Londravizyon
 • Facebook çalışanlarına 4 ay izin!

  Facebook çalışanlarına 4 ay izin!

  Bu kararda hiç şüphesiz doğum iznini ayrılacak olan Mark Zuckerberg'ün de etkisi tartışılmaz. Böylece tam zamanlı çalışan herkes nerede yaşadıklarına ve cinsiyetlerine bakılmaksızın ücretli olarak 4 ay doğum iznine ayrılabilecek. 2015 yılında bebek sahibi olmuş ya da evlat edinmiş anne babalar da bu izinden faydalanabilecek. Mark Zuckerberg, şirketin yeni doğum izni politikası öncesinde, 2 aylık 'babalık' izni kullanacağını duyurmuştu.

  Okumaya devam et...
 • Ruslar Türk iş adamlarını gözaltına aldı

  Ruslar Türk iş adamlarını gözaltına aldı

  Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre , Meridyen Fuarcılık, Rusya'nın Krasnodar kentinde " Yapı Fuarı " düzenledi. Salı günü başlayan ve yarın erecek olan Fuar'da, şok bir gelişme yaşandı. Gözaltına alınma sebeplerinin ise "ülkeye girişte hatalı form düzenlemek" olduğu iddia edildi. İş adamlarının oradan da Türkiye'ye sınır dışı edilmesi bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Gear S2 Akıllı Saat Türkiye’de Satışa Sunuldu

  Samsung Gear S2 Akıllı Saat Türkiye’de Satışa Sunuldu

  Yeni güncellemelerle, yepyeni özellikler kazanmaya devam eden Samsung Gear S2 için yeni bir güncelleme daha sunuldu. Samsung'un geçtiğimiz aylarda IFA'da tanıttığı yeni akıllı saati Gear S2 , henüz her yerde satışa sunulmuş değil. Kalp atış hızı gibi çeşitli ölçümler yapabilen cihaz ile birlikte özellikle spor sevenlerin yaptıklarını kayıt altına alması mümkün. Ayrıca, koşmayı sevenler için Nike + RunningApp , ürünün içinde hazır olarak bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Putin: Türk Yönetimi İlişkileri Kasten Çıkmaza Sürüklüyor

  Putin: Türk Yönetimi İlişkileri Kasten Çıkmaza Sürüklüyor

  Putin, "Türk liderler kasıtlı olarak Rusya-Türkiye ilişkilerini çıkmaza sokuyor" iddiasında bulundu. Ankara'dan da bu konuda henüz anlaşılır bir açıklama duymadık. "Terörle mücadelede partner saydıklarımızın bizi sırtımızdan haince bıçaklamasını kesinlikle açıklanamaz buluyoruz". YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik'e aittir.

  Okumaya devam et...
 • Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Saldırılar Protesto

  Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Saldırılar Protesto

  Kayalıpark'ta toplanan grup, Türk ve Türkmen bayrakları ile saldırıları kınadı. "Uluslararası toplumu, Putin, Esad, DAEŞ, İsrail ve İran ortak yapımı zulmün sahnesini yıkmaya ve vahşet senaryosunu yırtmaya davet ediyoruz". "Genç Memur Sen olarak Bayırbucak Türkmenlerine asimilasyon ve sürgün politikalarıyla zulmedilmesine sessiz kalmayacağız, izin vermeyeceğiz" dedi. Grup açıklamanın ardından dağıldı.

  Okumaya devam et...
 • Kızıldağ tepesi rejimin kontrolüne geçti

  Kızıldağ tepesi rejimin kontrolüne geçti

  Zuveyk, Gımam, Derhanne köyleri yaklaşık 15 gün önce rejimin eline geçmişti. Çatışmalar sırasında bir tank, 3 doçka ve bir buldozer ele geçirdik. Öte taraftan, mahalli kaynaklar, Türkmen köylerine komşu olan Cebel Ekrad'ın da yüklü saldırı altında meydana geldiğini aktardı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya’dan gıda ithalatı için yeni karar

  Rusya hükümeti, Türkiye'den ithal edilen tarım ve gıda ürünleri kontrolünün sıklaştırılması, gümrük ve üretim noktalarına ek kontrol işlemlerinin getirilmesi için Tarım Kontrol Servisi'ne talimat verdi. "Sebze ithalatını, öncelikle domatesi İran, Fas, İsrail, Azerbaycan ve Özbekistan sebzeleriyle ikame edebiliriz" demişti. Türkiye'den en çok domates ve narenciye ithal ediyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Gear S2 akıllı saat için yeni güncelleme geldi

  Samsung Gear S2 akıllı saat için yeni güncelleme geldi

  Ayrıca, koşmayı sevenler için Nike + Running App, ürünün içinde hazır olarak bulunuyor. Ülkemizde yaklaşık 1000 liradan satışa sunulan Gear S2 , klasik saat görünüme yakın durmasıyla akıllı saatlerin dijitalliğine mesafeli duranları da kendine çekecek gibi görünüyor.

  Okumaya devam et...
 • Cameron: Türkiyenin hakkına saygı duymalıyız

  Cameron: Türkiyenin hakkına saygı duymalıyız

  Cameron bu konudaki gerçeklerin henüz netlik kazanmadığını bildirerek, "Bizim kendi hava sahamızı koruduğumuz gibi Türkiye'nin hava sahasını koruma hakkına saygı duymalıyız". IŞİD'e karşı Suriye'de sadece hava saldırılarının etkili olmayacağını belirten İngiliz lider, kara harekatı söz konusu olduğunda Kürt güçleri ve Özgür Suriye Ordusu ile işbirliğinin dikkate alındığının da altını çizdi.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan, Obama ile telefonda görüştü

  Erdoğan, Obama ile telefonda görüştü

  ABD Başkanı Obama, Türkiye'nin ulusal egemenliğini savunma hakkının ABD ve NATO tarafından desteklendiğini ifade ettiği bildirildi. İki liderin bölgede gerilimi tırmandırmamak gerektiğine değindiği görüşmede, Erdoğan ve Hollande, Suriye'de siyasi geçiş sürecini sağlamak açısından da DAİŞ ile mücadeleye odaklanmanın önemini vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Kerry ve Mogherini ile görüştü

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Kerry ve Mogherini ile görüştü

  Lavrov, Suriye'de uçuş güvenlik konusunda imzalanan memorandumun ihlal edildiğini not ettiklerini aktardı. Kerry görüşmede sükunet ve Türk ve Rus yetkililer arasında arasında diyalog çağrısı yaptı. Ayrıca iki tarafın bu kazanın tansiyonu yükselmesine müsaade etmemesinin gerektiğini vurguladı. Ryabkov "Şu açıktır ki bu ilişkilerde yeni karışık bir andır" ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Putin, İran’ın Dini Lideri Hamaney ile görüştü

  Putin, İran’ın Dini Lideri Hamaney ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile de görüşen Viladimir Putin, Rus hava kuvvetlerinin Suriye'de Ekim ayından beri devam eden operasyonlarını savundu: "Pilotlarımızın Suriye'de uçuşlarını son derece olumlu değerlendiriyorum". Rusya Devlet Başkanı Putin'in ise İran'ı bölge ve dünyada güvenilir bir müttefik olarak gördüklerini belirterek, iki ülkenin Suriye konusundaki yaklaşımının birbirine çok yakın olduğunu ifade ettiği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Türkmen bölgesinde Rus helikopteri düşürüldü

  Türkmen bölgesinde Rus helikopteri düşürüldü

  Lazkiye'de faaliyet gösteren Suriyeli muhalif gruplardan 1'nci Sahil Tümeni tarafından ateş altına alınan helikopterlerden birisi hasar görerek yere iniş yaptı. Saat 15:30 sularında Türkmen bölgesine bir cismin daha düştüğü görüldü. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamaya göre helikopter anti-tank füzeleriyle vuruldu.

  Okumaya devam et...
 • Kasım Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü

  Kasım Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü

  Dünya genelinde her dört kadından biri, Türkiye'de ise her üç kadından biri şiddete uğramaktadır diyen Keskinci, " Şiddet insanın varoluşundan beri vardır. Yaklaşık 1 milyon 100 bin kadın üyesi ile İstanbul'un en büyük kadın siyasi örgütü olan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları, binlerce İstanbullu kadının katılacağı etkinlikte, Üsküdar'daki Marmaray İstasyonu'nun önünde buluşarak ellerindeki şemsiyelerle "Kadına Şiddete Hayır " diyecekler.

  Okumaya devam et...
 • Galaxy A9, Samsung'un resmi sitesinde listelendi

  Galaxy A9, Samsung'un resmi sitesinde listelendi

  Habertürk'te yer alan habere göre Samsung 'un yeni modeli, 8 GB 'lık bir dahili hafızaya sahip ve 7.9 mm kalınlığında. 1,8GHz frekans hızında çalışan sekiz çekirdekli (4 adet Cortex-A72, dört adet Cortex-A53 ) Snapdragon 620 işlemcisinden güç alan Galaxy A9'un grafik yükünü Adreno 510 üstleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, Ukrayna’ya doğalgaz sevkiyatını durdurdu

  Rusya, Ukrayna’ya doğalgaz sevkiyatını durdurdu

  Bu sebepten dolayı Ukrayna'dan bir ödeme alınana kadar bu ülkeye doğalgaz sevkiyatını kestiklerini belirten Aleksey Miller, ödemenin gelmesi ile hiçbir değişim olmadan aktarımın devam edeceğini sözlerine ekledi. Miller, gaz akışının durdurulmasının hem Ukrayna üzerinden Avrupa'ya doğalgaz sevkiyatı ve hem de Ukraynalı tüketiciler açısından ciddi risk oluşturabileceği konusunda uyarıda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan, Hollande ile telefonda görüştü

  Erdoğan, Hollande ile telefonda görüştü

  Erdoğan, Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili Hollande'a bilgi verdi. Türk hava sahasını ihlal eden bir Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi konusunun ele alındığı görüşmede Obama, Türkiye'nin ulusal egemenliğinin ve kendini savunma hakkının hem ABD hem NATO tarafından desteklendiğini söyledi.

  Okumaya devam et...