Londravizyon
 • Esad: Suriye ordusu büyük ilerleme kaydetti

  Esad: Suriye ordusu büyük ilerleme kaydetti

  ABD'nin bir yıldır teröristlere operasyon düzenlediğini hatırlatan Esad, "Sonuç olarak teröristler daha da güçlendi ve tüm dünyadan daha fazla terörist buraya geldi" dedi. IŞİD'in Türkiye'yi arka bahçe olarak kullandığını söyledi. Esed, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tunus, Libya ve Mısır'da Müslüman Kardeşler'in yönetimi ele geçirdiğini gördükten sonra Suriye'de de bunu başarıp Osmanlı'yı yeniden canlandırabileceğini düşündüğünü savundu.

  Okumaya devam et...
 • Obama: IŞİD yok edeceğiz

  Obama: IŞİD yok edeceğiz

  ABD Başkanı, Rusya'ya da mesaj gönderdi ve Moskova'nın, Beşşar Esad'ı devirmeye çalışan ılımlı muhalifler yerine Rus vatandaşlarını öldürenlerin peşine düşmesi gerektiğini kaydetti. Rusya ile anlaşamadıklarını belirten Obama, "Rusya hala Esed'in gitmesi gerektiği konusunda mutabık değil" dedi. "Anlaşma sağlanıp sağlanmayacağı birkaç hafta içinde belli olacak." dedi.

  Okumaya devam et...
 • 2 milyon kişi elektriksiz kaldı

  2 milyon kişi elektriksiz kaldı

  Ukrayna'dan Kýrým'a 673 megawatt gücünde yalýtým enerjisinin sevkiyatýnýn kesildiði belirtildi. Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığı, sosyal öneme sahip kamu kuruluşlarda elektrik enerjisinin jeneratörlerle sağlandığını, yarımadada ulaşım altyapısında ciddi bir aksama meydana gelmediğini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Demirtaş'ın makam aracına mıcır mı geldi?

  Demirtaş'ın makam aracına mıcır mı geldi?

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın makam aracına kendisinin de içinde bulunduğu akşam saatlerinde suikast giriminde bulunuldu. Demirtaş Twitter'da son olarak 12 Kasım 2015'te Silvan'a giden HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ " ın başına biber gazı kapsülü isabet etmesini "Figen Yüksekdağ'ın fönü bozuldu" başlığıyla haberleştiren Yeni Akit'in tweetini alıntılayarak "İt ürür, kervan yürür" mesajını paylaşmıştı.

  Okumaya devam et...
 • THY uçağına yapılan bomba ihbarı

  THY uçağına yapılan bomba ihbarı

  Yapılan incelemeler sonrasında ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı. Öte yandan Kanada Kraliyet Atlı Polisi'nin (RCMP) Twitter hesabından yapılan açıklamada, THY uçağındaki aramaların tamamlandığı ve patlayıcı herhangi bir madde bulunmadığı, uçağın İstanbul için yeniden havalanacağı duyuruldu.

  Okumaya devam et...
 • Brüksel'de Salah Abdeslam alarmı

  Brüksel'de Salah Abdeslam alarmı

  Askerler, aranan iki kişinin olabileceği iddia edilen iki otelin önünde güvenlik önlemleri aldı. "Gerçek bir tehlike mevcut" dedi. Abdeslam kardeşlerden Brahim'in ise saldırılar sırasında üzerindeki bombayı patlattığı belirtiliyor. Bunlardan Hamza Attou ve Muhammed Amri, Paris saldırılarının planlayıcısı Abdelhamid Abaaoud'a yardım etmekle suçlanırken, ismi açıklanmayan bir kişi hariç diğerleri serbest bırakılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Akıllı Telefonlar Parayı bulan Lidyalıları Dize Getirdi!

  Akıllı Telefonlar Parayı bulan Lidyalıları Dize Getirdi!

  Mobil iletişim teknolojisindeki gelişmeler ile akıllı telefon ve mobil internet yaygınlığının artmasına paralel olarak dünyada mobil ödeme hizmetlerinin daha fazla tercih edildiği bir dönem yaşanıyor. Kulanıcıların online olarak yapacağı alışverişlerde veya fatura ödemelerinde bile mobil ödemeyi kullanması, kredi kartı veya banka kart kullanımını da azalması beklenmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy A9 Detaylanmaya Başladı

  SnapDragon 620 işlemcisi 8-çekirdekli olup, 4 çekirdek en güçlü işlemcisi mimarisi olan Cortex-A72, diğer 4 çekirdek ise Cortex-A53 mimarisine sahip. GeekBench testinde ortaya çıkan Galaxy A9'da (SM-A9000) Qualcomm'un Snapdragon 620 işlemcisini kullanılacak. Samsung'un tasarım alanında büyük değişimler yaptığı S6 Edge+ incelemenizi öneririz.

  Okumaya devam et...
 • Fransa uçağı acil iniş yaptı

  Yolcuya ilk müdahale uçakta yapılırken, uçağın kaptan pilotu Roma Havalimanı'na acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçak Türk hava sahasına girdiğinde bir yolcu uçakta rahatsızlandı.

  Okumaya devam et...
 • İsrail Askerleri Bir Filistinliyi Vurdu

  Bununla Beraber güvenlik güçlerinin, Filistin'de nihai bir ay içerisinde kuvvet eylemlerine karıştığı gerekçesiyle arasında Hamas mensuplarının de yer aldığı tahmini 70 kişiyi gözaltına aldıkları belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Kıbrıslı Liderler Bugün Bir Araya Geliyor

  Kıbrıslı Liderler Bugün Bir Araya Geliyor

  Yaklaşık 2 saat süren görüşmede, Kıbrıs Türk tarafının müzakerecisi Özdil Nami, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Erhan Erçin ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Temsilcisi Barış Burcu da hazır bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Obama’dan Putin’e Esad Mesajı

  Obama’dan Putin’e Esad Mesajı

  Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenen ve 18 ülkeden temsilcilerin katıldığı 27. Paris terör saldırılarının ardından, Obama salı günü Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ı Beyaz Saray'da ağırlayacak. Putin ile Suriye'de lider değişimi konusunda anlaşmaya varmayı umduğunu kaydeden Obama, Rusya'dan Esad'a verdiği deteği kesmesini istedi. "Anlaşma sağlanıp sağlanmayacağı birkaç hafta içinde belli olacak." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Mali’deki saldırıyı El Murabitun üstlendi!

  Mali’deki saldırıyı El Murabitun üstlendi!

  Aralarında THY personeli de bulunan 170 rehineden 80'i kurtarıldı. Türk Havayolları'nın yedi personelinin yara almadan kurtarıldığı, 27 kişinin ise hayatını kaybettiği saldırının izlerini taşıyan otel odaları, Reuters haber ajansının foto muhabiri Joe Penney'nin objektifine yansıdı.

  Okumaya devam et...
 • Didim açıklarında bottaki 58 göçmeni Türk Sahil Güvenlik ekipleri

  Didim açıklarında bottaki 58 göçmeni Türk Sahil Güvenlik ekipleri

  Türk Sahil Güvenlik ekipleri önlemе manevralarıyla botu durdurmaya çalıştığı sırada olay yerine Yunanistan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait "LS-060" borda numaralı Yunаnistan Sahil Güvеnlik unsuru intikаl etti. Açavela göndеri ile düzensiz göçmenlerin içindе bulunduğu lastik bоtu patlatan Yunan Sаhil Güvenlik unsuru olay yerinden süratle uzaklaştı. Yunan donanmasının Didim açıklаrında batırdığı bottaki 58 göçmеni Türk Sаhil Güvenlik ekipleri kurtаrdı.

  Okumaya devam et...
 • Cemaat-i İslami lideri Ahsan Mücahit idam edildi

  Cemaat-i İslami lideri Ahsan Mücahit idam edildi

  Uluslararası Ceza Mahkemesi, Mücahid'i de soykırım, cinayet, adam kaçırma ve işkencenin de aralarında bulunduğu 7 suçlamadan 5'inde suçlu bulmuş ve ölüm cezası vermişti. Bangladeş hükümetinin, Cemaat-i İslami liderlerine yönelik idamları devam ediyor. Bazı muhalefet partileri ve uluslararası gözlemciler, Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesinin adil yargılama standartlarına uymadığını ve siyasi kararlar aldığını savunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Obama: IŞİD'i yok edeceğiz

  Obama: IŞİD'i yok edeceğiz

  Esad, "Suriye ordusunun tüm cephelerde ilerleme sağladığını söyleyebilirim" dedi. Obama, Rusya'dan Esed'e destek vermekten vazgeçmesini istedi ve Suriye'deki şiddetin, Esad yönetimde olduğu sürece, sona ermeyeceğini vurguladı. Esad, ABD'nin Rusya gibi karada Suriye ordusuyla işbirliğini kabul etmediğini, ABD ile Suriye hükümeti arasında kesinlikle hiçbir koordinasyonun bulunmadığını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • THY uçağında bomba ihbarı asılsız çıktı

  THY uçağında bomba ihbarı asılsız çıktı

  Türkiye'nin genel gündeminde yaşanan terör laneti her kesitte adından söz ettirmişken bu haberde THY havayolları şirketinden geldi. Air France uçağı da aynnı ihbar yüzünden, aynı havaalanına acil iniş yapmak zorunda kalmıştı. Bomba imha uzmanları, polis ve itfaiye ekipleri pistte konuşlandı. Havalimanında yoğun olarak güvenlik ve ilk yardım önlemleri alındı. Bomba ihbarı asılsız çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Cihangir'de iple asılmış ceset bulundu!

  Cihangir'de iple asılmış ceset bulundu!

  Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde köpeðini gezdirmek için dýþarýya çýkan bir vatandaþ, iple demire asýlmýþ bir erkek cesedi gördü. Polis olayın intihar olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ýhbar üstüne görüngü adýna mevrut kolluk ekipleri, demirde somurtkan duran þahsýn hayatýný kaybettiðini belirledi. Şahsın kimliğinin belirlenmesi için polis ekiplerinin başlattığı çalışma sürüyor.

  Okumaya devam et...