyoruz. "'Teröre karşı mücadele veriyoruz' iddiasıyla oradaki Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerimize dönük yapılan katliamları kimse meşru kılamaz".

  Okumaya devam et...
 • ABD'de Tutuklu Bulunan İsrail Casusu Serbest Bırakıldı

  ABD'de Tutuklu Bulunan İsrail Casusu Serbest Bırakıldı

  Netanyahu'nun açıklamasında, Jonathan'in 30 yılın ardından ailesine kavuştuğu bildirildi. Uzun yıllar Pollard'ın ajan olmadığını savunun İsrail, 1996'da eski casusa vatandaşlık vermişti. Yahudi kökenli 60 yaşındaki Jonathan Pollard, 1985'te Amerikan Deniz Kuvvetleri'nde çalışırken İsrail için ajanlık yaptığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Fransa'da olağanüstü hal 3 ay uzadı; saldırılarda ölenlerin sayısı 130'a çıktı

  Fransa'da olağanüstü hal 3 ay uzadı; saldırılarda ölenlerin sayısı 130'a çıktı

  Yeni yasaya mucibince dehþet hal üç taban derece uzatýlabilecek. Polis mahkeme izni gerekmeden evlerde arama yapabilecek. Ancak aramalar, avukat, hakim, milletvekilleri, senatörler ve gazetecilerin iş yerlerini kapsayamayacak. Hükümetin Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarından sonra değiştirilmesini istediği olağanüstü hal yasa tasarı mecliste büyük destek buldu.

  Okumaya devam et...
 • Kerry’den Suriye sınırı açıklaması

  Kerry’den Suriye sınırı açıklaması

  Türkiye'yle Suriye'nin kuzeyinde birlikte hareket ettiklerini belirten Kerry, "Suriye'nin kuzey sınırının yüzde 75'i kapanmış durumda". "Kalan 98 kilometrelik kısmı Türklerle birlikte biz bir operasyona girerek kapatacağız" ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya:

  Rusya: "Suriye’de Cruise füzeleri ateşlendi"

  Rakka, İdlib ve Halep bölgelerinde yedi hedefe atıldı. Rus savaş uçaklarının kruz füzeleri kullanıldığını belirten Gerasimov, Rus hava kuvvetleri destekli Suriye ordusunun 80 kasabayı IŞİD'in kontrolünden kurtarıp 500 kilometrekarelik bir bölgenin kontrolünü yeniden ele geçirdiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Suriye sınırında 500 saka kuşu ele geçirildi

  Suriye sınırında 500 saka kuşu ele geçirildi

  Suriye sınırında bir araç, 22 bin 480 cinsel uyarıcı hap ile 500 adet saka kuşu ele geçirildi. Ayrıca İran'dan Türkiye'ye yasaya aykırı geçiş girişiminde yer alan 51, Türkiye'den Yunanistan'a yasaya aykırı geçiş girişiminde yer alan 19, Türkiye'den Bulgaristan'a yasaya aykırı geçiş girişiminde yer alan 31 bireyin yakalandığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Hammond:

  Hammond: "Liderlerin bazı konularda cesur öneriler geliştirmesi gerekiyor"

  Hammond ile Anastasiadis'in görüşmesi Rum Başkanlık Binası'nda meydana geldi. Görüşmede Rum Idaresi Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis de hazır durumda yer aldı. İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond Anastasiadis ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, uluslararası toplumun, iki toplumun çözümün çabalarını desteklemek için mümkün olduğu şekilde çalıştığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, IŞİD’i Hazar Denizi’nden fırlattığı füzelerle tekrar vurdu

  Rusya, IŞİD’i Hazar Denizi’nden fırlattığı füzelerle tekrar vurdu

  Rusya Savunma Bakanlığı, menzili 1500 kilometreye ulaşan operasyonun görüntülerini yayınladı. "Bütün hedefler imha edildi." bilgisini verdi. Şoygu, bin 500 kilometrelik mesafeden teröristlere füze attıklarını ifade etti. Ancak Suriye'yi teröristlerden temizlemek ve Rusya'yı da terör eylemlerinden uzak tutmak için bu çalışmalar eksik. "Önümüzde yapılması gereken büyük işler var.

  Okumaya devam et...
 • Paris’in kuzeyinde operasyon! Silah sesleri geliyor

  Paris’in kuzeyinde operasyon! Silah sesleri geliyor

  CNN'e konuşan polis yetkilileri de bölgede operasyon düzenlenmekte olduğunu doğruladı. Polis departmanı çatışmada bazı polislerin yaralandığını onayladı. Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Başbakan Manuel Valls ve Cumhurbaşkanı François Hollande'ın operasyonu Elysée Sarayı'na takip ettiği belirtiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Suriye ordusu, Türkmen Dağı'na girdi!

  Suriye ordusu, Türkmen Dağı'na girdi!

  Helikopter ve uçakların katıldığı saldırılarda Türkmen muhaliflerin mevzilerinin yanı sıra köyler de hedef alındı. Ölü ve yaralýlarýn bulunduðu belirtilen bölgeden gelen patlama sesleri, Yayladaðý ilçe merkezi ile sýnýrdaki mahallelerden de duyuluyor.

  Okumaya devam et...