Londravizyon
 • Rus savaş uçağı düşürüldü!

  Rus savaş uçağı düşürüldü!

  Pilotlar paraşütle atlayarak kurtuldu. TSK ve Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından yapılan resmi açıklamalarda Rus savaş uçağnın hava sahamızı ihlal ettiği belirtilmekte olup Rus yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda ise her hangi bir hava sahası ihlalinin bulunmadığı iddia edildi.

  Okumaya devam et...
 • Putin: Bu trajik olay, Türkiye-Rusya ilişkilerine ciddi şekilde yansıyacak

  Putin: Bu trajik olay, Türkiye-Rusya ilişkilerine ciddi şekilde yansıyacak

  Putin, "Sırtımızdan bıçaklandık" ifadesini kullandı. Suriye’de düşürülen Rus uçağı, IŞİD’le savaş görevini yerine getiriyordu. "Bunları beynelmilel teröristler sınıfına koymak gerekir." halinde sohbet etti. "Bugün yapılanlar kime gerekiyordu bilmiyorum am bize gerekmiyordu." diye konuştu. "Bugün ortak bir kötülüğe karşı birlik olmamız gerekiyor". "Bu mücadelede bölgedeki ülkelerin aktif bir şekilde görev alacağını ümit ediyoruz." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Lavrov Türkiye ziyaretini iptal etti

  Lavrov Türkiye ziyaretini iptal etti

  Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği Basın Sözcüsü İgor Mityakov da AA muhabirinin sorusu üzerine, "Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği olarak ziyaretin hazırlıklarına devam ediyoruz".

  Okumaya devam et...
 • Putin’den Sert Açıklama! Sırtımızdan Bıçaklandık

  Putin’den Sert Açıklama! Sırtımızdan Bıçaklandık

  Suriye sınırında düşürülen uçak ile ilgili açıklama yapan Peskov, Putin'in açıklama yapabileceğini söyledi. Konuya ilişkin açıklamasında sert ifadeler kullanan Putin, " Sırtımızdan bıçaklandık " dedi. Türkiye, Rus uçağının düşürülmesinden sonra acilen Rusya ile iletişim kurmak yerine, sanki uçağı Rusya düşürmüş gibi NATO'ya başvurdu. -Rusya Federasyonu, Türkiye'yi sadece komşu değil aynı zamanda da dost ülke olarak görüyordu.

  Okumaya devam et...
 • Suriye Sınırında Uçak Düşürüldü!

  Suriye Sınırında Uçak Düşürüldü!

  Olayla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hadiseyi yakından takip ederek Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan bilgi aldığı da bildirildi. Rusya Savunma Bakanlığı , Rus SU 24 uçağının, 6 bin metre yüksekteyken yerden vurularak düşürüldüğünü açıkladı. "Söz konusu uçağa angajman kuralları çerçevesinde 24 Kasım 2015 saat 09.24'te bölgede hava devriye görevinde bulunan iki adet F-16 uçağımız tarafından müdahalede bulunulmuştur" denildi.

  Okumaya devam et...
 • Kremlin: Rus uçağının düşürülmesi ciddi bir olay

  Kremlin: Rus uçağının düşürülmesi ciddi bir olay

  Rusya Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada uçağın Türk hava sahasını ihlal etmediğini iddia etmiş bunu kanıtlayacaklarını belirtmişti. Peskov, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uçak olayıyla ilgili Rusya Güvenlik Konseyini topladığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını" belirterek, Putin'in bugün Soçi'de Ürdün Kralı Abdullah ile yapacağı görüşmede bu konuya değinebileceğini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • AB-Türkiye zirvesi 29 Kasım’da

  AB-Türkiye zirvesi 29 Kasım’da

  Tusk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, '"29 Kasım pazar günü saat 16.00'da AB-Türkiye Zirvesi yapılması için çağrıda bulunuyorum. Amaç, ilişkilerimizi yeniden canlandırmak ve sığınmacı akışını durdurmak"' ifadelerini kullandı. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik'e aittir. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye sınırında savaş uçağı düştü!

  Türkiye sınırında savaş uçağı düştü!

  Uçağın Türkiye sınırının 1-2 kilometre uzağında Suriye topraklarına düştüğü belirtiliyor. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak bilgi verdi. Rusya Savunma Bakanlığı ise düşürülen uçaklarının Türkiye hava sahasını ihlal etmediğini açıkladı. Lavrov'un Türkiye ziyaretinde Suriye krizinin ele alınması bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne top mermisi düştü

  Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne top mermisi düştü

  Kırsal kesime düşen top mermisinin can kaybı ve hasara yol açmadığı belirtilirken, angajman kuralları gereği askeri birlikten obüslerle karşılık verildiği bildirildi. Füzenin Suriye ordusu tarafından atıldığı öne sürülürken angajman kuralları gereği 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçat Hudut Karakolu'dan obüslerle karşılık verildiği bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Facebook video indirmek hiç bu kadar kolay hale gelmedi! Facebook video indirme

  Facebook video indirmek hiç bu kadar kolay hale gelmedi! Facebook video indirme

  Sağdaki "İndir" düğmesine tıklayın. Bеğendiğiniz videoları bilgisayаrınıza ya dа tabletinize kaydedebilirsiniz. Tercih edilen video kalitesi gösteren bağlantıya sağ tıklayın ve " Farklı kaydet ...' seçеneğini seçin". Bazı videolar Yоutube yа da başkа sitelerden entegrе edilmiş olabiliyor. Bu nedenle yöntemin kesin olarak başarılı оlması için videоnun Facеbook'a yüklü olması şart.

  Okumaya devam et...
 • AÖF 2015-2016 sınav tarihleri belli oldu

  AÖF 2015-2016 sınav tarihleri belli oldu

  AÖF sınav takvimi belli oldu! Açıköğretim Fakültesi öğrencileri bundan böyle sınav tarihlerini beklemeye başladı. AÖF kayıt yenileme 23 Ekim Cuma günü akşamı sona erdi. AÖF sınavlarında istifham kitapçığı ve yanıt kâğıdı namına dü cins doküman kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, mektepli kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgelik muamelat şekilleri kullanılır.

  Okumaya devam et...
 • Apple Store'a samuray kılıcı ile daldı!

  Tüm dünya canlı bombaların terör eylemleriyle panik yaşarken, New York'ta bulunan Apple Store'a ilginç bir saldırısı gerçekleştirildi. Yüksek fiyatlardan şikayet eden saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı da sonradan ortaya atılan iddialardan.

  Okumaya devam et...