Londravizyon
 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan açıklama

  Rus uçağının düşürülmesini planlanmış bir provokasyon olarak niteleyen Lavrov, uçuşa yasak bölge planına işaret etti. "Mevcut Türkiye yönetimine eylemleriyle ilgili sorularımız var." diye konuştu. Lavrov, son Viyana toplantısında terörist grupları tanıma adına ortak bir listenin olduğunu hatırlattı. Lavrov, "Şimdi biz Viyana grubundan ayriyeten teröristlerin destek aldığı hatların listesinin oluşturulmasını talep edeceğiz." şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Suriye’de

  Suriye’de "yardım tırlarına Rus hava saldırısı"

  Tırlar bize ait değil ve kimin bombaladığı konusunda da net bir bilgi yok." dedi. Araçların yandığı, 7 kişinin öldüğü, 10 kişinin ise yaralandığı kaydedildi. "Bir Sürü sayıda araçta da parasal hasar ortaya geldi"' diye konuştu. Ayrıca muhalif gruplardan Şam Cephesi'nin saha komutanlarından Zekeriya Karslı da '"Yardım tırlarına Rus savaş uçaklarının saldırdığını"' söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Uçağın düşürülmesi ciddi bir olay

  Uçağın düşürülmesi ciddi bir olay

  Peskov, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uçak olayıyla ilgili Rusya Güvenlik Konseyini topladığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını" belirterek, Putin'in bugün Soçi'de Ürdün Kralı Abdullah ile yapacağı görüşmede bu konuya değinebileceğini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Her ülkenin topraklarını koruma hakkı vardır

  Her ülkenin topraklarını koruma hakkı vardır

  Gerginliğin olmаmаsı için elimizden gеlеni yapmamız lаzım. "Tabiki her ülke bizzat topraklarını savunma hakkı vardır" şeklinde sohbet etti. Merkel, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede "Bölgede tarafların tansiyonu yükseltecek hamlelerden kaçınması gerekiyor" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Ukrayna hava sahasını Rus uçaklarına kapattı

  Ukrayna hava sahasını Rus uçaklarına kapattı

  Ukrayna Başbakanı Arseny Yatseniuk, hükümetin Ukrayna hava sahasını tüm Rus uçaklarına kapatma kararı aldığını duyurdu. Geçtiğimiz ay Ukrayna, Rus uçaklarının ülkeye uçuşunu yasaklamış, yasak uçakların ülkenin hava sahasını kullanmasını kapatmamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Tunus’taki bombalı saldırıyı DAEŞ üstlendi

  Tunus’taki bombalı saldırıyı DAEŞ üstlendi

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı'na ait olan bir polis otobüsünde meydana gelen patlamanın sebebinin canlı bomba olduğu belirtildi. Tunus'ta cumhurbaşkanlığı korumalarını taşıyan otobüse düzenlenen ve 13 polisin öldüğü intihar saldırısının sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlendi.

  Okumaya devam et...
 • Pentagon: Türkiye ve Rusya’nın Arasında Bir Olay

  Pentagon: Türkiye ve Rusya’nın Arasında Bir Olay

  Hürriyet'te yer alan habere göre, Warren, operasyonların "planlandığı gibi" süreceğini söyledi. Koalisyonun operasyonlarını kapsayan bir mesele değil. Türkiye'nin, sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürdüğü Rus uçağıyla ilgili soruları cevaplayan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook, Rus jetinin tam olarak Türkiye " nin mi yoksa Suriye " nin mi hava sahasında düşürüldüğünü tespit edemediklerini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Lavrov, Türkiye ziyaretini iptal etti

  Lavrov, Türkiye ziyaretini iptal etti

  Feridun Sinirlioğlu ve Sergey Lavrov, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin (ÜDİK) alt organlarından Ortak Stratejik Planlama Grubu'nun 5. toplantısına başkanlık edecekti.

  Okumaya devam et...
 • Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

  Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

  Erkek ya da kadın tarafından aile içinde uygulanan şiddetin çocuklar üzerinde kalıcı ve uzun vadeli zararları araştırmalarla sabittir. Projenin hazırlık ve araştırma süreci Ceyda Ulukaya tarafından yürütülmüş; sitenin yazılımı Yakup Çetinkaya, tasarımı ise Sevil Şeten tarafından yapılmıştır.

  Okumaya devam et...
 • KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide ile görüştü

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide ile görüştü

  Kasım ayındaki yoğun görüşmelerin, müzakerelerdeki başlıklar altındaki konuların beraberce ele alınmasını kolaylaştırdığını anlatım fail Eide, "Kasım ayında yoğunlaştırılan müzakerelerde bazısı mevzularda aksiyon kaydedildi , bazısı mevzularda da nite birleştirme olmamız icap ettiğini gördük’ halinde konuştu".

  Okumaya devam et...
 • Rus Savunma Bakanı: Pilotlarımızdan biri hayatta

  Rus Savunma Bakanı: Pilotlarımızdan biri hayatta

  Rus Savunma Bakanı Şoygu uçaktan atlayan ikinci pilotun güvende olduğunu ve Suriye'deki Rus hava üssüne ulaştığını bildirdi. Büyükelçi Orlov, "Türkiye tarafından vurulan uçakta bulunan Rus pilotlardan biri, Suriye Ordusu tarafından ele geçirildi".

  Okumaya devam et...
 • Google sonuçlarına Star Wars sürpriz yumurtası

  Google sonuçlarına Star Wars sürpriz yumurtası

  Google'ın bu sürpriz yumurtası ise şirketin Twitter adresinden attığı şu tweet ile anlaşıldı. Bakalım arama devinden Yıldız Savaşları meraklıları için başka minik jestler gelecek mi? Bu sadece bir görsel efekt değil, normal arama sonuçlarında geziniyor gibi burada da gezinebiliyor, sonuçlara tıklayabiliyorsunuz.

  Okumaya devam et...
 • Tunus’ta bombalı saldırıda en az 14 ölü

  Tunus’ta bombalı saldırıda en az 14 ölü

  Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada da saldırıda 12 polisin hayatını kaybettiği, 17'sinin de yaralandığı kaydedildi. Saldırının yapıldığı noktanın polislerin toplanma merkezi olduğu, polislerin araca bindiği sırasında canlı bombanın kendini patlattığı ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Pilotlardan biri Suriye ordusu tarafından kurtarıldı

  Pilotlardan biri Suriye ordusu tarafından kurtarıldı

  Rusya'nın Paris Büyükelçisi Alexander Orlov da Europe 1 radyosuna bugün yaptığı açıklamada, hayatta olan diğer pilotun ise Suriye Ordusu'nun elinde olduğunu bildirdi. Rusya uçağın iki pilotundan birinin karadan açılan ateş sonucu öldürüldüğünü belirtmişti. Diğeri ise kaçmayı başardı. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu da ikinci pilotun güvende olduğunu ve Rus hava üssüne ulaştığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Boğazı’nda kargo gemisi karaya oturdu

  İstanbul Boğazı’nda kargo gemisi karaya oturdu

  Kireçburnu kıyısındaki bir yata hafif şekilde çarpan gemi daha sonra sahilde karaya oturdu. Karaya oturduğu sığ bölgeden kurtulan gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait römorkörlerin önlemleri altında, Sarıyer açıklarına demirledi. boyundaki kuru yük gemisi saat 21.40'da Kireçburnu'nda sahile oturmuştur. Kuzey-Güney yönlü seyri esnasında, Umuryeri çakarlarını geçtikten sonra Büyükdere istikametine dönen gemi, İstanbul Gemi Trafik Hizmetlerinin bütün çağrılarına ve uyarılarına cevap ...

  Okumaya devam et...
 • Kremlin: Putin, düşürülen uçakla ilgili açıklama yapabilir

  Kremlin: Putin, düşürülen uçakla ilgili açıklama yapabilir

  Rusya'nın Tass haber ajansı, Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov'un Suriye sınırında düşürülen uçakla ilgili "Türkiye ile görüşme yapılacak mı?" sorusuna yanıt verdi. Peskov, "Tüm detayları öğrenmeden bir teklif verme, açıklama yapma ve değerlendirmek yanlış olur. Sabırlı olmalıyız. Bu çok ciddi olay". Bildiğimiz tek bilgi, uçağımız Suriye hava sahasındaydı.

  Okumaya devam et...