Londravizyon
 • Atletico Madrid Galatasaray 2-0 maç özeti ve golleri izle

  Atletico Madrid Galatasaray 2-0 maç özeti ve golleri izle

  Maçta başka gol olmadı ve 2-0'lık skorla Atletico Madrid 10 puana ulaşırken, Galatasaray 4 puanda kaldı. Sarı Kırmızılılar Atletico Madrid'e 2-0 mağlup olarak Devler Ligi'ne veda etti. İspanyol temsilcisi 2. yarıya fırtına gibi başladı. Genç futbolcu Griezmann, 63. dakikada Gabi'nin asistinde altıpas çizgisi üzerinde bekletmeden vurdu ve top ağlarımıza gitti:2-0.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan: Putin’i aradım cevap vermedi

  Erdoğan: Putin’i aradım cevap vermedi

  Ne düşündüğünü bilmek isterdim. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hava sahasının ihlaliyle ilgili tüm kanıtları Putin'e gösterebileceğini de söyledi". Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova'da Türk Elçiliği'ne yönelik şiddet eylemlerinden üzüntü duyduğunu da sözlerine ekledi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz

  Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz

  Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç ise iki bakanın görüşeceğini söyledi. Görüşmede, konuya ilişkin detayların diplomatik ve askeri kanallardan paylaşılması hususunda mutabakata varılmıştır. Lavrov, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye sınırını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Evet, Türkiye gerçekten de bize uyarılarda bulunmuştu.

  Okumaya devam et...
 • TEOG sınavında bir soru iptal edildi

  TEOG sınavında bir soru iptal edildi

  Bu durumda öğrencilere sınav esnasında hiçbir soruyu boş bırakmamaları ve olabildiğince tüm soruları yanıtlamaları önerilmektedir. İptal edilen 13. soru tüm öğrenciler için doğru olarak kabül edilecek. İngilizce sınavında müfredat dışı soru bulunmamaktadır. Her dersten 20 soruyu yanıtladı. Sorular, öğrencilerin hem bilgilerini yoklayıcı hem de bilgilerini yorumlamaya dayalı bir nitelik taşıyor.

  Okumaya devam et...
 • Üsküdar'da metro istasyonunda şok kaza

  Üsküdar'da metro istasyonunda şok kaza

  Kaza, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosu'nun Üsküdar'daki şantiyesinde akşam saatlerinde meydana geldi. Olayın bildirilmesi üzerine şantiyeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

  Okumaya devam et...
 • NATO: Rusya ile çatışma istemiyoruz

  NATO: Rusya ile çatışma istemiyoruz

  Türk iklim alanını ihlal fail harp uçağının düşürülmesine bağlı Letonya millî sav ajansı LETA’ya açıklamada mevcut Breedlove, ’NATO, hemen Türkiye değil, tamamı anlaşma ülkelerinin iklim endüstrisi egemenliği dair baş döndürücü ciddi. Rusya, Hatay'ın Yayladağı ilçesinin karşısında Suriye'nin Bayırbucak bölgesine düşen uçağın kendisine ait olduğunu açıklamış, NATO, uçağın hava ihlali yaptığına ilişkin Türkiye'nin paylaştığı bilgilerin doğruluğunu teyit etmişti.

  Okumaya devam et...
 • Obama Şükran Günü hindisi affetti

  Obama Şükran Günü hindisi affetti

  Sözlerinin gülüşmeler yol açtığın gören Obama, " Evet, birileri ne demek istediğimi anladı " diyerek de espriyi patlattı. Yoksa, bu işi yapmam gerektiğine inandıklarından değil. "Böyle düşünenlere katılmıyor değilim". Başkan Barack Obama, Şükran Günü konuşmasında, bu günün insanlara Amerika'nın kendileri ve aileleri için daha iyi gelecek arayan insanlara kucak açtığı tarihi mirasa işaret ettiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Putin: Türkiye ilişkileri çıkmaza sürüklüyor

  Putin: Türkiye ilişkileri çıkmaza sürüklüyor

  Putin, "Türk yönetimi Rusya-Türkiye ilişkilerini kasten çıkmaza sürüklüyor". Suriye hava sahasında iki gün önce olanlar hem "aklıselime" hem de uluslararası hukuka aykırıydı. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik'e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • Bush: Ben Türkiye'ye inanıyorum

  Bush: Ben Türkiye'ye inanıyorum

  CNN'de "New Day" muhabiri Alisyn Camerota'ya konuşan Bush, Rus savaş uçağının Türkiye'nin hava sahasında vurulduğunu, Rusların ise farklı konuştuğunu belirten CNN muhabirine verdiği cevapta, "Ben Türkiye'ye inanıyorum". "Bu konuda ciddiysek, Türkiye müttefikimiz olmalı ve onlara desteğimizi göstermemiz lazım." diyen Bush, ABD Başkanı Barack Obama'nın "her ülkenin kendini savunma hakkı var" ifadesinin doğru olduğunu söyleyerek destek verdi.

  Okumaya devam et...
 • Putin:

  Putin: "Uçağın Düşürülmesinin Türk-Rus İlişkilerine ..."

  Bu çok açık. Uçaklarımız Lazkiye’nin kuzeyinde IŞİD’le mücadele operasyonu gerçekleştiriyordu. Bu bağlamda uçaklarımız, teröristlere önleyici saldırılar düzenleme görevini yerine getiriyordu. Rusya Türkiye'ye sadece komşusu gibi değil dost bir ülke gibi davranıyordu. Bugün yapılan şeye kimin ihtiyacı olduğunu bilmiyorum ama, bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yoktu.

  Okumaya devam et...
 • Rusya Suriye üssüne S-400 ve S-300 füzeleri gönderiyor

  Rusya Suriye üssüne S-400 ve S-300 füzeleri gönderiyor

  Suriye"ye S-300 ve S-400 füze sistemlerini göndereceklerini anlatan Rusya Hükümet Başkanı Vladimir Putin, "Füzeleri Suriye'deki hava üssümüze göndereceğiz." diye konuştu Putin, "Bu ve ifade edilecek öbür tedbirler de uçuş güvenliğinin sağlanması için yeteri kadar olacak.

  Okumaya devam et...
 • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "İşbirliğimiz sürecek"

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Görüşmede sayın bakan, Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle düşürülen Rusya savaş uçağı hadisesine ilişkin Rus muhatabına bilgi vermiştir". Cumhurbaşkanı Akıncı ile Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu , saat 14.00'e kadar sürecek çalışma yemeğinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

  Okumaya devam et...
 • Türk iş adamları Rusya'da gözaltına alındı

  Türk iş adamları Rusya'da gözaltına alındı

  Türk iş adamlarının 10 gün süreyle toplama kampında tutulması ve ardından Türkiye'ye geri gönderilmesi kararı 1 günlük göz altı sonrası çıktıkları mahkeme tarafından verildi. "CNN TÜRK'ün ulaştığı, kаfilede yеr аlаn Cenk Baykara vizeler karşılıklı kalktığından bu yana Rusya'daki bütün fuarlara turist vizеsi ile gidilebildiklerini belirtirken", Daha önce hiç böylе bir muamеlе görmemiştik.

  Okumaya devam et...
 • Hakkari Çukurca'da Hava Harekatı Gerçekleştirildi

  Hakkari Çukurca'da Hava Harekatı Gerçekleştirildi

  Ovacık'ta patlayıcılar imha edildi Tunceli / Ovacık'ta, yapılan arazi aramasında, bir tane El Yapımı Patlayıcı (20 m² alan içerisinde toprağa gömülü vaziyette tuzaklanmış, dört ayrı noktada bir ateşleme sistemine bağlı iki tane 10 kg'lık, iki tane 40 kg'lık plastik bidon içerisine yerleştirilmiş toplamda 100 kg'lık ANFO) tespit edilerek imha edilmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Suriye ordusu, Kızıldağ'ı yeniden ele geçirdi

  Suriye ordusu, Kızıldağ'ı yeniden ele geçirdi

  Bayır Bucak bölgesinde Esad'a karşı savaşan Türkmen milisler ise Kızıldağ'daki çatışmaların devam ettiğini dile getirerek, "Buradaki durum çok karışık". Suriye Türkleri Derneği Genel Sekreteri Ahmed Vezir, bölgenin güneyinin yoğun şekilde hedef alındığını söyledi. Rejim, Cebel Ekrad bölgesiyle eş zamanlı yürüttüğü saldırılarla, Türkmen birliklerinin buraya desteğini kеsеrеk Lazkiyе kırsаlındаki muhаlifleri tаmаmen sıkıştırmаyı hedefliyоr.

  Okumaya devam et...
 • Kremlin: Türkiye'den gerçekçi bir açıklama bekliyoruz

  Kremlin: Türkiye'den gerçekçi bir açıklama bekliyoruz

  Peskov, "Uçağımızın düşürülmesiyle ilgili Türkiye'den gerçekçi bir açıklama bekliyoruz " ifadesini kullandı. (Batılı ülkelerin Su-24 uçağının düşürülmesine ilişkin tepkileri konusunda) Biz dikkatimizi tarafsız değerlendirmelere yoğunlaştırdık.

  Okumaya devam et...
 • Ve yeniden AB: 17. fasıl açılıyor!

  Ve yeniden AB: 17. fasıl açılıyor!

  Bu arada Ankara'nın uzun zamandır beklediği "ekonomik ve parasal politika" başlıklı 17. faslın 14 ya da 15 Aralık'ta açılacağını duyurdu. Bunun dışındа sаdece bu fаsıllа yetinmiyоruz. Yani, üyelik görüşmelerinde iki yıldan uzun süre sonra yeni bir fasıl açılıyor. "Ben şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim ." şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...