Londravizyon
 • Şimşek Başbakan Yardımcısı oldu

  Şimşek Başbakan Yardımcısı oldu

  Yeni hükümette Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş oldu. Buradaki amaç, Türkiye ve dünya gündeminde yer alan gelişmeleri tek merkezden ve farklı kaynaklardan edinmenize olanak sağlamayı hedeflemektedir. Yine herkes emin olmalıdır ki Sayın Mehmet Şimşek'in yeni görevinde de tüm ülkenin olduğu gibi Gaziantep yerelinde de başarılı çalışmalar imza atacağına inancımız tamdır.

  Okumaya devam et...
 • Çeçen lider: Türkiye pişman olacak!

  Yaşanan olayı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "sırtımızdan bıçaklandık" şeklinde yorumlarken, bu ülkede üst düzey tepkiler gelmeye devam ediyor. Putin'in Çeçenistan'daki adamı olarak bilinen Çeçen Başkanı Ramazan Kadirov, "Hiç şüphem yok ki Türkiye, Rus uçağını düşürdüğü için uzun süre pişman olacak".

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan ve Davutoğlu görüşmesi bugün

  Erdoğan ve Davutoğlu görüşmesi bugün

  Başbakan Davutoğlu , dün Başbakanlık Resmi Konutu'nda çalışmalarını sürdürmüştü. Erdoğan ve Davutoğlu arasındaki görüşmenin, yarın saat 11'de gerçekleşeceği açıklandı. Cumhuriyet Hükümeti'ni kurmakla görevlendirmişti. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in ise bir başka bakanlık koltuğuna kaydırılması gündemde. Başbakan'ın kabineyi bugün onaya sunması bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Genç öğretmen gaspçıların saldırısına uğradı

  Genç öğretmen gaspçıların saldırısına uğradı

  Bu sırada sokakta bekleyen motosikletli iki kişi, Öğretmenler Günü'nde genç öğretmeni hedef aldı. Telefon ile konuşarak evine giderken motosikletli 2 gaspçı tarafından saldıya uğrayan Polat, cep telefonunu gasp etmek isteyen saldırganlara direnince metrelerce sürüklendi.

  Okumaya devam et...
 • Fransa-Belçika sınırında rehine krizi

  Fransa-Belçika sınırında rehine krizi

  Roubaix Belediyesi'nden yapılan açıklamada , Van Gogh Caddesi üzerinde silah seslerinin duyulması sonrası bölgeye çok sayıda polis sevk edildiği kaydedildi. Yerel La Voix du Nord gazetesinin haberine göre ise rehine alınanlar arasında banka müdürünün eşi ve çocukları bulunuyordu. Rehinelerin "güvenli bir yerde" olduğu ancak biri hariç şüphelilerin henüz yakalanmadığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Obama: Türkiye'nin her ülke gibi hava sahasını koruma hakkı vardır

  Obama: Türkiye'nin her ülke gibi hava sahasını koruma hakkı vardır

  Obama, "Tolere edilemez. Yok edilmesi gerekiyor". Türkiye'nin sınır haklarına vurgu yapan Obama "Türkiyenin toraklarını ve hava sahasını koruma hakkı vardır. Bu noktada, sözü cihatçı geçişinin merkezi olarak görülen Türkiye'nin Suriye sınırına da getiren Hollande, Türkiye-Suriye sınırının Avrupa'ya terörist grupların geçişine engel olmak için bir an önce kapatılması gerektiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Paris'te patlayıcı kemer bulundu

  Paris'te patlayıcı kemer bulundu

  Fransız Savcı Francois Molin de, 13 Kasım'daki saldırıların planlayıcısı Abdelhamid Abboud'un 18 ya da 19 Kasım'da Paris'in iş merkezi La Defence'a bir intihar saldırısı planladığını düşündüklerini söyledi. Abdeslam'ın yanında Paris'teki intihar saldırıları sırasında kullanılan bombalardan olduğu da öne sürülüyor. Paris'te 130 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırılarıyla bağlantılı olarak aranan Salah Abdeslam'ı yakalamak için Fransız ve Belçika polisi operasyonlar düzenliyor.

  Okumaya devam et...
 • 25-26 Kasım Çarşamba ve Perşembe günü hangi okullar tatil olacak?

  25-26 Kasım Çarşamba ve Perşembe günü hangi okullar tatil olacak?

  Mazaret sınavları ise 12 ve 13 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşecek. Teog Sınavının okullara yapılmasından sonra diğer sınıflarında kullanılacağı için İlköğretim 1, 2, 3, 4, 5. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak. TEOG puan hesaplama Ortak sınavlar, yurt içindе 970 merkezde, 16 bin 237 okulda, 91 bin 349 salonda, yurt dışındа ise 7 ülkede, 14 merkezde, 22 okulda gerçekleştirilecek.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Bakanlar Kurulu’nu Onayladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Bakanlar Kurulu’nu Onayladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu'nun Başbakanlığı'ndaki Yeni Bakanlar Kurulu'nu onayladı. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan Davutoğlu başkanlığında kurulan 64. AA'nın haberine göre, görüşme öğle saatlerinde yapılacak. Hükümeti kurma görevini AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'na verdi.

  Okumaya devam et...
 • Kuru yük gemisi karaya oturdu

  Kuru yük gemisi karaya oturdu

  Arızanın giderilmesinin ardından kuru yük gemisi yüzdürüldü. Edinilen bilgiye göre, Bulgaristan'ın Varna Limanı'ndan İspanya'nın Algeciras Limanı'na giden Barbados bayraklı "Crown Emma" isimli kuru yük gemisi, dün akşam saatlerinde Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na giriş yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye, ihlal yapan Rus uçağını düşürdü!

  Türkiye, ihlal yapan Rus uçağını düşürdü!

  Düşürülen uçağın pilotlarını almak için bölgede dolaşan iki helikopterin inişine Türkmen güçleri izin vermedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye sınırında sınır ihlali yapan Rus uçağının düşürülmesi olayını takip ederek bir dizi telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Belçika’da terör alarmı; 16 kişi gözaltına alındı

  Belçika’da terör alarmı; 16 kişi gözaltına alındı

  Konserler ve tiyatro gösterilerinin iptal edildiği kentte, sinemalar ve müzeler de kapalı. Asker ve polisin sokaklarda devriye gezdiği Brüksel'de, duygulu hedef olarak değerlendirilen binaların önünde askeri araçların bekleyişi sürüyor. Kent genelinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 16 kişi gözaltına alındı . PATLAMAYA HAZIR OLDUĞU GERGİNLİĞİNDEN ANLAŞILIYOR Belçika medyasının haberine göre, Salah Abdeslam'ı Paris'ten Brüksel'e götüren Hamza A., polise daha önce verdiği ifadeyi ...

  Okumaya devam et...
 • Suriye sınırında savaş uçağı düşürüldü

  Suriye sınırında savaş uçağı düşürüldü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye sınırında sınır ihlali yapan uçağın düşürülmesi hadisesini yakından takip ederek bir dizi telefon görüşmesi yaptı. "Yani Rus uçağı olduğu tahmin ediliyor anlamında." açıklaması geldi. Açıklamada ayrıca, uçağın havada olduğu süre boyunca Türk hava sahasını ihlal etmediğini ve bunun kanıtlayabileceklerini vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu görüştü

  TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TC Başbakanı Davutoğlu'nun görüşmesi ve yeni kabinenin açıklanması yarına kaldı. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda dün akşam saatlerinde önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı, sonra TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı kabul etti.

  Okumaya devam et...
 • Şehit Polis Memuru Serdal Toprak Defnedildi

  Şehit Polis Memuru Serdal Toprak Defnedildi

  Siverek Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Serdar Toprak ile Sinan Şengül'ün içinde bulunduğu polis aracı dün gece Ayvanat Mahallesi'ndeki Sanayi Sitesi yakınlarında çapraz ataşe tutuldu. "Acımız çok büyük ve çok üzüntülüyüz". Serdar, Şanlıurfa'da insanların malı, canı ve namusunu korumak için vazife yapıyordu. Alçakça ve kalleşçe bir pusu neticesinde aramızdan ayrıldı.

  Okumaya devam et...